طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

چه لباسی برای یک خانم باردار مناسب است؟

چه لباسی برای یک خانم باردار مناسب است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/01 0 نظر 96 بازدید

چه لباسی برای یک خانم باردار مناسب است؟

چه موقع باید پوشیدن لباس حاملگی را شروع کنید؟ بسیاری از خانم ها تا ماه چهارم همان لباس های معمولی شان را می پوشند ولی قانون قطعی در این مورد وجود ندارد. اول طرفین شکمتان کمی جلوتر می آید، شلوار برایتان تنگ می شود و پوشش بالاتنه به سمت بالا کشیده می شود. حتی قبل از اینکه علائم ظاهری حاملگی پدیدار شوند در ماه سوم یا سه ماهه دوم متوجه خواهید شد که با پوشیدن شلوار حاملگی احساس راحتی بیشتری می کنید اگر چه لباسها

چه لباسی برای یک خانم باردار مناسب است؟

چه موقع باید پوشیدن لباس حاملگی را شروع کنید؟ بسیاری از خانم ها تا ماه چهارم همان لباس های معمولی شان را می پوشند ولی قانون قطعی در این مورد وجود ندارد. اول طرفین شکمتان کمی جلوتر می آید، شلوار برایتان تنگ می شود و پوشش بالاتنه به سمت بالا کشیده می شود. حتی قبل از اینکه علائم ظاهری حاملگی پدیدار شوند در ماه سوم یا سه ماهه دوم متوجه خواهید شد که با پوشیدن شلوار حاملگی احساس راحتی بیشتری می کنید اگر چه لباسهای قبلی تان را هم راحت است ولی لباس گشادتر راحتتر خواهد بود. (زیرا شلوار حاملگی مانند شلوارهای معمولی به نظر می رسد ولی شلوارهای معمولی تنگتر از آن هستند و اغلب جزء اولین لباسهایی هستند که خانم ها می پوشند. ممکن است در آغاز نیاز باشد کمربندتان را بالاتر ببندید اما اگر شلوار را زیر یک پیراهن بلند و گشادتر بپوشید شاید کسی نتواند حدس بزند که شما باردار هستید. 

لباس بارداری


اگر این اولین بارداری شما نباشد و یا اگر دو قلو باردار باشید ممکن است نیاز باشد لباس حاملگی را از ماه دوم بپوشید.

دانلود رایگان بازی گردش پول


خاصیت لباسهای بدون کمر


ممکن است هنوز خبر بارداریتان را پنهان نگه داشته باشید ولی چطور می توانید شواهد فیزیکی آن را مخفی کنید؟ در اینجا چند راه پنهان کردن دور کمر پیشنهاد شده است: 
جلیقه ها. کتهای کوتاهی که جلو آنها دگمه دارد کمر شما را پنهان می کند. (در هوای سرد ژاکت پشمی جلوباز بلند نیز همین کار را انجام می دهد.) 
 لباس بلند روی دامن. یک پیراهن گشاد یا یک ژاکت بلند که روی یک شلوار چسبان و یا یک دامن بلند و باریک قرار گیرد. 
 شلوار با کمر کشی. جای زیادی برای باز شدن دارد و کسی متوجه شکمتان نمی شود. 
 شال گردن بلند. مخصوصاً روسری های مستطیل شکل توجه دیگران را به گردن شخص جلب می کند و قسمت میانی پنهان می شود. و روسری های شال مانند نیز برای پوشاندن مناسبند و آن قدر بلند نیستند که شما احساس ناراحتی کنید. 

لباس بارداری


 لباس بی آستین بدون کمر. اگر بدون درز باشد و بدون اینکه به بدن بچسبد آزاد روی آن قرار گیرد بعد از اینکه دور کمر شما تغییر کرد بسیار مناسب است البته قبل از اینکه شکم شما ظاهر شود.
توصیه های مفید: خرید لباس زیر راحت

لباس نخی بپوشید


    هر چه زودتر از لباس زیرهای 100 درصد نخی استفاده کنید زیرا هم راحت تر هستند و هم رطوبت را جذب می کنند. 
    اگر نمی خواهید از لباس زیر حاملگی (که یک نوار پهن روی شکم قرار می گیرد) استفاده کنید، یک لباس زیر مدل مایو دو تکه انتخاب کنید که زیر شکم شما قرار گیرد و شاید لازم باشد یک سایز بزرگتر بخرید. 

حتما بخوانید: سه ماه اول بارداری چی بخورم؟


    لباس زیرتان را حتما طوری انتخاب کنید که قسمت میانی آن نخی و دولایه باشد تا ترشحات واژن را جذب کند.


 بهترین نوع لباس زیر در بارداری


    بهترین نوع لباس زیر بالاتنه نوع ورزشی و بدون سیم است. (و برای خواب هم راحت تر است.) 
    حتما لباس زیر بالاتنه را چند سایز بزرگتر بخرید زیرا دیگر مجبور نیستید چند هفته بعد دوباره یکی دیگر بخرید. 

لباس بارداری


    اگر هنگامی که قلاب پشت لباس زیرتان را می بندید راحت باشد، همانطور که قفسه سینه بزرگ تر می شود آن هم بزرگتر می شود.
     اگر از لباس زیر سیمدار استفاده می کنید مراقب باشید که اگر سیم آن سینه شما را فشار دهد ممکن است مجاری شیر را مسدود کند. سعی کنید فقط از لباسهای مخصوص حاملگی استفاده کنید زیرا حتی بزرگترین سایز نوع سیمدار آن راحت نیست. 
    هنگامی که راجع به شلوار چسبان یا جوراب شلواری حاملگی صحبت می شود منظور این نیست که چند سایز بزرگتر از قبل از بارداریتان بخرید. شلوارهای چسبان حاملگی دور کمر گشادتر و فاق بلندتری دارند ولی قسمت پایین آن فرقی با شلوار معمولی ندارد.

دانلود رایگان: شیوه های تقویت هوش جنین


آیا حقیقت دارد که پاهایم در دوران بارداری بزرگتر می شوند؟

شما به همان میزان که نیاز به جایگزینی لباس زیر جدید دارید کفش نو نخواهید خرید، ولی بیشتر خانم ها متوجه می شوند که قبل از پایان 9 ماه پاهایشان بزرگتر می شود. علت آن این است که هورمونهایی که در دوران بارداری ترشح می شوند تاندنها را نرم می کند و باعث بزرگ شدن پاها می شود مخصوصا اگر اضافه وزن شما بیشتر از 13 کیلوگرم باشد. در تحقیقی که اخیرا انجام گرفته بیش از نیمی از خانم ها اظهار داشته اند که کلاً 1 سایز شماره کفششان بزرگتر شده است. پوشیدن کفش محکم و بدون پاشنه که کاملاً اندازه پا باشد از ایجاد بسیاری از مشکلات جدی پاها جلوگیری می کند. 

دوران بارداری


 اگر خانم باردار زشت تر به نظر بیاید صاحب دختر خواهد شد؟

مادربزرگهای عاقل دوست دارند بگویند که جوش صورت و رنگ پریدگی چهره نشانگر نوزاد دختر است که در واقع "زیبایی شما را دزدیده است. اگر مسئله جنس گرایی را کنار بگذاریم می بینیم که این طور نیست که یک خانم چه باردار و چه غیر باردار همیشه و هر روز بسیار زیبا به نظر برسد. روزهایی هم هستند که قیافه هرکس خسته و معمولی است. 

حتما بخوانید: تغذیه ی سه ماه اول بارداری
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: کارگروهی درکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

به عنوان انسانی که در قرن بیستم زندگی می‌کند و همچنان که به دنبال تکنولوژی و فن آوری‌های بروز هستید آیا تربیت و سطح فرهنگی و اجتماعی شما نیز با آن ارتقا پیدا می‌کند. یک انسان موفق شخصی است که بتواند در تمام جوانب زندگی پیشرفت کند. همان‌طور که سابق بر این انسان‌ها از چاهارپایان برای گذران زندگی و یا رفتن به مراتع استفاده می‌کردند امروزه نیز همه انسان‌های شاغل از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما در این میان نحوه برخورد ما به عنوان یک انسان قرن بیستمی درباره تربیت و پرورش فرزندانمان کجا قرار دارد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه اول بارداری چگونه است؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه اول بارداری چگونه است؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه اول بارداری چگونه است؟ نتیجه آزمایش مثبت است و بنابراین مشتاقید تا هر چه زودتر به شکل زیبای یک مادر باردار برسید. به جای آن جوش هایی روی صورت خود می بینید یا از حالت تهوع رنج می برید. سه ماهه اول برای شما که باردار هستید ناامیدکننده است ولی بنظر غریبه هایی که شما را در خیابان می بینند خانم معمولی و خسته ای به نظر می رسید که احتمالا روز بدی را گذرانده است.
قبل از اینکه ماه سوم به پایان برسد و شاید چند

هفته سی وهشتم بارداری

هفته سی وهشتم بارداری

در هفته سی و هشتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و هشتم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و هشتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

پرورش جنین از نظر اسلام

پرورش جنین از نظر اسلام

پرورش جنین از نظر اسلام بدیهی است که پرورش جنین ریحانه‌‌‌ای که با ریاحین بهشتی هماوردی نماید نیاز مراقبتی والا و آماده-سازی تمام شرایط پیش از افشاندن بذر تا زمان به ثمر نشستن آن دارد. در واقع تمام پیامبران الهی آمده-اند تا همین یک هدف، یعنی پرورش انسانی که لایق جنت و لقای پروردگار باشد را تعقیب نمایند.

خواص نخود در بارداری

خواص نخود در بارداری

خواص نخود در بارداری نخود یکی از بهترین غذاهایی است که می‌‌‌‌‌توان در دوران بارداری میل کرد. این دانه‌‌‌‌‌های خوشمزه پر از مواد مغذی است که شما و کودک تان می‌‌‌‌‌توانید برای دوران بارداری سالم از آن لذت ببرید. علاوه بر این‌‌‌‌‌ها آن را می‌‌‌‌‌توان به راحتی در سالاد ماکارونی، سوپ فلفل و دیگر غذاها ریخت.

خواص گوشت بر باروری

خواص گوشت بر باروری

خواص گوشت بر باروری غذا و باردار شدن بهم مرتبط هستند. برنامه غذایی که مواد غذایی مخصوص را کم داشته یا ندارد، میتواند بر توانایی باردار شدن یک زوج تاثیر بگذارد. اگر شما یا شوهرتان گیاهخوارید حتما درمورد غذایتان تصمیمات دقیقی بگیرید تا اسیدهای آمینه، چربی‌ها یا دیگر مواد غذایی را کم نداشته باشد.
گیاهخواران مقدار استروژن کمتری دارند. استروژن هورمونی لازم برای باردار شدن

ارتباط حسی مادر و جنین(2)

ارتباط حسی مادر و جنین(2)

ارتباط احساسی مادر و جنین  شما مادران هنگامی‌که ارتباط با جنین را محقق کردید رشد و شکفتگی زود هنگام را برای فرزندتان تضمین می‌کنید و اطمینان داشته باشید که خیلی زود قوی می‌شود و بیشترین تفاهم را  با شما دارد و با این رفتار شیرین و دوست داشتنی او را برای یک زندگی رضایت بخش آماده می‌کنی.در آینده هم تو را دوست خواهد داشت و هم مردم را و به آن‌ها الفت خواهد گرفت و در اولین فرصت خیلی زود با دیگران در زندگی اجتماعی یکی می‌شود. تو همه این‌ها را نمی‌توانی برایش کسب کنی بلکه او خودش را پیدا خواهد کرد همان‌طور جامعه او را به دست می‌آورد و به انسان منحصر بفرد و فعالی بدل خواهد شد که به راه درست نزدیک‌تر است و به سازگاری و تفاهم با زندگی نزدیک‌تر است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید