قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

مصرف روغن زیتون کلید سلامتی جنین

مصرف روغن زیتون کلید  سلامتی جنین
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/19 0 نظر 86 بازدید

مصرف روغن زیتون کلید  سلامتی جنین

ما می توانستیم روغن زیتون را در هر محله از بارداری یا پس از زایمان مطرح کرده باشیم چون ماده غذایی خوبی برای هرگونه رژیم غذایی است. روغن زیتون یکی از سالمترین چربی‌‌‌های روی زمین است. روغن زیتون به خاطر همه کاره بودن در آشپزخانه و مواد چرب خوبش یک غذای معمول مصرفی مردم سراسر دنیا است. خوردن چربیهای سالمی مانند روغن زیتون کلید سلامتی و داشتن کودکی سالم است.

مصرف روغن زیتون کلید  سلامتی جنین


ما می توانستیم روغن زیتون را در هر محله از بارداری یا پس از زایمان مطرح کرده باشیم چون ماده غذایی خوبی برای هرگونه رژیم غذایی است. روغن زیتون یکی از سالمترین چربی‌‌‌های روی زمین است. روغن زیتون به خاطر همه کاره بودن در آشپزخانه و مواد چرب خوبش یک غذای معمول مصرفی مردم سراسر دنیا است. خوردن چربیهای سالمی مانند روغن زیتون کلید سلامتی و داشتن کودکی سالم است.

                               روغن زیتون
روغن زیتون در یک نگاه


مقدار مصرف: 2 قاشق غذاخوری (28 گرم)          کلسیم: صفر
کالری:284           ویتامین A: صفر              چربی اشباع شده: 4 گرم
ویتامین C: صفر          پروتئین: صفر        آهن:1%             فیبر: صفر

حتما بخوانید: خواص باروری خربزه تلخ

فواید چربی‌‌‌ها


چربی‌‌‌ها بر دو نوعند: خوب و بد
بدترین چربی‌‌‌ها روغنهای ترانس مصنوعی هستند که در غذاهای آماده و مارگارین‌‌‌ها یافت میشوند. ( به برچسب ها کار نداشته باشید اگر در لیست مواد تشکیل‌‌‌دهنده نوشته "روغن هیدروژنه" یا "قسمتی هیدروژنه" "روغن ترانس" دیدید به آن دست نزنید) چربیهای غیراسباع مونو و پلی که در گیاهانی مانند زیتون یافت می شود، روغنهای خوبند. هر روغنی ترکیب به خصوص از چربی‌‌‌ها را دارد که سبب میشود بعضی روغنها بهتر از دیگر روغنها باشند. زوغن، زیتون، روغن ماهی و روغن کتان از سالمترین روغنهای روی زمین بوده که میتوانید در خانه داشته باشید ولی روغن زیتوئن تنها روغنی است که می تواند یک کمی گرما را نیز تحمل کند. 

                                                                        روغن زیتون
چربی برای حال و آینده یکی از علل پیشرو مرگ در سراسر دنیا بیماریهای قلبی است. محققان دانشکده یهداشت عمومی داشنگاه هارورارد تخمین میزنند که انتهاب غذاهای سالم همراه با فعالیت بدنی و دوری از دخانیات میتواند جلو 80% بیماریهای کرونر قلبی، 70% سکته قلبی و 90% دیابت نوع دو را بکیرد.

حتما بخوانید: خواص باروری مارچوبه


بنابراین دیگر منابع چربی مانند روغنهای نباتی و حیوانی را کنار گذارده و به دنبال جایگزین بهتری مانند روغن زتون باشد که نه تناه برای قلب خیلی مفید بوده بلکه برای رژیم غذایی شما نیز گزینه مناسبی است و میتواند شما و خانواده‌‌‌تان را سالم نگه دارد.

                                                                               روغن زیتون

غذاهای خوشمزه


همه روغنهای زیتون یکسان نیستند. به این دلیل است کمه باید دنبال دست اول فوق‌‌‌العاده طبیعی آن باشبد. دست اول یعنی چه؟ یعنی اولین باری که زیتون تحت فشار قرار میگیرد و روغن می دهد، روغن زیتون فوق‌‌‌العاده طبیعی و دست اول یعنی در همان فشار اول و بدون استفاده از حرارت، آب داغ و یا حلالها به دست آمده و تصفیه نشده باشد.لذا آنتی اکسیدانها و موادغذایی خود را همراه دارد. پس دنبال روغن زیتون دست اول فوق‌‌‌العاده طبیعی باشید که به صرف وقت و پولش می‌‌‌ارزد.

حتما بخوانید: خواص باروری گیاه شابانک


اگر سعادت شما را یاری کند و بتوانید روغن زیتوئن دست اول فوق‌‌‌العاده طبیعی و ارگانیک پیدا کنید( که معمولا به جای رنگ طلایی، سبز خوش رنگ اسن) معرکه است. آن را با سالاد، سبزیجات کباب شده، سس ساده ماکارونی یا نان چند غله‌‌‌ای مصرف کنید من ضمانت می کنم که در این صورت غذایی بهداشتی است. کودک و قلبتان از شما تشکر خواهند کرد.

اسپرم ضعیف


به نظر می‌‌‌آید روغن دانه کتان که دارای اسد آلفالینولنیک ولیگنان است به تولید اسپرم سالم کمک میکند طبق مقاله "طب گیاهی تولید مثل" روغن کتان میتواند کمبود مصرف اسید چرب امگا 3 را برطرف نماید. این یک روغن مخصوص است که در رژیم غذایی نمونه غربی کم مصرف می گردد. کمبود امگا3 در مردان مبتلا به مشکل باروری به تحرک ناقص اسپرم مربوط می شود.

                                                                          روغن زیتون
واقعیت اثبات شده 


روغن زیتون بخشی از سالم ترین رژیم غذایی روی زمین است. بهترین نوع آن روغن زیتون دست اول فوق‌‌‌العاده طبیعی است که بدون استفاده از دمای زیاد تولید شده و بنابراین سرشار از همه ترکیبات سالم موردنیاز شما است.

حتما بخوانید: نقش فولیک اسید در باروری سالم


کمک به انسولین


مطالعات نشان داده روغن زیتون ممکن است به کاهش خطر ابتلا به مقاومت در مقابل انسولین کمک کند. مقا.مت درمقابل انسولین اختلالی است که در آن بدن شما میتواند درست به انسولین پاسخ دهد و در این صورت مقدار قندخون شما بالا می ماند. مقدار نامناسب قندخون با ناباروری مرتبط است. چربیهای دیگر را کنار گذاشته و از روغن زیتون استفاده نمایید تا به سلامتی خود کمک کرده باشید.

                                      روغن زیتون
خون سالم، بدن سالم


خواص یلامای الفزای روغن زیتون بخشی به خاطر وجود ترکیبات گیاهی به نام فنول است. در تحقیقاتی در دانگشاه کوردوبا اسپانیا به 25 نفر با کلسترول زیاد با روغن زیتون سرشار از فنول یا روغن زیتون کم فنول داده شد. فقط به روغن زیتون سرشار از فنول توانست به طور قابل ملاحظه‌‌‌ای مقدار اکسیدنیتریم را افزایش داده و فشار اکسیدکنندگی خون را کاهش دهد. اکسیدنیتریک برای سلامتی رگهای خونی و انبساط آنها اهمیت دارد. کاهش فشار اکسیدکنندگی از آسیب به دیواره رگها جلوگیری کرده تا به بیماری قلبی نینجامد. روغن زیتون بدن را سالمتر نموده و توانایی داشتن کودکی سالم را افزایش می دهد.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

بهترین غذا برای باروری

بهترین غذا برای باروری

بهترین غذا برای باروری پیدا کردن یک رژیم غذایی کامل برای هر کسی کاری غیرممکن است ولی بعضی قوانین غذایی کلیدی هست که ما میتوانیم به آنها زندگی کنیم. در پائین راهنماهای غذایی برای خانم‌‌هایی در سن بارداری پیشنهاد شده است. یادتان باشد که یک رژیم غذایی سالم رژیمی است که انواع موادغذایی مغذی را داشته باشد. (البته باید بدانید که شیرینی‌‌جات، نوشابه‌‌ها و انواع آب نبات‌‌ها از گروه غذاهای مناسب نیستند. متاسفم!) یک بدن سالم نه تنها می‌‌تواند درست ک

علل شایع ناباروری

علل شایع ناباروری

علل شایع ناباروری امروزه عمده علت  ناباروری در زن و مرد، غلبه سردی میباشد، در مردان، غلبه سردی، ناتوانی و ضعف اسپرم را به دنبال دارد و در زنها، غلبه‌‌‌‌ی سردی علاوه بر مورد مذکور، رحم را سرد کرده و رحم سرد نمیتواند نطفه را گرم کرده و بارور کند، مثل پرنده‌‌‌‌ای که با بدن سرد روی تخم‌‌‌‌ها میخوابد که این کار باعث جوجه شدن تخمها نخواهد شد. پوشید شلوار تنگ و ساپورت باعث ناباروری میشود

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید