قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

هفته سی وچهارم نوزادی

هفته سی وچهارم نوزادی
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 723 بازدید

هفته سی وچهارم نوزادی

هفته سی وچهارم نوزادی


تغذیه نوزاد

اکنون که فرزند شما غذاهای جامد نیز می‌خورد، می‌توانید با دادن کمی گوشت قرمز یا گوشت مرغ، پروتئین مورد نیاز بدن او را تأمین نمایید. به یاد داشته باشید که دانه‌ها، منشاء بزرگ و مهمی برای تأمین پروتئین به شمار می‌آیند. دستگاه گوارش کودک، در این سن، آمادهٔ تحمل این پروتئین‌های پر قدرت‌تر شده است و می‌تواند بافتار و قوام غذاهای گوشتی را قبول کند، ضمن این که خطر خفگی ناشی از بلع این مواد نیز کمتر شده است. غذاهای گوشتی و حبوبات باید به خوبی پخته و حداقل کمی له شوند تا خطر خفگی کاهش پیدا کند. دادن غذاهای متنوع به کودک، موجب آشنایی او با طعم‌های مختلف می‌شود. ممکن است کودک در این سن، هنوز خوردن پروتئین‌ها را دوست نداشته باشد. این کار را با دادن نمونه‌های غذایی به فرزند خود و بدون اعمال زور انجام دهید.

 

بازی

بچه‌ها، عاشق توپ بازی هستند. در این سن، فرزند شما، واقعاً به توپ بازی با شما علاقه دارد. بر روی زمین چند سانتی‌متری فرزند خود بنشینید و توپ کوچکی را به طرف او بفرستید. این کار موجب شادی و لبخند فرزندتان خواهد شد. اگر فرد بزرگسال دیگری رو به روی شما و در کنار فرزندتان بنشیند و به او کمک کند تا توپ را به طرف شما برگرداند شادی کودک بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

 

خواب

چنان چه فرزندتان در هنگام نیمه شب از خواب بیدار شد، ساکت و خونسرد باشید و چراغ اتاق را روشن نکنید و در صورتی که فکر می‌کنید به دلیل گرسنگی بیدار شده، بدون حرف زدن، به او شیر بدهید. بعضی از بچه‌ها، در این سن، چند شب را در طول یک ماه از خواب بیدار می‌شوند که امری طبیعی و موقتی است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است تنها زمینه های شناسایی، رشد و شکوفایی آنها فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته سی ونهم نوزادی

هفته سی ونهم نوزادی

هفته سی ونهم نوزادی

هفته بیستم نوزادی

هفته بیستم نوزادی

هفته بیستم نوزادی چنان چه از پمپ شیردوش استفاده می‌کنید و مقدار شیری که به وسیله آن می‌دوشید، اخیراً کم شده است، اجزای تشکیل‌دهنده آن را بررسی کنید و در صورت بروز اشکال در هر قسمت به تعویض آن بپردازید.

هفته سوم نوزادی

هفته سوم نوزادی

هفته سوم نوزادی ممکن است از این هفته بخواهید مدتی را همراه با نوزاد خود، در خارج از منزل به سر برید. بنابراین پوشک و وسایل لازم نوزاد را در ساک او قرار دهید و برای انجام کارهایی مانند خرید یا ملاقات دوستان از منزل خارج شوید.

هفته دوازدهم نوزادی

هفته دوازدهم نوزادی

هفته دوازدهم نوزادی با توجه به این که فرزند شما در حال رشد است ممکن است در این هفته نیز به شکل جهشی مقدار بیشتری شیر بخورد و مدت زمان طولانی‌تری نیز برای شیردهی به او مورد نیاز باشد که نتیجه آن، افزایش توانایی‌های جسمی و ذهنی فرزندتان خواهد بود.

هفته چهل وهفتم نوزادی

هفته چهل وهفتم نوزادی

هفته چهل وهفتم نوزادی

هفته چهل وچهارم نوزادی

هفته چهل وچهارم نوزادی

هفته چهل وچهارم نوزادی

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید