طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟

دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/04 0 نظر 231 بازدید

دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟

مشاهده خون روی لباس زیر یا دستمال توالت تنها یک پاسخ دارد و آن ترس است. خودتان را آرام کنید و سعی کنید علت آن را بیابید: آیا رنگش قرمز روشن، صورتی یا قهوه ای است؟ آیا لخته هم وجود دارد؟ مقدار آن چقدر است؟ آیا فقط به صورت لکه ای به اندازه ترشحات واژن است یا کمی بیشتر از آن است؟ یا به صورت خونریزی جریان دارد؟ می توانید بگویید از کجا می آید از واژن، مثانه یا مقعد؟ آیا علائم دیگری مانند تب، درد یا دفع ادرار دردناک دارید؟ پاسخ این سؤالات به پزشک کمک می کند تا به علت آن دست یابد. اگر هر نوع خونریزی داشتید بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید زیرا می تواند نشانه یک مشکل جد

دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟


مشاهده خون روی لباس زیر یا دستمال توالت تنها یک پاسخ دارد و آن ترس است. خودتان را آرام کنید و سعی کنید علت آن را بیابید: آیا رنگش قرمز روشن، صورتی یا قهوه ای است؟ آیا لخته هم وجود دارد؟ مقدار آن چقدر است؟ آیا فقط به صورت لکه ای به اندازه ترشحات واژن است یا کمی بیشتر از آن است؟ یا به صورت خونریزی جریان دارد؟ می توانید بگویید از کجا می آید از واژن، مثانه یا مقعد؟ آیا علائم دیگری مانند تب، درد یا دفع ادرار دردناک دارید؟ پاسخ این سؤالات به پزشک کمک می کند تا به علت آن دست یابد. اگر هر نوع خونریزی داشتید بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید زیرا می تواند نشانه یک مشکل جدی باشد.

خونریزی در بارداری


اگر چه خونریزی در دوران بارداری عادی نیست، غیرعادی هم نیست. 20 درصد خانم ها در دوران بارداری خونریزی دارند و در سه ماهه اول شایعتر است. حدود نیمی از موارد خونریزی بعد پایان می پذیرد و بارداری بدون مشکل ادامه پیدا می کند. نیمی دیگر به سقط منتهی می شود.

دانلود رایگان بازی گردش پول


علت خونریزی چیست؟ خونریزی هایی که همراه با درد نباشد تقریبا هیچ دلیلی ندارند و هنگامی که در اوایل بارداری رخ می دهند به این دلیل است که دیواره رحم مانند هر ماه در هر قاعدگی فرو می ریزد اما مقدارش کمتر از خون قاعدگی است و علت آن هم تا به حال مشخص نشده است. در اینجا به ذکر چند دلیل می پردازیم :


خونریزی جایگزینی

این نوع خونریزی هنگامی اتفاق می افتد که تخمک بارور شده به دیواره رحم می چسبد و تقریبا زمانی است که شما منتظر عادت ماهیانه خود هستید و به صورت یک لکه روشن (معمولا بیرنگ) و بدون درد است. 

حتما بخوانید: تغذیه ی سه ماه اول بارداری


 خراشیدگی دهانه رحم

 بعد از خونریزی معمولا پزشک از شما سوال می کند که آیا اخیراً مقاربت داشته اید یا خیر. زیرا بعد از مقاربت ممکن است در اثر سایش دهانه رحم کمی متورم و خراشیده شود، کمی خون به وجود می آید و بعد پایان می پذیرد. این بدین معنا نیست که مقاربت خطرناک است و از آن باید اجتناب کرد زیرا علت خونریزی کنده شدن پوست است. گاهی علت خونریزی عفونت دهانه رحم می باشد. 

خونریزی در بارداری


 پارگی جفت

گاهی ممکن است بخش کوچکی از دیواره رحم جدا شود و خون قرمز روشن ایجاد می کند. معمولا دلیل آن ناشناخته است. تصور نکنید علت آن فعالیت مادر است. این نوع خونریزی با نوع دیگری خونریزی که جفت پایین تر از حد معمول روی دهانه رحم قرار میگیرد و باعث باز شدن دهانه رحم و خونریزی بدون درد می شود، و یا نوع دیگر که بیش از یک چهارم جفت از دیواره رحم جدا می شود، تفاوت دارد. (برای جزئیات بیشتر به صفحه 192-191 مراجعه کنید که شرایط بسیار جدی هستند و معمولا در اواخر بارداری یا موقع زایمان رخ می دهند.) 

حتما بخوانید: سه ماه اول بارداری چی بخورم؟


 تهدید به سقط.

هنگامی که در سه ماهه اول خونریزی به مدت طولانی، با درد یا بدون درد باشد خونریزی "تهدید به سقط" نامیده می شود. چون در اوایل بارداری سقط بسیار شایع است، گاهی اوقات تنها راهی که به شما توصیه می شود استراحت است (باعث متوقف شدن عواقب بعدی می شود)

خونریزی در بارداری

ممکن است پزشک برای شما درخواست سونوگرافی کند تا ببیند آیا هنوز ضربان قلب جنین هست یا خیر و یا ممکن است درخواست آزمایش خون کند تا مشخص شود میزان هورمون HCG کاهش یافته و یا به طور معمول در حال افزایش است. در نیمی از موارد زمانی که خونریزی شروع می شود شکل گیری جنین هم متوقف می شود و این موقعیت را "سقط اجتناب ناپذیر" می نامند. 

دانلود رایگان: شیوه های تقویت هوش جنین


توجه: ممکن است همانطور که رحم بزرگ می شود درد خفیفی در پهلوهایتان احساس کنید. این نوع درد شایع است و مانند درد سقط نیست و معمولا مانند درد قاعدگی داخلی و موزون است. 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی:مهارت موفقیت در کودکان

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

احساس مفید بودن در دوران بارداری

احساس مفید بودن در دوران بارداری

 احساس مفید بودن در دوران بارداری روز را بر طبق وضع جسمانیتان برنامه ریزی کنید. جلسات، مکالمات تلفنی مهم یا بیشتر کارهای خسته کننده را در بهترین وقت روز (از نظر خودتان) انجام دهید. (معمولا صبحها) 
•کشو میزتان را از مواد خوراکی پر کنید. تا قبل از هفته 12 معمولا گرسنگی دائمی نخواهید داشت، اما همیشه با خوراکیهایی مانند بیسکویت های نمکدار، چوب شور، موز، کشمش و انگور حالت تهوعتان را کنترل کنید. 

سوالات بارداری- 50 سوال متداول دوران بارداری

سوالات بارداری- 50 سوال متداول دوران بارداری

سوالات بارداری- 50 سوال متداول دوران بارداری شامل بهداشت فردی در دوران بارداری، ورزش در دوران بارداری، موارد پزشکی در دوران بارداری و تغذیه در دوران بارداری ست. این مقاله مجموعه‌ای کامل از سوالاتی است که مادران باردار در طول مدت بارداری با آنها مواجه می‌شوند. 

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید! زردچوبه عضو اصلی پودر کاری است. این پودر نارنجی متمایل به زرد خوش رنگ گاهی اوقات به «ادویه شگفت» معروف است پس نتیجه اعلام شده در تحقیقات دانشگاه لندن که گزارش آن 300 صفحه می-رسد، جای شگفتی ندارد چرا که این تحقیقات نیز مانند ادعای مردم عام این ادویه را معجزه‌‌‌‌آسا نشان داده است. زردچوبه با خطر کم کردن بیماری‌‌‌‌های قلبی، سرطان، دیابت، پارکینسون و آب مروارید چشم مرتبط است.

غذاهای قبل از بارداری

غذاهای قبل از بارداری

غذاهای قبل از بارداری سلامت جسمی و روانی جنین و نهایتا نوزاد یکی از مهمترین مواردی ست که باید خیلی قبل تر از اقدام به بارداری به آن توجه نمایید. بارداری و میزان اهمیت آن باید باعث این شود که کاملا با برنامه و هدفمند لحظه های قبل و حین آن را سپری نمایید.

مشاوره ژنتیک در دوران بارداری

مشاوره ژنتیک در دوران بارداری

مشاوره ژنتیک در دوران بارداری ممکن است قبل از انجام هر آزمایش در موارد زیر پزشک به شما توصیه کند نزدیک مشاور ژنتیک بروید: اگر سن شما بالای 35 تا 40 باشد، سابقه نقصهای مادرزادی یا بیماریهای ژنتیکی در خانواده و یا کودکی با آن شرایط داشته باشید، سابقه بدنیا آوردن جنین مرده یا چندین سقط داشته باشید. اختلالات موروثی که شامل: تی ساکس، کم خونی داسی شکل، تالاسمی و نوعی کم خونی می شود. و اختلالات نقص ژنتیکی شامل: سندرم دا

چه عاملی باعث سقط جنین در اوایل بارداری می شود؟

چه عاملی باعث سقط جنین در اوایل بارداری می شود؟

چه عاملی باعث سقط جنین در اوایل بارداری می شود؟ شاید اگر اصطلاحات یا جملاتی نظیر "سقط خود به خود" و یا "بارداری که خودش به طور طبیعی قبل از هفته بیستم پایان یافت " را روی پرونده پزشکیتان ببینید، برایتان خیلی ناگوار باشد. تقریبا 1/4 تا 1/3 خانم های باردار قبل از هفته دوازدهم بارداریشان خاتمه می یابد. به هر حال اجازه ندهید این آمار باعث ترس و وحشت شما شود، در سالهای اخیر درصد سقط بالا رفته است زیرا تست حاملگی خانگی حاملگی را زودتر تشخیص می دهد در حالی که در گذشته بسیاری از چنین بارداریهایی قبل از تشخیص از بین می رفت. اگر چه سقط یک واقعه طبیعی در زندگی و تولید مثل است ولی بیشتر خانم ها آن را بیش از یک یا دو بار تجر

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 8

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید