کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

دلایل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟

دلایل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/23 0 نظر 222 بازدید

دلایل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟ 80% کودکان با دو هفته فاصله از موعد زایمان (دو هفته قبل یا بعد از آن) به دنیا می‌آیند و ٪10 از کودکانی که بیش از دو هفته زودتر از موعد زایمان متولد می‌شوند نارس هستند.

دلایل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟

زایمان زودرس چگونه است؟ زایمان بعد از موعد چیست؟

80% کودکان با دو هفته فاصله از موعد زایمان (دو هفته قبل یا بعد از آن) به دنیا می‌آیند و ٪10 از کودکانی که بیش از دو هفته زودتر از موعد زایمان متولد می‌شوند نارس هستند و 10٪ بقیه دو هفته بعد از موعد زایمان به دنیا می‌آیند که به آن‌ها بارداری‌های بعد از موعد می‌گویند اگر 14 روز از تاریخ زایمان بگذرد بعضی از پزشکان از روش تحریک زایمان یا سزارین استفاده می‌کنند. آن‌ها نمی‌توانند مطمئن باشند که آیا کودک بیشتر از موعد در رحم مانده است یا خیر زیرا ممکن است علت اشتباه در محاسبه تاریخ زایمان باشد و یا اشکالات فیزیکی مانع شروع فرآیند زایمان شده باشد.

اگر مایل نیستید به این دو روش زایمان کنید از پزشک خود سوال کنید که آیا امکان دارد کمی دیگر صبر کنید. بیش از 90 درصد کودکان بین هفته‌های 42 تا 44 بدون هیچ مشکل ناشی از بیشتر ماندن در رحم متولد می‌شوند. در هفته 40 تا 41، خانم بارداری که از موعد زایمانش گذشته است به دقت با سونوگرافی و آزمایشات دیگر برای مشاهده علائم مشکل جفت یا جنین تحت کنترل قرار‌می‌گیرد.

دلیل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟

خطرات این نوع بارداری عبارتند از:

1- کودک با سایز بزرگ‌تر از سایز عادی

2- وارد شدن مدفوع یا ادرار جنین به ریه‌ها و ضربان غیر طبیعی قلب

فرقی نمی‌کند که کودک چگونه متولد میشود در هر صورت مادری که بعد از موعد زایمان می‌کند باید با دقت در طول زایمان تحت مراقبت قرار‌گیرد.

آیا حقیقت دارد که اگر کودک وارونه نشده بود حتما باید به روش سزارین زایمان کرد؟

لزوما خیر. بیشتر کودکان بعد از ماه‌ها غوطه وری در رحم حدود هفته 37 که برای تولد به اندازه کافی رسیده‌اند، در راحت‌ترین وضعیت (یعنی سر به طرف پایین قرار‌می‌گیرند. کم‌تر از 5 درصد از کودکان بعد از هفته 37 هنوز کاملاً وارونه نشده‌اند. بعضی از این کودکان قبل از این‌که زایمان شروع شود هنوز به دور خود می‌گردند و گاهی توسط خود پزشک با دست از روی شکم برگردانده می‌شوند. این کار با کمک سونوگرافی در بیمارستان (در مواردی که زایمان اضطراری پیش بیاید.) و نیمی از موارد برای مادرانی که برای بار اول باردار شده‌اند و 90 درصد موارد برای مادرانی که قبلا زایمان طبیعی داشته‌اند انجام می‌گیرد. و اگر با موفقیت انجام شود 5 تا 10 دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. اگر زایمان شروع شود و هنوز کودک وارونه نشده باشد، برای احتیاط بیشتر از روش سزارین استفاده می‌کنند، اگر چه بعضی از کودکان در این حالت هم توسط پزشکان و ماماهای مجرب از راه طبیعی به دنیا آمده‌اند.

برای خرید محصول (طراحی فرزند تولد تا 2 سالگی) بر روی لینک کلیک کنید


حتما بخوانید: بارداری طولانی‌تر از 9 ماه

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: پرورش اعتماد به نفس درکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

زمانی می‌رسد که شما برای آنکه کودکتان بیشتر از قبل در اجتماع باشد و یا کارهای جدید را تجربه کند او را در مراکز آموزشی همچون مهدکودک و یا مراکز رشد و خلاقیت ثبت نام می‌کنید و یا حتی برای پرورش هوش او نیز برنامه ریزی‌های روزانه انجام می‌دهید و او را در کلاس‌هایی هوش نیز ثبت نام می‌کنید. اما در میان 10 کودکی که در این کلاس‌ها وجود دارد مربی چقدر زمان دارد تا تنها برای فرزند شما بگذارد و خلاقیت و هوش او را پرورش دهد؟

 اعتماد به نفس خیلی بالا

اعتماد به نفس خیلی بالا

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در پارک، مهمانی و یا مراسمی که چندین کودک کنار هم هستند احساس کنید که با همه سعی و تلاش تان در خصوص تربیت و تأمین نیازهای مادی و معنوی فرزندتان؛ اما باز هم فرزندتان از سایر کودکانی که در آن محل قرار دارند، چیزی کم دارد که در آن لحظه حسرت آن را می خورد، در این هنگام چه حسی به شما دست می دهد؟          

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

سلامت مغز جنین

سلامت مغز جنین

سلامت مغز جنین  دانشمندان دریافته‌‌‌‌‌اند رژیم غذایی دوران بارداری اثر دیریابی در سلامت کودک دارد. خوردن غذاهای سالم در دوران بارداری ممکن است جلوی بسیاری بیماری‌‌‌‌‌های کودک را بگیرد که از بعضی آن‌‌‌‌‌ها مرگ‌‌‌‌‌آور-ترین بیماری‌‌‌‌‌ها مانند بیماری‌‌‌‌‌های قلبی، سرطان و دیابت هستند مطالعات بالینی از طریق مقایسه جمعیت‌‌‌‌‌ها در حال کشف این واقعیت است که رژیم غذایی ما چقدر در رشد آینده کودک مهم است م

5 اشتباه زنان درباره‌ی مردان

5 اشتباه زنان درباره‌ی مردان

5 اشتباه زنان درباره‌ی مردان قصد دارم تا پنج مورد از بزرگترین اشتباهاتی که زنها در رابطه با همسران خود مرتکب می‌شوند را بررسی کنیم‌. پنج اشتباه دردسر ساز که باید بعد از فراگیری آنها با راه حل‌های ارائه شده از تکرار آنها پرهیز کنیم .

نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری

نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری

نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری شما باید در دوران بارداری از خوردن غذاهای گوشتی ساندویچ فروشی‌‌‌‌ها خودداری کنید. بسیاری از نهادهای بهداشتی و دولتی خانم‌‌‌‌ها را در مورد استفاده از گوشت‌‌‌‌های فرآوری شده برحذر می‌‌‌‌دارند گوشت-های فرآوری شده سالمترین غذاها نیستند چون دارای سولفات و چربی‌‌‌‌های افزوده‌‌‌‌اند ولی این مواد مسائلی نیستند که برای خانم‌‌‌‌های باردار مساله‌‌‌‌ساز باشند بلکه وجود بالقوه چیزی در خود گوشت است و چیزی است که شما نمی‌‌‌‌توانید ببینید و آن باکتری‌‌‌‌ها است پس به خانم‌‌‌‌های باردار، افراد سالخورده و افراد ضعیف البنیه توصیه میکنیم از خوردن این گوشت‌‌‌‌ها خودداری کنند چون ممکن است دارای باکتری‌‌‌‌های...

جنین دختر است یا پسر؟

جنین دختر است یا پسر؟

جنین دختر است یا پسر؟
ست. بسیاری از مردم فکر می‌کنند نمای جنینی که در یک تصویر در طول سه ماهه‌ی دوم گرفته شده است، کمی وحشتناک و ترسناک به نظر می‌رسد. بعضی‌ها می‌گویند نوزاد مثل موجودی فرازمینی است؛ اما به خاطر داشته باشید که این یک عکس قدیمی و سنتی از صورت جنین ....

هفته چهل ودوم نوزادی

هفته چهل ودوم نوزادی

هفته چهل ودوم نوزادی

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری باید چگونه باشد؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری باید چگونه باشد؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری باید چگونه باشد؟ زیپ دامن مورد علاقه‌تان دیگر بالا نمی‌رود، دگمه‌های پیراهن‌تان به راحتی بسته نمی‌شوند و هفته‌هاست که شلوارهای جین آبی‌تان را کنار گذاشته‌اید. حالا وقت آن است که لباس‌های حاملگی این دوره را آماده کنید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 9

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید