قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

هوشهای هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هوشهای  هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی
چکیده این محصول : انتشار : 1399/10/02 0 نظر 46 بازدید

هر سالانه والدین بی‌شماری هزینه‌های کلانی را در آموزشگاه‌ها و مراکز پرورشی صرف پرورش هوش و خلاقیت فرزندانشان می‌کنند اما به هیچ وجه نمی‌دانند که می‌توانند خودشان نقش موثرتری در روند پیشرفت هوش و استعداد در فرزندشان شوند. والدین اولین مربیانی هستند که فرزندان در زندگی خود با آن روبرو هستند و همچنین این والدین هستند با شناخت بهتری که از فرزندشان دارند می‌توانند او را بهتر شکوفا کنند.

 بسته <<هوش‌های چند نابغه>>

 

آیا می‌خواهید کودکی نابغه داشته باشید؟

شما والدین 6 سال فرصتی طلایی دارید تا قبل از ورود فرزندتان به مدرسه او را هرچه بیشتر و بهتر شکوفا سازید. زیرا به محض ورود به مدرسه او نیز وارد کلیشه‌های اجتماعی و پرورشی می‌شود که این خود مانع از بروز استعداد در کودکان می‌شود. شما با صرف کمی وقت در این شش سال می‌توانید بهترین مربی باشید که توانسته هوش و خلاقیت کودکش را به میزان زیادی بالا ببرد و او را جز نوابغ آینده سازد.

در دنیای پیشرفته امروز که هر ثانیه در حال تغییر و دگرگونی علمی است ما نیز باید خود را مطابق با آن پیش ببریم. آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید کودکانی که در این عصر بدنیا می‌آیند چگونه می‌توانند خود را در میان این ازدهام علمی ثابت کنند؟ اگر با گذشت یک روز از زندگی کودکان امروزی او یک سال سال را از دست می‌دهد زیرا دنیای از ثانیه به ثانیه در حال بهره گیری است و هوش بشری در حال پیشرفت است.

شما چقدر باهوش هستید؟

برای پاسخ به این سوال ممکن است بارها و بارها در آزمون‌ها و مهارت‌های مربوط به مدرسه و یا تست‌های مجلات و یا امتحانات هوش و استعدادیابی متمرکز شده باشید. در جامعه امروز هوش پایین یا کمبود هوش فرد را در معرض تصوری به نام عقب ماندگی و یا بدتر از آن قرار می‌دهد. و در این میان اگر فرد دارای ضریب هوشی معادل 140 باشد او در جامعه جزو بهترین‌های هوش شناخته خواهد شد. 

از موارد مهمی که در این مجموعه خواهید آموخت:

هوش زبان‌شناختی

به طور حتم در زندگی خود با افرادی روبرو شده‌اید که توانسته‌اند با کلام شیوا و رسایی که دارند شما را مجذوب خود کنند. این افراد به راحتی می‌توانند دیگران را مانند یک نویسنده ماهر شما را به راحتی و متثر از کلمات جادو کنند و به راحتی در مباحث پیروز شوند و متقاعد کننده خوبی باشند. این افراد به راحتی می‌خوانند، قلم شیوایی دارند و جزو سرآمدان سواد هستند. به راحتی می‌توانند اطلاعات را در حافظه خود ذخیره کنند و حتی گاهی بهترین کارشناس باشند. آیا شما از داشتن چنین فرزندی به خود نمی‌بالید؟

برای بررسی هوش کودک باید روند رشد او مورد بررسی قرار گیرد. با دقت در این موضوع می‌توان از خصوصیات و شرایط کودک در هر مقطع از سنش آگاهی یافته و متناسب با همان ویژگی‌ها برای افزایش و تقویت هوش او تلاش کرد. مثلاً وقتی والدین از خصوصیت‌های نوزاد سه ماهه‌ی خود آگاه شوند، به خوبی می‌توانند برای افزایش میزان هوش او اقدامات لازم را انجام دهند. برای همین منظور در کتاب‌های پرورش هوش کودکان به روند رشد هوش کودک در جنبه‌های مختلف پرداخته شده تا والدین آگاه و دلسوز با آگاهی از این روند در تقویت و افزایش هوش کودک دلبندشان تلاش کنند.

 در مبحث پرورش هوش کلامی کودک ـ ابتدا به تعریف رشد پرداخته و سپس روند رشد هوش کلامی مورد بررسی قرار می‌دهیم. شما هم می‌توانید با همراهی ما و دقت و توجه به روند رشد دلبندتان هر چه بیشتر به او کمک کنید.

  سرفصل‌های آموزشی هوش زبان‌شناختی

فصل اول: درک مراحل رشد کودک

فصل دوم: رشد گفتاری و کلامی

فصل سوم: عوامل موثر بر رشد و تقویت هوش زبان‌شناختی

فصل چهارم: تندرستی و سلامت

فصل پنجم: آموزه های ساده برای تقویت هوش زبان‌شناختی

فصل ششم: ابزارهای یادگیری هوش زبان‌شناختی


هوش منطقی-ریاضی

انسان‌ها در طول تاریخ دانمشندان بی‌شماری را در خود دیده و پرورش داده است همانطور که ما اندیشمندانی چون خیام، سهروردی، پروفسور حسابی و .... در خود پرورش دادیم و به آنها افتخار می‌کنیم. نسل بعد از ما نیز باید همچنان در پرورش این هوش کوشا باشد و نامی جاودانه برای خود بجا بگذارد. این افراد به راحتی می‌توانند با استدلالی درست و استنتاج، و همچنین اندیشیدن درباره علت و معلول و خلق فرضیه‌ها، و یا الگوهای شمارگانی به زندگی نگاهی معقولانه داشته باشند. برای شما داشتن فرزندی اندیشمند و توانا آروز نیست؟

  سرفصل‌های آموزشی هوش منطقی - ریاضی

فصل اول: تجزیه و تحلیل

فصل دوم: ارزیابی اطلاعات

فصل سوم: استدلال اطلاعات پیرامون

فصل چهارم: تفکر منطقی

فصل پنجم: پیروز شدن در بحث‌ها و مجادلات

فصل ششم: سازماندهی کردن، و نظم دادن

فصل هفتم: حل مسئله

فصل هشتم: درک علمی

فصل نهم: درک ریاضیات

فصل دهم: بازی شطرنج

فصل یازدهم: یافتن راه حل مناسب

فصل دوازدهم: چگونه خود را از دردسرها رها کند.


هوش فضایی

تمامی افرادی که در جامعه دستی بر هنر و کارهای هنری دارند و خلاقیت، ابداع و نوآوری را در تمامی کارهایشان به وضوح می‌بینیم دارای هوش فضایی بالایی هستند، این هوش از دیرباز با انسان همراه بوده و در عصر امروز با پیشرفت تکنولوژی نیز با ما همراه است. این افراد دنیا را از جنبه متفاوتی نگاه می‌کنند و حساسیت دقیقی در مشاهدات دارند و به آسانی می‌توانند خود را با فضاهای سه بعدی تطبیق دهند. در تاریخ بشری افراد زیادی هستند که از این هوش برخوردار بوده‌اند از طراح و معمار اهرام مصر گرفته تا ادیسون. آیا شما فرزندی متفاوت می‌خواهید؟

  سرفصل‌های آموزشی هوش فضایی

فصل اول: آموزش و محرک های اولیه

فصل دوم: چرا میتوانید فرزندی باهوش تر و با استعدادتر پرورش دهید

فصل سوم: حیطه خانه ی شما چگونه قادر خواهد بود تا هوش فرزندتان را تقویت نمایند؟

فصل چهارم: نحوه ی پرورش کودکی با ضریب هوشی بالا از بدو تولد تا هیجده ماهگی

فصل پنجم: تمایل مهارناشدنی کودک به آموختن در 18 تا سه سالگی

فصل ششم: روشهای تحریک رشد فکری کودکان سه تا شش سال

فصل هفتم: آیا میتوان خواندن را پیش از گام نهادن کودک به مدرسه، به کودک آموخت؟

فصل هشتم: چگونه میتوانیم فرزندی خلاق و سازنده داشته باشیم؟

فصل نهم: افکار و نظرات مونتسوری را در خانه اجرا کنیم.

فصل دهم: نحوهی حفظ مغز کودک از آسیب هایی که آن را تهدید می کنند.

فصل یازدهم: حافظت کودک قبل از تولد

فصل دوازدهم: قرن بیست و یک و نظریات دکتر موکوتو شیچیدا


 هوش موسیقیایی

هوش‌های ذکر شده تا کنون همگی با انسان متولد می‌شوند و به راحتی می‌توان آنها را پرورش داد اما با راه کارهای درست و در زمان مناسب. هوش موسیقیایی نیز خود جزو 8 هوش انسانی به شمار می‌آید. که با پرورش آن می‌توانید در کنار یک نابغه موسیقی زندگی کنید. از وییگی‌های مهم این هوش قابلیت درک ، ارزیابی و ساختن ریتم‌ها و ملودی‌هاست. تا زمان باقی‌ست بهترین ملودی زندگی فرزندتان را بنویسید.

  سرفصل‌های آموزشی هوش موسیقیایی

فصل اول: درک وزن و ریتم موسیقی

فصل دوم: آواز خواندن

فصل سوم: بخاطر سپاری ترانه‌ها

فصل چهارم: مهارت در نواختن ساز موسیقی

فصل پنجم: انجام حرکات موزون

فصل ششم: سراییدن شعر

فصل هفتم: درک موسیقی

فصل هشتم: مهارت گوش کردن

فصل نهم: توجه به موسیقی پس زمینه

فصل دهم: زمزمه آهنگ

فصل یازدهم: عضویت در یک گروه موسیقی و ارکستر


 هوش جسمی - حرکتی

شاید برایتان جای تعجب باشد که یک نفر به راحتی بتواند با چاقوی جراحی و تبحر خاصی کار کند و این موضوع به هوش او بستگی داشته باشد. اما باید به شما بگوییم آن جراحی که به آسانی آب خوردن چاقوی جراحی را روی بدن بیمار می کشد از هوش جسمی و حرکتی بالایی برخوردار است. و یا آن دیسک انداز در المپیک و حتی اشخاصی که به راه رفتن علاقه دارند و یا حتی قالیبافی می‌کنند همه و همه از هوش حرکتی- جسمی و یا ضمیر فیزیکی بالایی برخوردار هستند. این افراد از حس لامسه بالایی برخوردارند و مدام در حال حرکت  هستند و در برابر مسایل واکنش‌های اساسی نشان می‌دهند. یک کودک پر تحرک ورزشکار می‌تواند انرژی بهتری به شما بدهد، این‌طور نیست؟

شاید عجیب به نظر آید اما کودک دلبند شما برای آموختن راه رفتن، دویدن، لیلی کردن و پریدن باید ابتدا کنترل سرش را در دست گیرد. کودک در سن چهار هفتگی شروع به تلاش برای بلند کردن سر خود خواهد کرد.

  سرفصل‌های آموزشی هوش جسمی - حرکتی

فصل اول: رشد و جابجایی حرکتی و روند آن

فصل دوم: رشد مهارت های دست و روند آن

فصل سوم: کنجکاوی کودک در مورد جمسیت خود

فصل چهارم: عقل سالم در بدن سالم

فصل پنجم: ورزش و ارتباط آن با هوش بدنی کودک

فصل ششم: کودک و کنترل ادرار

فصل هفتم: کودک و کنترل مدفوع

فصل هشتم: بازی های آموزشی

 


 هوش میان‌فردی - هوش اجتماعی
در طول زندگی خود بارها و بارها با اشخاصی روبرو شدید که یک مدیر با درایت و مسئول بوده است. و یا شاید یک فرد دلسوز با حس مسئولیت اجتماعی بالا. این خصوصیات اخلاقی مختص به افرادی است که از هوش میان فردی و یا هوش اجتماعی بالایی برخوردار هستند. می‌توانند به راحتی یک مجموعه بزرگ را مدیریت کنند و مسئولیت‌های مهمی در جامعه داشته باشند. و با دیگر افراد به راحتی ارتباط برقرار کنند. مسئولیت، درک متقابل خصیصه این افراد است. مسئولیت پذیری خود یک شیوه تربیتی به حساب می‌آید که با هوش میان فردی رابطه‌ای مستقیم دارد. اگر فرزندی مسئولیت پذیر می‌خواهید هوش اجتماعی او را بالا ببرید.

همدلی اولین فضیلت اخلاقی است که بنیان بسیاری از فضایل دیگر است. این حس، عاطفه‌ی نیرومندی است که از بروز رفتارهای خشن و بی‌رحمانه جلوگیری می‌کند و موجب رفتاری مهربانانه با اطرافیان خواهد شد. کودکان هنگام به دنیا آمدن، به طور فطری از توانایی رشد اخلاقی برخوردار هستند.برای همین این حس، به طور طبیعی و خیلی سریع در کودک نمایان می‌شود، اما این مطلب چنین معنی نمی‌شود که آنها این حس خوب را به طور قطعی پرورش خواهند داد تا احساس دیگران را درک کنند. هرچند کودک با توانایی همدلی به دنیا میآید، اما لازم است این قدرت در او پرورش یافته و تقویت شود؛ در غیر این صورت به شکل رشد نیافته‌ای در او باقی خواهد ماند.

  سرفصل‌های آموزشی هوش اجتماعی

فصل اول: همدلی؛ نخستین فضیلت اخلاقی

فصل دوم: وجدان؛ فضیلتی اساسی

فصل سوم: خویشتن داری؛ فضیلت اخلاقی کلیدی


 هوش درون فردی - هوش هیجانی

افرادی که از هوش درون فردی یا هوش هیجانی برخوردار هستند غالباً افرادی مستقل، هدفمند و فوق‌العاده خویشتن‌دارهستند. بسیاری از مشاوران، دانشمندان و افراد صاحب مشاغل آزاد از این هوش برخوردار هستند. این افراد تماما از هوش هفت هوش برخوردار هستند ولی تنها خود را به یک یا دو هوش مرتبط می‌دانند.

در تحقیقاتی که به تازگی انجام شده، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که آگاهی از هیجان و توانایی مهار کردن آن، نقشی اساسی‌تر از نقش بهره‌ی هوشی و روابط خانوادگی در موفقیت‌ها و شادی‌ها بازی می‌کند.

  سرفصل‌های آموزشی هوش درون فردی - هیجانی

فصل اول: پرورش هوش هیجانی

فصل دوم: بررسی و ارزیابی روش فرزند پروری

فصل سوم: پنج اصل پرورش هیجان

فصل چهارم: راهبردهای پرورش هیجان


آیا همه کودکان به یک میزان از هوش برخوردار هستند؟

به طور عادی هر فردی قادر است هر یک از این هفت هوش را تا حد قابل قبولی رشد دهد. این هفت هوش در زندگی هر یک از ما به گونه‌ای منحصر به فرد تجلی می‌یابد. اما به ندرت قابلیت‌های افراد در زمینه این هفت هوش به عالی‌ترین سطح می‌رسد. و از طرفی تعداد افرادی که تنها یکی از این هوش‌های خود را تا مرحله عالی پیشرفت داده‌اند و در عین حال سایر هوش‌های آنان دچار واپس ماندگی شده است، بسیار کم هستند. اغلب ما در جایگاهی میان انسان خودشکوفا و دانشمند می‌مانیم. ما از چندین هوش برخورداریم. که برخی عینیت می‌یابند و برخی به نطر می‌رسد تا حد متوسط قرار دارند و بقیه آنهایی هستند که در طول زندگی برایمان مشکلات قابل توجهی به همراه داشته‌اند.

معرفی بسته آموزشی هوش‌های چندگانه – هوش‌های هشت نابغه

اکنون که در مورد پایه علمی هوش‌های کمی مطلع شدید باید ببینیم شما برای آینده هوشی فرزندتان چگونه برنامه ریزی خواهید کرد و از چه طریقی خواسته یا ناخواسته بر هوش او تاثیر گذاشته‌اید. شما بارها از خود و یا دیگران سوال کردید که آیا آزمونی وجود دارد که به شما بگوید کودک شما چه میزان از بهره هوشی برخوردار است؟ یا اینکه استعداد فرزندم در چه زمینه‌ای ست؟ ما معتقدیم چنین آزمونی‌هایی با خطا روبرو هستند و پاسخ دقیقی به شما نخواهند داد.

این بسته آموزشی بر باوری شکل گرفته است که هوش مفهومی غنی و متنوع‌تر از آن دارد که بتوانید با انجام یک آزمون 90 دقیقه‌ای به آن پاسخ داد. کودک شما ممکن است یک نابغه ریاضی، یک ورزشکار توانا، یک کتابخوان خوب، و یا حتی فردی با قدرت تجسم ضعیف باشد که فاقد هر گونه هوش موسیقیایی است. به همین دلیل مباحث مهم مرتبط با هر هوش را در این بسته گردآوری کردیم تا بتوانید به عنوان والدینی که از این پس قرار است به یک مربی خلاقیت برای فرزندشان تبدیل شوند طیف وسیعی از توانایی‌های فرزندتان را ببینید و هرچه کمتر به فرزندان برچسب‌های بی معنی بزنید.

آیا صرف هزینه برای خرید این بسته منطقی است؟

ما چند سوال از شما داریم و جواب شما هرچه صادقانه‌تر باشد آینده فرزندتان نیز همان‌قدر روشن خواهد بود.

 تا بحال برای استعدادیابی و پرورش هوش و خلاقیت فرزندتان چقدر هزینه کرده‌اید؟

به چند مرکز خلاقیت و رشد فکر رفته‌اید؟

با چند مربی خلاقیت صحبت کرده‌اید؟

فرزندتان را در چه مراکز خلاقیت و هوشی ثبت نام کرده‌اید؟

تا بحال فرزندتان چندین آزمون را پشن سر گذاشته است؟

امسال چندمین سال ثبت نام فرزندتان در کلاس‌های خلاقیت است؟

آیا به نتیجه دلخواه‌تان رسیده‌اید؟

پاسخ به این دست سوالات می‌تواند شما را کمک کند تا هرچه بیشتر برای پیشرفت فرزندتان هزینه کنید. ما معتقد هستیم هیچ مربی و معلمی در هیچ مرکز آموزشی به اندازه‌ای که یک پدر و مادر می‌تواند دلسوز فرزندش باشد و او را هرچه بهتر و بیشتر راهنمایی کند وجود ندارد. مربیان و معلمان در چهارچوب قوانین از پیش نوشته شده برای فرزندان شما وقت می‌گذارند و مباحث علمی و آموزشی را به شیوه از پیش تعیین شده به فرزندانتان آموزش می‌دهند. ولی شما بهتر ازهر شخص دیگری فرزندتان را می‌شناسید و به توانایی‌های او واقف هستید و بهتر از هر شخصی می‌توانید استعدادهای ذاتی او را شکوفا سازید. صرف هزینه در مراکز آموزشی خلاقیت تنها راه برای شکوفا سازی فرزند شما نیست. یک مادر خلاق می‌تواند بدون صرف هزینه‌های جانبی بهترین مربی برای فرزند خود باشد.

 

 

نکته : با خرید دانلودی این محصول

1. 10% مبلغ پرداختی، خرید دانلودی، به کیف پول شما اضافه می گردد که می توانید برای خرید دیگر محصولات دانلودی سایت از آن استفاده نمائید.

2. بعد از دانلود به سرعت قابل استفاده می باشد.

3. مهمتر از همه در صورتی که در آینده مطلبی به صورت تصویری، صوتی و یا نوشتاری به این محصول دانلودی اضافه شود بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای می توانید با استفاده از لینک آن در قسمت "سفارشات من" آن را دانلود نمائید.

توجه : بعد از خرید محصول دانلودی، لینک های دانلود در پروفایل شما (با همان نام کاربری که آن محصول را خریده اید وارد شوید) در قسمت "سفارشات من" برای همیشه موجود می باشد و می توانید هر زمان که خواستید با استفاده از آنها، فایل مورد نظر را دانلود نمائید.

نظرات

به این محصول امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این محصول 0

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید