طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

احساس مفید بودن در دوران بارداری

احساس مفید بودن در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/06 0 نظر 84 بازدید

 احساس مفید بودن در دوران بارداری

روز را بر طبق وضع جسمانیتان برنامه ریزی کنید. جلسات، مکالمات تلفنی مهم یا بیشتر کارهای خسته کننده را در بهترین وقت روز (از نظر خودتان) انجام دهید. (معمولا صبحها) 
•کشو میزتان را از مواد خوراکی پر کنید. تا قبل از هفته 12 معمولا گرسنگی دائمی نخواهید داشت، اما همیشه با خوراکیهایی مانند بیسکویت های نمکدار، چوب شور، موز، کشمش و انگور حالت تهوعتان را کنترل کنید. 

 احساس مفید بودن در دوران بارداری


سه ماهه اول به طور شگفت آوری خسته کننده است.

بعضی از روشهای مفید بودن  عبارتند از :


 روز را بر طبق وضع جسمانیتان برنامه ریزی کنید. جلسات، مکالمات تلفنی مهم یا بیشتر کارهای خسته کننده را در بهترین وقت روز (از نظر خودتان) انجام دهید. (معمولا صبحها) 
کشو میزتان را از مواد خوراکی پر کنید. تا قبل از هفته 12 معمولا گرسنگی دائمی نخواهید داشت، اما همیشه با خوراکیهایی مانند بیسکویت های نمکدار، چوب شور، موز، کشمش و انگور حالت تهوعتان را کنترل کنید. 

مفید بودن در بارداری


 وقت ملاقات با پزشکتان را اول صبح یا بعد از ظهر بگیرید. در این صورت کمی از وقت کارتان گرفته می شود. وقت ناهار هم خوب است ولی از لحاظ ترافیک زمان مناسبی نیست و رفت و برگشت در این ساعات شما را بیشتر خسته می کند و احساس می کنید که در تمام روز اصلاً استراحت نداشته اید. سعی کنید چند وقت پی در پی را یکباره رزرو کنید تا بهترین ساعات را بگیرید.

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند

 از وقت ناهار و استراحتتان استفاده کنید. عادات نادرست گذشته را که با عجله غذایی از بیرون می خریدید و همانطور که پشت میز خود مشغول کار بودید آن را می خوردید، یا برگزار کردن جلسات اداری در وقت ناهار را کنار بگذارید. به جای آن این زمان را با آرامش بنشینید و تجدید قوا کنید.


آیا حقیقت دارد که نمایشگرهای کامپیوتری میتوانند باعث سقط شوند؟

 

احتمالا خیر. اگر چه بعضی از تحقیقات به ارتباطی بین استفاده از آنها و سقط دست یافته اند، ولی با مدارک معتبر ثابت شده است که کامپیوترهایی که از اواسط دهه 1980 به بعد ساخته شده اند فقط مقدار کمی تشعشع دارند و حتی اگر روزی 8 ساعت هم در معرض آن باشند، آنقدر زیاد نیست که بتواند به جنین آسیب برساند.

حتما بخوانید: دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟

محققان معتقدند که مهمترین عامل این است که آنها چطور به کار گرفته می شوند. کاربران جدی ساعتها با عضلات منقبض شده روی صندلی هایشان می نشینند. اگر شما با کامپیوتر کار می کنید، هر چند وقت یکبار استراحت کنید، روی یک صندلی قابل تنظیم که دسته های طویل دارد بنشینید و کار با کامپیوتر را بین کارهای دیگرتان انجام دهید. 

دوران بارداری


استثناء: اگر کامپیوتر شما مربوط به بیشتر از 15 سال قبل می شود ممکن است نسبت به کامپیوترهای جدیدتر امواج مغناطیسی بیشتری (یک نوع تشعشع) تولید کند، اگر امکان دارد یک مدل جدید تر تقاضا کنید. 

حتما بخواندی: رابطه جنسی در دوران بارداری

 آیا استرس می تواند علت سقط باشد؟

استرسهای معمولی خانم های امروزی مانند رفت و آمدهای روزانه، رؤسای بدخلق، مشتریان دیوانه، خیر. اگر چه شما به اندازه کافی عاقل هستید که در رویارویی با این رنجشها آرامش خود را حفظ کنید ولی آنچه که بدن یک خانم باردار می تواند تحمل کند، شگفت آور است. از طرفی دیگر استرسهای شدید و مزمن مانند آنهایی که با شنیدن خبر مرگ کسی یا طلاق به وجود می آیند باعث زایمان پیش از موعد و کودکان کم وزن شده است. دلیل احتمالی این است که استرس میزان هورمونهایی که با زایمان مرتبط هستند را افزایش می دهد در حالی که جریان خونی را که به جفت می رود و ذخیره اکسیژن و مواد غذایی جنین را کاهش می دهد. 

دوران بارداریکنار آمدن با افراد کنجکاو و یا دلسوز در بارداری


داری قهوه میخوری؟ امروز بعد از ظهر خوابیدی یا نه؟ و از این قبیل سؤالات 
از زمانی که دیگران متوجه می شوند که شما کودکی در راه دارید، تعجب نکنید اگر هر کسی که با شما روبرو می شود کارشناس سلامتی شما باشد.
به طُریق ذیل خود را از دست این افراد خلاص کنید. 

حتما بخوانید: ترک کافئین در دوران بارداری


    از پاسخ دادن به طور مستقیم به دیگران خودداری کنید زیرا باعث ادامه صحبت های اضافی می شود. 
    سؤال را برگردانید همان را از سؤال کننده بپرسید. 
    بگویید "متشکرم خوبم" و موضوع را عوض کنید. 
    آرام لبخند بزنید و دور شوید.

دوران بارداری
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت هنری به کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

به عنوان انسانی که در قرن بیستم زندگی می‌کند و همچنان که به دنبال تکنولوژی و فن آوری‌های بروز هستید آیا تربیت و سطح فرهنگی و اجتماعی شما نیز با آن ارتقا پیدا می‌کند. یک انسان موفق شخصی است که بتواند در تمام جوانب زندگی پیشرفت کند. همان‌طور که سابق بر این انسان‌ها از چاهارپایان برای گذران زندگی و یا رفتن به مراتع استفاده می‌کردند امروزه نیز همه انسان‌های شاغل از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما در این میان نحوه برخورد ما به عنوان یک انسان قرن بیستمی درباره تربیت و پرورش فرزندانمان کجا قرار دارد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته سی و چهارم بارداری

هفته سی و چهارم بارداری

در هفته سی و چهارم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و چهارم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و چهارم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری

نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری

نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری شما باید در دوران بارداری از خوردن غذاهای گوشتی ساندویچ فروشی‌‌‌‌ها خودداری کنید. بسیاری از نهادهای بهداشتی و دولتی خانم‌‌‌‌ها را در مورد استفاده از گوشت‌‌‌‌های فرآوری شده برحذر می‌‌‌‌دارند گوشت-های فرآوری شده سالمترین غذاها نیستند چون دارای سولفات و چربی‌‌‌‌های افزوده‌‌‌‌اند ولی این مواد مسائلی نیستند که برای خانم‌‌‌‌های باردار مساله‌‌‌‌ساز باشند بلکه وجود بالقوه چیزی در خود گوشت است و چیزی است که شما نمی‌‌‌‌توانید ببینید و آن باکتری‌‌‌‌ها است پس به خانم‌‌‌‌های باردار، افراد سالخورده و افراد ضعیف البنیه توصیه میکنیم از خوردن این گوشت‌‌‌‌ها خودداری کنند چون ممکن است دارای باکتری‌‌‌‌های...

هفته بیست و ششم بارداری

هفته بیست و ششم بارداری

در هفته بیست و ششم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و ششم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و ششم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

آموزش نه گفتن به کودکان

آموزش نه گفتن به کودکان

آموزش نه گفتن به کودکان لغت "نه" خیلی راحت و سریع به زبان می‌آید و بسیار تأثیرگذار است. در طی روز شما و فرزندان این کلمه را بارها به یکدیگر می‌گویید. ولی آن‌چه که اهمیت دارد این است که والدین باید طوری به فرزندشان "نه" بگویند که واقعاً خود او نیز "نه" را بپذیرد و آن کار را انجام ندهد.

خواص موز در دوران بارداری

خواص موز در دوران بارداری

خواص موز در دوران بارداری
یک موز پوست‌‌‌‌‌کنده را گاز بزنید یا آن را قطعه قطعه یا پوره کرده و با غذایتان بخورید. زیرا مواد غذایی افسانه‌‌‌‌‌ای و باور نکردنی زیادی در موز بوده، به علاوه این که زود هضم است. یک موز بزرگ 4 گرم فیبر و حدود 20% نیاز روزانه شما از ویتامین C و ویتامین B6 را تامین می‌‌‌‌‌کند.

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری مسمومیت دوران بارداری یک حالت دارای رشد سریع است که در آن فشار خون بالا رفته و در ادرار پروتئین یافت می شود. تورم، افزایش وزن ناگهانی، سردرد تغییر در بینایی از علائم بالقوه آن است. علاوه  بر فشار خون بالا می‌‌‌‌‌تواند باعث آسیب به کلیه‌‌‌‌‌ها و کاهش جریان خون به جفت شده و بارداری را مشکل سازد.
معلوم است مسمومیت دوران بارداری مشکل بدی است و ....

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید