قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟

دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/04 0 نظر 501 بازدید

دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟

مشاهده خون روی لباس زیر یا دستمال توالت تنها یک پاسخ دارد و آن ترس است. خودتان را آرام کنید و سعی کنید علت آن را بیابید: آیا رنگش قرمز روشن، صورتی یا قهوه ای است؟ آیا لخته هم وجود دارد؟ مقدار آن چقدر است؟ آیا فقط به صورت لکه ای به اندازه ترشحات واژن است یا کمی بیشتر از آن است؟ یا به صورت خونریزی جریان دارد؟ می توانید بگویید از کجا می آید از واژن، مثانه یا مقعد؟ آیا علائم دیگری مانند تب، درد یا دفع ادرار دردناک دارید؟ پاسخ این سؤالات به پزشک کمک می کند تا به علت آن دست یابد. اگر هر نوع خونریزی داشتید بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید زیرا می تواند نشانه یک مشکل جد

دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟


مشاهده خون روی لباس زیر یا دستمال توالت تنها یک پاسخ دارد و آن ترس است. خودتان را آرام کنید و سعی کنید علت آن را بیابید: آیا رنگش قرمز روشن، صورتی یا قهوه ای است؟ آیا لخته هم وجود دارد؟ مقدار آن چقدر است؟ آیا فقط به صورت لکه ای به اندازه ترشحات واژن است یا کمی بیشتر از آن است؟ یا به صورت خونریزی جریان دارد؟ می توانید بگویید از کجا می آید از واژن، مثانه یا مقعد؟ آیا علائم دیگری مانند تب، درد یا دفع ادرار دردناک دارید؟ پاسخ این سؤالات به پزشک کمک می کند تا به علت آن دست یابد. اگر هر نوع خونریزی داشتید بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید زیرا می تواند نشانه یک مشکل جدی باشد.

خونریزی در بارداری


اگر چه خونریزی در دوران بارداری عادی نیست، غیرعادی هم نیست. 20 درصد خانم ها در دوران بارداری خونریزی دارند و در سه ماهه اول شایعتر است. حدود نیمی از موارد خونریزی بعد پایان می پذیرد و بارداری بدون مشکل ادامه پیدا می کند. نیمی دیگر به سقط منتهی می شود.

دانلود رایگان بازی گردش پول


علت خونریزی چیست؟ خونریزی هایی که همراه با درد نباشد تقریبا هیچ دلیلی ندارند و هنگامی که در اوایل بارداری رخ می دهند به این دلیل است که دیواره رحم مانند هر ماه در هر قاعدگی فرو می ریزد اما مقدارش کمتر از خون قاعدگی است و علت آن هم تا به حال مشخص نشده است. در اینجا به ذکر چند دلیل می پردازیم :


خونریزی جایگزینی

این نوع خونریزی هنگامی اتفاق می افتد که تخمک بارور شده به دیواره رحم می چسبد و تقریبا زمانی است که شما منتظر عادت ماهیانه خود هستید و به صورت یک لکه روشن (معمولا بیرنگ) و بدون درد است. 

حتما بخوانید: تغذیه ی سه ماه اول بارداری


 خراشیدگی دهانه رحم

 بعد از خونریزی معمولا پزشک از شما سوال می کند که آیا اخیراً مقاربت داشته اید یا خیر. زیرا بعد از مقاربت ممکن است در اثر سایش دهانه رحم کمی متورم و خراشیده شود، کمی خون به وجود می آید و بعد پایان می پذیرد. این بدین معنا نیست که مقاربت خطرناک است و از آن باید اجتناب کرد زیرا علت خونریزی کنده شدن پوست است. گاهی علت خونریزی عفونت دهانه رحم می باشد. 

خونریزی در بارداری


 پارگی جفت

گاهی ممکن است بخش کوچکی از دیواره رحم جدا شود و خون قرمز روشن ایجاد می کند. معمولا دلیل آن ناشناخته است. تصور نکنید علت آن فعالیت مادر است. این نوع خونریزی با نوع دیگری خونریزی که جفت پایین تر از حد معمول روی دهانه رحم قرار میگیرد و باعث باز شدن دهانه رحم و خونریزی بدون درد می شود، و یا نوع دیگر که بیش از یک چهارم جفت از دیواره رحم جدا می شود، تفاوت دارد. (برای جزئیات بیشتر به صفحه 192-191 مراجعه کنید که شرایط بسیار جدی هستند و معمولا در اواخر بارداری یا موقع زایمان رخ می دهند.) 

حتما بخوانید: سه ماه اول بارداری چی بخورم؟


 تهدید به سقط.

هنگامی که در سه ماهه اول خونریزی به مدت طولانی، با درد یا بدون درد باشد خونریزی "تهدید به سقط" نامیده می شود. چون در اوایل بارداری سقط بسیار شایع است، گاهی اوقات تنها راهی که به شما توصیه می شود استراحت است (باعث متوقف شدن عواقب بعدی می شود)

خونریزی در بارداری

ممکن است پزشک برای شما درخواست سونوگرافی کند تا ببیند آیا هنوز ضربان قلب جنین هست یا خیر و یا ممکن است درخواست آزمایش خون کند تا مشخص شود میزان هورمون HCG کاهش یافته و یا به طور معمول در حال افزایش است. در نیمی از موارد زمانی که خونریزی شروع می شود شکل گیری جنین هم متوقف می شود و این موقعیت را "سقط اجتناب ناپذیر" می نامند. 

دانلود رایگان: شیوه های تقویت هوش جنین


توجه: ممکن است همانطور که رحم بزرگ می شود درد خفیفی در پهلوهایتان احساس کنید. این نوع درد شایع است و مانند درد سقط نیست و معمولا مانند درد قاعدگی داخلی و موزون است. 

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی:مهارت موفقیت در کودکان

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

تاثیر رشد جنین و نوزاد بر روی هوش

تاثیر رشد جنین و نوزاد بر روی هوش

تاثیر رشد جنین و نوزاد بر روی هوش

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟ نباید آن را بنوشید! نباید این کار را انجام دهند! این روزها هرجا که می‌‌روید اخطارهایی برای خانم‌‌های باردار وجود دارد. موقعی که باردار هستید، ممکن است کم‌‌کم به نظرتان بیاید که در یک حباب زندگی کرده و حتی در آن حال هم نمی‌‌توانید هیچ بخورید یا بیاشامید. به نظرتان می‌‌رسد که هر غذایی برای سلامت خود و کودکتان خطرناک است. البته در مورد نوشابه‌‌هایی که باید از آنها پرهیز کرده، مکمل‌‌هایی که باید از آنها بترسید و داروهایی که ممکن است به شما آسیب برسانند، اخطارهایی وجود دارد.

از هفته ی پنجم  تا دوازدهم بارداری در بدن چه روی می دهد؟

از هفته ی پنجم تا دوازدهم بارداری در بدن چه روی می دهد؟

از هفته ی پنجم  تا دوازدهم بارداری در بدن چه روی می دهد؟ هفته پنجم: حالا سلول های کروی که به اندازه یک دانه سیب می باشند جنین شده اند. جفت و بند ناف که از طریق آن کودک مواد غذایی و اکسیژن را دریافت می کند مشغول کارند. بسیاری از خانم ها در این زمان نسبت به بارداری خود شک دارند که برای اطمینان می توانند یک آزمایش حاملگی خانگی انجام دهند. با پزشک خود تماس بگیرید تا در اولین ملاقات در مورد معالجاتی که در حال حاضر انجام می دهید با شما صحبت کند تا مطمئن شوید این معالجات در طی دوران بارداری برایتان خطری ندارد. مصرف اسید فولیک را حتی قبل از اولین ملاقات با پزشک شروع کنید. هفته پنجم تا دهم زمان حساسی برای نمو کودک است.

خلاقیت کودکان با  TRIZ

خلاقیت کودکان با TRIZ

خلاقیت کودکان با TRIZ در بسته آموزش کارآفرینی و تفکر کودکان به 40 اصل نوآوری نظام یافته اشاره شده است  و گفته شده که تمام اختراعات و ابتکارات مخترعین بر اساس یک یا چند اصل از این اصول مییباشد که برخی از این قوانین را می توان از دوران کودکی به آنها آموخت تا بتوانند به شکوفایی استعداد خود در حل مسائل و نیز ابداع و ابتکار بپردازند. در این مقاله به معرفی اجمالی این چهل اصل میپردازیم.

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری • هرچه بیماری صبحگاهی شدیدتر باشد کودک حتما پسر است؟ این تئوری به این امر اشاره می کند که پسر تستوسترون (هورمون مردانه) بیشتری تولید می کند که در درون شما شناور است بنابراین باعث حالت تهوع بیشتر می شود. به همین دلیل بعضی ها معتقدند خانم بارداری که آکنه (جوش صورت) دارد حتما فرزندش پسر خواهد بود. اگر چه حالت تهوع و آکنه به علت تأثیر هورمونها بوجود می آیند ولی این هورمونهای بدن مادر است نه

هفته بیست و چهارم بارداری

هفته بیست و چهارم بارداری

در هفته بیست و چهارم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و چهارم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و چهارم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 10

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید