کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

هفته سی وششم نوزادی

هفته سی وششم نوزادی
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 723 بازدید

هفته سی وششم نوزادی

هفته سی وششم نوزادی


یکی از نگرانی‌های عمده این مرحله، احتمال بروز خفگی ناشی از خوردن غذاهای جامد است به ویژه به این دلیل که بعضی از بچه‌ها به سرعت، قطعات بزرگ این نوع غذاها را در دهان می‌گذارند. همواره هنگامی که کودک مشغول خوردن غذاهای جامد است در کنارش حضور داشته باشید. بچه‌ها ممکن است بدون اعلام خطر و به سرعت دچار خفگی شوند.

چنان چه تصور می‌کنید فرزندتان در حال خفه شدن است، به سرعت او را از جا بلند کنید و داخل دهانش را ببینید. اگر می‌توانید جسم خارجی را در دهان کودک مشاهده کنید، کودک را به پشت بخوابانید و سپس به آرامی و با حرکت‌های جارویی، با دو انگشت خود آن را خارج نمایید. در صورتی که با این کار، مشکل برطرف نشد، کودک را از جا بلند کنید و در حالی که سرش پایین‌تر از بدن قرار گرفته است و صورت و فکش را با دست خود حمایت می‌کنید، با کف دست خود، پنج ضربهٔ محکم به ناحیه بین دو کتف کودک وارد نمایید. در صورت عدم موفقیت، کودک را به پشت بخوابانید و با دو انگشت خود، پنج ضربه به زیر نوک پستان‌های کودک وارد آورید. چنان چه باز هم جسم خارجی از دهان کودک خارج نشد، از امداد اورژانس کمک بگیرید و تا رسیدن امداد، حرکات ضربه‌ای به جلو و عقب کودک را تکرار نمایید.

چنان چه کودک می‌تواند سرفه کند یا به خوبی نفس بکشد کاری نکنید تا خودش جسم خارجی را از دهان به بیرون بدهد. انجام اقدامات کمکی به شکل زودرس و غیر ضروری می‌تواند موجب آسیب کودک شود. بهتر است برای فراگیری اقدامات کمکی اولیه در کلاس‌های مخصوص آموزشی شرکت کنید.

خواب نوزاد

چنان چه علایم درآوردن دندان را در کودک مشاهده می‌کنید، قبل از خواب شب، اسباب‌بازی سرد مخصوص جویدن را به او بدهید یا لثه کودک را به آرامی ماساژ دهید. می‌توانید با نظر پزشک، به فرزند خود مسکنی مانند استامینوفن بدهید. مالیدن داروی بی‌حس‌کننده به لثه‌ها باید با احتیاط و با نظر پزشک صورت گیرد. بعضی از متخصصان کودکان این داروها را توصیه نمی‌کنند زیرا رفلکس عق زدن به وسیله آنها از بین می‌رود.

بازی

در هنگامی که مشغول تهیه غذا برای اعضای خانواده هستید، قطعات کوچکی از غذاهای کم کالری شامل میوه یا سبزیجات را در بشقاب کودک و بر روی میز جلوی صندلی مخصوص او قرار دهید تا به بازی کردن و خوردن آن مشغول شود.

برای خرید محصول (طراحی فرزند تولد تا 2 سالگی) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: سلام دادن کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

وضع حمل دو قلوها

وضع حمل دو قلوها

وضع حمل دو قلوها  تقریبا همیشه خانم‌هایی که سه قلو باردارند، سزارین می‌شوند؛ اما به تازگی برخی مطالعات نشان داده است که انجام زایمان طبیعی در شرایط بسیار خاص و ضوابط و مراقبت‌های بسیار شدید گاه امکان پذیر است. از آنجایی که تقریبا تمام سه قلوها از طریق سزارین متولد می‌شوند، مطالب زیر خطاب به بانوانی است که دوقلو باردارند

هفته هجدهم نوزادی

هفته هجدهم نوزادی

هفته هجدهم نوزادی لباس خواب مخصوص کودک باید از نوع مقاوم به آتش باشد تا در صورت بروز آتش‌سوزی موجب سوختگی کودک نشود. بعضی از بچه‌ها نسبت به مواد این نوع لباس‌ها حساسیت دارند و دچار تحریک پوستی می‌شوند. در این صورت نباید از این لباس‌ها برای فرزند خود استفاده کنید.

شیر دادن به نوزاد با شیشه شیر

شیر دادن به نوزاد با شیشه شیر

شیر دادن به نوزاد با شیشه شیر  ممکن است از همان روز اول تولد تصمیم گرفته باشید به نوزاد شیر خشک بدهید و معتقدید که شیردادن کار شما نیست. شاید هم چند وقتی شیر خودتان را به نوزاد بدهید و بخواهید پس از برگشتن به سر کارتان شیر خشک را جایگزین شیر مادر کنید. همچنین ممکن است بخواهید گاهی به خود استراحت داده و به او شیر خشک بدهید یا از پدر نوزاد بخواهید گاهی شبها به نوزاد شیر بدهد. 
حالا دلیل شیر خشک دادن و شیر دادن با....

نوزادان در ده ماهگی

نوزادان در ده ماهگی

ویژگی نوزادان در ده ماهگی در ده ماهگی برای نوزاد شما چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

هفته سی وهشتم نوزادی

هفته سی وهشتم نوزادی

هفته سی وهشتم نوزادی

خواص خرما در دوران بارداری

خواص خرما در دوران بارداری

خواص خرما در دوران بارداری مصرف خرما در باردازی، فرزندی بردبار، پاک و زیبا را به ثمر مینشاند به ویژه در روایات بر مصرف خرما در دوران زایمان تاکید ویژه‌‌‌‌ای شده است. بنابراین در ماه آخر بارداری از مصرف خرما دریغ نورزید. به تجربه هم ثابت شده است که این امر به تسهیل زایمان کمک بسیاری میکند. اگرچه به طور معمول به شما اجازه داده نخواهد شد که در اتاق زایمان چیزی بخورید ولی قبل از رفتن به اتاق زایمان .....

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید