کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

چرا باید در بارداری تخم مرغ خورد؟

چرا باید در بارداری تخم مرغ خورد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/26 0 نظر 683 بازدید

چرا باید در بارداری تخم مرغ خورد؟

 آیا تخم‌‌مرغ دوست دارید ولی به خاطر ترس کلسترول زیاد از آن دوری می‌‌کنید، پس در آخرین تحقیقات مربوط به تخم‌‌مرغ با من همراه باشید. ما همه می‌‌دانیم تخم مرغ پر از کلسترول است. در حقیقت در یک تخم مرغ بیش از 200 میلی گرم کلسترول وجود دارد که بیشتر آن در زرده است. ترس از تخم مرغ به  خاطر این است که فکر می‌‌کنیم خوردن کلسترول مقدار کلسترول خون ما را افزایش می-دهد

چرا باید در بارداری تخم مرغ خورد؟


 آیا تخم‌‌مرغ دوست دارید ولی به خاطر ترس کلسترول زیاد از آن دوری می‌‌کنید، پس در آخرین تحقیقات مربوط به تخم‌‌مرغ با من همراه باشید. ما همه می‌‌دانیم تخم مرغ پر از کلسترول است. در حقیقت در یک تخم مرغ بیش از 200 میلی گرم کلسترول وجود دارد که بیشتر آن در زرده است. ترس از تخم مرغ به  خاطر این است که فکر می‌‌کنیم خوردن کلسترول مقدار کلسترول خون ما را افزایش می دهد ولی این فکر غلط است.

                                     تخم مرغ
تخم مرغ در یک نگاه


مقدار مصرف: یک فنجان (99 گرم)     کلسیم: 7%
کالری: 211    ویتامین A: 14%
چربی اشباع شده: 4 گرم    ویتامین C: صفر
پروتئین: 17 گرم    آهن: 8%
فیبر: صفر    

حتما بخوانید: در دوران بارداری بوقلمون بخورید

واقعیت در مورد کلسترول 


سال‌‌ها است به ما گفته‌‌اند افرادی که رژیم کم کلسترولی دارند، باید از خوردن تخم‌‌مرغ خودداری کنند. دلیلش این فکر بود که مقدار زیاد کلسترول زرده تخم مرغ، کلسترول خون را افزایش می‌‌دهد ولی معلوم شده است مصرف کلسترول بر مقدار کلسترول خون اثر خیلی کمی دارد. عوامل دیگری مانند بقیه مواد رژیم غذایی هم اثر دارند (فیبر، آنتی اکسیدان‌‌ها و چربی‌‌های خوب از آن جمله‌‌اند). 
کلسترول بد نیست کلسترول به وسیله آنزیمی به نام HMG - COA در کبد ساخته می‌‌شود. بدن ما به مقدار زیادی کلسترول نیاز دارد و آن بخش مهمی از غشاء هورمون‌‌های سلولی، استروژن و تستسترون است. کبد روزانه حدود 1000 میلی گرم کلسترول تولید می‌‌کند در حالی که رژیم غذایی فقط چند صد میلی‌‌گرم کلسترول دارد. بنابراین کلسترول غذا فقط بخش کوچکی از مقدار کل کلسترول ما را تامین می-کند.

                                                              تخم مرغ
شکست افسانه کلسترول 


تحقیقات منتشر شده در مجله تغذیه در سال 2006 نشان می‌‌دهد خوردن تخم مرغ کلسترول خون را افزایش نمی‌‌دهد. مطالعه‌‌ای بر روی 33 مرد و زن بیش از 60 ساله انجام شده از آن‌‌ها خواسته شد مدت پنج هفته روزی یک تخم مرغ بخورند. وقتی محققان به مقدار کلسترول خون آن‌‌ها نگاه کردند، دیدند بین افرادی که تخم مرغ خورده بودند یا نخورده بودند، اختلافی نبود. علاوه بر این، همین نتایج را بین کلسترول بد و کلسترول خوب و تری گلیسیرید مشاهده کردند. 

حتما بخوانید: خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری


واقعیت اثبات شده 


رنگ تخم مرغ به نژاد مرغ بستگی دارد. بعضی نژادها تخم سفید می‌‌دهند، بعضی دیگر تخم مرغ قهوه‌‌ای رنگ یا حتی آبی، زیتونی یا صورتی می‌‌دهند. وقتی تخم‌‌مرغ می‌‌خرید، رنگ پوست آن یک مسأله زیبایی بوده اما مواد غذایی همه آن ها یکسان است. زرده آن‌‌ها هم زرد کم رنگ تا زرد پررنگ بوده و به پوست آن بستگی ندارد.


غذاهای خوشمزه 


مزایای تخم مرغ زیاد است. تخم مرغ کامل‌‌ترین غذا است ولی مزایای آن به طرز پختن آن بستگی دارد. دلیلش این است، هر چه کمتر زرده را در معرض اکسیژن قرار داده یا بپزید، کمتر اکسیده شده و تخم-مرغ بهتر خواهد بود. آب پز کردن یا جوشاندن بهترین راه است. 

                                                                                              تخم مرغ
البته اگر تخم‌‌مرغ را به هر طریقی بپزید، بهتر از نخوردن است ولی چرا املت، کوکو و کتلت نمی‌‌خورید؟ تخم مرغ را در روغن سرخ نکنید چون بد می‌‌شود.

حتما بخوانید: در بارداری زردچوبه بخورید!

شما به کلسترول نیازمندید


 اگر سن شما بیشتر از 60 است شاید این کتاب را نخوانید و فکر می‌‌کنید مطالب آن به شما ربطی ندارد ولی ما هم به کلسترول نیاز داریم و این نیاز برای خانم‌‌های باردار بیشتر است. هر سلول بدن شما کلسترول دارد چون کلسترول بخشی از ساختمان غشاء هر سلول را تشکیل می‌‌دهد. بدن مادر برای ساختن کودک میلیون‌‌ها سلول جدید تولید می‌‌کند و کلسترول برای هر یک لازم است. خوب است بدانید که شما می‌‌توانید ابر غذاهایی مانند تخم را بخورید و در مورد انباشته شدن کلسترول سرخرگ‌‌های خود هیچ نگرانی نداشته باشید و یادمان نرود، زرده تخم‌‌مرغ یکی از بهترین منابع کولین (که قبلا گفته شد) بوده که یک ماده غذایی مهم برای مغز است.


در حمل بار کمک کنید 


تخم مرغ منبع بسیار عالی پروتئین بوده و دارای اسیدهای آمینه ضروری است. در سه ماهه سوم عضلات شما باید حداکثر استفاده را از مواد غذایی ببرند. پروتئین موجود در غذاها به عضلات کمک می‌‌کنند تا این بار اضافی موجود در شکم را به این طرف و آن طرف حمل کنید.

                                                                                                              تخم مرغ

در حقیقت فشاری که در این سه ماهه بر عضلات وارد می شود مشابه یک وزنه 12 کیلویی است که به کمر شما بسته شده باشد و این، وضعیت مشکلی است. با خوردن منابع پروتئین‌‌دار خوب مانند تخم مرغ به بازسازی و تقویت عضلات خود کمک کنید. 

حتما بخوانید: بهترین غذاها برای سه ماه سوم بارداری


بعضی تخم‌‌مرغ‌‌ها چشم را تقویت می‌‌کنند. 


تخم‌‌مرغ همچنین دارای مواد غذایی دیگر از جمله آنتی‌‌اکسیدان لوتین (lutein) است. در یک تخم‌‌مرغ معمولی یک میلی گرم لوتین وجود دارد اما بعضی تخم‌‌مرغ‌‌ها تا 6 میلی گرم لوتین دارند. لوتین یک ماده غذایی درگیر در سلامت چشم است. چشمان کودک هنوز در حال تکمیل شدن هستند و شما می‌‌توانید با خوردن غذاهای خوب مانند تخم مرغ به تکمیل چشم‌‌های کودک خود کمک کنید.

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دوران بارداری)  بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: تمرکز نداشتن درکودکان

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

 اعتماد به نفس خیلی بالا

اعتماد به نفس خیلی بالا

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در پارک، مهمانی و یا مراسمی که چندین کودک کنار هم هستند احساس کنید که با همه سعی و تلاش تان در خصوص تربیت و تأمین نیازهای مادی و معنوی فرزندتان؛ اما باز هم فرزندتان از سایر کودکانی که در آن محل قرار دارند، چیزی کم دارد که در آن لحظه حسرت آن را می خورد، در این هنگام چه حسی به شما دست می دهد؟          

بسته آموزشی کودک شو، خوشبخت شو

بسته آموزشی کودک شو، خوشبخت شو

490,000 تومان مثل مادری که کودکش رو گم کرده، داری با پریشون حالی زندگی میکنی! کودک درونت رو پیدا کن، نوازشش کن، سهل انگاری گذشته رو از دلش دربیار و به معنای واقعی کلمه... زندگی کن! در دوره‌ی بی نظیر "کودک شو، خوشبخت شو من بهت می‌گم که چطور  این کارها رو انجام بدی...

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

اسباب بازی مناسب کودکان 1 تا 5 ساله

اسباب بازی مناسب کودکان 1 تا 5 ساله

اسباب بازی مناسب کودکان 1 تا 5 ساله باید به گونه‌ای انتخاب شود که برای پرورش هوش و توانایی‌ها و استعدادهای او مناسب باشد. 

بیماری های عفونی در طول دوران بارداری

بیماری های عفونی در طول دوران بارداری

بیماری های عفونی در طول دوران بارداری
تا حد امکان از برقراری تماس با افراد مبتلا به بیماری‌های عفونی پرهیز کنید. به خاطر داشته باشید که بیشتر عفونت‌ها اصلا به نوزاد صدمه‌ای وارد نمی‌کنند، بلکه فقط برای مدتی زندگی را برای شما سخت و ناراحت کننده خواهند کرد. 

رفع خستگی در دوران بارداری

رفع خستگی در دوران بارداری

رفع خستگی در دوران بارداری عبارت "خواب سنگین" معنی جدیدی به خود می‌گیرد. این خستگی غیرقابل تصور راهی است که بدن شما برای نشان دادن وضعیت جدیدش در نظر گرفته و در حقیقت در این زمان بدن شدیدا مشغول کار است.

هفته سی و یکم بارداری

هفته سی و یکم بارداری

در هفته سی یکم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی یکم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی یکم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

چه عواملی باعث سقط جنین  می‌شود؟

چه عواملی باعث سقط جنین می‌شود؟

چه عواملی باعث سقط جنین می‌شود؟  تقریبا 1/4 تا 1/3 خانم‌های باردار قبل از هفته دوازدهم بارداری‌شان خاتمه می‌یابد. اما به هر حال اجازه ندهید این آمار باعث ترس و وحشت شما شود.

چگونه اتاق کودک را آماده کنیم؟

چگونه اتاق کودک را آماده کنیم؟

چگونه اتاق کودک را آماده کنیم؟ نکاتی مهمتر از تزئین اتاق وجود دارد که در اینجا به ذکر آن می پردازیم. 
 گهواره. در ساختن گهواره باید اصول ایمنی کاملاً رعایت شده و فاصله میله هایش نباید بیشتر از 6 سانتی متر باشد و نیز نباید شکافی در قسمت بالا و پایین و گوشه های آن وجود داشته باشد زیرا ممکن است لباس کودک به آن گیر کند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید