کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟

دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/04 0 نظر 909 بازدید

دلایل خون‌ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟ مشاهده خون روی لباس زیر یا دستمال توالت آیا رنگش قرمز روشن، صورتی یا قهوه‌ای است؟ آیا لخته هم وجود دارد؟ مقدار آن چقدر است؟ 

دلایل خون‌ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟

دلیل خون ریزی و یا ترشحات و درد در زمان دفع ادرار در سه ماه اول بارداری چیست؟ چطور می‌شود عوارض این عوارض را از بین برد؟

مشاهده خون روی لباس زیر یا دستمال توالت تنها یک پاسخ دارد و آن ترس است. خودتان را آرام کنید و سعی‌کنید علت آن را بیابید: آیا رنگش قرمز روشن، صورتی یا قهوه‌ای است؟ آیا لخته هم وجود دارد؟ مقدار آن چقدر است؟ آیا فقط به صورت لکه‌ای به اندازه ترشحات واژن است یا کمی بیشتر از آن است؟ یا به صورت خونریزی جریان دارد؟ می‌توانید بگویید از کجا می‌آید از واژن، مثانه یا مقعد؟ آیا علائم دیگری مانند تب، درد یا دفع ادرار دردناک دارید؟ پاسخ این سؤالات به پزشک کمک می‌کند تا به علت آن دست یابد. اگر هر نوع خونریزی داشتید بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید زیرا می‌تواند نشانه یک مشکل جدی باشد. 

اگر چه خونریزی در دوران بارداری عادی نیست، غیرعادی هم نیست. 20 درصد خانم‌ها در دوران بارداری خونریزی دارند و در سه ماهه اول شایع‌تر است. حدود نیمی از موارد خونریزی مدتی بعد پایان می‌پذیرد و بارداری بدون مشکل ادامه پیدا می‌کند اما نیمی دیگر به سقط منتهی می‌شود.

علت خونریزی چیست؟ خونریزی‌هایی که همراه با درد نباشد تقریبا هیچ دلیلی ندارند و هنگامی که در اوایل بارداری رخ می‌دهند به این دلیل است که دیواره رحم مانند هر ماه در هر قاعدگی فرو می‌ریزد اما مقدارش کم‌تر از خون قاعدگی است و علت آن هم تا به حال مشخص نشده است. در این‌جا به ذکر چند دلیل می‌پردازیم :

1- خونریزی جایگزینی

این نوع خونریزی هنگامی اتفاق می‌افتد که تخمک بارور‌ شده به دیواره رحم می‌چسبد و تقریبا زمانی است که شما منتظر عادت ماهیانه خود هستید و به صورت یک لکه روشن (معمولا بی‌رنگ) و بدون درد است. 

حتما بخوانید: تغذیه ی سه ماه اول بارداری

2- خراشیدگی دهانه رحم

بعد از خونریزی معمولا پزشک از شما سوال می‌کند که آیا اخیراً مقاربت داشته‌اید یا خیر.

زیرا بعد از مقاربت ممکن است در اثر سایش دهانه رحم کمی متورم و خراشیده شود، کمی خون به وجود می‌آید و بعد پایان می‌پذیرد. این بدین معنا نیست که مقاربت خطرناک است و از آن باید اجتناب کرد زیرا علت خونریزی کنده شدن پوست است. گاهی علت خونریزی عفونت دهانه‌ رحم می‌باشد. 

3- پارگی جفت

گاهی ممکن است بخش کوچکی از دیواره رحم جدا شود و خون قرمز روشن ایجاد می‌کند. معمولا دلیل آن ناشناخته است. تصور نکنید علت آن فعالیت مادر است. این نوع خونریزی با نوع دیگر خونریزی که جفت پایین‌تر از حد معمول روی دهانه رحم قرار‌می‌گیرد و باعث باز‌ شدن دهانه رحم و خونریزی بدون درد می‌شود، و یا نوع دیگر که بیش از یک چهارم جفت از دیواره رحم جدا می‌شود، تفاوت دارد.

دلایل خون‌ریزی در سه ماه اول بارداری

4- تهدید به سقط

هنگامی که در سه ماهه اول خونریزی به مدت طولانی، با درد یا بدون درد باشد خونریزی "تهدید به سقط" نامیده می‌شود. چون در اوایل بارداری سقط بسیار شایع است، گاهی اوقات تنها راهی که به شما توصیه می‌شود استراحت است (باعث متوقف شدن عواقب بعدی می‌شود)

ممکن است پزشک برای شما درخواست سونوگرافی کند تا ببیند آیا هنوز ضربان قلب جنین هست یا خیر و یا ممکن است درخواست آزمایش‌خون کند تا مشخص شود میزان هورمون HCG کاهش یافته و یا به طور معمول در حال افزایش است. در نیمی از موارد زمانی که خونریزی شروع می‌شود شکل‌گیری جنین هم متوقف می‌شود و این موقعیت را "سقط اجتناب ناپذیر" می‌نامند. 

توجه: ممکن است همان‌طور که رحم بزرگ می‌شود درد خفیفی در پهلوهایتان احساس کنید. این نوع درد شایع است و مانند درد سقط نیست و معمولا مانند درد قاعدگی داخلی و موزون است. 

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی:مهارت موفقیت در کودکان

 

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته سی و دوم بارداری

هفته سی و دوم بارداری

در هفته سی دوم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی دوم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی دوم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

مشکلات بالقوه‌ی سه ماه دوم بارداری

مشکلات بالقوه‌ی سه ماه دوم بارداری

مشکلات بالقوه‌ی سه ماه دوم بارداری درسه ماهه ی دوم بارداری تعداد مراجعات به پزشک باید افزایش یابد چرا که معاینه دقیق از بروز برخی مشکلات جلوگیری می‌کند

تاثیر لقمه بر بارداری سالم

تاثیر لقمه بر بارداری سالم

تاثیر لقمه بر بارداری سالم کمتر مساله‌‌‌ای است که بتواند به اندازه لقمه حرام شبهه‌‌‌ناک، انسان را از درک سعادت محروم کند و در عین حال- و متاسفانه- در این روزها شاید کمتر مساله شرعی باشد که به این اندازه مورد غفلت واقع شده باشد. اهمیت توجه به حلال و حرام لقمه.......

به چه بارداریی پر خطر گفته می شود؟

به چه بارداریی پر خطر گفته می شود؟

به چه بارداریی پر خطر گفته می شود؟ به بارداریی پرخطر می گویند که از مسیر یک بارداری عادی منحرف شود. بعضی از خانم ها در دوران بارداریشان را بدین صورت آغاز می کنند، و بعضی دیگر تحت شرایط خاصی در معرض خطر هستند. اگر شما در معرض خطر باشید، توسط انجام آزمایشات و مشاوره های ویژه در مورد تغذیه، دارو یا شیوه زندگی تحت مراقبت های خاصی قرار خواهید گرفت. پزشکان این عنوان را متفاوت معنی می کنند.

هفته دهم بارداری

هفته دهم بارداری

در هفته دهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته دهم بارداری و نکات مهم درباره هفته دهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.  

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز اگر میکوشید پدر و مادر بشوید، فلفل قرمز ادویه‌‌‌‌ای است که دارای مادغذایی موردنیاز شما است. فلفل قرمز سائیده یک چاشنی درست از فلفل قرمز است که معمولا به پنیر و به ترکیب ادویه جات، و به سوسیس اضافه گشته تا کم..........

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 10

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید