قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

نقش مکمل های گیاهی در دوران بارداری

نقش مکمل های گیاهی  در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/10 0 نظر 116 بازدید

نقش مکمل های گیاهی  در دوران بارداری

در بیشتر تاریخ بشر گیاهان، داروهای ما بودند و استفاده از گیاهان در دوران بارداری تنها انتهاب بشر بوده است. امروزه داروهای مصنوعی جای اغلب مکمل‌‌‌های طبیعی زایمان را گرفته‌‌‌اند ولی بعضی از مردم هنوز هم دنبال گیاهان طبیعی و ویتامین‌‌‌ها هستند تا هم موادغذایی موردنیاز دوران بارداری را تامین کرده و هم بعضی از مشکلات معمول این دوران را برطرف نمایند.بعضی مردم عقیده دارند که گیاهان گزینه‌‌‌ای ار.....

نقش مکمل های گیاهی  در دوران بارداری


در بیشتر تاریخ بشر گیاهان، داروهای ما بودند و استفاده از گیاهان در دوران بارداری تنها انتهاب بشر بوده است. امروزه داروهای مصنوعی جای اغلب مکمل‌‌‌های طبیعی زایمان را گرفته‌‌‌اند ولی بعضی از مردم هنوز هم دنبال گیاهان طبیعی و ویتامین‌‌‌ها هستند تا هم موادغذایی موردنیاز دوران بارداری را تامین کرده و هم بعضی از مشکلات معمول این دوران را برطرف نمایند.

                                            مکمل های گیاهی

بعضی مردم عقیده دارند که گیاهان گزینه‌‌‌ای ارزان‌‌‌تر و طبیعی‌‌‌تر از مشابه دارویی خود هستند، ولی دست‌‌‌اندر کاران پزشکی داروهای گیاهی برای خانم‌‌‌های باردار توصیه نمی‌‌‌کنند چون سلامتی همه گیاهان به میزان داروهای شیمیایی تا به حال اثبات نشده است و دلیل آن این است که برخلاف داروهای مصنوعی، استاندارد کردن گیاهان به خاطر طبیعی بودن‌‌‌شان دشوار است. ما کوشش خواهیم کرد در دنیای پرپیچ گیاهان و دوران بارداری شما را راهنمایی کنیم ولی به شما توصیه می‌‌‌کنیم در سلامت مصرف گیاهان با ماما یا قابله خود مشورت نمایید. اطلاعاتی که ما می دهیم فقط برای استفاده علمی است.

حتما بخوانید: در دوران بارداری هات داگ نخورید!


مکمل‌‌‌های توصیه شده


همه مکمل‌‌‌ها برای دوران بارداری بد نیستند. مکمل‌‌‌های روغن ماهی، پروبیوتیک‌‌‌ها و ویتامین‌‌‌ها برای خانم‌‌‌های باردار مفیدند. خصوصا مکمل‌‌‌های ویتامین D به خاطر تحقیقات جدید دارند محبوبیت پیدا می‌‌‌کنند. گروهی از محققان استرالیا در سال 2008 گزارش دادند، جمعیت شهرنشین کمبود ویتامین D دارند و کمبود ویتامین D در دوران بارداری ممکن است آثار سوئی بر فرزند داشته باشد. موادمعدنی هم برای دوران بارداری مهم هستند. مثلا منیزیم یک مسهل موثری برای یبوست بوده و برطرف‌‌‌کننده گرفتگی پاها نیز می‌‌‌باشد.

                                            مکمل های گیاهی در بارداری
گیاهان در بارداری


لیست گیاهان صفحه آینده را که برای دوران بارداری مشکل دارند ببینید، خصوصا اگر قبلا مکمل‌‌‌های گیاهی مصرف می‌‌‌کرده‌‌‌اید در آنها دقت کنید چون ممکن است برای مبارزه با سرماخوردگی یا افزایش سلامت خود روزانه گیاهی را مصرف می‌‌‌کرده‌‌‌اید که حال باید از آن دست بردارید. هر گیاهی را که مصرف می‌‌‌کنید حتما بررسی کنید تا شما و کودکتان را در معرض خطر قرار ندهد. ما پیشنهاد می‌‌‌کنیم اگر می خواهید باردار شوید یا به محض این که از بارداری خود مطلع شدید، مکمل‌‌‌های گیاهی را متوقف کرده و قبل از شروع دوباره در مورد سلامتی آنها با ماما یا قابله خود مشورت نمایید.

حتما بخوانید: مضرات قندهای مصنوعی بر بارداری سالم

                                        مکمل های گیاهی در بارداری
گیاهان مصرفی در آشپزی


ار شما هم مانند اغلب مردم مصرف روزانه گیاهان را برای طعم دادن با غذاهایتان استفاده می‌‌‌کنید، گیاهان مانند ریحان، (اکلیل کوهی (رومان)، آویشن، دارچین، ترخون، سیر و رازیانه برای دوران بارداری مشکلی ندارند.این گیاهان مصرفی در آشپزی کمترین مشکل را دارند.

                                                                    مکمل های گیاهی در بارداری
مشکل وقتی است که شما می‌‌‌خواهید شروع به استفاده از یک گیاه برای مصارف دارویی کنید که در این صورت باید احتیاط لازم را به خرج دهید. بعضی از گیاهان دارویی برای دوران بارداری خطرناکند اما پیشنهاد می‌‌‌کنیم قبل از مصرف هر مکمل گیاهی با ماما یا قابله خود مشورت نمایید.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

ماهی ساردین ، عالی ترین غذای پس از زایمان

ماهی ساردین ، عالی ترین غذای پس از زایمان

ماهی ساردین ، عالی ترین غذای پس از زایمان ماهی ساردین غذایی سریع، راحت و دارای موادغذایی زیاد و عالی‌ترین غذای پس از زایمان بوده و میتواند در مبارزه با افسردگی پس از زایمان شما را یاری کند. اجازه دهید آن را بررسی کنیم: شما با داشتن کوچولویتان وقت زیادی برای پختن غذا ندارید. خصوصا اگر بچه اول شما نباشد و بچه‌های بزرگتری هم داشته باشید. ساردین را میتوان سریع تهیه نموده و به این طریق به منبع پروتئین، آهن و کلسیم دست یافت. بهترین ماده‌غذایی پس از زایمان یعنی DHA نیز در ماهی ساردین وجود دارد.
 

چه  نوع پنیری برای دوران بارداری مضر است؟

چه نوع پنیری برای دوران بارداری مضر است؟

چه  نوع پنیری برای دوران بارداری مضر است؟ پنیر نرم یکی از سالمترین غذاها برای دوران بارداری است، بنابراین چرا بعضی پنیرها در لیست مشکل‌‌دارها قرار دارند؟ جواب این است که بعضی پنیرها می‌‌توانند میزبان باکتری‌‌های مضری از جمله لیستریا باشند که شما و کودکتان را بیمار می‌‌نمایند. همچنان که مطالعه کردید، لیستریا می‌‌تواند باعث سقط جنین، زایمان زودرس، عفونت جنینی و حتی مرگ جنین شود و این چیزی نیست که شما بخواهید به آن نزدیک شوید.
 

حالات شایع سه ماه سوم بارداری

حالات شایع سه ماه سوم بارداری

حالات شایع سه ماه سوم بارداری رشد سریع کودک در سه ماهه آخر بدین معناست که برای کودک جای کمتری برای هر فعالیتی وجود دارد و باعث ایجاد واکنشهایی می شود:
• کمردرد. هر چه دوران بارداری پیش می رود کمردرد بیشتر می شود. علت آن این است که این بدن از وضعیت طبیعی خود خارج می شود و برای جادادن شکم انحنای ستون مهره ها بیشتر می شود زیرا ماهیچه هایی که به طور طبیعی کمر را صاف نگه می دارند، نرم می شوند. ب

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری بسیاری از ما درباره آب فکر زیادی نمی‌‌کنیم. شیر را باز می‌‌کنید و آب بیرون می‌‌آید ولی آب یکی از مهمترین موادغذایی برای دوران بارداری است. نیاز زیاد باعث افزایش حجم آب مصرفی‌‌تان می‌‌گردد. سلامتی و پاکی آب می‌‌تواند در سلامتی خود و کودکتان موثر باشد.
 

فواید کلم پیچ در دوران شیردهی

فواید کلم پیچ در دوران شیردهی

فواید کلم پیچ در دوران شیردهی کلم پیچ برای خود، کودک‌‌‌‌‌تان- و چه باور کنید و چه نکنید- برای سینه‌‌‌‌‌هایتان خوب است. برگهای کلم که موادغذائی خوبی دارند انتخاب خوبی برای زمان شیردهی می‌‌‌‌‌باشند ولی می‌‌‌‌‌توانید برگ‌‌‌‌‌های کلم را مستقیما هم مورد استفاده قرار دهید

هفته اول بارداری

هفته اول بارداری

در هفته اول بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته اول بارداری و نکات مهم درباره نخستین روزهای بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید