قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

فکر زایمان

فکر زایمان
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/29 0 نظر 168 بازدید

فکر زایمان 

در سه ماهه ی سوم بارداری باید آمادگی لاز برای زایمان را به دست آورد و در رابطه با موقعیت های مختلف فکر شود و تصمیم گرفت

فکر زایمان


هر چه به پایان سه ماهه‌ی سوم نزدیک می‌شوید، احتمالا بیشتر به زایمان خود و چگونگی آن فکر خواهید کرد. بسیاری از مراجعه کنندگان ما می‌خواهند بدانند که درد ناگهانی زایما چه زمان آغاز می‌شود و آیا می-توان این زمان درد را کوتاه‌تر کرد یا آن را جلوتر انداخت یا نه. در این فصل به برخی از این سوالات پاسخ خواهیم داد.


برنامه‌ی زایمان برای خود بنوسید


پزشکان خیلی مشتاق‌اند که شما هم در مورد چگونگی اجرا یا برنامه‌ریزی برای زایمان‌تان دخالت کنید. آماده-سازی فهرستی از نظرات خود در مورد نحوه‌ی زایمان برنامه‌ی زایمان نامیده می‌شود. محتوای دقیق برنامه‌ی تولد نوزادتان شامل تمامی اولویت‌ها و خواسته‌های شماست. مواردی که در برنامه‌ی خود قید می‌کنید ممکن است شامل سوالات زیر باشد:

                                     فکر زایمان


من و همسرم می‌توانیم از روند پیشرفت مراحل زایمان مطلع شویم.
همان مامایی که همیشه مرا معاینه می‌کرده، می‌تواند در طول زایمان همراهم باشد؟
ممکن است تمام اعضای تیم زایمان در اولین دیدار، خود را به من معرفی کنند؟
مامایی که می‌خواهد در وضع حمل کمک کند به خواسته‌های من توجه می‌کند، مثلا به اینکه زایمانی کاملا طبیعی و بدون تزریق مسکن داشته باشم و همه چیز به آرامی و طبیعی پیش برود؟
چه امکاناتی در این مرکز زایمان وجود دارد. برای مثال آیا امکان بی‌حسی نخاعی یا دستگاه‌های مجهز زایمان و نگهداری نوزادان نارس وجود دارد یا چه نوع داروهای مسکنی در این مرکز در دسترس است؟
بیمارستان امکانات زایمان در آب را دارد؟ آیا می‌توانم از این امکانات استفاده کرده و آن‌ها را رزرو کنم؟
نوزاد من ممکن است در صورت طبیعی بودن زایمان فورا پس از تولد در آغوش من قرار بگیرد؟
همسرم می‌تواند بند ناف را قطع کند؟
باید فورا به نوزاد شیر بدهم؟

حتما بخوانید: عوارض آزار دهنده در سه ماهه ی دوم بارداری

سلامتی 


اولین موضوع مهم و مورد توجه پزشکان سلامتی شما و نوزاد است. مثلا اگر پزشک نوزادتان را در معرض خطر ببیند یا علائم خطرناکی مشاهده کند، ممکن است فورا اقدامی انجام دهد که شما آن را تقاضا نکرده باشید. اگرچه ممکن است از پزشک خواسته باشید که در طول عمل وضع حمل در جریان همه چیز قرار بگیرید؛ اما در صورت بروز برخی مشکلات، پرشک ممکن است برای حفظ آرامش‌تان، بعضی مسائل را با شما در میان نگذارد.
نوشتن برنامه‌ی ایده‌آل تولد نوزاد در اوقات فراغت می‌تواند تفریح خوبی برای شما و همسرتان باشد و در این زمان می‌توانید به همسر باردارتان بیشتر توجه نشان دهید و نظرات خود را در مورد موضوع زایمان مطرح کنید. به همسرتان بگویید که شما در کنار او هستید و هر نقش و وظیفه‌ای که باشد با تمام قدرت برایش انجام می‌دهید. البته در هر صورت به خاطر داشته باشید که او کسی است که باید همه‌ی مراحل سخت زایمان را به تنهایی انجام دهد.

چه وقت نوزاد من به دنیا می آید؟


زمان زایمان «چه وقت نوزاد من به دنیا می‌آید؟» این سوالی است که خانم‌های باردار هر چه به زمان زایمان خود نزدیکتر می‌شوند بیشتر از پزشک خود می‌پرسند؛ اما پزشکان نمی‌توانند زمان دقیقی را مشخص کنند و حتی گوی شیشه‌ای پیشگویی هم نمی‌تواند کمکی کند.

                                                     فکر زایمان


گاهی اوقات خانمی که لگن او بزرگ ولی بسته است، ظرف 12 ساعت پس از معاینه‌ی داخلی ممکن است شروع به زایمان کند، گرچه برخی خانم‌های دیگر حتی با وجود باز شدن 3 سانتی‌متری دهانه‌ی لگن‌شان، ممکن است حتی تا چند هفته به این طرف و آن طرف بروند و دچار درد زایمان نشوند. برخی از علایمی که می‌تواند نشانگر آغاز زمان زایمان باشد شامل کاهش ترشحات غلیظ لگنی، خروج ترشحات خونابه‌ای، افزایش انقباضات رحمی برکستون هیکس و اسهال است. اما باز هم هیچ چیزی علامت دقیق شروع زمان زایمان نیست. گاهی کاهش و نبود ترشحات غلیظ لگنی با خروج ترشحات همراه خونابه چند ساعت، چند روز یا چند هفته قبل از زایمان ممکن است اتفاق بیفتد و در برخی موارد اصلا اتفاق نیفتد. این پیش‌بینی‌ناپذیری زمان دقیق زایمان، به نگرانی شما می‌افزاید، اما همین امر دوره‌ی بارداری را هیجان‌انگیزتر می‌کند.

حتما بخوانید: نرمش و ورزش در دوران بارداری


مالیدن و ماساژ نسبتا شدید نوک سینه‌ها، می‌تواند موجب انقباضات رحمی شود و رحم را تحریک به آغاز روند زایمان کند، اما این کار نباید در خانه انجام شود، چرا که ممکن است موجب انقباضات شدید رحمی و تحریک فوق‌العاده‌ی آن شود که برای سلامت شما و نوزادتان خوب نیست. بنابراین مالش نوک سینه روش مطمئنی نیست. چرا که به محض توقف آن معمولا انقباضات رحمی هم متوقف می‌شود.

                                             فکر زایمان


بهره‌گیری از ماساژ ناحیه پرینه


در چند سال گذشته، ماساژ پرینه (ناحیه بین مقعد و واژن) برای کمک به زایمان رواج بسیاری پیدا کرده است. در این روش از روغن یا کرمی برای ماساژ این ناحیه استفاده می‌شود تا بدن مادر برای زایمان طبیعی آماده‌تر شود و نیاز به انجام اپیزیوتومی ( بریدن پرینه برای ایجاد فضای بیشتر ، تا کودک بتواند هنگام زایمان عبور کند) کاهش یابد اگرچه مدارک معتبری مبنی بر فواید این روش وجود ندارد اما امتحان آن هم بی ضرر است
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است تنها زمینه های شناسایی، رشد و شکوفایی آنها فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

فواید گریه کردن نوزادان

فواید گریه کردن نوزادان

فواید گریه کردن نوزادان ای مفضل از منافع گریه کودکان نیز آگاه باش، بدان که در مغز کودکان رطوبتی است که اگر در آن بماند بیماری‌ها و نارسایی‌های سخت و ناگوار به او رساند؛ مانند نابینایی و شبیه آن. گریه آن رطوبت را از سر کودکان سرازی و بیرون میکند و بدین وسیله سلامتی تن و درستی چشم ایشان را ف................

نوزادان در یک ماهگی

نوزادان در یک ماهگی

ویژگی های نوزادان در یک ماهگی نوزاد تازه به دنیا آمده شما در ماه اول پس از تولد چه ویژگی هایی دارند.

هفته چهارم نوزادی

هفته چهارم نوزادی

هفته چهارم نوزادی معمولاً از این هفته، تغذیه نوزاد بهتر می‌شود و ممکن است نوزاد در بین هر بار شیر خوردن به مدت طولانی‌تری بخوابد. تعداد دفعات شیر خوردن به حداقل 8 بار در طول روز می‌رسد ولی در بسیاری از نوزادان بیشتر است. در هفته چهارم، نوزادان حداقل یک بار در طول شب شیر می‌خورند. توجه داشته باشید که چنان چه به زور، مقدار بیشتر شیر به نوزاد بدهید، این کار موجب خوابیدن بیشتر نوزاد در ساعات شب نمی‌شود بلکه ممکن است استفراغ نوزاد را به دنبال داشته باشد.

میزان مصرف گیاهان سنتی در دوران بارداری

میزان مصرف گیاهان سنتی در دوران بارداری

میزان مصرف گیاهان سنتی در دوران بارداری دکترهای علفی و قابله‌ها قرن‌ها است که در دوران بارداری از گیاهان به عنوان ابزاری برای تحریک زایمان، بهبود توان رحم، تسکین و آرامش مادر و چیزهای دیگر استفاده کرده‌اند. بعضی از معروف‌ترین گیاهان آنها عبارتند از برگ تمشک قرمز، نعناع، زنجبیل، بابونه و شنبلیله که ما این را در لیست 100 غذای دوران بارداری به طور خلاصه ذکر کنیم ولی قبل از همه چیز اجازه دهید مجددا تاکید کنیم که وقتی ما آنها را در توصیه‌های خود می‌آوریم منظورمان مقدار متعادل آن است مثلا به صورت روزی یک فنجان چای گیاهی است نه مصرف خیلی زیاد آنها یا به صورت مکمل‌ها سرانجام به 3 گیاه...

هفته بیست و چهارم بارداری

هفته بیست و چهارم بارداری

در هفته بیست و چهارم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و چهارم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و چهارم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید