کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

میل به خوردن خوراکی های شور در دوران بارداری به چه معناست؟

میل به خوردن خوراکی های شور در دوران بارداری به چه معناست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/11 0 نظر 412 بازدید

میل به خوردن خوراکی های شور در دوران بارداری به چه معناست؟

که میل به خوراکیهای شور بدین معناست که بدنم به نمک نیاز دارد؟ این نظریه شاید منطقی به نظر برسد ولی حقیقت ندارد. در واقع میل به غذاهای شور در خانم های باردار هنوز شناخته نشده است. علت این حالت بیشتر از این که نشانه کمبود غذایی باشد، این است که ما به علت تغییراتی که در پرزهای چشایی و حس بویایی مان بوجود آمده است به غذاهای بخصوصی میل پیدا می کنیم. نوسان احساسات در دوران بارداری میل به غذاهایی که تهیه آن راحت می باشد را هم بوجود می آورد. 

میل به خوردن خوراکی های شور در دوران بارداری به چه معناست؟

که میل به خوراکیهای شور بدین معناست که بدنم به نمک نیاز دارد؟ این نظریه شاید منطقی به نظر برسد ولی حقیقت ندارد. در واقع میل به غذاهای شور در خانم های باردار هنوز شناخته نشده است. علت این حالت بیشتر از این که نشانه کمبود غذایی باشد، این است که ما به علت تغییراتی که در پرزهای چشایی و حس بویایی مان بوجود آمده است به غذاهای بخصوصی میل پیدا می کنیم. نوسان احساسات در دوران بارداری میل به غذاهایی که تهیه آن راحت می باشد را هم بوجود می آورد. 

تغذیه بارداری


به همین دلیل است که بعضی از خانم ها به غذاهای مورد علاقه گذشته شان میل دارند در حالی که بعضی ها به طعمهای تن ماهی، هندوانه و ترشیجات میل پیدا می کنند ولی هیچکس علت واقعی آن را نمی داند. اگر خوراکی مورد علاقه تان برای شما مفید است زیاد بخورید و اگر مضر است در خوردن آن افراط نکنید.

پیشنهاد ویژه دانلود رایگان: شیوه های تقویت هوش جنین


یک میل عجیب و غریبی که در بعضی از خانم ها بوجود می آید و حتما باید از آن پرهیز کرد، میل به خوردن خاک، گچ، سفال و موادی است که برای آهار دادن لباس بکار می برند. این حالت اصطلاحا "ویار" نامیده می شود و علت آن کمبود بعضی از مواد غذایی است و بایستی پزشک از آن مطلع شود.  


چرا باید از خوردن قند پرهیز کنم؟

بعضی از خانم ها که می خواهند رژیم غذاییشان را کنترل کنند همه منابع قندی را از آن حذف می کنند. اگر چه اصلاح رژیم غذایی با کم کردن مواد قندی خوب است ولی نیازی به حذف کامل آن نیست. قند یا همان گلوکز ماده ای است که کودک آن را به عنوان سوخت برای رشد خود بکار می گیرد. یک برنامه غذایی که شامل 10 تا 15 درص مواد قندی باشد شما را مبتلا به دیابت یا چاقی نمی کند. ولی سعی کنید از خوراکیهای شیرین مفید مانند کیک هویج، آبمیوه های صددرصد طبیعی و یا شیر بستنی (میلک شیک) استفاده کنید. 

تغذیه بارداری


• که سبزیجات و میوه های پرورش داده شده بدون استفاده از آفت کشها سالمترند؟ شاید شما فکر کنید میوه ها و سبزیجات بدون استفاده از مواد شیمیایی رشد می کنند و خالص ترین مواد غذایی هستند که می توانید بخورید. ولی مشکل این است که سموم و مواد آلوده کننده در همه جا حتی در آب و خاک که مواد آلی رشد می کنند، وجود دارند و هنوز ثابت نشده است که آیا این سموم طبیعی دفع آفات که در کشت مواد آلی بکار می رود برای رشد جنین خطر دارد یا خیر.

حتما بخوانید: در دوران بارداری هوشیار بخوابید!

اگر می خواهید برای چنین غذاهایی پول بیشتری خرج کنید، اشکالی ندارد. ولی هیچ تفاوتی بین ترکیبات غذایی مواد آلی و غیرآلی وجود ندارد و اگر همان مواد غذایی را که قبلا می خریدید تهیه کنید و قبل از مصرف آنها را خوب شسته و پوست بگیرید احتمالاً هیچ مشکلی پیدا نخواهید کرد.


استفاده از همه مواد مغذی در دوران بارداری


اگر از خوردن غذاهای اصلی خسته شده اید و اگر تابحال در ذخیره گروههای غذایی مشکل داشته اید به توصیه های زیر توجه کنید: 

تغذیه بارداری


    مقداری میوه تازه (انواع توتها، موز، کیوی، خرما، هلو، سیب) یا خشک را به صبحانه تان اضافه کنید. 
    به جای شربت قند از ماست میوه ای برای روی کیکها استفاده کنید. 
    یک پیمانه کدو یا هویج رنده شده به مواد اولیه کیک مورد علاقه تان اضافه کنید. 
    روی پیتزا را با یک لایه اسفناج و پنیر رنده شده بپوشانید. 
    با تخم مرغ پنیر و گوجه فرنگی بخورید. 

حتما بخوانید: دلایل حاملگی خارج از رحم


    روی نان صبحانه به جای مربا ورقه های موز بگذارید. 
    به سالادهایتان مغز بادام زمینی یا تن ماهی اضافه کنید.
     به ساندویچتان جوانه گندم، کلم، اسفناج، ورقه های خیار اضافه کنید. 
    به خمیر کیک آردی آب سیب اضافه کنید. 
    برای درست کردن سوپ به جای آب از شیر استفاده کنید. 
    به آرد بیسکویتها، نانها و کیکها کمی پودر جوانه گندم یا آرد جو اضافه کنید.

تغذیه بارداری


چه کنم اگر هنوز حالت تهوع دارم؟

اگر هنوز بعد از ماه چهارم حالت تهوع دارید باید در مورد مواد غذایی که مصرف می کنید بیشتر دقت کنید. همانطور که جنین رشد می کند از ذخائر مختلف بدن شما استفاده می کند اگر این ذخائر تکمیل نباشد سلامتیتان به خطر می افتد. اگر در ماه پنجم حالت تهوع باعث بی اشتهایی شما می شود به پزشک خود اطلاع دهید تا به شما دستور غذایی مناسب بدهد و نیز برای مشکلات احتمالی مانند کم خونی و کمبود آب بدن تحت نظر باشید. 

حتما بخوانید: لگد زدن جنین در دوران بارداری


چه کنم اگر فراموش کنم قرصهای ویتامین دوران بارداری را بخورم؟

اگر رژیم غذایی متعادل داشته باشید با یک روز نخوردن ضرری به شما نمی رسد. سعی نکنید با دو برابر کردن آن در روز بعد کمبود روز قبل را جبران کنید. ضرر خوردن ویتامین اضافه از کمبود آن بیشتر است. قرص ویتامین را هر روز در یک ساعت مشخصی بخورید این کار کمک می کند تا به خوردن آن عادت کنید. (اگر قبلا از قرصهای ضد بارداری استفاده می کردید قرصهای ویتامین را در همان ساعتی که آنها را می خوردید، بخورید.) و همراه آن یک لیوان آب پرتغال بنوشید تا جذب آهن را افزایش دهد. 


چه کنم اگر لاکتوز را نمی توانم تحمل کنم؟

خانم هایی که کمبود آنزیم لاکتاز را دارند در هضم قند شیر دچار مشکل می شوند و با خطر کمبود کلسیم در دوران بارداری مواجه هستند. نژادهای آمریکایی به آفریقایی، آسیایی، اسپانیولی و خانم هایی که سن بالاتری دارند معمولاً به نفخ و ناراحتیهای معده مبتلا می شوند و هنگامی این ناراحتی عارض می شود که از بعضی از فراورده های لبنی استفاده می کنند.

شیردر بارداری


پزشکان در این گونه موارد قرص کلسیم (غیر از ویتامینهای دوران بارداری) تجویز می کنند. همچنین می توانید از قرصها یا قطره های لاکتاز استفاده کنید که کمبود آنزیم مورد نیاز برای شکستن قند شیر را جبران می کنند. راههای دیگر استفاده از شیر و پنیر که لاکتوز آن گرفته شده، دوغ، شیر تخمیر شده و بعضی از ماستها است. گاهی اوقات این مشکل در اواخر بارداری برطرف می شود شاید علت آن این است که بدن در این زمان به کلسیم بیشتری نیاز دارد. 

حتما بخوانید: علائم سه ماه دوم بارداری


چه کنم اگر شیر دوست نداشته باشم؟

علاوه بر انجام پیشنهادات بالا سعی کنید غذاهای کلسیم داری را که دوست دارید بیشتر مصرف کنید. این غذاها عبارتند از: ماست (معمولی یا یخ زده) پنیر ، سبزیجاتی که به رنگ سبز تیره هستند (کلم، اسفناج) ماهی های کوچک (ساردین)، فرنی ها، نان غنی شده با کلسیم و آب پرتغالی که به آن کلسیم اضافه شده، سعی کنید شیر را کم کم بخورید و یا در سوپ ها، سس ها، تخم مرغ، پوره سیب زمینی و مخلوط های کیک، شیر خشک اضافه کنید. هنگام خوردن غذاهای کلسیم دار چای، قهوه و غذاهای پر نمک نخورید. زیرا جذب کلسیم را کند می کند. 

تغذیه بارداری

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید 
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: الگو مناسب در کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

پرورش جنین از نظر اسلام

پرورش جنین از نظر اسلام

پرورش جنین از نظر اسلام بدیهی است که پرورش جنین ریحانه‌‌‌ای که با ریاحین بهشتی هماوردی نماید نیاز مراقبتی والا و آماده-سازی تمام شرایط پیش از افشاندن بذر تا زمان به ثمر نشستن آن دارد. در واقع تمام پیامبران الهی آمده-اند تا همین یک هدف، یعنی پرورش انسانی که لایق جنت و لقای پروردگار باشد را تعقیب نمایند.

از هفته‌ی پنجم  تا دوازدهم بارداری در بدن چه روی می دهد؟

از هفته‌ی پنجم تا دوازدهم بارداری در بدن چه روی می دهد؟

از هفته‌ی پنجم  تا دوازدهم بارداری در بدن چه روی می‌دهد؟ در هفته پنجم حالا سلول‌های کروی که به اندازه یک دانه سیب می‌باشند جنین شده‌اند. جفت و بند ناف که از طریق آن کودک مواد‌غذایی و اکسیژن را دریافت می‌کند مشغول کارند.

هفته اول بارداری

هفته اول بارداری

در هفته اول بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته اول بارداری و نکات مهم درباره نخستین روزهای بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

تمرینات تنفسی و روش های متفاوت زایمان

تمرینات تنفسی و روش های متفاوت زایمان

تمرینات تنفسی و روش های متفاوت زایمان با آشنایی با تمرینات تنفسی درد زایمان را به میزان قابل توجهی می توانید کاهش دهید

خواص شاهدانه در دوران بارداری

خواص شاهدانه در دوران بارداری

خواص شاهدانه در دوران بارداری در مورد شاهدانه سردرگمی زیادی وجود دارد چون اغلب مردم آن را منبع ماری جوانا (حشیش) می‌‌‌دانند. بله! در برگ شاهدانه ترکیبی به نام دلتا - تابن - تتراهیدرو کتابینول (delta - 9 - tetrahydrocanna binol) هست که به خاطر خواص روان گردانی آن مورد استفاده قرار می‌‌‌گیرد ولی غیر از این استفاده مطالب زیادی راجع به شاهدانه وجود دارد.
 

تاثیر مصرف دارو بر روی جنین

تاثیر مصرف دارو بر روی جنین

تاثیر مصرف دارو بر روی جنین گاهی اوقات خانم‌ها در هنگام مصرف قرص باردار می‌شوند و نگران نقایص مادرزادی در جنین می‌شوند.  

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 6

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید