کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

در چهار هفته ی اول بارداری چه اتفاقاتی در بدن رخ می دهد؟

در چهار هفته ی اول بارداری چه اتفاقاتی در بدن رخ می دهد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/19 0 نظر 487 بازدید

در چهار هفته‌ی اول بارداری چه اتفاقاتی در بدن رخ می‌دهد؟ کاملاً عجیب و بیشتر شبیه به یک معجزه کوچک است این‌که هر روز که از خواب بیدار‌شوید جسم جدیدی داشته باشید که اندکی با آنچه که شب قبل موقع خواب داشته‌اید متفاوت باشد.

در چهار هفته‌ی اول بارداری چه اتفاقاتی در بدن رخ می‌دهد؟

در چهار هفته اول بارداری در بدن مادر چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا مادر باردار متوجه این تغییرات می‌شود؟

خوب شما اکنون باردار هستید! چه باید کرد؟ چه این کودک خواسته و با برنامه‌ریزی دقیق یا کاملاً غیرمنتظره باشد، چه تا آمدنش سال‌ها طول کشیده یا این اولین تجربه بارداری شما باشد، ماه آینده برخلاف آنچه که تا به حال تجربه کرده‌اید، خواهد بود. بسیاری از تغییرات هیجان‌آور و بعضی باعث عصبی‌ شدن و حتی بعضی وهم انگیز خواهند بود. کاملاً عجیب و بیشتر شبیه به یک معجزه کوچک است این‌که هر روز که از خواب بیدار شوید جسم جدیدی داشته باشید که اندکی با آنچه که شب قبل موقع خواب داشته‌اید متفاوت باشد.

در ابتدا ممکن است متوجه تغییر شکل‌هایی که اتفاق می‌افتد نشوید. در واقع شاید بی‌صبرانه احساس کنید زمان کند پیش می‌رود و منتظر واکنش‌هایی فیزیکی باشید تا همه واکنش‌های روحی که افکار شما را اشغال کرده‌اند جبران شوند. پس از مدتی می‌بینید که دست‌خوش تغییرات احساسی ناگهانی شده‌اید. یک‌مرتبه خسته می‌شوید و ناگهان سرحال می‌آیید. ممکن است به طور وصف‌ناپذیری احساس دودلی و پوچی داشته باشید یا دلتان بخواهد این خبر را از بالای پشت بام فریاد بزنید. ممکن است از دورنمای آنچه که در پیش دارید دچار اضطراب، وحشت و یا شعف باشید. شاید به نظرتان برسد کارها خیلی سریع و یا به کندی پیش می‌روند. و اگر همه این حالات را هم داشته باشید طبیعی است.

 

در چهار هفته ی اول بارداری چه اتفاقاتی در بدن رخ می دهد؟

در جسم، روح و ذهن سه ماهه اول (تا  پایان هفته دوازدهم) زمانی است که بارداری به مرحله اول تکامل خود می‌رسد.بعد از این‌که تخمک از تخمدان آزاد می‌شود به سمت یکی از لوله‌های رحم حرکت می‌کند. اگر اسپرمی بتواند به غشاء خارجی تخمک نفوذ کند سلول‌ها همانطور که به سمت رحم حرکت می‌کنند شروع می‌کنند به تقسیم شدن.

نکات برجسته‌ی چهار هفته‌ی اول بارداری

کودک شما چگونه رشد می‌کند؟ شما چگونه تغییر می‌کنید؟ نکات مهم مراقبت‌های این دوران چیست؟ در این‌جا به ذکر چند مرحله اصلی رشد در سه ماهه اول می‌پردازیم. 

هفته اول بارداری

هفته اول: این هفته عادت ماهیانه شماست. اولین روز خونریزی تاریخ اصلی شروع بارداری است (چون تشخیص و به یاد آوردن این تاریخ آسان‌تر از تاریخ لقاح است). 

حتما بخوانید: از هفته پنجم تا دوازدهم بارداری در بدن چه روی می‌دهد؟ 

هفته دوم بارداری

هفته دوم: هر ماه در این هفته غدد دیواره رحم ترشحی شده و در بافت آن چین خوردگی‌های پرخونی ایجاد می‌شود. و در این زمان تخمک‌های رسیده تخمدان که کیسه‌ای شکل هستند فولیکول نامیده می‌شوند.

چگونه یک جنین رشد می کند :هفته سوم بارداری

هفته سوم: حدود نیمه دوره جنسی (روز چهاردهم دوره بیست و هشت روزه) یکی از تخمک‌ها به سمت یکی از لوله‌های رحم حرکت می‌کند. این مرحله اوولاسیون یا تخمک‌گذاری نامیده میشود. اگر تا بیست و چهار ساعت بعد یکی از 350 میلیون اسپرمی که به طور متوسط دفع می‌شوند بتواند مسیر واژن تا رحم را طی کند و به لوله‌های رحم برسد و به درون تخمک نفوذ کند لقاح صورت می‌گیرد. (اسپرم می‌تواند 1 تا 4 روز در لوله‌ها زنده ، منتظر تخمک بماند). تخمک لقاح یافته در این مرحله سلول تخم نامیده می‌شود و بلافاصله غشاء خارجی آن از ورود اسپرم‌های دیگر جلوگیری می‌کند و سلول تخم همانطور که در حال تقسیم است از لوله رحم به سمت رحم رانده می‌شود. 

هفته چهارم بارداری

هفته چهارم: مجموعه سلول‌های آبکی که هنوز در حال تقسیم هستند در این مرحله بلاستوسیست  نامیده می‌شوند. این توده در قسمتی از رحم به دو بخش تقسیم می‌شود و در همان‌جا لانه گزینی می‌کند. نیمی از آن به دیواره رحم می‌چسبد و جفت (جفت به رگ‌های پرخونی گفته می‌شود که جنین از آن تغذیه می‌کند.) را تشکیل می‌دهد، و نیمه دیگر جنین را تشکیل می‌دهد. اواخر این هفته عادت ماهیانه اتفاق نمی‌افتد اگر چه ممکن است لکه‌های خونی جزئی دیده شود که به آن خونریزی جایگزینی می‌گویند. 

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: بهره هوشی بالا در کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری نگه‌داشتن بدن در یک وضعیت مناسب و دقت در حرکات مخصوصا حالا که مفاصل نرم هستند و بدن تعادل ندارد و کمر فشار زیادی را تحمل می‌کند.

تاثیر مصرف دارو بر روی جنین

تاثیر مصرف دارو بر روی جنین

تاثیر مصرف دارو بر روی جنین گاهی اوقات خانم‌ها در هنگام مصرف قرص باردار می‌شوند و نگران نقایص مادرزادی در جنین می‌شوند.  

اصول اساسی حافظه چیست؟

اصول اساسی حافظه چیست؟

اصول اساسی حافظه چیست؟ قرن‌ها قبل از این‌که چیزی در مورد مغز و نحوه عملکرد آن کشف شود، یونانیان باستان اولین کسانی بودند که دو اصل اساسی مربوط به حافظه را کشف کردند.

هفته سی ام بارداری

هفته سی ام بارداری

در هفته سی ام بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی ام بارداری و نکات مهم درباره هفته سی ام بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

چگونه برای زایمان برنامه ریزی کنم؟

چگونه برای زایمان برنامه ریزی کنم؟

چگونه برای زایمان برنامه ریزی کنم؟ در طول سه ماهه آخر بارداری بایستی با پزشکتان در مورد زایمان صحبت کنید. او به شما در مورد آنچه که هنگام زایمان اتفاق می افتد آگاهی میدهد. چه نشانه هایی را می شود دید؟ فاصله انقباضات باید چقدر باشد تا با پزشک تماس گرفت؟ آیا می توانید مستقیما به بیمارستان بروید اگر مطب پزشک در آن روز بسته بود؟ اگر کیسه آب پاره شد چه باید کرد؟ (به "آیا این همان نشانه است؟" مراجعه کنید.)

آکنه و التهابات در دوران بارداری

آکنه و التهابات در دوران بارداری

آکنه و التهابات در دوران بارداری اگر می‌‌‌بینید رفع مشکلتان دشوار است، به خود بگویید که ظرف 40 هفته (حتی کم‌تر با برحسب این که در چه مرحله ای از بارداری هستید) همه این شکایات تمام خواهد شد.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 12

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید