قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

هفته سی وچهارم نوزادی

هفته سی وچهارم نوزادی
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 833 بازدید

هفته سی وچهارم نوزادی

هفته سی وچهارم نوزادی


تغذیه نوزاد

اکنون که فرزند شما غذاهای جامد نیز می‌خورد، می‌توانید با دادن کمی گوشت قرمز یا گوشت مرغ، پروتئین مورد نیاز بدن او را تأمین نمایید. به یاد داشته باشید که دانه‌ها، منشاء بزرگ و مهمی برای تأمین پروتئین به شمار می‌آیند. دستگاه گوارش کودک، در این سن، آمادهٔ تحمل این پروتئین‌های پر قدرت‌تر شده است و می‌تواند بافتار و قوام غذاهای گوشتی را قبول کند، ضمن این که خطر خفگی ناشی از بلع این مواد نیز کمتر شده است. غذاهای گوشتی و حبوبات باید به خوبی پخته و حداقل کمی له شوند تا خطر خفگی کاهش پیدا کند. دادن غذاهای متنوع به کودک، موجب آشنایی او با طعم‌های مختلف می‌شود. ممکن است کودک در این سن، هنوز خوردن پروتئین‌ها را دوست نداشته باشد. این کار را با دادن نمونه‌های غذایی به فرزند خود و بدون اعمال زور انجام دهید.

بازی

بچه‌ها، عاشق توپ بازی هستند. در این سن، فرزند شما، واقعاً به توپ بازی با شما علاقه دارد. بر روی زمین چند سانتی‌متری فرزند خود بنشینید و توپ کوچکی را به طرف او بفرستید. این کار موجب شادی و لبخند فرزندتان خواهد شد. اگر فرد بزرگسال دیگری رو به روی شما و در کنار فرزندتان بنشیند و به او کمک کند تا توپ را به طرف شما برگرداند شادی کودک بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

خواب

چنان چه فرزندتان در هنگام نیمه شب از خواب بیدار شد، ساکت و خونسرد باشید و چراغ اتاق را روشن نکنید و در صورتی که فکر می‌کنید به دلیل گرسنگی بیدار شده، بدون حرف زدن، به او شیر بدهید. بعضی از بچه‌ها، در این سن، چند شب را در طول یک ماه از خواب بیدار می‌شوند که امری طبیعی و موقتی است.

برای خرید محصول (تربیت بچه های دهه نودی) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی:  بروز احساسات درکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته بیست وسوم نوزادی

هفته بیست وسوم نوزادی

هفته بیست وسوم نوزادی در صورتی که به فرزند خود غلات (سرئال) می‌دهید این کار را با شیشه شیر انجام ندهید زیرا خطر بروز خفگی وجود دارد. از شکاف دادن سر شیشه خودداری کنید زیرا کار خطرناکی است. شیری که فرزند شما از داخل شیشه شیر می‌مکد نیاز به جویدن ندارد ولی سرئال باید جویده شود و به این دلیل خوردن آن از راه شیشه شیر می‌تواند موجب خفگی شود.

هفته هشتم نوزادی

هفته هشتم نوزادی

هفته هشتم نوزادی در این سن، شیرخوار، هنوز برای خوردن شیر در ساعات میانی شب از خواب بیدار می‌شود که ممکن است دفعات آن، برحسب وزن شیرخوار و سایر عوامل به بیش از یک بار برسد. یکی از راه‌های کمتر کردن دفعات بیدار شدن شیرخوار در هنگام شب، کم کردن مدت خواب او در ساعات روز است. برای این کار می‌توانید ساعات بیداری شیرخوار در طول روز را به طور تدریجی افزایش دهید.

هفته سی وهشتم نوزادی

هفته سی وهشتم نوزادی

هفته سی وهشتم نوزادی

    چند روش برای پرورش هیجان، پابه‌پای رشد و نمو کودک

چند روش برای پرورش هیجان، پابه‌پای رشد و نمو کودک

چند روش برای پرورش هیجان، پابه‌پای رشد و نمو کودک بررسی‌های متعدد نشان داده که سه ماهگی، آغاز ارتباط چهره‌ به‌ چهره‌ی کودکان و شروعی است بر یادگیری‌ها و درک کودک از پیرامونش.  

هفته بیست وپنجم نوزادی

هفته بیست وپنجم نوزادی

هفته بیست وپنجم نوزادی از 6 ماهگی می‌توانید دادن آب میوه به فرزند خود را آغاز کنید. آب میوه باید صددرصد خالص باشد. از نوشیدنی‌های دارای طعم میوه و نیز از آب‌میوه‌های مخلوط نباید استفاده کرد. آب‌میوه‌های آماده باید حتماً پاستوریزه باشند. آب میوه‌های غیرپاستوریزه می‌توانند موجب بیماری‌های میکروبی ناشی از ای. کولای (E.coli)، سالمونلا و کریپتوسپوریدیوم شوند. هرگز آب میوه را با شیشه شیر به کودک ندهید زیرا با این کار، کودک به خوردن دائمی آن با شیشه شیر عادت می‌کند و در نتیجه قند موجود در آن باعث آسیب دندان‌هایش می‌شود.

هفته سوم نوزادی

هفته سوم نوزادی

هفته سوم نوزادی ممکن است از این هفته بخواهید مدتی را همراه با نوزاد خود، در خارج از منزل به سر برید. بنابراین پوشک و وسایل لازم نوزاد را در ساک او قرار دهید و برای انجام کارهایی مانند خرید یا ملاقات دوستان از منزل خارج شوید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید