قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

اولین غذای کودک چیست؟

اولین غذای کودک چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/11 0 نظر 131 بازدید

اولین غذای کودک چیست؟

آهن و روی از فلزات کم مصرفی هستند که برای رشد و نمو کودک جنبه حیاتی دارند. شیر مادر تا 6 ماهه اول مقدار کافی از این دو ماده معدنی را در اختیار کودکان طبیعی می‌‌‌‌گذارد اما اگر کودک شما تولد پیش‌‌‌‌رس داشته یا دیگر مشکلات بهداشتی را دارد با متخصص زنانبا کودکان مشورت کنید تا ببینید به آهن و روی اضافی نیاز دارد یا نه.
اخیرا وقتی کودکان

اولین غذای کودک چیست؟


آهن و روی از فلزات کم مصرفی هستند که برای رشد و نمو کودک جنبه حیاتی دارند. شیر مادر تا 6 ماهه اول مقدار کافی از این دو ماده معدنی را در اختیار کودکان طبیعی می‌‌‌‌گذارد اما اگر کودک شما تولد پیش‌‌‌‌رس داشته یا دیگر مشکلات بهداشتی را دارد با متخصص زنان با کودکان مشورت کنید تا ببینید به آهن و روی اضافی نیاز دارد یا نه.

                                               اولین غذای کودک


اخیرا وقتی کودکان به 6 ماهگی می‌‌‌‌رسند، توصیه برای وارد کردن غذاهای مکمل روی مجموعه‌‌‌‌ای از غذاها یا غذاهای مخصوص وجود ندارد چون چون به نظر می‌‌‌‌رسد که لوله گوارش آنها در این سن به اندازه کافی رشد یافته است. انتخاب غذایی شما باید روی نیازهای زیاد او به آهن و روی متمرکز شود چون این دو ماده معدنی به اندازه کافی در شیر مادر وجود ندارد.

حتما بخوانید: چرا شیر مادر مفید است؟


بسیاری از غذاهای اطفال که برای مصرف همراه با شیر مادر در نظر گرفته شده و غذاهای مکمل نامیده می‌‌‌‌شوند، علیرغم شناسایی اخیر اهمیت روی در شش ماهه دوم زندگی کودکان نوعا مقدار زیادی آهن و مقدار کمی روی دارند. گوشت غذای خوبی برای ورود به رژیم‌‌‌‌غذایی کودک شما است چون هم دارای آهن و هم دارای روی است. مطالعات زیادی به آثار گوشت به عنوان یک غذای مکمل دارای آهن و روی پی برده است. نتیجه این که گوشت وسیله خوبی برای تهیه این موادغذایی ضروری است.


بهترین غذا برای شیردهی


برای کمک به بارداری و شیردهی موفق، تغذیه خوب لازم است. در دوران بارداری نیازهای مادر تغییر می-کند. او به کالری و پروتئین بیشتری نیاز داشته و ترکیب غذاهای او می‌‌‌‌تواند بر کیفیت شیر او اثر بگذارد. مادران شیرده باید رژیم‌‌‌‌غذایی سرشار از مواد مغذی داشته تا انرژی و مودغذایی کافی را برای تولید شیر به آنها بدهد.

                                                              اولین غذای کودک
هر غذایی که ما در این کتاب مورد بحث قرار دادیم، غذای خوبی است و می‌‌‌‌تواند به لیست غذاهای شیرساز شما اضافه گردد. ولی تعداد کمی از غذاها برای خانم‌‌‌‌های شیرده فواید ویژه‌‌‌‌ای دارند که عبارتند از برگ کلم( کلم پیچ)، شوید، شنبلیله، ماهی مکرل، انواع خربزه و شیر اجازه دهید به بعضی از این غذاها و فواید بهداشتی آنها برای دوران شیردهی شما نظری دقیق‌‌‌‌تر بیاندازیم.
این بهترین غذاها برای دوره شیردهی هستند:

حتما بخوانید: فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری


    کلم
    انواع خربزه و هندوانه
    ماهی مکرل( قباد)
    شنبلیله
    شوید
    شیر

حتما بخوانید: مضرات روغن های ترانس بر بارداری سالم


اجازه دهید به هریک از این غذاها نظری انداخته تا ببینیم چه چیزی آن‌‌‌‌ها را در راس لیست ما قرار داده است.  که می‌‌‌‌گوییم شجاع باشید و غذاهایی را که قبلا از آنها خوشتان نمب‌‌‌‌آمده را امتحان کنید. آیا تا به حال به شنبلیله برخورد کرده‌‌‌‌اید؟ آیا از بوی کلم‌‌‌‌پیچ پخته خوشتان نمی‌‌‌‌آید؟ اگر بو می‌‌‌‌دهد شاید زیاد پخته شده باشد. ما دوباره به نجات شما آمده‌‌‌‌ایم! "غذاهای خوشمزه" راه‌‌‌‌های خوبی برای وارد کردن این غذاها به برنامه غذائی‌‌‌‌تان ارائه خواهد داد
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید! زردچوبه عضو اصلی پودر کاری است. این پودر نارنجی متمایل به زرد خوش رنگ گاهی اوقات به «ادویه شگفت» معروف است پس نتیجه اعلام شده در تحقیقات دانشگاه لندن که گزارش آن 300 صفحه می-رسد، جای شگفتی ندارد چرا که این تحقیقات نیز مانند ادعای مردم عام این ادویه را معجزه‌‌‌‌آسا نشان داده است. زردچوبه با خطر کم کردن بیماری‌‌‌‌های قلبی، سرطان، دیابت، پارکینسون و آب مروارید چشم مرتبط است.

فضیلت شیر دادن به نوزاد

فضیلت شیر دادن به نوزاد

فضیلت شیر دادن به نوزاد در دو دهه اخیر به دنبال دستیابی مجامع علمی جهان به شناخت نو و همه جانبه نسبت به ارزش، اهمیت و نقش شیر مادر در تامین سلامت و بقای کودک، شاهد رویکرد جهانی به ترویج تغذیه با شیر مادر بوده-ایم. تقریبا هر ماهه اطلاعات جدیدی که حاکی از بی‌‌‌‌‌مانندی شیرمادر برای حفظ و ارتقای سلامت و رشد و تکامل مطلوب کودکان و حتی باقی ماندن آثار استثنایی آن بر سلامت دوران بزرگسالی کسانی که دوران .........  

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری خونریزی لثهها، سندرم تونل کارپل، خارش، بواسیر، سردرد و بسیاری از دیگر مشکلات، بخشی از شگفتیهای دوران بارداری هستند، خوشبختانه بسیاری از معمولیترین مشکلات را میتوان با کمک یک رژیم غذایی خوب، ورزش و بعضی فوت و فنها آرام نمود. شما میتوانید با غذاها از مشکلات دوران بارداری عبور کنید. اجازه دهید به غذاهای سالمی که میتوانید در دوران بارداری میل کنید تا بعضی از آن مشکلات را برطرف کند، نگاهی دقیقتر بیاندازیم.

خواص ماهی قباد در دوران شیردهی

خواص ماهی قباد در دوران شیردهی

خواص ماهی قباد در دوران شیردهی ممکن است ماهی مکرل در غذاهای شما یافت نشود ولی وقت آن رسیده که عادت خود را تغییر دهید. ماهی آزاد، قزل‌‌‌آلا، تون، مکرل، ماهی کولی و ساردین از بهترین منابع اسیدهای چرب امگا3 هستند و اسیدهای چرب امگا3 به خاطر توانایی‌‌‌شان در بهبود روحیه، افزایش توان مغز و چیزهای دیگر دارند، معروف می‌‌‌شوند. اهمیت اسیدهای چرب امگا3 در دوران شیردهی به اندازه اهمیت آنها در سه ماهه سوم دوران بارداری است. درحقیقت، مغز کودک تا سن 5.....

میزان مصرف گیاهان سنتی در دوران بارداری

میزان مصرف گیاهان سنتی در دوران بارداری

میزان مصرف گیاهان سنتی در دوران بارداری دکترهای علفی و قابله‌ها قرن‌ها است که در دوران بارداری از گیاهان به عنوان ابزاری برای تحریک زایمان، بهبود توان رحم، تسکین و آرامش مادر و چیزهای دیگر استفاده کرده‌اند. بعضی از معروف‌ترین گیاهان آنها عبارتند از برگ تمشک قرمز، نعناع، زنجبیل، بابونه و شنبلیله که ما این را در لیست 100 غذای دوران بارداری به طور خلاصه ذکر کنیم ولی قبل از همه چیز اجازه دهید مجددا تاکید کنیم که وقتی ما آنها را در توصیه‌های خود می‌آوریم منظورمان مقدار متعادل آن است مثلا به صورت روزی یک فنجان چای گیاهی است نه مصرف خیلی زیاد آنها یا به صورت مکمل‌ها سرانجام به 3 گیاه...

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟ امروزه 12 تا 15 کیلوگرم توصیه می شود. اگر شما ورزشکار هستید و ساعات زیادی را صرف کم کردن وزن و انجام نرمشهای مختلف کرده اید این مقدار اضافه وزن خیلی زیاد به نظر می رسد. اما در حقیقت بیشتر این اضافه وزن مربوط به کودک، جفت، مایع جنینی، بزرگ شدن رحم و سینه ها و افزایش میزان خون می شود. آنچه که واقعا مربوط به خود شما می شود چربی اضافه نیست بلکه کمک می کند تا کودکی سالم و سرحال داشته باشید. مثلاً در سه ماهه اول فقط چند کیلو اضافه وزن خواهید داشت که بیشتر آن به علت افزایش خون شماست.
سایز قبل از دوران بارداریتان نیز بر اضافه

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید