کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

علائم و نکات هفته های پایانی بارداری چیست؟

علائم و نکات هفته های پایانی بارداری چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/16 0 نظر 797 بازدید

علائم و نکات هفته های پایانی بارداری چیست؟

هیجان زیاد همراه با خستگی مداوم از نشانه های اواخر دوران بارداری است. بنظر می رسد زمان هم خیلی سریع و هم بطور غیرقابل تحملی کند می گذرد.
هر چه شکمتان بزرگتر می شود انجام کارهای روزمره نیز دشوارتر می شود. در این دوره حرکاتی مانند بلند شدن از صندلی، نشستن پشت فرمان اتومبیل یا حتی غلتیدن در خواب نیاز بر دقت بیشتری دارد. خودتان متوجه می شوید که با در و دیوار یا به دیگران که از وضعیت شما مطلع نیستند،

علائم و نکات هفته های پایانی بارداری چیست؟

هیجان زیاد همراه با خستگی مداوم از نشانه های اواخر دوران بارداری است. بنظر می رسد زمان هم خیلی سریع و هم بطور غیرقابل تحملی کند می گذرد.

دوران بارداری


هر چه شکمتان بزرگتر می شود انجام کارهای روزمره نیز دشوارتر می شود. در این دوره حرکاتی مانند بلند شدن از صندلی، نشستن پشت فرمان اتومبیل یا حتی غلتیدن در خواب نیاز بر دقت بیشتری دارد. خودتان متوجه می شوید که با در و دیوار یا به دیگران که از وضعیت شما مطلع نیستند، برخورد می کنید. ولی با نیمرخ جدید، پاهای پهن شده و نافی که کاملاً باز شده است، شکل ظاهریتان در زمان قبل از بارداری شبیه به یک خاطره ای دوست داشتنی و مبهم به نظر می رسد. از لباسهای حاملگی و از همه آنهایی که حالتان را می پرسند خسته می شوید. احساس می کنید همیشه باردار بوده اید.

حتما بخوانید: بسته آموزشی تقویت هوش جنین


در همین زمان، سایز جدید تان کودکی را که بزودی اینجا خواهد بود برایتان یادآوری می کند. ممکن است ناگهان احساس کنید وقت کافی برای آماده شدن و کارهایی مانند پیدا کردن متخصص اطفال، تهیه و جمع آوری لباسها و وسایل کودک و کارهایی نظیر اینها را ندارید. منظره زایمان نزدیکتر به نظر می آید و مانع آخر بین شما و مادر شدن برداشته می شود. نگران هستید،

"چطور بفهمم زمان واقعی زایمان چه موقع است؟ زایمان مانند چیست؟" 


سه ماهه آخر زمان حیرت و صبر است و حتی صبر بیشتری نیاز دارد.

دوران بارداری


نکات برجسته هفته به هفته در بارداری


از حالا به بعد رشد کودک و مادر کمتر قابل پیش بینی است و تفاوت بیشتری با ماههای اول دارد. در اینجا به ذکر آنچه که در این سه ماهه رخ می دهد می پردازیم. 

حتما بخوانید: نگرانی های شغلی در دوران بارداری


 هفته 29 بارداری

قدجنین حدود 30 سانتی متر و وزن آن بین 900 تا 1300 گرم است و از حالا تا وقت  زایمان وزنش 2 یا 3 برابر می شود. جای جنین در مایع آمنیوتیک تنگتر می شود و کمتر می تواند بغلطتند، اگر چه شما هنوز حرکات و لگدهای زیادی را حس می کنید. 


هفته 30 بارداری

جنین مژه هایش کامل شده و موهای سرش روئیده است، اگر چه این موها چند ماه بعد از زایمان می ریزد و موهای جدید با بافت و رنگ متفاوت می روید.


 
ماه 7 بارداری


در این ماه رشد کودک سریع است. حالا چشمهای کودک باز و بسته می شود. استخوانها شروع به محکم شدن می کنند و جنین برای ورزش دستها و پاهایش را تکان می دهد و لگد می زند.
قد: حدود 40 سانتی متر 
وزن: حدود 3/1  کیلوگرم

دوران بارداری


 هفته 31 بارداری

اگر چه در رحم منظره جالب توجهی و وجود ندارد ولی جنین می تواند ببیند، تاریکی و نور را تشخیص دهد و چشمهایش را باز کندیا ببندد. هر تصمیمی برای زایمان و کودک خود دارید، از حالا  انجام دهید: شیوه زایمان، صحبت با متخصص کودکان و رزو بیمارستان. 

تماشا کنید: هفت ویژگی مغز جنین که زندگی او را متحول می کند


 هفته 32 بارداری

 یک لایه چربی زیر پوست نازک و چروکیده جنین بوجود می آید. آزمایش غربالگری گلوکز معمولاً بین هفته 32 و 34 تکرار می شود. 


 هفته 23 بارداری

جنین با تنفس ریه هایش را ورزش می دهد و مایع آمنیوتیک را استنشاق میکند. در این هفته شما 450 گرم اضافه وزن پیدا می کنید که تقریباً نیمی از آن به جنین مربوط می شود. در حقیقت کودک نیمی از وزن هنگام تولدش را طی 7  هفته آینده بدست می آورد و چربی بدنش افزایش می یابد تا بتواند خارج از رحم زنده بماند. این ذخائر چربی باعث می شوند پوست گوشتالوتر و رنگ آن صورتی تر شود.
 
ماه 8 بارداری


رحم کاملاً توسط کودک اشغال می شود و جای کمی برای حرکت او وجود دارد. ولی هنوز  لگدهای زیادی را حس می کنید. بزودی وارونه می شود تا برای زایمان آماده شود.
قد: حدود 45 سانتیمتر
وزن: حدود 250/2 کیلوگرم 

دوران جنینی


 هفته 34 بارداری

بیشتر کودکان در این هفته وارونه می شوند اگر چه این مرحله نهایی نیست.
  استخوانهای جمجمه هنوز نرم هستند و کاملاً به هم متصل نشده اند تا خروج از مجرای باریک زایمان راحتر انجام شود. از حالا کیف بیمارستان را آماده کنید، زودتر آماده شوید بهتر از این است که بعد افسوس بخورید که در لحظات آخر چیزی را فراموش کرده اید. 

حتما بخوانید: آزمایشات سه ماه دوم بارداری


 هفته 35 بارداری

از حالا تا وقت زایمان پزشک هر هفته شما را معاینه می کند. اگر گروه خون شما B باشد، آزمایش باکتری استرپتوکوک  بین هفته های 35 تا 37 درخواست می شود. 95٪ از کودکانی که در این هفته به دنیا می آیند زنده می مانند و اکثر آنها هیچ مشکلی ندارند. نه تنها ریه ها کاملاً رشد کرده اند بلکه با پیشرفت تجهیزات پزشکی و مراقبتهای ویژه ای که از نوزادان می شود مشکلات تنفسی که علت مرگ بیشتر نوزادان قبل از هفته 35 است، کاملاً برطرف می شود. 


 هفته 36 بارداری

 اندازه رحم 1000 برابر اندازه اولیه خود شده است و حالا به اندازه ای بالا آمده که به دنده ها رسیده است. کودک کمی پایین تر می آید و سر او در استخوان لگن پشت دهانه رحم است. در این مرحله تقریباً به تاریخ زایمان نزدیک شده اید. 

دوران بارداری


هفته 37 بارداری

 آخر این هفته دوره بارداری شما کامل می شود و هر روزی ممکن است او به دنیا بیاید، احتمالاً وزنتان به بالاترین حد می رسد. 
• هفته 38: بیشتر موها و چربیهای روی بدن جنین ناپدید می شوند. (بعضی هم تا  موقع زایمان باقی می مانند. آنها توسط جنین بلعیده می شوند و با ترشحات دیگر در روده های او قرار می گیرند و با اولین مدفوع او بعد از تولد بیرون می آیند.

حتما بخوانید: در دوران بارداری هوشیار بخوابید


 
ماه 9 بارداری


در ماه آخر، جنین هر هفته حدود 250 گرم وزنش اضافه می شود. هفته آخر کاملاً رسیده است و داخل  رحم را پر می کند.  
قد: 50 سانتی متر 
زن: 7/2 تا 4 کیلوگرم 

دوران بارداری


 هفته 39 بارداری

میانگین وزن نوزادانی که بعد از  یک دوره کامل بارداری به دنیا می آیند 3 کیلو و 100 گرم تا 3 کیلو و 500 گرم است. بطور متوسط پسرها کمی سنگین تر از دخترها هستند. اگر زیاد تمایل به حرکت و فعالیت ندارید مهم نیست و ناراحت نباشد.

حتما بخوانید: مضرات فست فودها در دوران بارداری


 هفته 40 بارداری

دیگر چیزی به زایمان نمانده است. اگر هنوز کودکتان متولد نشده است نگران نباشید. فقط 5 درصد از نوزادن در تاریخ تعیین شده به دنیا می آیند. بیشتر پزشکان معمولاً دو هفته بعد از موعد زایمان صبر می کنند.

دوران بارداری

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: متفاوت ترین والدین

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

نشانه های شروع زایمان چیست؟

نشانه های شروع زایمان چیست؟

نشانه های شروع زایمان چیست؟ در فیلمها زایمان بطور شگفت آور و آشکاری شروع می شود. خانم ناگهان شکمش را می گیرد و به شوهرش میگوید وقتش رسیده است و با این خبر او را به هیجان می آورد. در زندگی واقعی مخصوصاً برای مادرانی که برای بار اول بارداری را تجربه می کنند صحنه زایمان خیلی کندتر آشکار می شود. اگر تا بحال زایمان را تجربه نکرده باشید چگونه آغاز آن را تشخیص می دهید؟ خوشبختانه بدن شما چندین علامت ایجاد می کند.

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟ نباید آن را بنوشید! نباید این کار را انجام دهند! این روزها هرجا که می‌‌روید اخطارهایی برای خانم‌‌های باردار وجود دارد. موقعی که باردار هستید، ممکن است کم‌‌کم به نظرتان بیاید که در یک حباب زندگی کرده و حتی در آن حال هم نمی‌‌توانید هیچ بخورید یا بیاشامید. به نظرتان می‌‌رسد که هر غذایی برای سلامت خود و کودکتان خطرناک است. البته در مورد نوشابه‌‌هایی که باید از آنها پرهیز کرده، مکمل‌‌هایی که باید از آنها بترسید و داروهایی که ممکن است به شما آسیب برسانند، اخطارهایی وجود دارد.

مهارت‌های زناشویی

مهارت‌های زناشویی

مهارت‌های زناشویی در چندین سال گذشته، تغییرات زندگی اجتماعی و حتی شرایط اقتصادی، به شدت بر نقش‌های سنتی مردان و زنان اثرات فراوان گذاشته است. 

خواص جوانه گندم در دوران بارداری

خواص جوانه گندم در دوران بارداری

خواص جوانه گندم در دوران بارداری آیا تا به حال از خود پرسیده‌‌‌‌اید که جوانه گندم چگونه گندم قهوه‌‌‌‌ای مایل به زرد درون مزارع را به نان سفید پف کرده تبدیل می‌‌‌‌کند که ما دوست داریم آن را با کره و مربا یا پنیر بخوریم؟! وقتی گندم فرآوری می‌‌‌‌شود سبوس و جوانه آن گرفته میشود و بقیه برای درست کردن آرد و نان سفید مصرف می‌‌‌‌شود ولی جوانه جایی است که بیشترین مقدار موادغذایی در آن است. خوشبختانه این جوانه بسته‌‌‌‌بندی شده و در فروشگاه‌‌‌‌ها فروخته می‌‌‌‌شود. 

هفته اول نوزادی

هفته اول نوزادی

هفته اول نوزادی به خاطر داشته باشید که معدهٔ نوزاد کوچک است و فقط مقدار کمی غذا را در خود جای می‌دهد. معمولاً نوزادان 8 تا 12 بار در روز شیر می‌خورند. نوزادی که به اندازهٔ کافی شیر می‌خورد در ساعاتی از روز، فعال و هوشیار است. در پنج روز اول زندگی، نوزاد، کمتر از 10 درصد وزن خود را از دست می‌دهد و سپس دوباره شروع به افزایش وزن می‌کند. شما می‌توانید صدای بلع نمودن شیر به وسیله نوزاد را بشنوید

چهار روش مهم فرزند پروری 

چهار روش مهم فرزند پروری 

چهار روش مهم فرزند پروری کودکان باید بدانند، انجام یک کار نادرست، پایان دنیا نیست یا عصبانی شدن‌شان نشانه‌ی بد بودن‌شان نخواهد بود؛ و این‌که بدانند چیزهایی که گهگاه باعث ناراحتی و عصبانیت‌شان می‌شود.  

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 10

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید