قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟

چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1395/09/14 0 نظر 1,602 بازدید

چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟

برای درک احساسات زنان باید به حرف های تمام نشدنی آنها گوش داد

 منتظر نباشید تا کاسه صبر همسرتان لبریزشده و هنگام جدایی حرف های او را بشنوید

چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا زنان برای کسب راه حل از سوی مردان فقط حرف می زنند: زمانی که زنی در حال بیان مشکلات احساسی اش است مرد باید بداند که قلب او سخت درگیر وجود مسائل عاطفی است و باید فقط و فقط به صحبت های زن گوش دهد.

درک احساسات همسر

به یاد دارم در یکی از کنفرانس هایم در خصوص شناخت دنیای درونی زنان صحبت می کردم. مردی از میان جمع ایستاد و گفت: همة حرفهای شما درست و منطقی است اما لطفاً به ما بگویید که چگونه می توانیم از صحبت های همسرمان متوجه شویم نیازی به ارائه راه حل یا نصیحت از سوی ما ندارد. و تنها از ما خواستار شنیدن حرف هایش است؟ اصولاً این سؤال جزء یکی دیگر از سؤالات مبهمانگیز مردان در شناخت دنیای درونی زنان می باشد. اما باید اعتراف کنم در بسیاری از اوقات زنان تنها خواستار بیان حرفهای درونی شان میباشند و نیاز به یک شنونده پر و پا قرص دارند. زمانی که زن شروع به صحبت می کند ، ذهنش کاملاً درگیر حرف هایش است و گاهی بدون آنکه به موضوع اصلی بیاندیشد فقط حرف می زند.

حتما بخوانید: هفت نوع ارتباط مهم همسران

زنان هرگز در طول حرف زدن نیازی به فضا و مکان مناسب ندارند بلکه تنها خواستار صحبت کردن می باشند. وقتی زن با نامزد یا شوهر خود حرف می زند در حقیقت او را محرم اسرار و حرف های درونی خود میداند چرا که همه زنان برای حرف های خود ارزش قائل اند. و هرگز خواهان این مطلب نمیباشند که بعد از صحبتهایشان مرد روی منبر راه حل و نصیحت بنشیند و مدام آنها را بواسطة شنیدن حرف های درونی شان سرزنش و ملامت کند. گاهی این گونه پیش می آید که زنان نیاز به یک گوش شنوا برای شنیدن حرفهای شان دارند اما هرگز خواهان گوش زبون دار نیستند که بعد از شنیدن حرفهای شان زبان باز کند و آنها را ملامت نماید.

احساس امنیت زن چگونه تامین می شود؟


زنان در حین حرف زدن نیاز به احساس امنیت و حمایت دارند. زنان زمانی خواهان راه حل می باشند که قبل از حرف زدن از شنونده بخواهند برایشان یک راه حل جدیدی پیشنهاد دهد.

درک احساسات زن


زمانی که بدون خواهش و تمنا از شنونده بخواهد که به طور واقعی به حرفهایش گوش دهد شنونده نیز باید با رعایت احترام و ادب برای شنیدن حرف های او زمان صرف نماید. چرا که زنان خواهان ایجاد ارتباط عاطفی با مردشان می باشند زیرا این کار سبب آرامش فکری و ذهنیشان میشود و دریچة دنیای درونی شان را به سوی ایجاد ارتباط برای احساس امنیت باز میکنند. و مردان نیز باید به این نکتة مهم کاملاً واقف باشند که زمانی زنان با مرد خود ارتباط برقرار میکنند که بتوانند در راستای ابراز عشق و علاقه شان از طریق ایجاد ارتباط کلامی نسبت به شنونده احساس صمیمیت و در حقیقت آرامش و امنیت نمایند. احساس عدم ارتباط با مرد برای زن به مقصود جدایی از او و قطع ارتباط کلامی برای همیشه می باشد.

حتما بخوانید: چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟

زنان خواستار ایجاد ارتباط کلامی هستند زیرا ارزش ارتباط کلامی برایشان بسیار مهم و ارزشمند است. بنابراین به شما مردان عزیز توصیه می کنم که صحبت های همسرتان را جدی قلمداد کنید و به نوعی خودتان را به عنوان شنونده ای مسئول در حفظ رابطه و ایجاد ارتباط کلامی و عاطفی با او تصور نمایید چرا که از دیدگاه درونی زنان برقراری رابطه کلامی با مرد موجب ایجاد مسیری برای انجام تعهدات در قبال محافظت از عشق و صمیمیت می شود. در این میان زنان دوست دارند تا مردان بدانند که ایجاد ارتباط کلامی به معنای حضور درکنار یکدیگر نیست، بلکه موضوعی به مراتب فراتر از آن است زیرا ارتباط کلامی به طور واقعی نیاز به نزدیکی و صمیمیت دارد.


 سپری کردن زمان، در کنار همسر ، اعتماد و اطمینان دادن به حرف های او، اجازة ورود به دنیای درونی خود و ابراز احساسات درونی در حین شنیدن حرف های، او از جمله عوامل ایجاد احساس ارتباط و صمیمیت میان زن و مرد می شود. زیرا کلمات پلی میان دنیای درونی مردان با احساس زنان است که خیلی زود موجب ایجاد صمیمیت بین آن ها    می شود.

حتما بخوانید: غذاهای قبل از بارداری

درک احساسات زنان

بنابراین دانستن این مطلب مهم است که زنان از گفتگو در مورد هر موضوعی که موجب ایجاد رابطة کلامی شود لذت میبرند به طور مثال در مورد کار و مشکلات آن، آرزوها و تمایلات درونی، نگرانی ها و  استرس های درونی، علایق و خواسته هایشان و... چرا که ارتباط کلامی تنها با ابراز عواطف درونی شکل می گیرد و گفتگو تنها راه برای ایجاد آن می باشد و اگر مردی خواهان شناخت دنیای درونی همسر خود است باید در درجة اول با او هم صحبت و هم کلام و گاهی شنوندة خوب حرف های او شود. زنان به طور واقعی در حین حرف زدن شان نیازی به تلفیق یا تحکیم حرفهایشان از سوی مرد ندارند بلکه تصورشان بر این است که مرد باید بدون ارائة نظر یا نصیحت به حرف های دل شان گوش دهد.

حتما گوش کنید: مشکلات هر روزه کودک

 

در حقیقت زنان جذاب میخواهند این موضوع را به مردان بفهمانند که: 

    زنان خواستار اثبات و تحکیم حرف هایشان به شنونده نمیباشند یعنی آن ها به طور واقعی نیازی به حل مشکلات کلامی خود بعد از اتمام حرف های شان از سوی شنونده ندارند.
    زنان تنها خواهان شنیدن حرف هایشان از سوی شنونده دارند یعنی زنان به طور واقعی نیاز به انتقال چگونگی احساسات خود در مورد مشکلات و صحبت های درونی شان به شنونده دارند. 

    ارتباط کلامی از دیدگاه زنان یعنی ارائة مشکلات احساسی بدون دریافت روش خاصی در حل آن ها از سوی شنونده.

درک احساس زنان


 شنیدن حرف های زنان به معنای ایجاد رابطه و تجربه ای نزدیک و صمیمی برای دستگیری احساسات جدید میان خود است تا بتوانند بواسطة شنیدن حرفهای او به راحتی وارد دنیای درونی اش شوند.

حتما بخوانید: حافظه تمام عیار

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

مهمترین عامل در پرورش هوش هیجانی یا هوش موفقیت

مهمترین عامل در پرورش هوش هیجانی یا هوش موفقیت

مهمترین عامل در پرورش هوش هیجانی یا هوش موفقیت خانواده اولین جایی است که کودک در آن هیجانات را یاد می‌گیرد. آموزش هیجانات نه تنها از طریق آموزش مستقیم و نوع رفتار والدین با کودک اتفاق می‌افتد، بلکه متأثر از چگونگی رفتار با احساسات خود و نوع برخوردشان با یکدیگر (پدر و مادر) خواهد بود.

عشق باید، پایدار بماند

عشق باید، پایدار بماند

عشق باید، پایدار بماند اگر زن و مردی تغییراتی در خود ایجاد نکنند، در نهایت زندگی آن­ها خسته کننده می­شود. تنوع و شادابی و ابتکار در رفتارها و برخوردها به زن و مرد کمک فراوانی می­کند. اگر زن و مرد خواهان یک زندگی زناشویی متنوع و شاداب هستند باید رشد و تغییر را در راس کار خود قرار دهند.

چگونه می­توان بدون دعوا درباره اختلاف نظرها صحبت کرد؟

چگونه می­توان بدون دعوا درباره اختلاف نظرها صحبت کرد؟

چگونه می ­توان بدون دعوا درباره اختلاف نظرها صحبت کرد؟ هنگامی که مردی نمی­تواند وظیفه خود را درست انجام بدهد و اشتباه می­کند، زن متوجه نیست که او چقدر حساس و آسیب پذیر می­شود. در این نوع مواقع­، مرد بیشتر از هر زمان دیگری به عشق و محبت همسرش احتیاج دارد. چناچه زن در این گونه موارد به مرد محبت نکند، او را بسیار آزرده خاطر خواهد کرد. البته ممکن است که زن ندانسته این کار را بکند. شاید فقط به دلیل ناامیدی این کار را انجام دهد، ولی مرد همه این­ها را به حساب تأیید نشدن از سوی همسرش می­گذارد و می­رنجد.

چگونه   از ابراز عشق و محبت خودداری می¬کنیم

چگونه از ابراز عشق و محبت خودداری می¬کنیم

چگونه   از ابراز عشق و محبت خودداری میکنیم ما دیگر بچه نیستیم¬. برای داشتن روابط زناشویی بالنده باید مسئولیت پذیر باشیم. ظهور دوبارة احساسات کودکی این احساس مسئولیت را تهدید می-کند. همیشه احساس می¬کنیم مقصر کسی دیگری است . وقتی تحت تأثیر احساسات گذشته قرار می¬گیریم¬، راه قلب¬مان مسدود می¬شود

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری یا شما به عنوان یک زوج برای باور یا درک این خبر به زمان نیاز دارید؟ بعضی از والدین این واقعیت را به صورت یک راز می پندارند و ترجیح می دهند برملا نشود. بعضی از اینکه این خبر را زود به دیگران بدهند نگرانند و معتقدند بارداری ناموفق و بدیمن خواهد بود و بعضی دیگر می گویند اگر هم فرزندمان سقط شود به دیگران خواهیم گفت.
• اگر کودک شما سقط شود چه احساسی خواهید داشت؟ برای بعضی ها موضوع سقط جنین بسیار محرمانه است و ترجیح می دهند سه ماهه اول ر

راز توانمندی  فرزندان ما

راز توانمندی فرزندان ما

راز توانمندی  فرزندان ما   پدر و مادر باید دقت کنند تا کودک در همان زمان کودکی، نحوه‌ی بیان خواسته‌هایش را عاقلانه فرا بگیرد. چون تصمیم‌گیری‌های غیر مسئولانه در زمان نوجوانی بسیار خطرناک است و نوجوانی کودک به یک چشم برهم‌زدنی در راه است.  

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید