طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه سوم بارداری چگونه است؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه سوم بارداری چگونه است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/22 0 نظر 36 بازدید

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه سوم بارداری چگونه است؟

پوسته پوسته شدن پوست. این ورقه های نازک در دوران بارداری بیشتر می شوند و یا برای اولین بار روی پوست مخصوصاً روی سینه ها، گردن یا زیر بازوها بوجود می آیند. اگر در جایی باشند که با لباس تماس پیدا کنند آن ناحیه صدمه می بیند. این زوائد بعد از زایمان از بین می روند و علت آن هم هورمونها هستند. 

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه سوم بارداری چگونه است؟

تغییرات پوست


در نظر داشته باشید خون اضافه و هورمونهایی که در بدن شما در حال گردش هستند به طریقی خود را آشکار می کنند. بهترین و شایعترین نتیجه داشتن چهره ای سالم و پوست کم چربی است. و یا ممکن است یکی از تغییرات زیر در شما ظاهر شود: 

باردار


 ماسک حاملگی

در دوران بارداری هورمون MSH  یا هورمون محرک ملانوسیت باعث می شود رنگ بندی پوست شدیدتر و عمیق تر شوند و در نتیجه کک و مک و خال ها نیز بیشتر شوند. ممکن است این دانه های قهوه ای رنگ روی بینی، گونه ها و پیشانی ظاهر شوند. (در بعضی از خانم ها که پوست تیره دارند این دانه ها به رنگ روشن هستند. اگر هنگام مصرف قرصهای ضد بارداری این لکه ها در صورتتان ظاهر می شد، حالا احتمال اینکه دوباره بوجود بیابند بیشتر است. اگر در معرض نور آفتاب قرار گیرید این لکه ها بدتر می شوند. سعی نکنید آنها را با مواد آرایشی سفید کنید. معمولاً این لکه ها بعد از زایمان ناپدید می شوند. 

حتما بخوانید: رویاهای دوران بارداری


 خط وسط شکم

 ممکن است یک روز در حدود ماه هفتم متوجه یک خط تیره عمودی که از  بالا به پایین در وسط شکم شما بوجود می آید، بشوید. شاید با مشاهده آن تعجب کنید ولی اصلا نترسید این خط در امتداد مسیری که ماهیچه ها به آرامی کنار می روند تا رحم را در خود جای دهند، بوجود می آید و بعد از زایمان از بین می رود. 


واریس

 علت آن تجمع خون در رگهایی است که بیش از حد کشیده شده اند. این حالت ظاهر خوبی ندارد ولی علامت خطر نیست. 

دوران بارداری


 رگهای عنکبوتی

 از رگهای واریس کوچکتر است و معمولاً در صورت، گردن، بازوها و قسمت بالای قفسه سینه بوجود می آید. این شاخه های باریک رگ های خونی شکسته ای هستند که در دوران بارداری به علت هورمونها و زیاد شدن مقدار خون حساستر شده اند. در خانم هایی که پوست سفید و موی بور دارند بیشتر ظاهر می شود. معمولاً چند هفته بعد از زایمان ناپدید می شوند. 

حتما گوش کنید: کودک در خواب حرف می زند


 ترکهای روی شکم.

در 50 درصد از خانم های باردار این خطوط قرمز یا بنفش که گاهی اوقات تو رفته هم هستند در قسمت پایین بدن در هر جایی ظاهر می شوند. به آنها به عنوان نشانه های مادری نگاه کنید زیرا هیچ راهی برای از بین بردن آنها وجود ندارد. این خطوط به علت تغییرات شیمیایی در بافتهای ارتباطی پوست بوجود می آیند. بسیاری از آنها به رنگ سفید نقره ای در می آیند و یا تا 6 ماه بعد از زایمان ناپدید می شوند ولی اگر بعد از زایمان از بین نرفت آنها را می توان با اسید گلیکولیک  (با تجویز پزشک) و یا لیزر کمتر کرد. هر دو این درمانها فقط باید توسط متخصص پوست انجام شود. البته این درمانها برای مادرانی که به کودک خود شیر می دهند، تجویز نمی شود. یک تحقیق نشان داده است که اسید رتونویک  طول این خطوط را 14 درصد و عرض آنها را 8 درصد کاهش می دهد. 

بارداری


 تغییر خالها. یکی دیگر از تغییرات پیگمانهای پوست، تیره تر شدن خالهای بدن است. ولی اگر شکل، اندازه یا رنگ آن تغییر کرد به پزشک اطلاع دهید. 
 قرمز شدن کف دست. مانند این است که برای مدت طولانی کف زده اید. این حالت تقریباً در دو سوم خانم ها شایع است و بعد از بین می رود. به نظر می رسد علت آن افزایش طبیعی استروژن است. 

حتما بخوانید: خطر دیابت بارداری برای جنین

 پوسته پوسته شدن پوست

این ورقه های نازک در دوران بارداری بیشتر می شوند و یا برای اولین بار روی پوست مخصوصاً روی سینه ها، گردن یا زیر بازوها بوجود می آیند. اگر در جایی باشند که با لباس تماس پیدا کنند آن ناحیه صدمه می بیند. این زوائد بعد از زایمان از بین می روند و علت آن هم هورمونها هستند. 

دوران بارداری


خارش و خشکی پوست

 علت اصلی این حالت شایع در خانم های باردار این است که پوست در حال کشیده شدن است مخصوص پوست شکم جایی که شدت خارش بیشتر است. به جای خاراندن این ناحیه از لوسیون برای تسکین آن استفاده کنید. از صابون استفاده نکنید زیرا چربی طبیعی روی پوست را از بین می برد و نیز از مصرف محصولات بسیار معطر خودداری کنید زیرا خارش و خشکی پوست را تشدید می کنند. بلافاصله بعد از حمام در وان از مرطوب کننده ها یا روغن بچه به منظور حفظ آب بدن استفاده کنید. 

حتما بخوانید: حالات شایع سه ماه سوم بارداری


 باز شدن ناف

 یکی از عجایب بارداری این است که همانطور که شکم به کناره ها کشیده می شود، ناف باز می شود، این هیچ علت دیگری ندارد و یک تغییر جالب است. همچنین فرصت خوبی است برای تمیز کردن و شستشوی کامل آن. 

دوران بارداری
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: ارتباط برقرار کردن با کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

به عنوان انسانی که در قرن بیستم زندگی می‌کند و همچنان که به دنبال تکنولوژی و فن آوری‌های بروز هستید آیا تربیت و سطح فرهنگی و اجتماعی شما نیز با آن ارتقا پیدا می‌کند. یک انسان موفق شخصی است که بتواند در تمام جوانب زندگی پیشرفت کند. همان‌طور که سابق بر این انسان‌ها از چاهارپایان برای گذران زندگی و یا رفتن به مراتع استفاده می‌کردند امروزه نیز همه انسان‌های شاغل از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما در این میان نحوه برخورد ما به عنوان یک انسان قرن بیستمی درباره تربیت و پرورش فرزندانمان کجا قرار دارد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته دوم بارداری

هفته دوم بارداری

در هفته دوم بارداری چه اتفاقاتی در بدن ما رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته دوم بارداری و نکات مهم درباره دومین هفته از روزهای بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

در بارداری آب آلو خشک بخورید!

در بارداری آب آلو خشک بخورید!

در بارداری آب آلو خشک بخورید! وقتی درباره آب آلو خشک فکر می‌‌‌‌کنید احتمالا به فکر یبوست می‌‌‌‌افتید و علتش این است که ما آن را به عنوان یکی از سالم‌‌‌‌ترین گزینه‌‌‌‌های کمک به رفع شکایات دوران بارداری آورده‌‌‌‌ایم. یبوست یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم‌‌‌‌های باردار از آن رنج می‌‌‌‌برند. یک لیوان آب آلو درست کرده و میل نموده و خود را از این مشکل برهانید.  

سلامت روان جنین - قسمت اول

سلامت روان جنین - قسمت اول

سلامت روان جنین - قسمت اول تا 30 سال پیش هیچ‌کس از مردم، پزشکان و دانشمندان تصور نمی‌کردند که جنین دارای شعوری بخصوص، عواطف و علائمی روانی باشد. نه دانش تجربی  و نه طب رسمی و نه حتی در خیالِ خیال‌پردازان هم تصور نمی‌شد که جنین روح و روانی انسانی داشته باشد.

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری مسمومیت دوران بارداری یک حالت دارای رشد سریع است که در آن فشار خون بالا رفته و در ادرار پروتئین یافت می شود. تورم، افزایش وزن ناگهانی، سردرد تغییر در بینایی از علائم بالقوه آن است. علاوه  بر فشار خون بالا می‌‌‌‌‌تواند باعث آسیب به کلیه‌‌‌‌‌ها و کاهش جریان خون به جفت شده و بارداری را مشکل سازد.
معلوم است مسمومیت دوران بارداری مشکل بدی است و ....

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری یا شما به عنوان یک زوج برای باور یا درک این خبر به زمان نیاز دارید؟ بعضی از والدین این واقعیت را به صورت یک راز می پندارند و ترجیح می دهند برملا نشود. بعضی از اینکه این خبر را زود به دیگران بدهند نگرانند و معتقدند بارداری ناموفق و بدیمن خواهد بود و بعضی دیگر می گویند اگر هم فرزندمان سقط شود به دیگران خواهیم گفت.
• اگر کودک شما سقط شود چه احساسی خواهید داشت؟ برای بعضی ها موضوع سقط جنین بسیار محرمانه است و ترجیح می دهند سه ماهه اول ر

نصیحت 14 فرد موفق جهان به فرزندان خود

نصیحت 14 فرد موفق جهان به فرزندان خود

نصیحت 14 فرد موفق جهان به فرزندان خود شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید موفق ترین و ثروتمندترین افراد دنیا فرزندان خود را چگونه تربیت می کنند؟ و زندگی آنها چگونه است. این افراد بخاطر زحمت هایی که کشیدند. هیچ وقت فرزندان خود را بی برنامه و ولخرج رها نمی کنند. بلکه مانند زندگی خود برای آنها هم برنامه دارند. موفقیت برای این افراد به راحتی به دست نیامده. بلکه حاصل سالها تلاش, کوشش, ابداع و تفکر می باشد. در این مقاله نصیحت 14 فرد موفق جهان به فرزندان خود را مشاهده کنید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید