قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

هفته سی ونهم نوزادی

هفته سی ونهم نوزادی
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 738 بازدید

هفته سی ونهم نوزادی

هفته سی ونهم نوزادی


تغذیه نوزاد

استفاده از پیش‌بند در هنگام غذا خوردن کودک کار مفیدی است هرچند گاهی بچه‌ها با بستن پیش‌بند موافق نیستند. اگر فرزند شما به نوع خاصی از پیش‌بند علاقه ندارد، نوع دیگری را جایگزین نمایید.

 

خواب نوزاد

در این سن، فرزند شما می‌تواند کاملاً در تختخواب خود بچرخد و حرکت کند. این کار، عادی است و مشکلی ایجاد نمی‌کند، البته در صورتی که نکات ایمنی به وسیله شما رعایت شده باشد.

 

بازی

بازی‌های موزیکال همیشه مورد علاقه بچه‌ها هستند. می‌توانید با خرید اسباب‌بازی‌های موزیکال یا با در دسترس قرار دادن ابزارهای موسیقی موجود در منزل، کودک را سرگرم کنید و او را به آشنایی با ریتم علاقه‌مند سازید.

 

نکته

بر طبق توصیه آکادمی متخصصان کودکان آمریکا، بچه‌های زیر 2 سال نباید تلویزیون تماشا کنند که این موضوع، شامل دیدن نوارهای ویدیویی، CD یا DVDهای مخصوص کودکان نیز می‌شود. مطالعات نشان داده‌اند که شیرخوارانی که به تماشای تلویزیون می‌پردازند، دیرتر از شیرخوارانی که تلویزیون نمی‌بینند به مهارت‌های تکلمی دست می‌یابند. این موضوع حتی در صورتی که کودک فقط صدای تلویزیون را بشنود نیز صادق است.

 

  • دادن اشیا از یک دست به دست دیگر، مهارتی است که اکثر والدین به آن توجه نمی‌کنند. این مهارت از قسمت مرکزی مغز فرزندتان منشاء می‌گیرد و با همکاری بدن کودک به مرحلهٔ عمل درمی‌آید. کنترل یک طرف بدن و سپس، سمت دیگر آن، مهارت بسیار مهمی است. چنان چه تا این سن فرزندتان قادر به انجام این کار نیست، او را به نزد پزشک متخصص کودکان ببرید.
  • غان و غون کردن همراه با تغییر تون، به معنی نوعی مکالمهٔ آزمایشی و ساختگی است. ممکن است متوجه شوید که فرزندتان با الگوی مکالمه‌ای، با عروسک خود «حرف می‌زند» و تون صدایش را نیز تغییر می‌دهد. این، یکی از دلایل اهمیت صحبت کردن با نوزاد، بلافاصله پس از تولد است زیرا فراگیری تکلم از همین زمان آغاز می‌شود.
  • در این سن، توانایی تحمل وزن بر روی ساق‌ها و بدون حمایت دیگران آغاز شده است. ممکن است کودک این کار را با گرفتن اثاثیه داخل اتاق انجام دهد و یا چند قدم راه برود، البته راه رفتن مهارتی است که بسیاری از کودکان، در این سن به آن دست نمی‌یابند.
  • خطرات بروز خفگی و پیشگیری از آن، از منزل آغاز می‌شود ولی باید در همه جا مورد توجه قرار گیرد. اتومبیلی را که فرزند خود را به وسیله آن به بیرون از منزل می‌برید از نظر دارا بودن وسایلی که ممکن است موجب خفگی کودک شوند کنترل کنید. قطعات بزرگ غذا، اشیای کوچک و گرد، غذاهای سفت و بسیاری از چیزهای دیگر می‌توانند موجب خفگی کودک شوند.
  • تمام مسایل ایمنی مرتبط با تختخواب کودک را به دقت بررسی کنید. هرگز تختخواب کودک را در نزدیک پنجره قرار ندهید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است تنها زمینه های شناسایی، رشد و شکوفایی آنها فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

نوزادان در نه ماهگی

نوزادان در نه ماهگی

ویژگی نوزادان در نه ماهگی نه ماهگی نوزادان و طعم های خوشمزه

نوزادان در یک ماهگی

نوزادان در یک ماهگی

ویژگی های نوزادان در یک ماهگی نوزاد تازه به دنیا آمده شما در ماه اول پس از تولد چه ویژگی هایی دارند.

هفته هجدهم نوزادی

هفته هجدهم نوزادی

هفته هجدهم نوزادی لباس خواب مخصوص کودک باید از نوع مقاوم به آتش باشد تا در صورت بروز آتش‌سوزی موجب سوختگی کودک نشود. بعضی از بچه‌ها نسبت به مواد این نوع لباس‌ها حساسیت دارند و دچار تحریک پوستی می‌شوند. در این صورت نباید از این لباس‌ها برای فرزند خود استفاده کنید.

هفته چهل و یکم نوزادی

هفته چهل و یکم نوزادی

هفته چهل و یکم نوزادی

هفته سیزدهم نوزادی

هفته سیزدهم نوزادی

هفته سیزدهم نوزادی در این مرحله، معمولاً شیرخواران، حدود پنج ساعت در روز می‌خوابند. بسیاری از شیرخواران، در این سن، حداقل یک بار در طول شب برای خوردن شیر از خواب بیدار می‌شوند، اما اگر فرزند شما این کار را انجام نمی‌دهد نیازی نیست او را از خواب بیدار کنید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید