کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

احساس مفید بودن در دوران بارداری

احساس مفید بودن در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/06 0 نظر 222 بازدید

 احساس مفید بودن در دوران بارداری

روز را بر طبق وضع جسمانیتان برنامه ریزی کنید. جلسات، مکالمات تلفنی مهم یا بیشتر کارهای خسته کننده را در بهترین وقت روز (از نظر خودتان) انجام دهید. (معمولا صبحها) 
•کشو میزتان را از مواد خوراکی پر کنید. تا قبل از هفته 12 معمولا گرسنگی دائمی نخواهید داشت، اما همیشه با خوراکیهایی مانند بیسکویت های نمکدار، چوب شور، موز، کشمش و انگور حالت تهوعتان را کنترل کنید. 

 احساس مفید بودن در دوران بارداری


سه ماهه اول به طور شگفت آوری خسته کننده است.

بعضی از روشهای مفید بودن  عبارتند از :


 روز را بر طبق وضع جسمانیتان برنامه ریزی کنید. جلسات، مکالمات تلفنی مهم یا بیشتر کارهای خسته کننده را در بهترین وقت روز (از نظر خودتان) انجام دهید. (معمولا صبحها) 
کشو میزتان را از مواد خوراکی پر کنید. تا قبل از هفته 12 معمولا گرسنگی دائمی نخواهید داشت، اما همیشه با خوراکیهایی مانند بیسکویت های نمکدار، چوب شور، موز، کشمش و انگور حالت تهوعتان را کنترل کنید. 

مفید بودن در بارداری


 وقت ملاقات با پزشکتان را اول صبح یا بعد از ظهر بگیرید. در این صورت کمی از وقت کارتان گرفته می شود. وقت ناهار هم خوب است ولی از لحاظ ترافیک زمان مناسبی نیست و رفت و برگشت در این ساعات شما را بیشتر خسته می کند و احساس می کنید که در تمام روز اصلاً استراحت نداشته اید. سعی کنید چند وقت پی در پی را یکباره رزرو کنید تا بهترین ساعات را بگیرید.

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند

 از وقت ناهار و استراحتتان استفاده کنید. عادات نادرست گذشته را که با عجله غذایی از بیرون می خریدید و همانطور که پشت میز خود مشغول کار بودید آن را می خوردید، یا برگزار کردن جلسات اداری در وقت ناهار را کنار بگذارید. به جای آن این زمان را با آرامش بنشینید و تجدید قوا کنید.


آیا حقیقت دارد که نمایشگرهای کامپیوتری میتوانند باعث سقط شوند؟

 

احتمالا خیر. اگر چه بعضی از تحقیقات به ارتباطی بین استفاده از آنها و سقط دست یافته اند، ولی با مدارک معتبر ثابت شده است که کامپیوترهایی که از اواسط دهه 1980 به بعد ساخته شده اند فقط مقدار کمی تشعشع دارند و حتی اگر روزی 8 ساعت هم در معرض آن باشند، آنقدر زیاد نیست که بتواند به جنین آسیب برساند.

حتما بخوانید: دلایل خون ریزی در سه ماه اول بارداری چیست؟

محققان معتقدند که مهمترین عامل این است که آنها چطور به کار گرفته می شوند. کاربران جدی ساعتها با عضلات منقبض شده روی صندلی هایشان می نشینند. اگر شما با کامپیوتر کار می کنید، هر چند وقت یکبار استراحت کنید، روی یک صندلی قابل تنظیم که دسته های طویل دارد بنشینید و کار با کامپیوتر را بین کارهای دیگرتان انجام دهید. 

دوران بارداری


استثناء: اگر کامپیوتر شما مربوط به بیشتر از 15 سال قبل می شود ممکن است نسبت به کامپیوترهای جدیدتر امواج مغناطیسی بیشتری (یک نوع تشعشع) تولید کند، اگر امکان دارد یک مدل جدید تر تقاضا کنید. 

حتما بخواندی: رابطه جنسی در دوران بارداری

 آیا استرس می تواند علت سقط باشد؟

استرسهای معمولی خانم های امروزی مانند رفت و آمدهای روزانه، رؤسای بدخلق، مشتریان دیوانه، خیر. اگر چه شما به اندازه کافی عاقل هستید که در رویارویی با این رنجشها آرامش خود را حفظ کنید ولی آنچه که بدن یک خانم باردار می تواند تحمل کند، شگفت آور است. از طرفی دیگر استرسهای شدید و مزمن مانند آنهایی که با شنیدن خبر مرگ کسی یا طلاق به وجود می آیند باعث زایمان پیش از موعد و کودکان کم وزن شده است. دلیل احتمالی این است که استرس میزان هورمونهایی که با زایمان مرتبط هستند را افزایش می دهد در حالی که جریان خونی را که به جفت می رود و ذخیره اکسیژن و مواد غذایی جنین را کاهش می دهد. 

دوران بارداریکنار آمدن با افراد کنجکاو و یا دلسوز در بارداری


داری قهوه میخوری؟ امروز بعد از ظهر خوابیدی یا نه؟ و از این قبیل سؤالات 
از زمانی که دیگران متوجه می شوند که شما کودکی در راه دارید، تعجب نکنید اگر هر کسی که با شما روبرو می شود کارشناس سلامتی شما باشد.
به طُریق ذیل خود را از دست این افراد خلاص کنید. 

حتما بخوانید: ترک کافئین در دوران بارداری


    از پاسخ دادن به طور مستقیم به دیگران خودداری کنید زیرا باعث ادامه صحبت های اضافی می شود. 
    سؤال را برگردانید همان را از سؤال کننده بپرسید. 
    بگویید "متشکرم خوبم" و موضوع را عوض کنید. 
    آرام لبخند بزنید و دور شوید.

دوران بارداری
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت هنری به کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی زایمان طبیعی یکی از بهترین انواع زایمان است ولی تا حدودی ترس هم طبیعی است در اینجا ما شما را با مراحل این نوع زایمان آشنا می کنیم

هفته نهم بارداری

هفته نهم بارداری

در هفته نهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته نهم بارداری و نکات مهم درباره هفته نهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری شاید یکی از گیج‌‌‌‌‌کننده‌‌‌‌‌ترین نگرانی‌‌‌‌‌های مرتبط با غذا در دوران بارداری چای باشد. دم کرده‌‌‌‌‌های گیاهی سالمترین نوشیدنی به حساب می‌‌‌‌‌آیند چون معمولا کافئین ندارد ولی حتی این هم قانونی کلی نیست. بعضی از این به اصطلاح چای‌‌‌‌‌های گیاهی، کافئین دارند. تشخیص این که کدام چای گیاهی بی‌‌‌‌‌خطر بوده و کدام خطر دارد، کار دشواری است. دفعه بعدی که جلو مغازه کافی‌‌‌‌‌شاپ‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌ایستید از خود بپرسید در این چایی که دستور داده‌‌‌‌‌ای چه چیزهایی هست که استفاده آن اشکالی نداشته باشد. ولی وقتی فهمیدید متعجب خواهید شد. بعضی از چای‌‌‌‌‌های به اصطلاح گیاهی از چای معمولی و چای سبز درست شده‌‌‌‌‌اند که هردو

بارداری طولانی تر از نه ماه

بارداری طولانی تر از نه ماه

بارداری طولانی تر از نه ماه زنان باردار همیشه می‌پرسند: «بارداری من چند ماه طول می‌کشد؟» و ما همیشه در پاسخ به این سؤال آنان مشکل داریم. می‌گویند بارداری نه ماه طول می‌کشد، اما این عدد کاملا دقیق نیست. بارداری به طور متوسط 280 روز یا 40 هفته طول می‌کشد

فشار خون در بارداری

فشار خون در بارداری

فشار خون در بارداری   تنظیم و کنترل فشار خون در بارداری امری اجتناب ناپذیر است

دوره‌ی هیجان انگیز سه ماهه ی اول بارداری

دوره‌ی هیجان انگیز سه ماهه ی اول بارداری

دوره‌ی هیجان‌انگیز سه ماهه‌ی اول بارداری در این دوره هیجان به اوج خود می‌رسد که همراه با تغییرات فیزیکی و روحی روانی خانم باردار، استرس سه ماهه‌‌‌ اول بارداری و بسیار دوره‌‌‌ی هیجان‌‌‌انگیزی است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید