قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/27 0 نظر 123 بازدید

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟

"من یک ماه منتظر وقت ملاقاتم با پزشک می مانم ولی وقتی وارد مطب او میشوم در عرض 5 دقیقه بیرون می آیم." اتاق معاینه را با این جمله تأسف بار ترک نکنید. در اینجا چند توصیه ذکر شده تا در مورد ملاقاتتان با پزشک احساس بهتری داشته باشید. 
•    بین ملاقاتهایتان هر سؤالی که برایتان پیش می آید ر

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟


"من یک ماه منتظر وقت ملاقاتم با پزشک می مانم ولی وقتی وارد مطب او میشوم در عرض 5 دقیقه بیرون می آیم." اتاق معاینه را با این جمله تأسف بار ترک نکنید. در اینجا چند توصیه ذکر شده تا در مورد ملاقاتتان با پزشک احساس بهتری داشته باشید. 

دوران بارداری


    بین ملاقاتهایتان هر سؤالی که برایتان پیش می آید روی یک ورق کاغذ یادداشت کنید و آن را در جایی قابل دسترس مانند کیف دستی بگذارید یا به در یخچال بچسبانید و همراهتان به مطب بیاورید. 
    با پزشک صحبت کنید. او ذهن شما را نمی خواند و با نگاه به شما نمی تواند بفهمد در درون شما چه می گذرد. 

حتما بخوانید: چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری


    هیچ چیز را برای ذکر کردن خیلی کوچک (در درونم تکانی حس می کنم) و خیلی ناراحت کننده (فکر می کنم به هموروئید مبتلا شده ام) در نظر نگیرید. 
    مدرک بیاورید. برچسب ویتامینها و داروهایی که بی خطرند ولی در مورد آن شک دارید را به پزشک نشان دهید. 
    از پزشک پاسخ کامل سوالتان را بخواهید. به همین دلیل به او مراجعه کرده اید.


     در مورد هر چه که به شما می گوید سؤال کنید، این حق مسلم شماست.
     زمانی که نزد پزشک هستید خواسته هایتان را مطرح کنید و بعد گوش کنید. او در مورد بارداری بیشتر از شما تجربه دارد.

دوران بارداری


CVS یا آمنیوسنتز؟


اگر با سونوگرافی نقصی تشخیص داده شد به ناچار باید تصمیم بگیرید یکی از روشها را انتخاب کنید. پزشک متخصص مراحل انجام هر کدام را تقسیم بندی می کند و برحسب سن، شیوه زندگی، مرحله بارداری و عوامل دیگر جزئیات آن را توضیح می دهد ولی سرانجام انتخاب نهایی با شماست. شاید هم تصمیم بگیرید هیچکدام را انجام ندهید. در جدول پایین بعضی از توضیحات مربوط به هر یک ذکر شده است.

دانلود رایگان : آموزش قانون جذب به کودکان


CVS یا آمنیوسنتز؟


معمولا در مواردی توصیه می شود که:    روش انجام
    چه موقع انجام می شود؟    چه موقع نتیجه معلوم می شود؟    خطر سقط    چه چیزهایی را نشان می دهد؟


cvs


سن شما بیشتر از 35 سال باشد، می خواهید نتیجه را خیلی زود بدانید، در خانواده تان سابقه نقص های مادرزادی و دلایل دیگری برای شک داشتن دارید.    سوزن باریکی از طریق شکم با واژن وارد می کنند و پرزهای جفتی را بیرون می کشند تا در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دهند.    معمولا بین هفته های 10 تا 12 و گاهی اوقات زودتر.    معمولا طی 7 روز، اما ممکن است تا 3 هفته هم طول بکشد    حدود 1 درصد است شاید بخاطر این است که خیلی زود انجام می شود و محتویات جمع شده اطراف جنین را بر می دارد.

دوران بارداری

حتما بخوانید: ترس از سقط در دوران بارداری

امکان دارد اگر توسط متخصص مجرب انجام شود احتمال سقط کمتر باشد. CVS احتمال 3/0 درصد خطر نقص عضو را به همراه دارد البته اگر قبل از هفته دهم انجام شود.    بعضی از نقص های مادرزادی اصلی، بعضی از بیماریهای ژنتیکی، جنسیت کودک، ولی نمی تواند نقص های لوله عصبی را واضح تشخیص دهد، به گستردگی و قابل دسترس بودن آمنیوسنتز نیست چون احتیاج به تخصصی خاصی دارد.


آمنیوسنتز


سن شما بیشتر از 35 سال باشد، . آزمایش آلفافتو پروتئین یک  ناهنجاری را نشان داده باشد، در خانواده سابقه نقصهای دا مادرزادی و دلایل دیگری برای شک کردن داشته باشید.    سوزن باریکی را وارد شکم و رحم می کنند و نمونه مایع آمنیوتیک را بر می دارند و سلول ها را در آزمایشگاه کشت می دهند.    معمولا بین هفته های 15 تا 18 انجام می شود ولی می توان آن را در هفته 11هم انجام داد و توسط کارشناس متخصص انجام می شود.    بین 7 روز تا 2 هفته. در بعضی از مراکز تخصصی بعضی از اطلاعات ظرف 24 ساعت بدست می آید.  

دوران جنینی

حتما بوانید: اولین آزمایش بارداری

 حدود 2/0 تا 5/0 درصد در هفته 15 و 2/2  درصد در هفته های 11 تا 14    بعضی از نقص های مادرزادی اصلی، 95 درصد نقص لوله عصبی را نشان می دهد، بعضی از بیماریهای ژنتیکی، با جنسیت کودک در تشخیص سندرم داون و دیگر ناهنجارهای کروموزوی 99 درصد صحیح است.
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: رابطه عاطفی باکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چگونه برای زایمان برنامه ریزی کنم؟

چگونه برای زایمان برنامه ریزی کنم؟

چگونه برای زایمان برنامه ریزی کنم؟ در طول سه ماهه آخر بارداری بایستی با پزشکتان در مورد زایمان صحبت کنید. او به شما در مورد آنچه که هنگام زایمان اتفاق می افتد آگاهی میدهد. چه نشانه هایی را می شود دید؟ فاصله انقباضات باید چقدر باشد تا با پزشک تماس گرفت؟ آیا می توانید مستقیما به بیمارستان بروید اگر مطب پزشک در آن روز بسته بود؟ اگر کیسه آب پاره شد چه باید کرد؟ (به "آیا این همان نشانه است؟" مراجعه کنید.)

هفته سی وهشتم بارداری

هفته سی وهشتم بارداری

در هفته سی و هشتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و هشتم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و هشتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

هفته بیست و سوم بارداری

هفته بیست و سوم بارداری

در هفته بیست و سوم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و سوم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و سوم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

نقش ماما در مراقبت های بارداری و زایمان

نقش ماما در مراقبت های بارداری و زایمان

نقش ماما در مراقبت های بارداری و زایمان استفاده از مراکز مامایی نزدیک محل سکونت بهترین امکان را برای مراقبت های بارداری خانم های باردار فراهم کرده است 

آیا شما می دانید که هوش  از مادران به ارث برده می‌شود؟

آیا شما می دانید که هوش از مادران به ارث برده می‌شود؟

آیا شما می دانید که هوش از مادران به ارث برده می‌شود؟ فقط یکی از والدین باعث به ارث رسیدن هوش به فرزند می‌شود و آن هم مادر است و هوش از طریق ژن خاصی که بر روی کروموزوم X وجود دارد به کودک منتقل می‌شود.  

ترس از سقط در دوران بارداری

ترس از سقط در دوران بارداری

ترس از سقط در دوران بارداری محبت بیش از حد مادرها. بسیاری از مادران هنگامی که باردار می شوند نسبت به مادر خود دید دیگری پیدا می کنند. خود را مانند او می بینند و بعد تازه ای از او را کشف می کنند و تجربه مشترک آنها را به مادرشان نزدیکتر می کند. از طرف دیگر مادربزرگهای مشتاق (مادرزن و مادر شوهر) شاید نتوانند نصایح خود را به او تحمیل کنند. ولی در این زمان حتی کسی که قبلا هرگز دخالت نکرده است بارداری شما دری بر روی خاطرات گذشته،

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید