کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

هفته سی وچهارم نوزادی

هفته سی وچهارم نوزادی
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 912 بازدید

هفته سی وچهارم نوزادی

هفته سی وچهارم نوزادی


تغذیه نوزاد

اکنون که فرزند شما غذاهای جامد نیز می‌خورد، می‌توانید با دادن کمی گوشت قرمز یا گوشت مرغ، پروتئین مورد نیاز بدن او را تأمین نمایید. به یاد داشته باشید که دانه‌ها، منشاء بزرگ و مهمی برای تأمین پروتئین به شمار می‌آیند. دستگاه گوارش کودک، در این سن، آمادهٔ تحمل این پروتئین‌های پر قدرت‌تر شده است و می‌تواند بافتار و قوام غذاهای گوشتی را قبول کند، ضمن این که خطر خفگی ناشی از بلع این مواد نیز کمتر شده است. غذاهای گوشتی و حبوبات باید به خوبی پخته و حداقل کمی له شوند تا خطر خفگی کاهش پیدا کند. دادن غذاهای متنوع به کودک، موجب آشنایی او با طعم‌های مختلف می‌شود. ممکن است کودک در این سن، هنوز خوردن پروتئین‌ها را دوست نداشته باشد. این کار را با دادن نمونه‌های غذایی به فرزند خود و بدون اعمال زور انجام دهید.

بازی

بچه‌ها، عاشق توپ بازی هستند. در این سن، فرزند شما، واقعاً به توپ بازی با شما علاقه دارد. بر روی زمین چند سانتی‌متری فرزند خود بنشینید و توپ کوچکی را به طرف او بفرستید. این کار موجب شادی و لبخند فرزندتان خواهد شد. اگر فرد بزرگسال دیگری رو به روی شما و در کنار فرزندتان بنشیند و به او کمک کند تا توپ را به طرف شما برگرداند شادی کودک بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

خواب

چنان چه فرزندتان در هنگام نیمه شب از خواب بیدار شد، ساکت و خونسرد باشید و چراغ اتاق را روشن نکنید و در صورتی که فکر می‌کنید به دلیل گرسنگی بیدار شده، بدون حرف زدن، به او شیر بدهید. بعضی از بچه‌ها، در این سن، چند شب را در طول یک ماه از خواب بیدار می‌شوند که امری طبیعی و موقتی است.

برای خرید محصول (تربیت بچه های دهه نودی) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی:  بروز احساسات درکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته نوزدهم نوزادی

هفته نوزدهم نوزادی

هفته نوزدهم نوزادی چنان چه به تدریج شروع به دادن غذاهای جامد به فرزند خود کرده‌اید، باید به مسایل مربوط به این کار نیز توجه نمایید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید از وسایل پلاستیکی برای دادن غذاهای جامد به فرزندتان استفاده کنید باید این وسایل، فاقد بیسفنول ـ (BPA)A و سایر مواد سمی شیمیایی باشند. از پلاستیک‌ها، بشقاب‌ها و وسایل مخصوص «آلی»تر استفاده کنید. با این که وسایل شیشه‌ای، از ایمن‌ترین وسایل از نظر شیمیایی به شمار می‌آیند ولی به دلیل احتمال شکستن، برای کودک خطرناک هستند.

هفته بیست وپنجم نوزادی

هفته بیست وپنجم نوزادی

هفته بیست وپنجم نوزادی از 6 ماهگی می‌توانید دادن آب میوه به فرزند خود را آغاز کنید. آب میوه باید صددرصد خالص باشد. از نوشیدنی‌های دارای طعم میوه و نیز از آب‌میوه‌های مخلوط نباید استفاده کرد. آب‌میوه‌های آماده باید حتماً پاستوریزه باشند. آب میوه‌های غیرپاستوریزه می‌توانند موجب بیماری‌های میکروبی ناشی از ای. کولای (E.coli)، سالمونلا و کریپتوسپوریدیوم شوند. هرگز آب میوه را با شیشه شیر به کودک ندهید زیرا با این کار، کودک به خوردن دائمی آن با شیشه شیر عادت می‌کند و در نتیجه قند موجود در آن باعث آسیب دندان‌هایش می‌شود.

هفته هفدهم نوزادی

هفته هفدهم نوزادی

هفته هفدهم نوزادی می‌توانید شیرخوار را به نزدیک میز غذاخوری خود بیاورید تا بتواند هنگام خوردن، شما و سایر اعضای خانواده را ببیند. چنان چه فرزندتان در زمانی که شما غذا می‌خورید مایل به غذا خوردن باشد می‌توانید همزمان با غذا خوردن خود، فرزندتان را نیز با شیر خود یا شیر خشک تغذیه کنید. همچنین می‌توانید مقداری آب به او بدهید. قاعدتاً، شیرخواران در این سن، به عنوان برآورده شدن نیازهای تغذیه‌ای به نوشیدن آب نیاز ندارند

هفته چهل وپنجم نوزادی

هفته چهل وپنجم نوزادی

هفته چهل وپنجم نوزادی

هفته سی ام  نوزادی

هفته سی ام نوزادی

هفته سی ام  نوزادی اکثر کودکان در این سنین دوست دارند خودشان مایعات را با لیوان بخورند. برای پیشگیری از ریخته شدن مایعات بر روی بدن و لباس فرزندتان، مقدار کمتری از مایع را در داخل لیوان بریزید. می‌توانید از لیوان‌های مخصوصی که برای جرعه جرعه خورد ساخته شده‌اند استفاده کنید.

هفته پنجاه و دوم نوزادی

هفته پنجاه و دوم نوزادی

هفته پنجاه و دوم نوزادی

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید