کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای نوزادان 5 ماهه

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای نوزادان 5 ماهه
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/10/18 0 نظر 1,041 بازدید

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای کودکان 5 ماهه با پیشرفت تدریجی هماهنگی چشم و دست، فرزند شما دیگر می‌تواند توانایی‌های جدید خود برای رسیدن و ضربه زدن به اسباب‌بازی‌ها را کشف کند.

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای کودکان 5 ماهه

چه اسباب بازی‌هایی مناسب کودکان 5 ماهه است؟ بهترین اسباب بازی برای کودکان 5 ماهه چیست؟ از چه اسباب بازی برای بالا بردن هوش کودکان استفاده کنیم؟ چه بازی‌هایی به هوش کودک 5 ماهه کمک می کند؟ آیا اسباب بازی خریدن برای کودکان 5 ماهه درست است؟ از چه سنی برای کودک باید اسباب بازی خرید؟ آیا می‌توانیم با کودک 5 ماهه بازی کنیم؟  

الان زمانی است که کودک 5 ماهه شما دست و چشمش با یکدیگر هماهنگ می‌شوند و پس بنابراین او می‌تواند با دنبال کردن اشیا آنها را نیز در تا حدودی در دست بگیرد. او هر روز سعی می‌کند چیز جدیدی را کشف کند. بنابراین سعی کنید اشیا و اجسامی را که تهیه می‌کنید و در دسترس او قرار می‌دهید از جنس و بافت مناسبی برخوردار باشد تا خطری او را تهدید نکند. 

کودکان 5 ماهه در این سن به راحتی می‌توانند:

1- خودشان را به سمت اسباب بازی بکشانند.

2- در آینه خودش را بشناسد و به خودش لبخند بزند.

3- دستش را برای گرفتن اسباب‌بازی دراز کند.

4- برای کشف هر چه بیشتر اطراف خود اشیا را در دهانش بگذارد.

1. اسباب‌بازی‌های حجم‌دار، مناسب برای ضربه زدن برای کودکان 5 ماهه

با پیشرفت تدریجی هماهنگی چشم و دست، فرزند شما دیگر می‌تواند توانایی‌های جدید خود برای رسیدن و ضربه زدن به اسباب‌بازی‌ها را کشف کند یا حتی به سمت شیئی که از جایی افتاده است برود. اسباب‌بازی‌هایی که وقتی بچه به آنها ضربه می‌زند عکس‌العملی از خود نشان می‌دهند. مهارت‌های در حال رشد و تکامل او را تکمیل می‌کنند و در عین حال باعث می‌شوند کودک مفاهیمی مانند تعادل را تمرین کند.

فرزند شما احتمالاً هنوز وی شکم یا پشت خود می‌خوابد و بازی می‌کند و تلاش می‌کند که بلند شود و بنشیند. یک اسباب‌بازی حجم‌دار برای این سن عالی است زیرا کودک می‌توانند به راحتی با آن بازی کند. ابتدا خودتان با آن بازی کنید تا کودک آن را ببیند و سپس ببینید او در پاسخ چه می‌کند.

ضمناً، برای تشویق فرزندتان به حرکت دادن عضلات حرکتی، این اسباب‌بازی را با یک دست فاصله در میدان دیدش قرار دهید. او سعی خواهد کرد که به آن نزدیک شود تا بتواند اسباب‌بازی خود را بهتر ببیند.

کار دگیری که می‌توانید انجام دهید این است که وقتی کودک روی شکم خوابیده است این اسباب‌بازی را به او نشان دهید. آن را روی زمین جلوی او و در جایی که به راحتی بتواند رنگ‌های روشن آن را ببیند قرار دهید تا دستش را به سمت آن دراز کند. کودک برای دیدن اتفاقات جالبی که حدس می‌زند، به سمت اسباب‌بازی می‌رود و رویش ضربه می‌زند. با تغییر مکان اسباب‌بازی به دو طرف کودک، هیجان او را بیشتر کنید.

حتما بخوانید: 4 ابزار برای تقویت هوش کودک

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای نوزادان 5 ماهه

2. اسباب‌بازی‌هایی که کودک 5 ماهه خود را با آن می‌شناسد. 

اکنون کودک 5 ماهه ، شما را از طریق دیدن می‌شناسد و توانایی تشخیص آشنایان هم در حال افزایش است. اسباب‌بازی‌هایی که آینه دارند نه تنها باعث سرگرمی می‌شوند (زیرا کودک دوست دارد به بچه‌های دیگر و حتی تصویر خودش که درون آینه است لبخند بزند!) بلکه توانایی تشخیص چهره را هم در او تقویت می‌کنند. فرزندتان را در آغوش بگیرید و مانند وقتی که یک کتاب را در دست می‌گیرید، اسباب‌بازیش را در مقابل خود بگیرید. تمام جوانب آن را با کودک خود بررسی و چیزی که می‌بینید را برای او توصیف کنید. طوری به آینه نگاه کنید که کودک 5 ماهه بتواند شما را در آینه ببیند. سپس آن را جلوی صورت او بگیرید تا بتواند تصویر خودش را هم ببیند. فرزند شما احتمالاً هنوز خودش را نمی‌شناسد اما با دیدن خودش در آینه هیجان‌زده می‌شود.

ضمناً خوابیدن بر روی شکم، برای رشد و تقویت عضلات گردن مهم است. برای آن که کودکان 5 ماهه را برای این کار تشویق کنید، چیزی را با فاصلهٔ یک دست در معرض دیدش قرار دهید تا با آن بازی کند و سرگرم شود. اما هر از گاهی زاویه دید کودک را تغییر دهید.

حتما بخوانید: بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای کودکان 6 ماهه

 

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای نوزادان 5 ماهه

2. اسباب‌بازی‌های موزیکال برای کودکان 5 ماهه  

اسباب‌بازی‌هایی که به نحوی خیلی سریع عکس‌العمل از خودشان نشان می‌دهند یعنی سریع به حرکت درمی‌آیند و یا از خودشان صدا تولید می‌کنند. حتما باعث می‌شود  که کودک 5 ماهه شما بهتر به درک دنیای اطرافش برسد. برای آنکه کودکتان را تشویق کنید تا حرکت کند و سریع عکس‌المل نشان دهد بهتر است از اسباب بازی‌هایی استفاده کنید که هنگام در دست گرفتن واکنش‌های صداداری داشته باشند این‌گونه به کودک 5 ماهه خود یک پاداش سریع برای کاری که او کرده است داده‌اید و او را مشتاق انجام کارهای بعدی می‌کنید. بگذارید کودکان 5 ماهه به راحتی با اشیا ارتباط برقرار کنند و آنها را از نظر بافت و جنس و شکل ببرسی کنند و روی آنها تمرکز کنند. حتی زمانی که او در آغوش شماست نیز می‌توانید اشیا را در دست خود بگیرید تا او آن را برانداز کند. درباره اشیایی که در دستتان می‌گیرید به او توضیح دهید زیرا او قادر به درک حرف‌های شماست. 

به طور کلی سعی کنید از اسباب‌بازی‌هایی استفاده کنید که در کودک شما تمام حواس را پرورش می‌دهد. اسباب بازی‌هایی که انتخاب می‌کنید باید بتواند حافظه او را تقویت کند و حس شنیداری، دیداری او را نیز تحت شعاع قرار دهد. 

بازی برای نوزادان تنها چنبه سرگرمی ندارد و آنها از وسایل بازی به عنوان منبعی برای یادگیری و تجربه استفاده می‌کنند پس حواستان باشد چه اسباب بازی برای کودک خود انتخاب می‌کنید تا او را به درک درستی از محیط و اطراف خود برساند. کودکان در برابر رنگ‌ها و حرکاتی که از اسباب بازی‌هایشان می‌بینند نمی‌توانند مقاومت کنند و آنها را هر کجا بگذارید دنبال می‌کنند و به سمت آن کشیده می‌شوند. شما می‌توانید از این خصوصیت استفاده کنید و آموزش صحیح را به کودکانتان بدهید.

برای خرید محصول (طراحی فرزند تولد تا 2 سالگی) بر روی لینک کلیک کنید 


پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: کار را برای فرزندتان به بازی تبدیل کنید

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

 نوآوری  و اختراع (12-3 سال)

نوآوری و اختراع (12-3 سال)

شاید بارها و بارها در بین گپ و گغتگوهای خودمانی این جمله به گوشتان رسیده باشد. دوره ما که این چیزا نبود. امروز با یه تلفن می‌تونی به بیزینس کار حرفه‌ای باشی و تمام و کمال به کارهات رسیدگی کنی. این همه پیشرفت بشر طی مدت زمان کوتاهی شکل گرفت و شاید بتوان گفت ده سال اخیر اوج پیشرفت بشری در رابطه با تکنولوژی و علم بوده و همچنان هر ثانیه این پیشرفت‌ها شکل دیگری می‌گیرد. در این میان جایگاه فرزند شما به عنوان یک نسل مدرن امروزی کجاست؟ آیا او نیز می‌تواند اثری ماندگار از خود بجای بگذارد.

بسته آموزشی طراحی فرزند-4 تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-4 تا 7 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه‌ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می‌بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه‌ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

 اعتماد به نفس خیلی بالا

اعتماد به نفس خیلی بالا

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در پارک، مهمانی و یا مراسمی که چندین کودک کنار هم هستند احساس کنید که با همه سعی و تلاش تان در خصوص تربیت و تأمین نیازهای مادی و معنوی فرزندتان؛ اما باز هم فرزندتان از سایر کودکانی که در آن محل قرار دارند، چیزی کم دارد که در آن لحظه حسرت آن را می خورد، در این هنگام چه حسی به شما دست می دهد؟          

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسل‌های پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. شما با آموزش دادن صحیح به کودکانتان می‌توانید آینده او را تضمین کنید. یک ماه آموزش امروز برابر با چندین سال آسایش و راحتی و خوشبختی فرزند شماست. با پرورش نبوغ و خلاقیت در کودکتان پایه گذار زندگی آرام برای او باشید.  

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته هجدهم نوزادی

هفته هجدهم نوزادی

هفته هجدهم نوزادی لباس خواب مخصوص کودک باید از نوع مقاوم به آتش باشد تا در صورت بروز آتش‌سوزی موجب سوختگی کودک نشود. بعضی از بچه‌ها نسبت به مواد این نوع لباس‌ها حساسیت دارند و دچار تحریک پوستی می‌شوند. در این صورت نباید از این لباس‌ها برای فرزند خود استفاده کنید.

هفته پنجاه و دوم نوزادی

هفته پنجاه و دوم نوزادی

هفته پنجاه و دوم نوزادی

اسباب بازی مناسب کودکان 1 تا 5 ساله

اسباب بازی مناسب کودکان 1 تا 5 ساله

اسباب بازی مناسب کودکان 1 تا 5 ساله باید به گونه‌ای انتخاب شود که برای پرورش هوش و توانایی‌ها و استعدادهای او مناسب باشد. 

خلاقیت کودکان با  TRIZ

خلاقیت کودکان با TRIZ

خلاقیت کودکان با TRIZ در بسته آموزش کارآفرینی و تفکر کودکان به 40 اصل نوآوری نظام یافته اشاره شده است  و گفته شده که تمام اختراعات و ابتکارات مخترعین بر اساس یک یا چند اصل از این اصول مییباشد که برخی از این قوانین را می توان از دوران کودکی به آنها آموخت تا بتوانند به شکوفایی استعداد خود در حل مسائل و نیز ابداع و ابتکار بپردازند. در این مقاله به معرفی اجمالی این چهل اصل میپردازیم.

ذهن خلاق داشته باشید ثروتمند می شوید

ذهن خلاق داشته باشید ثروتمند می شوید

ذهن خلاق داشته باشید ثروتمند می شوید به راستی که اندیشه همان « ثروت و دارایی » است؛ دارایی قدرتمندی که وقتی با هدف مشخص، عزم راسخ و اشتیاق سوزان ترکیب می شود، راه رسیدن به ثروت و سایر دارائی ها را به روی شما می گشاید چگونه یک ذهن خلاق و پویا داشته باشیم

8 عادت میلیاردرها

8 عادت میلیاردرها

8 عادت میلیاردرها را بدانید ...

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 16

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید