کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

چه اقداماتی باید پس از تصمیم به بارداری انجام داد؟

چه اقداماتی  باید پس از تصمیم به بارداری انجام داد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/19 4 نظر 341 بازدید

چه اقداماتی  باید پس از تصمیم به بارداری انجام داد؟ به مجموعه اقداماتی که یک خانم باید زمان قبل از بارداری انجام دهد تا نه ماه بارداری بدون مشکل و فرزندی سالم داشته باشد برنامه ریزی قبل از بارداری می‌گویند.

 

چه اقداماتی  باید پس از تصمیم به بارداری انجام داد؟

چرا باید باردار شویم؟ آیا باید برای باداری برنامه‌ریزی خاصی انجام داد؟

آیا قصد باردار شدن دارید و یا به تازگی یکی از وسایل جلوگیری از بارداری را کنار گذاشته اید؟ پس زمان مناسبی را برای خواندن این مقاله انتخاب کرده‌اید. در سال‌های اخیر پزشکان در مورد آنچه که یک خانم باید حتی زمان قبل از بارداری انجام دهد تا نه ماه بارداری بدون مشکل، زایمانی بی‌خطر و فرزندی سالم داشته باشد، اطلاعات فراوانی به دست آورده‌اند و به آن برنامه‌ریزی قبل از بارداری می‌گویند که شامل سلامتی، تغذیه و تنظیم شیوه زندگی بر اساس آخرین و تازه‌ترین دستاوردهای پزشکی است.

چرا باید باردار شویم؟

شاید شما قبلا تصور می‌کردید همه این‌ها از زمانی آغاز می‌شود که نتیجه آزمایش‌تان مثبت است! اما در حقیقت پیشاپیش برای بارداری برنامه‌ریزی کردن کار عاقلانه‌ای است تا کاری پیچیده. البته هیچکس نمی‌تواند تضمین کند که شما فرزندی سالم خواهید داشت ولی پیگیری راهنمایی‌های زیر می‌تواند شما را در کشف بسیاری از خطراتی که یک کودک سالم را تهدید میکند کمک کند، حالا از وقت آزادی که دارید برای داشتن فرزندی سالم و باهوش حداکثر استفاده را ببرید. 

چه موقع باید معاینه پزشکی بارداری را انجام داد؟

یک معاینه کامل پزشکی انجام دهید. چرا قبل از باردار‌شدن نزدیک یک متخصص زنان و زایمان نمی‌روید؟ زیرا می‌تواند یکی از مهم‌ترین معاینات مربوط به دوران بارداری شما باشد. پزشک یا سلامتی شما را تأیید می‌کند و یا در تشخیص و برطرف کردن هر مشکلی که مانع باروری یا سلامتی دوران بارداری باشد به شما کمک می‌کند. به طور مثال اگر تاکنون به سرخجه مبتلا نشده‌اید باید حداقل سه تا شش ماه قبل از حاملگی واکسن آن را تزریق کنید تا از ابتلای شما به این بیماری که باعث بسیاری از نقص‌های مادرزادی می‌شود، جلوگیری کند. اگر قبل از حاملگی میزان قند خون کنترل شود خطر سقط ناشی از دیابت‌ها به طور مؤثری کاهش می‌یابد.

 

چه اقداماتی  باید پس از تصمیم به بارداری انجام داد؟

وسایل ضد بارداری را کنار بگذارید!

همچنین در مورد چگونگی کنار گذاشتن وسایل ضدبارداری، ثبت دوران قاعدگی، زمان مناسب مقاربت برای حاملگی، مراقبت‌های قبل از بارداری مانند خوردن قرص‌های ویتامین، به شما توصیه‌های لازم داده می‌شود. این‌کار بسیار حیاتی است. توجه داشته باشید اگر اولین ملاقات شما با پزشکتان 2 ماه یا بیشتر بعد از باردار شدنتان باشد. در این زمان نقشه ژنتیکی کودک شما تقریبا در حال باز شدن است. اگر در خانواده شما ناهنجاری‌های موروثی رایج باشد، بعضی از آزمایشات ویژه و مشاوره می‌تواند به شما کمک کند. با صراحت هر چه در مورد شیوه زندگی و سابقه پزشکی و خانوادگی خود می‌دانید به پزشک بگویید.

این معاینه به شما این فرصت را نیز می‌دهد که پزشکتان را ارزیابی کنید: آیا او دقیق است و اطلاعات مفیدی در هر زمینه دارد؟ آیا خودتان روش زایمان‌تان را انتخاب می‌کنید؟ اگر شک داشتید با پزشکان و ماماهای دیگر نیز مشورت کنید. 

1- مراقب کارهای مربوط به دندانپزشکی، ماموگرافی و نظایر آن باشید. مثلاً در دوران بارداری نباید در معرض اشعه x قرار گیرید. 
2- عادات مضر را کنار بگذارید. احتمالا شما می‌دانید که سیگار کشیدن، نوشیدن مشروبات الکلى و مصرف داروهای غیر مجاز با مادر بودن جور نیست. اگر چه ترک این عادات مشکل است ولی وجود این عادات آن هم وقتی باردار هستید، بسیار بد است. بنابراین از همین حالا شروع کنید تا به درستی بتوانید آن‌ها را کنار بگذارید.

احتیاط کنید

از مواد خطرناک دوری کنید. بدیهی است قرار گرفتن در معرض دود سیگار دیگران و حشره کش‌ها برای خانم باردار خطرناک است. شاید تعجب کنید که چیزهایی مثل حمام کردن در وان آب داغ، بعضی از ویتامین‌ها و مدفوع گربه نیز بسیار خطرناکند. مثلاً مواد گیاهی و غذایی که ید فراوان دارند باعث غیر‌عادی شدن و ناهنجاری غده تیروئید جنین می‌شود. داروهای ضد آکنه (جوش صورت) خوراکی خطر سقط جنین و نقص‌های مادرزادی را افزایش می‌دهد و بایستی حداقل 2 ماه قبل از حامله شدن قطع شوند. کارهایی را که به طور معمول انجام میدهید و وسایل و موادی را که در خانه استفاده می‌کنید مرور کنید و هر دارویی را که مصرف می‌کنید به پزشک خود اطلاع دهید. توجه داشته باشید که بعضی از این مواد روی اسپرم پدر نیز اثر می‌گذارند. 

حتما گوش کنید: پاکیزگی کودک

تاثیر اسید فولیک بر بارداری سالم

مواد مغذی مخصوصاً اسیدفولیک ذخیره کنید. یک رژیم غذایی متعادل به پیشرفت سلامتی عمومی و باروری شما کمک می‌کند. مصرف بسیاری از مواد‌غذایی مخصوص که حاوی اسید فولیک می‌باشند باید از همین حالا شروع شود. کمبود اسید فولیک باعث نقص‌هایی مانند نقص در ستون مهره‌ها در کودکانی می‌شود که مادران آن‌ها قبل از بارداری و طی هفته‌های اول حاملگی آن را مصرف نکرده‌اند. خانم‌هایی که قصد باردار شدن دارند باید روزانه 800 میکروگرم اسید فولیک مصرف‌کنند. اگر شما قرص‌های ضدبارداری مصرف کرده‌اید، گیاه‌خوار هستید، یا مشکل خاصی دارید که ذخیره اسید فولیک بدن شما کاهش یافته است، پزشک قرص آن را برایتان تجویز می‌کند. گیاه‌خواران بایستی رژیم غذایی‌شان را با کمک یک متخصص تغذیه مورد بررسی مجدد قرار دهند. 

چه اقداماتی  باید پس از تصمیم به بارداری انجام داد؟

مضرات اضافه وزن بر بارداری 

سعی‌کنید به وزن مناسب برسید. تا آن‌جایی که می توانید خود را به وزن مطلوب نزدیک کنید. مادرانی که اضافه وزن دارند مشکلات بیشتری در دوران بارداری (مانند دیابت حاملگی) دارند. چون کودکان آن‌ها چاقترند در نتیجه زایمان مشکل‌تری هم خواهند داشت. دیگر به اشکالات ظاهری که بعد دچار آن می‌شوند اشاره نمی کنیم. مادرانی که کمبود وزن دارند با مشکل باروری یا مشکل تغذیه جنین مواجه می‌شوند. علاوه بر آن اگر زمان قبل از بارداری عادت به ورزش منظم داشته‌اید در زمان بارداری احساس بهتری خواهید داشت و از کسی که اندام و وزن متناسب ندارد فشارهای دوران بارداری را بهتر پشت سر خواهید گذاشت. گرفتن رژیم غذایی و شروع تمرینات ورزشی جدید برای کم کردن وزن در دوران بارداری خطرناک است. پس از همین حالا اقدام کنید.

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: آموزش نظم به کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسل‌های پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. شما با آموزش دادن صحیح به کودکانتان می‌توانید آینده او را تضمین کنید. یک ماه آموزش امروز برابر با چندین سال آسایش و راحتی و خوشبختی فرزند شماست. با پرورش نبوغ و خلاقیت در کودکتان پایه گذار زندگی آرام برای او باشید.  

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-4 تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-4 تا 7 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه‌ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می‌بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه‌ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

حالات شایع سه ماه سوم بارداری

حالات شایع سه ماه سوم بارداری

حالات شایع سه ماه سوم بارداری رشد سریع کودک در سه ماهه آخر بدین معناست که برای کودک جای کم‌تری برای هر فعالیتی وجود دارد و باعث ایجاد واکنش‌هایی از سمت کودک می‌شود.

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟ نباید آن را بنوشید! نباید این کار را انجام دهند! این روزها هرجا که می‌‌روید اخطارهایی برای خانم‌‌های باردار وجود دارد. موقعی که باردار هستید، ممکن است کم‌‌کم به نظرتان بیاید که در یک حباب زندگی کرده و حتی در آن حال هم نمی‌‌توانید هیچ بخورید یا بیاشامید. به نظرتان می‌‌رسد که هر غذایی برای سلامت خود و کودکتان خطرناک است. البته در مورد نوشابه‌‌هایی که باید از آنها پرهیز کرده، مکمل‌‌هایی که باید از آنها بترسید و داروهایی که ممکن است به شما آسیب برسانند، اخطارهایی وجود دارد.

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری • هرچه بیماری صبحگاهی شدیدتر باشد کودک حتما پسر است؟ این تئوری به این امر اشاره می کند که پسر تستوسترون (هورمون مردانه) بیشتری تولید می کند که در درون شما شناور است بنابراین باعث حالت تهوع بیشتر می شود. به همین دلیل بعضی ها معتقدند خانم بارداری که آکنه (جوش صورت) دارد حتما فرزندش پسر خواهد بود. اگر چه حالت تهوع و آکنه به علت تأثیر هورمونها بوجود می آیند ولی این هورمونهای بدن مادر است نه

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری شاید یکی از گیج‌‌‌‌‌کننده‌‌‌‌‌ترین نگرانی‌‌‌‌‌های مرتبط با غذا در دوران بارداری چای باشد. دم کرده‌‌‌‌‌های گیاهی سالمترین نوشیدنی به حساب می‌‌‌‌‌آیند چون معمولا کافئین ندارد ولی حتی این هم قانونی کلی نیست. بعضی از این به اصطلاح چای‌‌‌‌‌های گیاهی، کافئین دارند. تشخیص این که کدام چای گیاهی بی‌‌‌‌‌خطر بوده و کدام خطر دارد، کار دشواری است. دفعه بعدی که جلو مغازه کافی‌‌‌‌‌شاپ‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌ایستید از خود بپرسید در این چایی که دستور داده‌‌‌‌‌ای چه چیزهایی هست که استفاده آن اشکالی نداشته باشد. ولی وقتی فهمیدید متعجب خواهید شد. بعضی از چای‌‌‌‌‌های به اصطلاح گیاهی از چای معمولی و چای سبز درست شده‌‌‌‌‌اند که هردو

دلایل زایمان پیش از موعد

دلایل زایمان پیش از موعد

دلایل زایمان پیش از موعد  10%  زایمانها در ایالات متحده آمریکا زودتر از موعد یعنی قبل از هفته های 37 تا 42 انجام می شود. هنگامی که مراحل زایمان بعد از هفته 20 و قبل از هفته 37 شروع شود "زایمان پیش از موعد" نام دارد. در همه موارد قرار گرفتن در فاز زایمان قبل از موعد بلافاصله به تولد کودک منجر نمی شود. اگر همه اعضای بدن کودک در سلامتی کامل باشند و این حالت از اواسط حاملگی به بعد اتفاق بیفتد، می توان تولد کودک را به تعویق انداخت. (کودکی که زودتر از موعد به دنیا می آید "کودک نارس" نامیده می شود.)

در بارداری چقدر آب بخورم؟

در بارداری چقدر آب بخورم؟

در بارداری چقدر آب بخورم؟ پولک‌‌های کوچک یخ برای نیازهای سه ماهه اول شما، آبدار، سرد و کامل هستند. در بیمارستان‌‌ها اگر بیماران بعد از عمل جراحی از حالت تهوع رنج ببرند، پرستاران به آن‌‌ها پولک‌‌های یخ می‌‌دهند. شما هم می‌‌توانید بعد از استفراغ برای تسکین دادن معده خود از همین عمل استفاده کنید یا این که فقط در تمامی روز برای حفظ آب بدن خود پولک‌‌های یخ را بمکید.  

نظرات

davood narimani
۱۳۹۸/۰۲/۱۵۰۰
پاسخسلام عصر بخیر دوستان مقاله تون جالب بود میخواستم بدونم محصولی واسه قبل بارداری هم دارید؟ یعنی محصولی که مثل این مقاله داخلش به مسائل قبل بارداری بپردازه؟؟؟
زهرا سلیمی
۱۳۹۸/۰۲/۱۵۰۰

درود و سپاس از همراهی شما 

سلام ممنون. بله محصول طراحی فرزند دوران بارداری به مسائل 6 ماه قبل از بارداری نیز پرداخته و 10درصد این مطالب برای زوجین هستش و مطالب بعدی برای طراحی فرزند در دوران بارداری و تقویت هوش جنین برای مادر و جنین استکه بسیار پرکاربرد و شما بعد از خرید این محصول و استفاده آن نتیجه دلخواه تان را کاملا مشهود میبینید.

azam esaabadi
۱۳۹۷/۱۰/۲۶۰۱
پاسخباسلام بسته ای برای دوران بارداری دارین که همه توضیحات رو داشته باشه؟
کیمیا مرادی
۱۳۹۷/۱۰/۲۶۰۱

درود وسپاس از همراهی شما

بله بسته تقویت هوش جنین, بسته دوران بارداری طلایی , و طراحی فرزند را به شما دوست عزیز پیشنهاد میکنیم که مطالب فوق العاده ارزشمندی دارد که میتواند به شما کمک کند که بارداری متفاوتی داشته باشین

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 22

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید