کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/27 0 نظر 175 بازدید

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟

"من یک ماه منتظر وقت ملاقاتم با پزشک می مانم ولی وقتی وارد مطب او میشوم در عرض 5 دقیقه بیرون می آیم." اتاق معاینه را با این جمله تأسف بار ترک نکنید. در اینجا چند توصیه ذکر شده تا در مورد ملاقاتتان با پزشک احساس بهتری داشته باشید. 
•    بین ملاقاتهایتان هر سؤالی که برایتان پیش می آید ر

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟


"من یک ماه منتظر وقت ملاقاتم با پزشک می مانم ولی وقتی وارد مطب او میشوم در عرض 5 دقیقه بیرون می آیم." اتاق معاینه را با این جمله تأسف بار ترک نکنید. در اینجا چند توصیه ذکر شده تا در مورد ملاقاتتان با پزشک احساس بهتری داشته باشید. 

دوران بارداری


    بین ملاقاتهایتان هر سؤالی که برایتان پیش می آید روی یک ورق کاغذ یادداشت کنید و آن را در جایی قابل دسترس مانند کیف دستی بگذارید یا به در یخچال بچسبانید و همراهتان به مطب بیاورید. 
    با پزشک صحبت کنید. او ذهن شما را نمی خواند و با نگاه به شما نمی تواند بفهمد در درون شما چه می گذرد. 

حتما بخوانید: چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری


    هیچ چیز را برای ذکر کردن خیلی کوچک (در درونم تکانی حس می کنم) و خیلی ناراحت کننده (فکر می کنم به هموروئید مبتلا شده ام) در نظر نگیرید. 
    مدرک بیاورید. برچسب ویتامینها و داروهایی که بی خطرند ولی در مورد آن شک دارید را به پزشک نشان دهید. 
    از پزشک پاسخ کامل سوالتان را بخواهید. به همین دلیل به او مراجعه کرده اید.


     در مورد هر چه که به شما می گوید سؤال کنید، این حق مسلم شماست.
     زمانی که نزد پزشک هستید خواسته هایتان را مطرح کنید و بعد گوش کنید. او در مورد بارداری بیشتر از شما تجربه دارد.

دوران بارداری


CVS یا آمنیوسنتز؟


اگر با سونوگرافی نقصی تشخیص داده شد به ناچار باید تصمیم بگیرید یکی از روشها را انتخاب کنید. پزشک متخصص مراحل انجام هر کدام را تقسیم بندی می کند و برحسب سن، شیوه زندگی، مرحله بارداری و عوامل دیگر جزئیات آن را توضیح می دهد ولی سرانجام انتخاب نهایی با شماست. شاید هم تصمیم بگیرید هیچکدام را انجام ندهید. در جدول پایین بعضی از توضیحات مربوط به هر یک ذکر شده است.

دانلود رایگان : آموزش قانون جذب به کودکان


CVS یا آمنیوسنتز؟


معمولا در مواردی توصیه می شود که:    روش انجام
    چه موقع انجام می شود؟    چه موقع نتیجه معلوم می شود؟    خطر سقط    چه چیزهایی را نشان می دهد؟


cvs


سن شما بیشتر از 35 سال باشد، می خواهید نتیجه را خیلی زود بدانید، در خانواده تان سابقه نقص های مادرزادی و دلایل دیگری برای شک داشتن دارید.    سوزن باریکی از طریق شکم با واژن وارد می کنند و پرزهای جفتی را بیرون می کشند تا در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دهند.    معمولا بین هفته های 10 تا 12 و گاهی اوقات زودتر.    معمولا طی 7 روز، اما ممکن است تا 3 هفته هم طول بکشد    حدود 1 درصد است شاید بخاطر این است که خیلی زود انجام می شود و محتویات جمع شده اطراف جنین را بر می دارد.

دوران بارداری

حتما بخوانید: ترس از سقط در دوران بارداری

امکان دارد اگر توسط متخصص مجرب انجام شود احتمال سقط کمتر باشد. CVS احتمال 3/0 درصد خطر نقص عضو را به همراه دارد البته اگر قبل از هفته دهم انجام شود.    بعضی از نقص های مادرزادی اصلی، بعضی از بیماریهای ژنتیکی، جنسیت کودک، ولی نمی تواند نقص های لوله عصبی را واضح تشخیص دهد، به گستردگی و قابل دسترس بودن آمنیوسنتز نیست چون احتیاج به تخصصی خاصی دارد.


آمنیوسنتز


سن شما بیشتر از 35 سال باشد، . آزمایش آلفافتو پروتئین یک  ناهنجاری را نشان داده باشد، در خانواده سابقه نقصهای دا مادرزادی و دلایل دیگری برای شک کردن داشته باشید.    سوزن باریکی را وارد شکم و رحم می کنند و نمونه مایع آمنیوتیک را بر می دارند و سلول ها را در آزمایشگاه کشت می دهند.    معمولا بین هفته های 15 تا 18 انجام می شود ولی می توان آن را در هفته 11هم انجام داد و توسط کارشناس متخصص انجام می شود.    بین 7 روز تا 2 هفته. در بعضی از مراکز تخصصی بعضی از اطلاعات ظرف 24 ساعت بدست می آید.  

دوران جنینی

حتما بوانید: اولین آزمایش بارداری

 حدود 2/0 تا 5/0 درصد در هفته 15 و 2/2  درصد در هفته های 11 تا 14    بعضی از نقص های مادرزادی اصلی، 95 درصد نقص لوله عصبی را نشان می دهد، بعضی از بیماریهای ژنتیکی، با جنسیت کودک در تشخیص سندرم داون و دیگر ناهنجارهای کروموزوی 99 درصد صحیح است.
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: رابطه عاطفی باکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

بازگشایی حافظه با لغات و تصاویر کلیدی

بازگشایی حافظه با لغات و تصاویر کلیدی

بازگشایی حافظه با لغات و تصاویر کلیدی حافظه انسان تصاویر را راحت‌تر از لغات یا شماره‌ها به خاطر می‌سپارد. از زمان تولد تا زمان یادگیری صحبت‌کردن و خواندن، ربط دادن‌های اولیه شما با مشاهده صورت می‌گیرد.

سلامت روان جنین - قسمت سوم

سلامت روان جنین - قسمت سوم

سلامت روان جنین - قسمت سوم خرسندی و زندگی آرام- رضایت از زندگی با قبول کردن تلخی و شیرینی زندگی همراه با اتکاء به خود، آرامش درونی هرچند که با مردم باشد و آرزوی خیر خوبی برای بزرگ و کوچک به وجود می‌آید و رضایت از زندگی اکثر اوقات فرد را به آسایش و آرامش بیشتری آگاه می‌کند.

مضرات  قندهای مصنوعی بر بارداری سالم

مضرات قندهای مصنوعی بر بارداری سالم

مضرات  قندهای مصنوعی بر بارداری سالم عبارت "قندهای مصنوعی" می‌رساند که بهتر است از آنها دوری کنید. مصنوعی هرگز به معنی سالم نیست ولی این که خودتان قند مصنوعی نخرید کافی نیست. قندهای مصنوعی در بسیاری از فرآورده‌های غذایی از جمله نوشابه‌های غیرالکلی، ماست( البته در آمریکا)، ما خوشبختانه در ایران ماست با قند مصنوعی نداریم، انواع دسرها، ژله‌های میوه‌ای، آدامس، سس سالاد و شیرینی‌جات به کار می‌رود. بهتر است برچس....

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟

کودک را به مهد بسپارم یا پرستار کودک؟ یاد آوری زمان زایمان برایتان کار مشکلی است زیرا چند هفته یا چند ماه بعد مرخصی دوران بارداریتان به پایان می رسد. اگر قصد داشته باشید و دوباره به سرکار برگردید، الان برای فکر در مورد این که چه کسی از نوزادتان مراقبت کند زود نیست. از پیشنهادات همسایگان و همکارانتان برای راههای ممکن استفاده کنید.

آداب معنوی دوران بارداری

آداب معنوی دوران بارداری

آداب معنوی دوران بارداری فرزندان، حاصل زندگی انسانها هستند و اهتمام بی‌‌وقفه برای به ثمر نشاندن این "پاره‌‌های جگر" امری است سرشیتی و فطری که از جانب حضرت حق در محمل نورانی محبت پدرانه و مهر مادرانه در وجود والدین به ودیعت گذاشت

هفته سی و پنجم بارداری

هفته سی و پنجم بارداری

در هفته سی و پنجم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و پنجم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و پنجم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید