قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

هفته سی وششم نوزادی

هفته سی وششم نوزادی
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 670 بازدید

هفته سی وششم نوزادی

هفته سی وششم نوزادی


یکی از نگرانی‌های عمده این مرحله، احتمال بروز خفگی ناشی از خوردن غذاهای جامد است به ویژه به این دلیل که بعضی از بچه‌ها به سرعت، قطعات بزرگ این نوع غذاها را در دهان می‌گذارند. همواره هنگامی که کودک مشغول خوردن غذاهای جامد است در کنارش حضور داشته باشید. بچه‌ها ممکن است بدون اعلام خطر و به سرعت دچار خفگی شوند.

 

 

چنان چه تصور می‌کنید فرزندتان در حال خفه شدن است، به سرعت او را از جا بلند کنید و داخل دهانش را ببینید. اگر می‌توانید جسم خارجی را در دهان کودک مشاهده کنید، کودک را به پشت بخوابانید و سپس به آرامی و با حرکت‌های جارویی، با دو انگشت خود آن را خارج نمایید. در صورتی که با این کار، مشکل برطرف نشد، کودک را از جا بلند کنید و در حالی که سرش پایین‌تر از بدن قرار گرفته است و صورت و فکش را با دست خود حمایت می‌کنید، با کف دست خود، پنج ضربهٔ محکم به ناحیه بین دو کتف کودک وارد نمایید. در صورت عدم موفقیت، کودک را به پشت بخوابانید و با دو انگشت خود، پنج ضربه به زیر نوک پستان‌های کودک وارد آورید. چنان چه باز هم جسم خارجی از دهان کودک خارج نشد، از امداد اورژانس کمک بگیرید و تا رسیدن امداد، حرکات ضربه‌ای به جلو و عقب کودک را تکرار نمایید.

چنان چه کودک می‌تواند سرفه کند یا به خوبی نفس بکشد کاری نکنید تا خودش جسم خارجی را از دهان به بیرون بدهد. انجام اقدامات کمکی به شکل زودرس و غیر ضروری می‌تواند موجب آسیب کودک شود. بهتر است برای فراگیری اقدامات کمکی اولیه در کلاس‌های مخصوص آموزشی شرکت کنید.

 

خواب نوزاد

چنان چه علایم درآوردن دندان را در کودک مشاهده می‌کنید، قبل از خواب شب، اسباب‌بازی سرد مخصوص جویدن را به او بدهید یا لثه کودک را به آرامی ماساژ دهید. می‌توانید با نظر پزشک، به فرزند خود مسکنی مانند استامینوفن بدهید. مالیدن داروی بی‌حس‌کننده به لثه‌ها باید با احتیاط و با نظر پزشک صورت گیرد. بعضی از متخصصان کودکان این داروها را توصیه نمی‌کنند زیرا رفلکس عق زدن به وسیله آنها از بین می‌رود.

بازی

در هنگامی که مشغول تهیه غذا برای اعضای خانواده هستید، قطعات کوچکی از غذاهای کم کالری شامل میوه یا سبزیجات را در بشقاب کودک و بر روی میز جلوی صندلی مخصوص او قرار دهید تا به بازی کردن و خوردن آن مشغول شود.


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: سلام دادن کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

پرورش و تربیت بچه‌های دهه نودی

پرورش و تربیت بچه‌های دهه نودی

متاسفانه دنیای مدرن امروز در حال نابودی فرزندان ماست و شما به عنوان والدین مسئول وظیفه دارید تا کودکانتان را نجات دهید و آینده‌ای روشن برای آنها بسازید. و حل این مشکلات به سادگی و با راه کارهای سریع قابل حل شدن نیست. دنیای امروز دنیای تکنولوژی و پیشرفت علم است اما آیا رشد بیولوژیکی انسان نیز به همین سرعت پیشرفت کرده است؟ تضاد بین این عامل باعث شده تا کودکان توانایی‌های یادگیری و درست رفتار کردن را از دست بدهند.      

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

 نوآوری  و اختراع (12-3 سال)

نوآوری و اختراع (12-3 سال)

شاید بارها و بارها در بین گپ و گغتگوهای خودمانی این جمله به گوشتان رسیده باشد. دوره ما که این چیزا نبود. امروز با یه تلفن می‌تونی به بیزینس کار حرفه‌ای باشی و تمام و کمال به کارهات رسیدگی کنی. این همه پیشرفت بشر طی مدت زمان کوتاهی شکل گرفت و شاید بتوان گفت ده سال اخیر اوج پیشرفت بشری در رابطه با تکنولوژی و علم بوده و همچنان هر ثانیه این پیشرفت‌ها شکل دیگری می‌گیرد. در این میان جایگاه فرزند شما به عنوان یک نسل مدرن امروزی کجاست؟ آیا او نیز می‌تواند اثری ماندگار از خود بجای بگذارد.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

اولین مشاوره و آزمایشات بارداری

اولین مشاوره و آزمایشات بارداری

اولین مشاوره وآزمایشات بارداری با اولین مراجعه به پزشک او خانم باردار را برای یک سری آزمایشات ضروری مشاوره می دهد و او را به آزمایشگاه ارجاع می دهد

هفته پنجاهم نوزادی

هفته پنجاهم نوزادی

هفته پنجاهم نوزادی

بازی‌ها و اسباب بازی های مناسب برای نوزادان 12 ماهه

بازی‌ها و اسباب بازی های مناسب برای نوزادان 12 ماهه

بازی‌ها و اسباب بازی های مناسب برای نوزادان 12 ماهه نیز نکات بیشماری دارد که شما باید قبل از فراهم کردن اسباب بازی مورد نظر کاملا از کارایی و هدفمندی آن آگاهی لازم را کسب کنید. 

چگونه اتاق کودک را آماده کنیم؟

چگونه اتاق کودک را آماده کنیم؟

چگونه اتاق کودک را آماده کنیم؟ نکاتی مهمتر از تزئین اتاق وجود دارد که در اینجا به ذکر آن می پردازیم. 
 گهواره. در ساختن گهواره باید اصول ایمنی کاملاً رعایت شده و فاصله میله هایش نباید بیشتر از 6 سانتی متر باشد و نیز نباید شکافی در قسمت بالا و پایین و گوشه های آن وجود داشته باشد زیرا ممکن است لباس کودک به آن گیر کند.

هفته چهل وهشتم نوزادی

هفته چهل وهشتم نوزادی

هفته چهل وهشتم نوزادی

نوزادان در نه ماهگی

نوزادان در نه ماهگی

ویژگی نوزادان در نه ماهگی نه ماهگی نوزادان و طعم های خوشمزه

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید