قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

هفته سی وششم نوزادی

هفته سی وششم نوزادی
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 570 بازدید

هفته سی وششم نوزادی

هفته سی وششم نوزادی


یکی از نگرانی‌های عمده این مرحله، احتمال بروز خفگی ناشی از خوردن غذاهای جامد است به ویژه به این دلیل که بعضی از بچه‌ها به سرعت، قطعات بزرگ این نوع غذاها را در دهان می‌گذارند. همواره هنگامی که کودک مشغول خوردن غذاهای جامد است در کنارش حضور داشته باشید. بچه‌ها ممکن است بدون اعلام خطر و به سرعت دچار خفگی شوند.

 

 

چنان چه تصور می‌کنید فرزندتان در حال خفه شدن است، به سرعت او را از جا بلند کنید و داخل دهانش را ببینید. اگر می‌توانید جسم خارجی را در دهان کودک مشاهده کنید، کودک را به پشت بخوابانید و سپس به آرامی و با حرکت‌های جارویی، با دو انگشت خود آن را خارج نمایید. در صورتی که با این کار، مشکل برطرف نشد، کودک را از جا بلند کنید و در حالی که سرش پایین‌تر از بدن قرار گرفته است و صورت و فکش را با دست خود حمایت می‌کنید، با کف دست خود، پنج ضربهٔ محکم به ناحیه بین دو کتف کودک وارد نمایید. در صورت عدم موفقیت، کودک را به پشت بخوابانید و با دو انگشت خود، پنج ضربه به زیر نوک پستان‌های کودک وارد آورید. چنان چه باز هم جسم خارجی از دهان کودک خارج نشد، از امداد اورژانس کمک بگیرید و تا رسیدن امداد، حرکات ضربه‌ای به جلو و عقب کودک را تکرار نمایید.

چنان چه کودک می‌تواند سرفه کند یا به خوبی نفس بکشد کاری نکنید تا خودش جسم خارجی را از دهان به بیرون بدهد. انجام اقدامات کمکی به شکل زودرس و غیر ضروری می‌تواند موجب آسیب کودک شود. بهتر است برای فراگیری اقدامات کمکی اولیه در کلاس‌های مخصوص آموزشی شرکت کنید.

 

خواب نوزاد

چنان چه علایم درآوردن دندان را در کودک مشاهده می‌کنید، قبل از خواب شب، اسباب‌بازی سرد مخصوص جویدن را به او بدهید یا لثه کودک را به آرامی ماساژ دهید. می‌توانید با نظر پزشک، به فرزند خود مسکنی مانند استامینوفن بدهید. مالیدن داروی بی‌حس‌کننده به لثه‌ها باید با احتیاط و با نظر پزشک صورت گیرد. بعضی از متخصصان کودکان این داروها را توصیه نمی‌کنند زیرا رفلکس عق زدن به وسیله آنها از بین می‌رود.

بازی

در هنگامی که مشغول تهیه غذا برای اعضای خانواده هستید، قطعات کوچکی از غذاهای کم کالری شامل میوه یا سبزیجات را در بشقاب کودک و بر روی میز جلوی صندلی مخصوص او قرار دهید تا به بازی کردن و خوردن آن مشغول شود.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

تمامی ما از آغاز دوران تحصیل این نصیحت معروف پدر و مادرهایمان را به خاطر داریم: "خوب درس بخون تا واسه ی خودت کسی بشی" اما شاید هیچ کدام از این پدر مادرها به ما یاد ندادند که این "خوب درس خواندن" یعنی چه!

هوشهای  هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هوشهای هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

در جهان امروز تحقیقات گسترده‌ای در زمینه‌ی هوش و استعداد کودکان صورت گرفته و می‌ گیرد.

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است تنها زمینه های شناسایی، رشد و شکوفایی آنها فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

مشکلات بالقوه ی سه ماه دوم بارداری

مشکلات بالقوه ی سه ماه دوم بارداری

مشکلات بالقوه ی سه ماه دوم بارداری درسه ماهه ی دوم بارداری  تعداد مراجعات به پزشک باید افزایش یابد چرا که معاینه دقیق از بروز برخی مشکلات جلوگیری می کند

طریقه ی انجام تست های تکمیلی در بارداری

طریقه ی انجام تست های تکمیلی در بارداری

طریقه ی انجام تست های تکمیلی در دوران  بارداری با گرفتن مایع امنیوتیک  و نمونه برداری از جفت آزمایشات تکمیلی غربالگری انجام می شود  

طراحی  فرزند -تقویت هوش کودک

طراحی فرزند -تقویت هوش کودک

تقویت هوش نوزادان بعد از تولد با روش های مناسب بعد از تولد یک نوزاد باهوش داشته باشید.

هفته چهل ودوم نوزادی

هفته چهل ودوم نوزادی

هفته چهل ودوم نوزادی

بارداری مجدد پس از زایمان

بارداری مجدد پس از زایمان

بارداری مجدد پس از زایمان هنوز پزشکان و والدین به اتفاق نظر دربارهی زمان دقیق و مناسب بارداری مجدد پس از زایمان قبلی نرسیده‌اند. احتمالاً مهم‌ترین عامل در اقدام به بارداری مجدد این است که فرد از لحاظ سلامت عمومی شرایط مناسبی داشته باشد. اگر بتوانید به وضعیت سلامت قبل از بارداری تان برسید و وزن مناسب و ایده آل خود را پس از بارداری به دست آورید و فقدان ویتامین‌ها و مواد معدنی از دست ........

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید