طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری چگونه است؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری چگونه است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/12 0 نظر 113 بازدید

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری چگونه است؟

زیپ دامن مورد علاقه تان دیگر بالا نمی رود، دگمه های پیراهنتان به راحتی بسته نمی شوند و هفته هاست که شلوارهای جین آبی تان را کنار گذاشته اید. حالا وقت آن است که لباسهای حاملگی این دوره را آماده کنید، لباسهایی که در آغاز به پوشیدن آن اشتیاق دارید ولی بعد از چند ماه از ظاهر آن بدتان می آید.
البته امروزه مدل و کیفیت لباسهای حاملگی بهتر شده است. هیچ مادر

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه دوم بارداری چگونه است؟

لباس حاملگی


زیپ دامن مورد علاقه تان دیگر بالا نمی رود، دگمه های پیراهنتان به راحتی بسته نمی شوند و هفته هاست که شلوارهای جین آبی تان را کنار گذاشته اید. حالا وقت آن است که لباسهای حاملگی این دوره را آماده کنید، لباسهایی که در آغاز به پوشیدن آن اشتیاق دارید ولی بعد از چند ماه از ظاهر آن بدتان می آید.

لباس حاملگی


البته امروزه مدل و کیفیت لباسهای حاملگی بهتر شده است. هیچ مادری دوست ندارد به شکل یک عروسک چاق و یا چادر سیرک در آید. در واقع شکل حاملگی جذاب، جالب و حتی شیک است. شیوه برش لباسهای حاملگی متناسب با ظاهر منحصر به فرد خانم های باردار است با پهلوها، سینه ها و باسنهای بزرگ شده و شانه ها، بازوها و پاهای تغییر نیافته و نیز با لبه پایینی که با بزرگ شدن شکم بالا نمی رود. به دلیل توجه زیادی که در دوخت این لباسها به جزئیات شده است، این مدل لباسها از لباسهای معمولی سایز بزرگ بهتر و مناسبترند.

حتما بخوانید: مضرات فست فودها در دوران بارداری


گاهی خویشاوندان، همسایگان، دوستان یا همکاران بعضی از خانم های باردار با خوشحالی لباسهای حاملگی خود را به آنها تقدیم می کنند و آنها هم قبول می کنند.

ولی بعد متوجه می شوند که با پوشیدن آن احساس خوبی ندارند و آنها را نمی پذیرند. سایز لباس حاملگی به اندازه سایز لباسهای شما در دوران قبل از بارداری است. پس اگر مثلاً همیشه سایز 10 را می پوشیدید برای خرید لباس حاملگی بدنبال همان سایز بگردید. ولی تنها به سایز نوشته شده روی لباس اکتفا نکنید زیرا گاهی این اعداد شما را گمراه می کنند و ممکن است به نظر مناسب بیایند ولی نتوانید آنها را از هفته 25 به بعد بپوشید. نکته اینجاست که اگر با میل خودتان این لباسها را قرض بگیرید تقریبا هر چه که احتیاج داشته باشید دارید یا حداقل چند دست لباس نو می خرید و بقیه را بدون اینکه پولی بپردازید، خواهید داشت.

لباس حاملگی


اگر کمی در کار خیاطی وارد باشید می توانید براحتی مدلهای متنوعی را در مجلات و کتابهای الگوی خباطی پیدا کنید. حداقل به سراغ لباسهای همسرتان نمی روید. اگر او درشت اندام باشد، شانس آورده اید و می توانید از لباسهای ورزشی، بلوزهای کاموایی و حوله حمام او استفاده کنید. حتی اگر هم سایز هم باشید مردان شانه های پهن تر و دست و پاهای بلندتری دارند بنابراین پیراهنها و ژاکتهای او بهتر از لباسهای خودتان است (حداقل تا چند ماه لباسهای او را می پوشید.) سعی کنید لباسهای صاف و کم دگمه را با ساقهای کشی چسبان و یا یک دامن صاف تیره بپوشید تا با شلوارهای شل و ول و گشاد.

چگونه لباس پوشیدن را در بارداری آسان کنید؟


برای درست کردن یک سری لباس مناسب شلوار، ساق پوش، دامن را همراه با بلوزهای آستین کوتاه و تونیک های بلند که از نظر رنگ با هم هماهنگی دارند، شروع کنید.

حتما بخوانید: آزمایشات سه ماه دوم بارداری


می توانید به این لباسها یک پیراهن مردانه سفید و گشاد و تی شرت های چاپی هم اضافه کنید. یکی دو پیراهن سرتاسری، یک بلوز کاموایی برای فصل سرما و چند پیراهن ورزشی هم لازم است. هدف داشتن تنوع در لباس بدون صرف هزینه بالاست. چون مدت کوتاهی از لباس های حاملگی استفاده می کنید نباید کمدتان را از آنها پر کنید. (از تجربه ما استفاده کنید: این لباسها جزء لباسهای دائمی شما نیستند و به زودی باید آنها را به کس دیگری بدهید.)


هنگام خرید لباس حامگلی به چه  نکاتی باید توجه کنید؟ 


 مواد طبیعی انتخاب کنید. تا آنجایی که امکان دارد الیاف طبیعی انتخاب کنید. بافتهای نخی از بافتهای ابریشمی و پلی استر خنکترند و هر چه که حرارت دمای بدن شما بیشتر می شود، اهمیت بیشتری دارد. به همین دلیل هنگام خرید به این مساله توجه کنید. 

لباس حاملگی


  به کیفیت لباس توجه کنید. درست است که قرار نیست و این لباس ها را برای همیشه بپوشید ولی آنها را بیشتر می شوئید. و اگر فکر می کنید بیشتر از یک فرزند خواهید داشت پس دوباره آنها را می پوشید. پس به کیفیت آن توجه کنید. 


  به دنبال لباسهایی بگردید که قابل تنظیم با شرایط جدید هستند. بسیاری از مدلها که دارای بند، کلیپس های تزئینی، دگمه های قابل تنظیم و بندهای کشی هستند به شما امکان این را می دهند که هر وقت لازم باشد آنها را جمع تر و یا آزادتر بگذارید.

حتما گوش کنید: مسائل ویژه رفتاری


 
 لباس را حتما امتحان کنید. قبل از خرید لباس را در اتاق پرو بپوشید تا بدانید چه نوع مدلی متناسب با دور کمر شماست. بیشتر شلورها و دامنها دارای کمرهای کشی هستند و یا خود شلوار از جنس کش است یا بندهای مخصوصی دارند که برای قرار گرفتن در زیر شکم طراحی شده است. شما باید هر سه نوع را بپوشید و راحتترین نوع را انتخاب کنید. هنگام خرید مایو قسمت پشت آن را کنترل کنید تا به اندازه جلوی آن (قسمت شکم) جادار باشد. 

لباس حاملگی


 مراقب شلوارهای تمام کشی باشید. بعضی از خانم ها دوست دارند لاغرتر به نظر بیایند ولی بعضی دیگر فکر می کنند این شلوارها مانع جریان خون می شوند و ورم پاها را بدتر می کنند. اگر از این نوع شلوارها می پوشید گشادترین سایز را انتخاب کنید. 

حتما بخوانید: در دوران بارداری هوشیار بخوابید


 از حالا چند دست لباس مناسب دوران شیردهی بخرید. لباسهایی را در دوران بارداری انتخاب کنید که در قسمت جلو تا پایین دگمه دارند. تا بتوانید در دوران شیردهی هم از آن استفاده کنید.

 
 نسبت به لباس زیر بی توجه نباشید. لباس زیر مناسب باعث می شود لباس بهتر و زیباتر به نظر برسد. 

لباس حاملگی


آیا حقیقت دارد که با هر زایمان باسنها بزرگتر می شوند؟

همیشه خیر. در طول دوران بارداری لگن بزرگ می شود تا کودک در آن جا بگیرد. ولی چند هفته بعد از زایمان به حالت اول بر می گردد. آنچه که بعضی از خانم ها به عنوان بزرگی باسن بعد از زایمان تجربه می کنند چربی است که در دراز مدت در ناحیه باسن و دور کمر جمع می شود. 

حتما بخوانید: اصول تغذیه سه ماه دوم بارداری را بشناسیم


آیا حقیقت دارد که اگر فرزندم دختر باشد کک و مک بیشتری دارم؟

خیر. کک و مک صورت موروثی است. چه فرزند شما پسر باشد چه دختر هورمونها در دوران بارداری کک و مکهای تیره رنگی روی صورت بوجود می آورند.

لباس حاملگی


توصیه های مفید در مورد ظاهر یک خانم باردار در محل کار


اگر نمی توانید در محل کارتان لباسهای کهنه بپوشید و نمی توانید لباسهایی را که پشت ویترین فروشگاههای لباس می بینید، بخرید توصیه های زیر را برای این که ظاهر بهتری داشته باشید امتحان کنید.

حتما بخوانید: علائم سه ماه دوم بارداری


 دامنها و بلوزهایتان را متناسب با ژاکتهایتان بپوشید و دگمه های ژاکت را نبندید. (اگر بلندتر باشد بهتر است.) 
 تا آنجا که بودجه تان اجازه می دهد بهترین را بخرید ولی بیشتر از این که به قیمت آن توجه کنید کیفیت الیاف و بافت آن را بررسی کنید. 
 در ارتباطات رنگ های سیاه، نوک مدادی و سورمه ای به شما اعتماد به نفس بیشتری می دهد. و با پوشیدن جورابهای تیره رنگ و کلفت خود را قدبلندتر نشان دهید. 

لباس حاملگی


 برای تکمیل ظاهری آراسته از زیور آلات خوب و روسری های ابریشمی استفاده کنید. 
 کفشهای پاشنه دار را کاملاً کنار نگذارید. کمی پاشنه برای سلامتی پاها بهتر است ولی پاشنه کفش بیشتر از 5 سانتی متر نباشد.
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت مدیریتی در کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

مضرات الکل بر بارداری سالم

مضرات الکل بر بارداری سالم

مضرات الکل بر بارداری سالم آثار زیان‌‌‌‌‌بار الکل روی طفل سال‌‌‌‌‌هاست که معلوم شده است. در روم باستان در شب عروسی از خوردن مشروبات الکلی منع می‌‌‌‌‌شدند که مبادا به کودکی باردار شوند که نقص مادرزاد داشته باشد و در سال 1736 دانشکده پزشکی لندن گزارش داد که نوشیدن الکل در دوران بارداری باعث تولد کودکان ضعیف، ناتوان، بدخلق و بیمار می‌‌‌‌‌شود.

نقش مکمل های گیاهی  در دوران بارداری

نقش مکمل های گیاهی در دوران بارداری

نقش مکمل های گیاهی  در دوران بارداری در بیشتر تاریخ بشر گیاهان، داروهای ما بودند و استفاده از گیاهان در دوران بارداری تنها انتهاب بشر بوده است. امروزه داروهای مصنوعی جای اغلب مکمل‌‌‌های طبیعی زایمان را گرفته‌‌‌اند ولی بعضی از مردم هنوز هم دنبال گیاهان طبیعی و ویتامین‌‌‌ها هستند تا هم موادغذایی موردنیاز دوران بارداری را تامین کرده و هم بعضی از مشکلات معمول این دوران را برطرف نمایند.بعضی مردم عقیده دارند که گیاهان گزینه‌‌‌ای ار.....

هفته هشتم بارداری

هفته هشتم بارداری

در هفته هشتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته هشتم بارداری و نکات مهم درباره هفته هشتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.  

آموزش مدیریت مالی به کودکان

آموزش مدیریت مالی به کودکان

آموزش مدیریت مالی به کودکان از آن دست آموزش‌هایی است که مربیان و مسئولین آموزشی در مدارس هیچ‌گاه به آن نمی‌پردازند. اما کسب آموزش‌ها و مهارت‌های مالی جزو مهم‌ترین آموزش‌هایی است که کودکان باید یاد بگیرند.

هفته چهاردهم بارداری

هفته چهاردهم بارداری

در هفته چهاردهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته چهاردهم  بارداری و نکات مهم درباره هفته چهاردهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

هفته دهم بارداری

هفته دهم بارداری

در هفته دهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته دهم بارداری و نکات مهم درباره هفته دهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.  

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 9

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید