طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/27 0 نظر 60 بازدید

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟

"من یک ماه منتظر وقت ملاقاتم با پزشک می مانم ولی وقتی وارد مطب او میشوم در عرض 5 دقیقه بیرون می آیم." اتاق معاینه را با این جمله تأسف بار ترک نکنید. در اینجا چند توصیه ذکر شده تا در مورد ملاقاتتان با پزشک احساس بهتری داشته باشید. 
•    بین ملاقاتهایتان هر سؤالی که برایتان پیش می آید ر

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟


"من یک ماه منتظر وقت ملاقاتم با پزشک می مانم ولی وقتی وارد مطب او میشوم در عرض 5 دقیقه بیرون می آیم." اتاق معاینه را با این جمله تأسف بار ترک نکنید. در اینجا چند توصیه ذکر شده تا در مورد ملاقاتتان با پزشک احساس بهتری داشته باشید. 

دوران بارداری


    بین ملاقاتهایتان هر سؤالی که برایتان پیش می آید روی یک ورق کاغذ یادداشت کنید و آن را در جایی قابل دسترس مانند کیف دستی بگذارید یا به در یخچال بچسبانید و همراهتان به مطب بیاورید. 
    با پزشک صحبت کنید. او ذهن شما را نمی خواند و با نگاه به شما نمی تواند بفهمد در درون شما چه می گذرد. 

حتما بخوانید: چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری


    هیچ چیز را برای ذکر کردن خیلی کوچک (در درونم تکانی حس می کنم) و خیلی ناراحت کننده (فکر می کنم به هموروئید مبتلا شده ام) در نظر نگیرید. 
    مدرک بیاورید. برچسب ویتامینها و داروهایی که بی خطرند ولی در مورد آن شک دارید را به پزشک نشان دهید. 
    از پزشک پاسخ کامل سوالتان را بخواهید. به همین دلیل به او مراجعه کرده اید.


     در مورد هر چه که به شما می گوید سؤال کنید، این حق مسلم شماست.
     زمانی که نزد پزشک هستید خواسته هایتان را مطرح کنید و بعد گوش کنید. او در مورد بارداری بیشتر از شما تجربه دارد.

دوران بارداری


CVS یا آمنیوسنتز؟


اگر با سونوگرافی نقصی تشخیص داده شد به ناچار باید تصمیم بگیرید یکی از روشها را انتخاب کنید. پزشک متخصص مراحل انجام هر کدام را تقسیم بندی می کند و برحسب سن، شیوه زندگی، مرحله بارداری و عوامل دیگر جزئیات آن را توضیح می دهد ولی سرانجام انتخاب نهایی با شماست. شاید هم تصمیم بگیرید هیچکدام را انجام ندهید. در جدول پایین بعضی از توضیحات مربوط به هر یک ذکر شده است.

دانلود رایگان : آموزش قانون جذب به کودکان


CVS یا آمنیوسنتز؟


معمولا در مواردی توصیه می شود که:    روش انجام
    چه موقع انجام می شود؟    چه موقع نتیجه معلوم می شود؟    خطر سقط    چه چیزهایی را نشان می دهد؟


cvs


سن شما بیشتر از 35 سال باشد، می خواهید نتیجه را خیلی زود بدانید، در خانواده تان سابقه نقص های مادرزادی و دلایل دیگری برای شک داشتن دارید.    سوزن باریکی از طریق شکم با واژن وارد می کنند و پرزهای جفتی را بیرون می کشند تا در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دهند.    معمولا بین هفته های 10 تا 12 و گاهی اوقات زودتر.    معمولا طی 7 روز، اما ممکن است تا 3 هفته هم طول بکشد    حدود 1 درصد است شاید بخاطر این است که خیلی زود انجام می شود و محتویات جمع شده اطراف جنین را بر می دارد.

دوران بارداری

حتما بخوانید: ترس از سقط در دوران بارداری

امکان دارد اگر توسط متخصص مجرب انجام شود احتمال سقط کمتر باشد. CVS احتمال 3/0 درصد خطر نقص عضو را به همراه دارد البته اگر قبل از هفته دهم انجام شود.    بعضی از نقص های مادرزادی اصلی، بعضی از بیماریهای ژنتیکی، جنسیت کودک، ولی نمی تواند نقص های لوله عصبی را واضح تشخیص دهد، به گستردگی و قابل دسترس بودن آمنیوسنتز نیست چون احتیاج به تخصصی خاصی دارد.


آمنیوسنتز


سن شما بیشتر از 35 سال باشد، . آزمایش آلفافتو پروتئین یک  ناهنجاری را نشان داده باشد، در خانواده سابقه نقصهای دا مادرزادی و دلایل دیگری برای شک کردن داشته باشید.    سوزن باریکی را وارد شکم و رحم می کنند و نمونه مایع آمنیوتیک را بر می دارند و سلول ها را در آزمایشگاه کشت می دهند.    معمولا بین هفته های 15 تا 18 انجام می شود ولی می توان آن را در هفته 11هم انجام داد و توسط کارشناس متخصص انجام می شود.    بین 7 روز تا 2 هفته. در بعضی از مراکز تخصصی بعضی از اطلاعات ظرف 24 ساعت بدست می آید.  

دوران جنینی

حتما بوانید: اولین آزمایش بارداری

 حدود 2/0 تا 5/0 درصد در هفته 15 و 2/2  درصد در هفته های 11 تا 14    بعضی از نقص های مادرزادی اصلی، 95 درصد نقص لوله عصبی را نشان می دهد، بعضی از بیماریهای ژنتیکی، با جنسیت کودک در تشخیص سندرم داون و دیگر ناهنجارهای کروموزوی 99 درصد صحیح است.
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: رابطه عاطفی باکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

به عنوان انسانی که در قرن بیستم زندگی می‌کند و همچنان که به دنبال تکنولوژی و فن آوری‌های بروز هستید آیا تربیت و سطح فرهنگی و اجتماعی شما نیز با آن ارتقا پیدا می‌کند. یک انسان موفق شخصی است که بتواند در تمام جوانب زندگی پیشرفت کند. همان‌طور که سابق بر این انسان‌ها از چاهارپایان برای گذران زندگی و یا رفتن به مراتع استفاده می‌کردند امروزه نیز همه انسان‌های شاغل از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما در این میان نحوه برخورد ما به عنوان یک انسان قرن بیستمی درباره تربیت و پرورش فرزندانمان کجا قرار دارد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

لباس بارداری در سه ماه سوم بارداری

لباس بارداری در سه ماه سوم بارداری

لباس بارداری در سه ماه سوم بارداری از یک طرف پوشیدن لباسهای حاملگی لذت بخش است و از طرفی دیگر در ماههای هشتم و نهم خسته کننده می شود. توصیه های زیر را در مورد لباس هایتان در این دوران امتحان کنید: 
• وقتی به فروشگاه می روید فقط یکدست لباس جدید بخرید. لباسی را انتخاب کنید که جلو آن دگمه یا زیب داشته باشد تا بتوانید از آن بعد از زایمان در دوران شیردهی استفاده کنید. 
• چند جفت کفش جدید بخرید. کفشهای جدید را باید گشادتر انتخاب کنید تا مجبور نباشید برای بستن بند یا سگک آن خم شوید. 

جنین می فهمد!  باور کنید!

جنین می فهمد! باور کنید!

جنین می فهمد!  باور کنید! امروزه علم ثابت کرده است که هر تجربه کوچک می تواند در ذهن و جسم ما فعل و انفعال شیمیایی بوجود آورد و این فرآیند در طی دوران بارداری و پس از تولد نیز ادامه خواهد داشت. تجربه های سازنده در طول بارداری سبب پیدایش اندام ها و ذهن سالم می شود، حال آنکه تجربه های مخرب، اندام ها و ذهن بیمار را می آفریند.

هفته بیست و پنجم بارداری

هفته بیست و پنجم بارداری

در هفته بیست و پنجم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و پنجم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و پنجم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

خواص کنگر فرنگی در دوران بارداری

خواص کنگر فرنگی در دوران بارداری

خواص کنگر فرنگی در دوران بارداری کنگر فرنگی با طمع کره غذایی خیلی خوشمزه اما فراموش شده است با این حال این جوانه‌ها (آنها در عمل مرحله نارس یک گل کنگر مانند بزرگ هستند) را نه تنها می‌توان آسان تهیه نمود بلکه دارای مواد غذایی‌ای هستند که به آرام نمودن بعضی از مشکلات دوران بارداری کمک می‌کنند و ساختار چرب مانند بی‌عیب آن‌ها بی‌نظیر است.

دعاهای موثر برای درمان نازایی

دعاهای موثر برای درمان نازایی

دعاهای موثر برای درمان نازایی کسانی که بچهدار نمیشدند در خدمت حضرت آیت الله بهجت میرسیدند تا توصیهای یا دعایی بکنند و ایشان به حدیثی که در پایین نوشتیم توصیه می کردند و بچه دار می شدند.
هشام دربانی داشت ثروتمند بود اما بچهدار نمی شد. روزی امام باقر به او فرمود: میخواهی دعایی به تو باد بدهم که صاحب فرزند شوی. دربان گفت بله پس حضرت فرمودند در هر صبح و عصر
1- 70 مرتبه سبحان الله بگو
2- 10 مرتبه استغفرالله بگو

تست های اختیاری در دوران بارداری

تست های اختیاری در دوران بارداری

تست های اختیاری در دوران بارداری امبریوسکوپی  (اختیاری). این روش جدید به پزشکان امکان می دهد تا جنین 6 تا 10 هفته ای را مورد بررسی قرار دهند. پزشک با راهنمایی دستگاه سونوگرافی سوزنی را به داخل شکم شما می برد. بعد یک آندوسکوپ  (تلسکوپ باریک پزشکی از وسط سوزن به داخل حفره رحمی برده می شود و یک دوربین ویدئویی که به انتهای آن متصل است به سطح شکم می چسبد و روی صفحه تلویزیون از سر تا انگشتان جنین نمایش داده می شود. این آزمایش هنوز در سطح وسیعی انجام نمی شود و فقط هنگامی که در مورد مشکلی، شکی وجود داشته باشد (مثلاً اگر سونوگرافی مشکلی را نشان دهد یا مادر داروئی را مصرف کرده باشد که باعث نقصهای مادرزادی شود. ) از این روش استفاده می کنند. اگر این آزمایش بین هفته های 10 تا 12 انجام شود خطر سقط جنین 1 درصد است و تقریبا دو برابر روش آمنیوسنتز است. 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید