قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه سوم بارداری چگونه است؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه سوم بارداری چگونه است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/22 0 نظر 126 بازدید

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه سوم بارداری چگونه است؟

پوسته پوسته شدن پوست. این ورقه های نازک در دوران بارداری بیشتر می شوند و یا برای اولین بار روی پوست مخصوصاً روی سینه ها، گردن یا زیر بازوها بوجود می آیند. اگر در جایی باشند که با لباس تماس پیدا کنند آن ناحیه صدمه می بیند. این زوائد بعد از زایمان از بین می روند و علت آن هم هورمونها هستند. 

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه سوم بارداری چگونه است؟

تغییرات پوست


در نظر داشته باشید خون اضافه و هورمونهایی که در بدن شما در حال گردش هستند به طریقی خود را آشکار می کنند. بهترین و شایعترین نتیجه داشتن چهره ای سالم و پوست کم چربی است. و یا ممکن است یکی از تغییرات زیر در شما ظاهر شود: 

باردار


 ماسک حاملگی

در دوران بارداری هورمون MSH  یا هورمون محرک ملانوسیت باعث می شود رنگ بندی پوست شدیدتر و عمیق تر شوند و در نتیجه کک و مک و خال ها نیز بیشتر شوند. ممکن است این دانه های قهوه ای رنگ روی بینی، گونه ها و پیشانی ظاهر شوند. (در بعضی از خانم ها که پوست تیره دارند این دانه ها به رنگ روشن هستند. اگر هنگام مصرف قرصهای ضد بارداری این لکه ها در صورتتان ظاهر می شد، حالا احتمال اینکه دوباره بوجود بیابند بیشتر است. اگر در معرض نور آفتاب قرار گیرید این لکه ها بدتر می شوند. سعی نکنید آنها را با مواد آرایشی سفید کنید. معمولاً این لکه ها بعد از زایمان ناپدید می شوند. 

حتما بخوانید: رویاهای دوران بارداری


 خط وسط شکم

 ممکن است یک روز در حدود ماه هفتم متوجه یک خط تیره عمودی که از  بالا به پایین در وسط شکم شما بوجود می آید، بشوید. شاید با مشاهده آن تعجب کنید ولی اصلا نترسید این خط در امتداد مسیری که ماهیچه ها به آرامی کنار می روند تا رحم را در خود جای دهند، بوجود می آید و بعد از زایمان از بین می رود. 


واریس

 علت آن تجمع خون در رگهایی است که بیش از حد کشیده شده اند. این حالت ظاهر خوبی ندارد ولی علامت خطر نیست. 

دوران بارداری


 رگهای عنکبوتی

 از رگهای واریس کوچکتر است و معمولاً در صورت، گردن، بازوها و قسمت بالای قفسه سینه بوجود می آید. این شاخه های باریک رگ های خونی شکسته ای هستند که در دوران بارداری به علت هورمونها و زیاد شدن مقدار خون حساستر شده اند. در خانم هایی که پوست سفید و موی بور دارند بیشتر ظاهر می شود. معمولاً چند هفته بعد از زایمان ناپدید می شوند. 

حتما گوش کنید: کودک در خواب حرف می زند


 ترکهای روی شکم.

در 50 درصد از خانم های باردار این خطوط قرمز یا بنفش که گاهی اوقات تو رفته هم هستند در قسمت پایین بدن در هر جایی ظاهر می شوند. به آنها به عنوان نشانه های مادری نگاه کنید زیرا هیچ راهی برای از بین بردن آنها وجود ندارد. این خطوط به علت تغییرات شیمیایی در بافتهای ارتباطی پوست بوجود می آیند. بسیاری از آنها به رنگ سفید نقره ای در می آیند و یا تا 6 ماه بعد از زایمان ناپدید می شوند ولی اگر بعد از زایمان از بین نرفت آنها را می توان با اسید گلیکولیک  (با تجویز پزشک) و یا لیزر کمتر کرد. هر دو این درمانها فقط باید توسط متخصص پوست انجام شود. البته این درمانها برای مادرانی که به کودک خود شیر می دهند، تجویز نمی شود. یک تحقیق نشان داده است که اسید رتونویک  طول این خطوط را 14 درصد و عرض آنها را 8 درصد کاهش می دهد. 

بارداری


 تغییر خالها. یکی دیگر از تغییرات پیگمانهای پوست، تیره تر شدن خالهای بدن است. ولی اگر شکل، اندازه یا رنگ آن تغییر کرد به پزشک اطلاع دهید. 
 قرمز شدن کف دست. مانند این است که برای مدت طولانی کف زده اید. این حالت تقریباً در دو سوم خانم ها شایع است و بعد از بین می رود. به نظر می رسد علت آن افزایش طبیعی استروژن است. 

حتما بخوانید: خطر دیابت بارداری برای جنین

 پوسته پوسته شدن پوست

این ورقه های نازک در دوران بارداری بیشتر می شوند و یا برای اولین بار روی پوست مخصوصاً روی سینه ها، گردن یا زیر بازوها بوجود می آیند. اگر در جایی باشند که با لباس تماس پیدا کنند آن ناحیه صدمه می بیند. این زوائد بعد از زایمان از بین می روند و علت آن هم هورمونها هستند. 

دوران بارداری


خارش و خشکی پوست

 علت اصلی این حالت شایع در خانم های باردار این است که پوست در حال کشیده شدن است مخصوص پوست شکم جایی که شدت خارش بیشتر است. به جای خاراندن این ناحیه از لوسیون برای تسکین آن استفاده کنید. از صابون استفاده نکنید زیرا چربی طبیعی روی پوست را از بین می برد و نیز از مصرف محصولات بسیار معطر خودداری کنید زیرا خارش و خشکی پوست را تشدید می کنند. بلافاصله بعد از حمام در وان از مرطوب کننده ها یا روغن بچه به منظور حفظ آب بدن استفاده کنید. 

حتما بخوانید: حالات شایع سه ماه سوم بارداری


 باز شدن ناف

 یکی از عجایب بارداری این است که همانطور که شکم به کناره ها کشیده می شود، ناف باز می شود، این هیچ علت دیگری ندارد و یک تغییر جالب است. همچنین فرصت خوبی است برای تمیز کردن و شستشوی کامل آن. 

دوران بارداری
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: ارتباط برقرار کردن با کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

علائم سه ماه دوم بارداری

علائم سه ماه دوم بارداری

علائم سه ماه دوم بارداری در سه ماهه دوم بارداری از لحاظ فیزیکی تقریباً خبرهای خوشی برای شما وجود دارد. اول متوجه خواهید شد بعضی از بوهای بخصوص دیگر شما را آزار نمی دهد و معده تان مقدار بیشتری غذا را تحمل می کند. (اگر چه ممکن است بعضی از مواد مورد تنفر مانند قهوه تا پایان ماه نهم آزار دهند باشند.) همانطور که انرژی تان افزایش می یابد نیاز شما به خواب کمتر می شود و خودتان متوجه می شوید که دوباره می توانید تا دیر وقت بیدار بمانید. همچنین خواب بهتری در شب خواهید داشت

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری آیا به این فکر کرده اید که با کودکی که در شکم دارید کی به مسافرت بروید؟ آیا اگر قرار باشد به مأموریت بروید تعجب می کنید؟ سه ماهه دوم بهترین زمان برای مسافرت است زیرا مشکلات دوران بارداری به کمترین حد و حال و حوصله شما به بهترین حالت خود می رسد. اگر بارداری پرخطری نداشته باشید، اگر مبتلا به بیماری مزمن و یا بیماریی نباشید که علت آن بارداری است و یا مشکلاتی مانند خونریزی نداشته باشید،

فواید بابونه برای خانم های باردار

فواید بابونه برای خانم های باردار

فواید بابونه برای خانم های باردار بابونه یک چای علفی مورد علاقه مردم است چون نوشیدن آن باعث راحتی و آرامش می‌‌‌شود و این در دوران بارداری محققا یک خواسته خوب است ولی مانند همه غذاها اعتدال در مصرف آن‌‌‌ها در دوران حاملگی کلید کار است. اگر در مقادیر معمول مصرف شود در ایالات متحده مناسب تشخیص داده شده است. یک فنجان بابونه دم کرده مقدار معمول آن است بنابراین از نوشیدن آن لذت ببرید. 
 

مضرات الکل بر بارداری سالم

مضرات الکل بر بارداری سالم

مضرات الکل بر بارداری سالم آثار زیان‌‌‌‌‌بار الکل روی طفل سال‌‌‌‌‌هاست که معلوم شده است. در روم باستان در شب عروسی از خوردن مشروبات الکلی منع می‌‌‌‌‌شدند که مبادا به کودکی باردار شوند که نقص مادرزاد داشته باشد و در سال 1736 دانشکده پزشکی لندن گزارش داد که نوشیدن الکل در دوران بارداری باعث تولد کودکان ضعیف، ناتوان، بدخلق و بیمار می‌‌‌‌‌شود.

هفته سی وهشتم بارداری

هفته سی وهشتم بارداری

در هفته سی و هشتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و هشتم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و هشتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

تاثیر لقمه بر بارداری سالم

تاثیر لقمه بر بارداری سالم

تاثیر لقمه بر بارداری سالم کمتر مساله‌‌‌ای است که بتواند به اندازه لقمه حرام شبهه‌‌‌ناک، انسان را از درک سعادت محروم کند و در عین حال- و متاسفانه- در این روزها شاید کمتر مساله شرعی باشد که به این اندازه مورد غفلت واقع شده باشد. اهمیت توجه به حلال و حرام لقمه.......

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 9

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید