قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

نوزادان در هفت ماهگی

نوزادان در هفت ماهگی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/21 0 نظر 5,960 بازدید

ویژگی نوزادان در هفت ماهگی

آیا می دانید نوزادتان در 7 ماهگی چقدر توانمند است؟

هفت ماه شدن فرزندتان را به شما تبریک می گوییم و بابت تمام شب بیداری ها و مراقبت هایتان به شما مدال افتخار می دهیم. شیرخوار کوچک شما دیگر هفت ماهه شده است اما از او انتظارات بی جا نداشته باشید زیرا او تازه وارد 7 ماهگی اش شده است و به اندازه یک کودک هفت ماهه باهوش، کنجکاو و زیرک است حتی شما حق این را ندارید او را با هم سن و سال هایش مقایسه کنید چون هر کودکی در هر سنی به اندازه خودش باهوش و دانا است و شخصیتی منحصر به فرد برای خودش را دارد.

حتما بخوانید: چهار روش فرزند پروری ... شما کدام یکی را انتخاب می کنید؟

ویژگی نوزادان در هفت ماهگی

ویژگی نوزادان هفت ماهه در هفته اول

او در آستانه هفت ماهگی است و به اطراف خود بسیار واقف شده است او می تواند اجسام در حال حرکت و اجسام ثابت را از هم تشخیص دهد و با اوج خلاقیت می تواند با اجسام در حال حرکت اجسام ثابت را به متحرک کنند. شما نیز می توانید برای درک بیشتر این موضوع برای او با اسباب بازی های مناسب تحرک و ثابت بودن را به او آموزش دهید. با یک توپ و حرکت آن یا حتی با اجسامی که چرخ دارند به راحتی می توان درک این موضوع را برای او آسان کرد. حالا دیگر او می داند چگونه با شما بازی کند. شاید هنوز نوزاد شما روی شکم می خوابد و می خزد و تلاش می کند خود را جلو بکشاند. این کار شروع سینه خیز رفتن برای کودکان در این سن است که بعد از آن با کمی تلاش می توانند برروی دستان خود بایستند و خود را بالا بکشند و پس از آن به راه رفتن آن هم در حد چند قدم بستنده می کنند.  

ویژگی نوزادان هفت ماهه در هفته دوم

به یاد داشته باشید که نوزادان بین سن 3 تا 9 ماهگی باید شب ها حداقل 14 ساعت بخوابند. او هنوز هم کلماتش را در بصورت آوا و صدا بیان می کند و از این بابت بسیار خرسند به نظر می رسد اینقدر از این کار خوشش می آید که حاضر است با این آواها جلمه سازی هم بکند و برای شما داستان تعریف کند اگر مدت طولانی او از خودش این صداها را درآورد اصلا توی ذوقش نزنید بگذارید او کمی با خودش خوش باشد. یکی دیگر از سرگرمی های مورد علاقه این روزهای او درآوردن کفش هایش است و با آن بازی کند.

حتما بخوانید: چند روش برای پرورش هوش هیجانی، پا به پارشد و نمو کودک

 

ویژگی نوزادان هفت ماهه در هفته سوم

اگر دوست دارید که موقع غذا خوردن کودک شما کنارتان بنشیند می توانید برای او صندلی غذا خوری تهیه کنید زیرا از این هفته می توانید کمی به او غذاهای سفت شده اما نرم مانند فرنی بدهید. از این که کودکتان غذا خور شده است کمی خیالتان راحت می شود و بار کوچکی از روی دوش شما بابت شیردادن به او کاسته می شود اما گاهی نوزادان میل به خوردن غذای کمکی ندارند و این شما را نگران می کند اما جای نگرانی نیست بگذارید هروقت که تمایل داشت غذایش را میل کند.

ویژگی نوزادان هفت ماهه در هفته چهارم

برای تقویت حس سینه خیز رفتن و تمایل برای به جلو آمدن کودکتان می توانید وسایلی را جلوی او بگذارید تا برای بدست آوردن اشیا مورد علاقه اش به جلو حرکت کند. برخی از نوزادان در این زمان براحتی می نوشینند ولی برخی هنوز به کم شما احتیاج دارند ولی یادتان باشد که تا مطمن نشده اید او را به حال خود رها نکنید تا ناگهان از پشت سر به زمین نخورند.

همان طور که قبلا گفتیم توانایی ها در کودکان هم سن و سال باهم متفاوت است و نباید آنها را با هم مقایسه کنید به عنوان مثال برخی از نوزادان در این سن قبل از این که سینه خیز بروند راه رفتن را تجربه می کنند یا برخی از نوزادان ایستادن را قبل از نشستن می آموزند این بدان معنی نیست که اگر کودکی ابتدا سینه خیز رفت سپس راه رفتن را آموخت کم توان است. بگذارید مراحل رشد او هر آنگونه که او در توانش است پیش برود.

حتما بخوانید: مروری بر هوش های چندگانه

نکات مهم ماه هفتم نوزادی

بهتر است بدانید که وزن نوزاد هفت ماهه در این ماه حدود 7 کلیو 500 گرم می باشد البته باید به یاد داشته باشید این حدود وزن برای نوزادی است که در بدو تولدش 3 کیلو و 250 گرم وزن داشته باشد.شیر خوار شما در این هفته باید روزانه بین 15 گرم وزن اضافه کند.

برای خرید محصول (طراحی فرزند تولد تا 2 سالگی) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: سلام دادن کودکان 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 14

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید