قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

خواص هندوانه و خربزه در دوران شیردهی

خواص هندوانه و خربزه در دوران شیردهی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/14 0 نظر 92 بازدید

خواص هندوانه و خربزه در دوران شیردهی

انواع خربزه برای مادران شیرده بهترین غذاست. طالبی یا قندک ریش بابا... و انواع هندوانه میوه‌هایی هستند که میتوانید از آنها لذت ببرید. آنها دارای مقدار زیادی آب بوده که یک ماده غذایی بوده و شما اکنون حقیقتا به آن نیازمندید چون روزانه نزدیک به 2 کیلوگرم شیر تولید میکنید و 90درصد شیر هم آب است.

خواص هندوانه و خربزه در دوران شیردهی


انواع خربزه برای مادران شیرده بهترین غذاست. طالبی یا قندک ریش بابا... و انواع هندوانه میوه‌هایی هستند که میتوانید از آنها لذت ببرید. آنها دارای مقدار زیادی آب بوده که یک ماده غذایی بوده و شما اکنون حقیقتا به آن نیازمندید چون روزانه نزدیک به 2 کیلوگرم شیر تولید میکنید و 90درصد شیر هم آب است.

                                   خواص هندوانه
انواع هندوانه و خربزه در یک نگاه


مقدار مصرف: 1 فنجان( 177 گرم)               کلسیم:1%                 کالری:64
ویتامینA: 240%                    چربی اشباع شده: صفر                     ویتامین C:53% 
پروتئین: 1 گرم                   آهن:2%                 فیبر:2 گرم

حتما بخوانید: خواص ماهی قباد در دوران شیردهی


انواع خربزه و هندوانه منابع خوب تعدادی از دیگر موادغذایی از جمله فیبر، نیاسین، ویتامین ویتامین ویتامین B6 و فولات بوده در سالم نگه داشتن شما در دوران شیردهی تاثیر زیادی دارند. خربزه و هندوانه یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای طبیعت هستند. قبلا هندوانه را جداگانه مورد بحث قرار دادیم.

                                             خواص هندوانه


ویتامین‌های B را حذف نکنید


در دوران شیردهی در مقایسه با دوره بارداری نیاز به فولات کمتری دارید. دلیلش این است که حجم خون شما تقریبا 25 درصد کاهش یافته است ولی هنوز به ویتامین‌های گروه B نیازمندید. ویتامین‌های گروه B در مبارزه علیه فشار و خستگی مرتبط با کمبود خواب به شما کمک می‌کنند. کمبود خواب چیزی معمولی است چون نوزاد می‌کوشد تا در یک برنامه خواب انسانی قرار گیرد. خربزه قندک دارای تعدادی از ویتامین‌های B از جمله نیاسین( در هر فنجان 7/0 میلی‌گرم) فولات (در هر فنجان 34 میکروگرم) و ویتامین B6 (در هر فنجان 2/0 میلی‌گرم) بوده و طالبی دارای 3-1 میلی‌گرم نیاسین، 7 میکروگرم فولات و 1/0 میلی‌گرم ویتامین B6 در هر فنجان میباشد.

حتما بخوانید: به کودکتان شیر مادر بدهید!


ویتامین A کافی برای هردوی شما


شما در موقع شیردهی بیش از حد معمول به ویتامین Aنیاز دارید. درواقع روزانه حدود 4200 واحد بین‌المللی ویتامین A به طرق مختلف به بدن شما و کودک شما کمک می‌کند. ویتامین A در ساخت استخوان‌های جدید کودک درگیر است که در کودکان درحال رشد سریعا اتفاق می‌افتد.


ویتامین A بعد از عمل جراحی هم به ترمیم بافت‌ها کمک می‌کند. ویتامین A، یک آنتی‌اکسیدان بوده و از یک سیستم ایمنی سالم پشتیبانی می‌کند. تولید ایموئوگلوبین‌ها که از طریق شیر به کودک منتقل می‌شود از آن جمله است. یک فنجان طالبی خوشمزه دارای حدود 600 واحد بین‌المللی ویتامین A است. 

                                                       خواص هندوانه
ویتامین C زیاد مصرف کنید.


بسیاری از کتابهای شیردهی به اهمیت خوردن غذاهای سالم تاکید دارند که شیر سبزیجات برگ سبز و مرکبات از آن جمله‌اند. اهمیت مرکبات به خاطر ویتامین C آنها است ولی بسیاری از دیگر غذاها هم از جمله خربزه منابع خوب ویتامین C هستند. یک فنجان خربزه قندک دارای تقریبا نیمی از ویتامین C مورد نیاز روزانه است و یک فنجان طالبی بیش از صد درصد ویتامین C موردنیاز شما را داد.
ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان است لذا در مقابل آثار مخرب رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند.


ویتامین C در پوست شما به تولید کلاژن کمک کرده و به آن ساختار و توان می‌دهد. ویتامین C در سلامتی رگهای خونی و بافت پیوندی شما و کودکتان هم نقش دارد.

حتما بخوانید: مضرات الکل بر بارداری سالم


مشکل ویتامین C این است که محلول در آب است. یعنی شما نمی‌توانید آن را مانند موادغذایی محلول در چربی ازجمله ویتامین C در بدن خود ذخیره کنید. لذا باید غذاهای دارای ویتامینC را در طول روز بخورید. یعنی خوردن یک خوراک خربزه در صبح نیازهای ویتامینC تمام روز شما را برطرف نمی‌کند. شما باید دیگر منابع ویتامین C مانند تمشک، کیوی یا فلفل قرمز هم مصرف نمایید.


یک فیبر کامل


طبق نظر بعضی مردم انواع خربزه و هندوانه به خاطر مقدار آب و فیبر زیادشان ملین-های طبیعی هستند. خربزه یک منبع خوب فیبر نبوده اما هر فنجان آن تقریبا 2گرم فیبر دارد. فیبر باعث حرکت روده‌ها شده که معمولا مشکل بعد از زایمان است.

                                                                                   خواص خربزه
فیبر برای پایین نگه‌داشتن چربی خون هم مفید است. فیبر در مسیر روده‌ها مانند یک اسفنج عمل کرده و چربی‌هایی مانند کلسترول را نگه داشته و مقدار جذب آنها را کاهش میدهد. اضافه کردن منظم فیبر بیشتر به غذاها میتواند جذب چربی‌های بد را کاهش داده و سلامت قلبی-عروقی شما را افزایش دهد و رگهای خونی سالم می‌توانند موادغذایی را بهتر به غدد شیر انتقال داده و تولید شیر را مطلوبتر سازند. فیبر جلو قند را هم گرفته و جذب آن را کند ساخته و سبب میشود مدت بیشتری احساس سیری کنید.

حتما بخوانید: افزایش شیر مادر با مصرف تخم شنبلیله


غذاهای خوشمزه


یک قاچ طالبی یا قندک( یا خربزه مشهدی) که مقداری آب‌لیمو روی آن پاشیده شده، ایده‌آل من است. یک ظرف پر از قاچهای رنگارنگ با کمی آبلیمو و زنجبیل، چطور؟ اگر کمی سس روی آنها بریزید، آن را ساده نگیرید. دفعه بعدی که کباب درست میکنید طالبی را قاچ کرده و آبلیمو و فلفل ساییده روی آن ریخته و آن را کباب کنید یا این که قاچهای خربزه سرد را کنار غذاهای دارای ادویه کاری بگذارید. شما می‌توانید آب خربزه را هم گرفته و بنوشید. میتوانید آب خربزه و هندوانه را هم با کمی آب معمولی مخلوط کرده و برای خنک شدن بخورید یا اینکه به جای آب مقداری آبلیمو و با زنجبیل به آن اضافه کنید یا این که خربزه را در یک مخلوط‌کن ریخته، فالوده ردست کنید. آب خربزه و قندک هم خوشمزه است. من دوست دارم انواع خربزه را کمی آب، زنجبیل و نعناع بخورم.

                                                                      خواص خربزه
طالبی را میتوان بعنوان فالوده هم خرود. آن را با شیر و یا ماست درست کنید. اگر می‌خواهید فیبر آن را افزایش دهید یک قاشق کوچک مکمل فیبر به آن اضافخ کنید ولی فراموش نکنید اگر فیبر بیشتری به غذایتان اضافه میکنید حتما مقداری آب بیشتر هم بنوشید.

حتما بخوانید: چرا شیر مادر مفید است؟

واقعیت اثبات شده


ویتامین B6 در متابولیسم چربی‌های اشباع نشده و پلی مانند DHA نقش دارد. این چربی‌ها برای رشد مناسب مغز درحال رشد سریع کودکتان لازم هستند.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

در بارداری آب آلو خشک بخورید!

در بارداری آب آلو خشک بخورید!

در بارداری آب آلو خشک بخورید! وقتی درباره آب آلو خشک فکر می‌‌‌‌کنید احتمالا به فکر یبوست می‌‌‌‌افتید و علتش این است که ما آن را به عنوان یکی از سالم‌‌‌‌ترین گزینه‌‌‌‌های کمک به رفع شکایات دوران بارداری آورده‌‌‌‌ایم. یبوست یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم‌‌‌‌های باردار از آن رنج می‌‌‌‌برند. یک لیوان آب آلو درست کرده و میل نموده و خود را از این مشکل برهانید.  

فواید مصرف تخمه کدو در دوران بارداری

فواید مصرف تخمه کدو در دوران بارداری

فواید مصرف تخمه کدو در دوران بارداری اغلب کشورهای غربی یا غربی شده غذاهایی ندارند که تخمه در آن باشد. علیرغم نیاز ما به غذاهای سرپایی، جز این که عادت داشته باشیم در بین غذاها تخمه آفتابگردان بخوریم، هیچگاه تخمه کدو مصرف نمی‌‌‌‌‌کنیم که کار درستی نیست. تخمه‌‌‌‌‌ها پر از ویتامین‌‌‌‌‌ها، مواد معدنی، فیبر و پروتئین هستند که یکی از بهترین تخمه‌‌‌‌‌ها تخمه کدو است.

پس از زایمان در بیمارستان چه می گذرد؟

پس از زایمان در بیمارستان چه می گذرد؟

پس از زایمان در بیمارستان چه می گذرد؟ پس از تولد نوزاد و اطمینان پزشک از سلامت او شروع به شستن و تمیزکردن نوزاد می کنند 

فواید خوردن ریواس در دوران بارداری

فواید خوردن ریواس در دوران بارداری

فواید خوردن ریواس در دوران بارداری در سه ماهه سوم بارداری، ریواس یکی از بهترین غذاها برای شما است.ریواس منبع خوب منیزیم، کلسیم، پتاسیم، منگنز، ویتامین C ویتامین K، سیلیکا و فیبر است. در حالی که برگ ریواس سمی است. ساقه آن به خاطر مزه خوب و فواید زیبایی افزای خود مورد استفاده قرار می‌‌‌‌‌گیرد. به راستی ریواس برای پوست خوب است و هر هفته که از بارداری می گذرد، پوست باید بیشتر کشیده شود. با کمک ریواس به زیبای....

خواص ماست در دوران بارداری

خواص ماست در دوران بارداری

خواص ماست در دوران بارداری ماست به دلیل خوبی دوباره مرسوم شده است. تحقیقات نشان داده که ماست می‌تواند در ساختن استخوان دندان و عضلاتی سالم به بدن کمک کرده، پوست را زیبا نگه داشته و سلامتی لوله گوارش شما را افزایش دهد. ماست با جوش، خارش پوست، گرفتگی پاها، یبوست، گاز معده و آروغ زدن که از مشکلات معمول دوران بارداری هستند مبارزه کرده و عالی‌ترین غذای دوران بارداری است چون به برطرف شدن همه آنها ک....

فواید اسفناج در دوران بارداری

فواید اسفناج در دوران بارداری

فواید اسفناج در دوران بارداری اسفناج سبزی ستاره‌‌دار سالاد برای هر غذایی است. انواع کاهو نمی‌‌تواند با این منبع غنی موادغذایی رقابت کنند. اسفناج 4 برابر پتاسیم بیشتر ،18 برابر ویتامینAبیشتر، و 20 برابر ویتامین K بیشتر از کاهو دارد. وارد کردن اسفناج به غذاها نه تنها به خاطر دادن موادغذایی خوب به کودکتان باعث احساس خوش شما می‌‌شود بلکه بعضی از ناراحتی‌‌های دوران بارداری را هم برطرف می‌‌کند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید