کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای نوزادان 1 ماهه

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای نوزادان 1 ماهه
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/10/18 0 نظر 984 بازدید

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای کودکان 1 ماهه هر چیزی که بچه‌های یک ماهه در اولین سال زندگی خود یاد می‌گیرند با حس کردن شروع می‌شود. تحریک حسی واقعاً نواحی مهم و کلیدی ذهن کودک یک ماهه را روشن می‌کند.

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای کودکان 1 ماهه

چه اسباب بازی‌هایی مناسب کودکان 1 ماهه است؟ بهترین اسباب بازی برای کودکان 1 ماهه چیست؟ از چه اسباب بازی برای بالا بردن هوش کودکان استفاده کنیم؟ چه بازی‌هایی به هوش کودک 1 ماهه کمک می کند؟ آیا اسباب بازی خریدن برای کودکان 1 ماهه درست است؟ از چه سنی برای کودک باید اسباب بازی خرید؟ آیا می‌توانیم با کودک 1 ماهه بازی کنیم؟  

اسباب‌بازی مناسب برای نوزادان 1 ماهه

آویز بالا گهواره‌ای یکی از آن اسباب بازی‌های مناسب برای نوزادان یک ماهه است. قطعات متحرک این اسباب بازی توجه کودک 1 ماهه را جلب می‌کند. آویز را در ارتفاعی نصب کنید که نوزاد بتواند آن را ببیند. بهترین انواع آویز، آنهایی است که هرچند روز یک بار قابل تعویض باشند.

هر چیزی که بچه‌های یک ماهه در اولین سال زندگی خود یاد می‌گیرند با حس کردن شروع می‌شود. تحریک حسی واقعاً نواحی مهم و کلیدی ذهن کودک یک ماهه را روشن می‌کند. در این قسمت نکات مفیدی دربارهٔ اسباب‌بازی‌ها، فعالیت‌ها و رفتار والدین ذکر می‌شود که در زمینهٔ تحریک حس‌های مختلف کودک و رشد آنها کمک می‌کنند.

حتما بخوانید: بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای کودکان 2 ماهه

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای نوزادان 1 ماهه

1. اسباب بازی و اشیای متحرک برای نوزادان 1 ماهه

یک شی در حال حرکت خیلی جذاب‌تر به نظر می‌رسد و به نوزاد 1 ماهه شما کمک می‌کند تا تمرکز دید و قدرت بینایی خود را تقویت نماید. دیدن اشیایی که حرکت می‌کنند همزمان با ردیابی چشمی و در صورتی که موسیقی یا صدا هم پخش کند به تقویت مهارت‌های فرزندتان کمک خواهد کرد. ضمناً ریتم آرامش‌بخش تصاویر و صداهای تکرارشونده می‌تواند به او یادآوری کند که زمان استراحت است. موسیقی می‌تواند برای کودک 1 ماهه آرامش‌بخش باشد و این تنها به زمانی که برای خوابیدن آماده می‌شود محدود نمی‌شود. با پخش انواع موسیقی‌های مختلف کمک کنید موسیقی به یکی از بخش‌های زندگی فرزندتان تبدیل شود. دیدن این که واکنش‌های او تغییر می‌کند جالب خواهد بود!

از آواز خواندن یا هم‌آوایی با موسیقی‌ها خجالت نکشید. نوزاد 1 ماهه هم همراه با شما شروع و صداهای بیشتری تولید می‌کند! هرجا حس کردید خسته شده است جهت حرکت، حالت و در صورت امکان رنگ آن و یا سایر خصوصیاتش را تغییر دهید.

از همان ابتدا نوزاد 1 ماهه به صدای شما گوش می‌کند و به آن واکنش نشان می‌دهد. از این ارتباط برای اشاره شفاهی به موارد مربوط به آنچه می‌بینید استفاده کنید. توجه کنید که چه چیزهایی برای کودک جذاب هستند و وقتی که فهمیدید مورد خاصی توجه کودک را بیشتر جلب می‌کند، کمی بیشتر بر روی آن تمرکز کنید تا علاقه به دیدن در کودک تقویت شود.

2. جعبه موسیقی تخت‌خواب برای نوزادان 1 ماهه

نوزادان از همان آغاز، شنوایی خوبی دارند، پس پخش موسیقی یا صداهای آرام و گوش‌نواز از همان ابتدا راه بسیار خوبی برای تقویت مهارت‌های شنوایی و نیز آرام کردن نوزاد 1 ماهه است. یک اسباب‌بازی که موسیقی و نور را باهم ترکیب می‌کند می‌تواند بیشتر از یک حس را هوشیار کند و با حرکاتی که دارد کودک را تشویق نماید تا مهارت‌های ردیابی چشمی خود را تقویت کند.

اسباب‌بازی‌هایی که صدایی آرام و ظاهری زیبا دارند به کودک 1 ماهه یادآوری می‌کنند که وقتی خواب و استراحت است. وقتی که برای اولین بار این اسباب‌بازی را در تخت کودک می‌گذارید، با اشاره به حرکات و نورهای آن سعی کنید که به آن توجه کند. اگر اسباب‌بازی صدا و یا چراغ دارد، تنظیمات آن را به گونه‌ای قرار دهید که صدایش ملایم و نورهایش کمی درخشان باشند تا کودک از آن لذت ببرد. تنظیمات مربوط به صدا را تغییر دهید تا ببینید که کودک با کدام یک از آنها آرام‌تر می‌شود و سپس ده دقیقه برای خودتان وقت بگذارید و به آن گوش کنید؛ گوش کردن به موسیقی برای شما هم آرامش‌بخش خواهد بود.

3. اسباب‌بازی‌های نرم برای کودکان 1 ماهه

نوزادان 1 ماهه خیلی زود چهره‌ها را تشخیص و نسبت به آنها واکنش نشان می‌دهند. به تدریج که قدرت تمرکز آنها بیشتر می‌شود، دیدن یک چهره آشنا برایشان لذت‌بخش و آرامش‌بخش خواهد بود. بافت نرم و راحت یک اسباب‌بازی نیز می‌تواند آرامش‌بخش باشد به خصوص زمانی که بچه‌ها در آغوش والدین‌شان نیستند.

وقتی که کوک 1 ماهه هوشیار است و به پشت خوابیده، اسباب‌بازی یا عروسک را با یک دست فاصله در معرض دیدش قرار دهید. دیدن صورت عروسک و لمس بافت نرم پارچه آن برایش لذت‌بخش خواهد بود. فراموش نکنید وقتی کودک خواب است تمام اسباب‌بازی‌های نرم را از تخت‌خوابش خارج کنید تا امکان خفگی اتفاقی وجود نداشته باشد.

تقریباً در اواخر یک ماهگی می‌توانید فرزندتان را به راحتی در آغوش بگیرید و به او شیر بدهید. کودک را ببوسید و صدای کوکو برایش دربیاورید. بعد عروسک‌هایش را کنارش بخوابانید تا بافت نرم آنها را روی پوست خود حس کند. عروسک را در مقابل نوزاد 1 ماهه بالا و پایین ببرید و سپس کمی آن را به سمت چپ و راست ببرید و ببینید آیا می‌تواند با چشمان خود آن را دنبال کند. اگر عروسک جغجغه دارد، آن را به آرامی برای کودک تکان دهید تا سرش را به سمت صدا بچرخاند.

حتما بخوانید: افزایش توانایی‌های فرزندان در مدیریت زندگی و کسب‌وکار

4. آینه بی‌خطر برای نوزادان 1 ماهه

خیلی پیش از آنکه بچه‌ها از روی آینه تشخیص دهند چه کسی می‌خندد، بیشتر دوست دارند که به انعکاس تصویر خودشان خیره شوند و از چیزی که در آنجا می‌بینند لذت ببرند. این باعث تقویت خودشناسی و رشد احساسی می‌شود. این کار همچنین زمانی که کودک برای لمس آینه به سمت آن می‌رود باعث تقویت هماهنگی دست و چشم نوزاد 1 ماهه می‌شود. زاویه دید کودک را بررسی کنید و ببینید که دقیقاً چه چیزی را می‌بینید. چند چیز جالب برای دیدن کودک پیدا کنید.

با اشاره به تصویر نوزاد در آینه به رشد حس خودشناسی او کمک کنید و سپس همین کار را با تصویر خودتان در آینه تکرار نمایید. با کودک صحبت کنید: مامان رو می‌بینی؟ دیگه کیو می‌بینی؟ به ویژگی‌ها و بخش‌های مختلف صورت خود اشاره کنید. چشمای منو می‌بینی؟ چشمای خودتو می‌بینی؟ اینجان! به این صورت کم کم و به تدریج ارتباط‌ها برای بچه مفهوم پیدا می‌کنند. با اشاره به یک مورد دیگر (برای مثال، حلقه‌ای که در دست دارید) به تقویت دیدن و مفهوم انعکاس‌ها کمک کنید. به سراغ سایر آینه‌های منزل بروید و اجازه دهید کودک ببیند انعکاس‌های شما در آینه‌های دیگر به چه شکلی هستند. شاید کم کم دوست داشته باشید که با کودک 1 ماهه بازی کنید. وقتی کودک آماده بود و توانست صورت خود را بالا بیاورد آینه را در مقابلش قرار دهید تا خودش را در آینه از زاویه جدیدی ببیند.

برای خرید محصول (طراحی فرزند تولد تا 2 سالگی) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: خراب کردن اسباب بازی درکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

پرورش و تربیت بچه‌های دهه نودی

پرورش و تربیت بچه‌های دهه نودی

متاسفانه دنیای مدرن امروز در حال نابودی فرزندان ماست و شما به عنوان والدین مسئول وظیفه دارید تا کودکانتان را نجات دهید و آینده‌ای روشن برای آنها بسازید. و حل این مشکلات به سادگی و با راه کارهای سریع قابل حل شدن نیست. دنیای امروز دنیای تکنولوژی و پیشرفت علم است اما آیا رشد بیولوژیکی انسان نیز به همین سرعت پیشرفت کرده است؟ تضاد بین این عامل باعث شده تا کودکان توانایی‌های یادگیری و درست رفتار کردن را از دست بدهند.      

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

زمانی می‌رسد که شما برای آنکه کودکتان بیشتر از قبل در اجتماع باشد و یا کارهای جدید را تجربه کند او را در مراکز آموزشی همچون مهدکودک و یا مراکز رشد و خلاقیت ثبت نام می‌کنید و یا حتی برای پرورش هوش او نیز برنامه ریزی‌های روزانه انجام می‌دهید و او را در کلاس‌هایی هوش نیز ثبت نام می‌کنید. اما در میان 10 کودکی که در این کلاس‌ها وجود دارد مربی چقدر زمان دارد تا تنها برای فرزند شما بگذارد و خلاقیت و هوش او را پرورش دهد؟

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسل‌های پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. شما با آموزش دادن صحیح به کودکانتان می‌توانید آینده او را تضمین کنید. یک ماه آموزش امروز برابر با چندین سال آسایش و راحتی و خوشبختی فرزند شماست. با پرورش نبوغ و خلاقیت در کودکتان پایه گذار زندگی آرام برای او باشید.  

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته بیست وپنجم نوزادی

هفته بیست وپنجم نوزادی

هفته بیست وپنجم نوزادی از 6 ماهگی می‌توانید دادن آب میوه به فرزند خود را آغاز کنید. آب میوه باید صددرصد خالص باشد. از نوشیدنی‌های دارای طعم میوه و نیز از آب‌میوه‌های مخلوط نباید استفاده کرد. آب‌میوه‌های آماده باید حتماً پاستوریزه باشند. آب میوه‌های غیرپاستوریزه می‌توانند موجب بیماری‌های میکروبی ناشی از ای. کولای (E.coli)، سالمونلا و کریپتوسپوریدیوم شوند. هرگز آب میوه را با شیشه شیر به کودک ندهید زیرا با این کار، کودک به خوردن دائمی آن با شیشه شیر عادت می‌کند و در نتیجه قند موجود در آن باعث آسیب دندان‌هایش می‌شود.

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟ امروزه 12 تا 15 کیلوگرم توصیه می شود. اگر شما ورزشکار هستید و ساعات زیادی را صرف کم کردن وزن و انجام نرمشهای مختلف کرده اید این مقدار اضافه وزن خیلی زیاد به نظر می رسد. اما در حقیقت بیشتر این اضافه وزن مربوط به کودک، جفت، مایع جنینی، بزرگ شدن رحم و سینه ها و افزایش میزان خون می شود. آنچه که واقعا مربوط به خود شما می شود چربی اضافه نیست بلکه کمک می کند تا کودکی سالم و سرحال داشته باشید. مثلاً در سه ماهه اول فقط چند کیلو اضافه وزن خواهید داشت که بیشتر آن به علت افزایش خون شماست.
سایز قبل از دوران بارداریتان نیز بر اضافه

بازی های تقویت هوش حرکتی

بازی های تقویت هوش حرکتی

بازی‌های تقویت هوش حرکتی را می‌توانید در هر سنی با کودکتان انجام دهید. این بازی‌ها حتی در فضای آپارتمانی نیز قابل اجراست.

در بارداری جعفری بخورید!

در بارداری جعفری بخورید!

در بارداری جعفری بخورید! مواد غذایی موجود در جعفری زیاد است. فکر نکنید این ابر قدرت سبز را فقط به خاطر زیبایی روی غذا می‌‌ریزند. جعفری سرشار از انواع مختلف ویتامین‌‌ها و مواد معدنی است که برای شما و کودک‌‌تان خیلی مفید هستند.

همه‌ی کودکان باهوش و ثروتمند به دنیا می‌آیند

همه‌ی کودکان باهوش و ثروتمند به دنیا می‌آیند

همه‌ی کودکان باهوش و ثروتمند به دنیا می‌آیند والدین باید سعی کنند به ندرت نظرات خود را در ذهن فرزندان‌شان انباشته کنند. لازم است به جای آن‌که تنها خود سخنگو باشند، اجازه دهند فرزندشان نیز نظرات و صحبت‌های خود را ارائه دهد. زمانی که کودک از پدر و مادر سؤالی دارد، به جای دادن پاسخ، بهتر است از خود کودک سؤالاتی پرسیده شود تا ذهن خلاق او نیز در پی یافتن پاسخ سؤالاتش برآید. این گونه والدین هستند که بهترین و مهم‌ترین نعمت‌های زندگی فرزندان خود خواهند بود.

نوزادان در چهارماهگی

نوزادان در چهارماهگی

ویژگی نوزادان در چهار ماهگی آیا می دانید نوزادتان در چهار ماهگی چه توانایی هایی دارد؟

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 18

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید