کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری باید چگونه باشد؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری باید چگونه باشد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/12 0 نظر 606 بازدید

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری باید چگونه باشد؟ زیپ دامن مورد علاقه‌تان دیگر بالا نمی‌رود، دگمه‌های پیراهن‌تان به راحتی بسته نمی‌شوند و هفته‌هاست که شلوارهای جین آبی‌تان را کنار گذاشته‌اید. حالا وقت آن است که لباس‌های حاملگی این دوره را آماده کنید.

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری باید چگونه باشد؟

در دوران بارداری از پوشیدن چه لباس‌هایی باید خودداری کرد؟ چه لباس‌هایی مناسب دوران بارداری است؟

لباس حاملگی

زیپ دامن مورد علاقه‌تان دیگر بالا نمی‌رود، دگمه‌های پیراهن‌تان به راحتی بسته نمی‌شوند و هفته‌هاست که شلوارهای جین آبی‌تان را کنار گذاشته‌اید. حالا وقت آن است که لباس‌های حاملگی این دوره را آماده کنید، لباس‌هایی که در آغاز به پوشیدن آن اشتیاق دارید ولی بعد از چند ماه از ظاهر آن بدتان می آید.

البته امروزه مدل و کیفیت لباس‌های حاملگی بهتر شده است. هیچ مادری دوست ندارد به شکل یک عروسک چاق و یا چادر سیرک در آید. در واقع شکل حاملگی جذاب، جالب و حتی شیک است. شیوه برش لباس‌های حاملگی متناسب با ظاهر منحصر به فرد خانم‌های باردار است با پهلوها، سینه‌ها و باسن‌های بزرگ شده و شانه‌ها، بازوها و پاهای تغییر نیافته و نیز با لبه پایینی که با بزرگ‌شدن شکم بالا نمی‌رود. به دلیل توجه زیادی که در دوخت این لباس‌ها به جزئیات شده است، این مدل لباس‌ها از لباس‌های معمولی سایز بزرگ بهتر و مناسب‌ترند.

حتما بخوانید: مضرات فست فودها در دوران بارداری


گاهی خویشاوندان، همسایگان، دوستان یا همکاران بعضی از خانم‌های باردار با خوشحالی لباس‌های حاملگی خود را به آن‌ها تقدیم می‌کنند و آن‌ها هم قبول می‌کنند. ولی بعد متوجه می‌شوند که با پوشیدن آن احساس خوبی ندارند و آن‌ها را نمی‌پذیرند. سایز لباس حاملگی به اندازه سایز لباس‌های شما در دوران قبل از بارداری است. پس اگر مثلاً همیشه سایز 10 را میپوشیدید برای خرید لباس حاملگی بدنبال همان سایز بگردید. ولی تنها به سایز نوشته شده روی لباس اکتفا نکنید زیرا گاهی این اعداد شما را گمراه می‌کنند و ممکن است به نظر مناسب بیایند ولی نتوانید آن‌ها را از هفته 25 به بعد بپوشید. نکته اینجاست که اگر با میل خودتان این لباس‌ها را قرض بگیرید تقریبا هر چه که احتیاج داشته باشید دارید یا حداقل چند دست لباس نو میخرید و بقیه را بدون این‌که پولی بپردازید، خواهید داشت

اگر کمی در کار خیاطی وارد باشید می‌توانید به راحتی مدل‌های متنوعی را در مجلات و کتاب‌های الگوی خیاطی پیدا کنید. حداقل به سراغ لباس‌های همسرتان نمی‌روید. اگر او درشت اندام باشد، شانس آورده‌اید و می‌توانید از لباس‌های ورزشی، بلوزهای کاموایی و حوله حمام او استفاده کنید. حتی اگر هم سایز هم باشید مردان شانه‌های پهن‌تر و دست و پاهای بلندتری دارند بنابراین پیراهن‌ها و ژاکت‌های او بهتر از لباس‌های خودتان است (حداقل تا چند ماه لباس‌های او را می‌پوشید.) سعی کنید لباس‌های صاف و کم دگمه را با ساق‌های کشی چسبان و یا یک دامن صاف تیره بپوشید تا با شلوارهای شل و ول و گشاد.

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری باید چگونه باشد؟

چگونه لباس پوشیدن را در بارداری آسان کنیم؟

برای درست کردن یک سری لباس مناسب شلوار، ساق پوش، دامن را همراه با بلوزهای آستین کوتاه و تونیک‌های بلند که از نظر رنگ با هم هماهنگی دارند، شروع کنید.

می‌توانید به این لباس‌ها یک پیراهن مردانه سفید و گشاد و تی شرت‌های چاپی هم اضافه کنید. یکی دو پیراهن سرتاسری، یک بلوز کاموایی برای فصل سرما و چند پیراهن ورزشی هم لازم است. هدف داشتن تنوع در لباس بدون صرف هزینه بالاست. چون مدت کوتاهی از لباس‌های حاملگی استفاده می کنید نباید کمدتان را از آن‌ها پر کنید. (از تجربه ما استفاده کنید: این لباس‌ها جزء لباس‌های دائمی شما نیستند و به زودی باید آن‌ها را به کس دیگری بدهید.)

حتما بخوانید: آزمایشات سه ماه دوم بارداری

هنگام خرید لباس حامگلی به چه  نکاتی باید توجه کرد؟ 

1- مواد طبیعی انتخاب کنید. تا آن‌جایی که امکان دارد الیاف طبیعی انتخاب کنید. بافت‌های نخی از بافت‌های ابریشمی و پلی استر خنک‌ترند و هر‌چه که حرارت دمای بدن شما بیشتر میشود، اهمیت بیشتری دارد. به همین دلیل هنگام خرید به این مساله توجه کنید. 

2- به کیفیت لباس توجه کنید. درست است که قرار نیست و این لباس‌ها را برای همیشه بپوشید ولی آن‌ها را بیشتر می‌شوئید. و اگر فکر می‌کنید بیشتر از یک فرزند خواهید داشت پس دوباره آن‌ها را می‌پوشید. پس به کیفیت آن توجه کنید. 

3- به دنبال لباس‌هایی بگردید که قابل تنظیم با شرایط جدید هستند. بسیاری از مدل‌ها که دارای بند، کلیپس‌های تزئینی، دگمه‌های قابل تنظیم و بندهای کشی هستند به شما امکان این را می‌دهند که هر وقت لازم باشد آن‌ها را جمع تر و یا آزادتر بگذارید.

4- لباس را حتما امتحان کنید. قبل از خرید لباس را در اتاق پرو بپوشید تا بدانید چه نوع مدلی متناسب با دور کمر شماست. بیشتر شلورها و دامن‌ها دارای کمرهای کشی هستند و یا خود شلوار از جنس کش است یا بندهای مخصوصی دارند که برای قرار گرفتن در زیر شکم طراحی شده است. شما باید هر سه نوع را بپوشید و راحت‌ترین نوع را انتخاب کنید. هنگام خرید مایو قسمت پشت آن را کنترل کنید تا به اندازه جلوی آن (قسمت شکم) جادار باشد. 

5- مراقب شلوارهای تمام کشی باشید. بعضی از خانم‌ها دوست دارند لاغرتر به نظر بیایند ولی بعضی دیگر فکر می‌کنند این شلوارها مانع جریان خون می‌شوند و ورم پاها را بدتر میکنند. اگر از این نوع شلوارها می پوشید گشادترین سایز را انتخاب کنید. 

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری باید چگونه باشد؟

حتما بخوانید: در دوران بارداری هوشیار بخوابید

6- از حالا چند دست لباس مناسب دوران شیردهی بخرید. لباس‌هایی را در دوران بارداری انتخاب کنید که در قسمت جلو تا پایین دگمه دارند. تا بتوانید در دوران شیردهی هم از آن استفاده کنید.

7- نسبت به لباس زیر بی‌توجه نباشید. لباس زیر مناسب باعث می‌شود لباس بهتر و زیباتر به نظر برسد. 

آیا حقیقت دارد که با هر زایمان باسن‌ها بزرگ‌تر می‌شوند؟

همیشه خیر. در طول دوران بارداری لگن بزرگ می‌شود تا کودک در آن جا بگیرد. ولی چند هفته بعد از زایمان به حالت اول بر می‌گردد. آنچه که بعضی از خانم‌ها به عنوان بزرگی باسن بعد از زایمان تجربه می‌کنند چربی است که در دراز‌مدت در ناحیه باسن و دور کمر جمع می‌شود. 

حتما بخوانید: اصول تغذیه سه ماه دوم بارداری را بشناسیم

آیا حقیقت دارد که اگر فرزندم دختر باشد کک و مک بیشتری دارم؟

خیر. کک و مک صورت موروثی است. چه فرزند شما پسر باشد چه دختر هورمون‌ها در دوران بارداری کک و مک‌های تیره رنگی روی صورت به وجود می‌آورند.

توصیه‌های مفید در مورد ظاهر یک خانم باردار در محل کار

اگر نمی‌توانید در محل کارتان لباس‌های کهنه بپوشید و نمی‌توانید لباس‌هایی را که پشت ویترین فروشگاه‌های لباس می‌بینید، بخرید توصیه‌های زیر را برای این که ظاهر بهتری داشته باشید امتحان کنید.

1- دامن‌ها و بلوزهایتان را متناسب با ژاکت‌هایتان بپوشید و دگمه‌های ژاکت را نبندید. (اگر بلندتر باشد بهتر است.) 

2-  تا آن‌جا که بودجه تان اجازه می‌دهد بهترین را بخرید ولی بیشتر از این که به قیمت آن توجه کنید کیفیت الیاف و بافت آن را بررسی کنید. 

3- در ارتباطات رنگ‌های سیاه، نوک مدادی و سورمه‌ای به شما اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد. و با پوشیدن جوراب‌های تیره رنگ و کلفت خود را قدبلندتر نشان دهید. 

4- برای تکمیل ظاهری آراسته از زیور آلات خوب و روسری‌های ابریشمی استفاده کنید. 

5- کفش‌های پاشنه دار را کاملاً کنار نگذارید. کمی پاشنه برای سلامتی پاها بهتر است ولی پاشنه کفش بیشتر از 5 سانتی‌متر نباشد.

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت مدیریتی در کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

خواص بلوبری در دوران بارداری

خواص بلوبری در دوران بارداری

خواص بلوبری در دوران بارداری  زغال اخته  یا همان بلوبری ممکن است همه جا یافت نشود ولی به پیدا کردن آن میارزد. این میوه آلبالو مانند سرشارترین منبع ویتامین C در جهان است به همین خاطر در شمال آمریکا و اروپا به عنوان یک منبع طبیعی ویتامین C در مکملهای غذایی معروف شده است. زغال اخته با داشتن انواع مواد معدنی و اکسیدانها یکی از سالمترین غذاهای دوران بارداری هستند.

روانشناسی جنین برای مادران  به زبان خیلی ساده

روانشناسی جنین برای مادران به زبان خیلی ساده

روانشناسی جنین برای مادران  به زبان خیلی ساده چنانچه این نظریه چهل سال پیش اعلام می‌شد قطعاً آن را رد می‌کردند و برای اکثرمردم غیر قابل قبول می‌نمود. ولی اگر چهار قرن پیش اعلام می‌شد قطعاً همچون اتفاقی طبیعی قبول می‌شد.

روغن گل مغربی در بارداری

روغن گل مغربی در بارداری

روغن گل مغربی در بارداری  مسلم است که روغن گل مغربی را در آشپزی مصرف نمی‌‌‌کنید ولی باید بخشی از غذای خانم‌‌‌های باردار 
باشد. روغن گل مغربی یکی از بهترین منابع اسید چرب ضروری اسید گامالینولن است. این یعنی بدن شما نمی‌‌‌تواند آن را بسازد و باید آن را مصرف کنید چون نقش عمده‌‌‌ای را در بدن بازی می کند. در واقع تحقیقات زیادی نشان داده است، این اسید برای مفاصل، قلب و پوست مفید است.

مروری بر لحظه‌های بارداری

مروری بر لحظه‌های بارداری

مروری بر لحظه‌های بارداری برخی از والدین متأسفانه به غلط تصور می‌کنند جنینی که در رحم پرورش می‌یابد فاقد شعور و درک است. آن‌ها جنین را توده‌ای از سلول‌ها تصور می‌کنند که بسیار بی‌تفاوت نسبت به اطراف خود بوده و به مرور شکل می‌یابد تا لحظه‌ای که آمادگی زندگی در خارج از بدن مادر را پیدا کند. سپس به دنیا قدم گذارده و به کسب تجربه می‌پردازد.

مغز شگفت انگیز انسان

مغز شگفت انگیز انسان

مغز شگفت‌انگیز انسان انسان فقط 500 سال است که می‌داند مغز کجاست. تا قبل از آن تصور بر این بود که انسان با استفاده از شکم و قلب خود فکر و احساس می‌کند. زیرا حواس فیزیکی، بیشتر از این طریق درک می‌شوند.

مشاوره ژنتیک در دوران بارداری

مشاوره ژنتیک در دوران بارداری

مشاوره ژنتیک در دوران بارداری ممکن است قبل از انجام هر آزمایش در موارد زیر پزشک به شما توصیه کند نزدیک مشاور ژنتیک بروید: اگر سن شما بالای 35 تا 40 باشد، سابقه نقصهای مادرزادی یا بیماریهای ژنتیکی در خانواده و یا کودکی با آن شرایط داشته باشید، سابقه بدنیا آوردن جنین مرده یا چندین سقط داشته باشید. اختلالات موروثی که شامل: تی ساکس، کم خونی داسی شکل، تالاسمی و نوعی کم خونی می شود. و اختلالات نقص ژنتیکی شامل: سندرم دا

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 11

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید