کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

بهترین غذا برای باروری

بهترین غذا برای باروری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/16 0 نظر 369 بازدید

بهترین غذا برای باروری

پیدا کردن یک رژیم غذایی کامل برای هر کسی کاری غیرممکن است ولی بعضی قوانین غذایی کلیدی هست که ما میتوانیم به آنها زندگی کنیم. در پائین راهنماهای غذایی برای خانم‌‌هایی در سن بارداری پیشنهاد شده است. یادتان باشد که یک رژیم غذایی سالم رژیمی است که انواع موادغذایی مغذی را داشته باشد. (البته باید بدانید که شیرینی‌‌جات، نوشابه‌‌ها و انواع آب نبات‌‌ها از گروه غذاهای مناسب نیستند. متاسفم!) یک بدن سالم نه تنها می‌‌تواند درست ک

بهترین غذا برای باروری


پیدا کردن یک رژیم غذایی کامل برای هر کسی کاری غیرممکن است ولی بعضی قوانین غذایی کلیدی هست که ما میتوانیم به آنها زندگی کنیم. در پائین راهنماهای غذایی برای خانم‌‌هایی در سن بارداری پیشنهاد شده است. یادتان باشد که یک رژیم غذایی سالم رژیمی است که انواع موادغذایی مغذی را داشته باشد. (البته باید بدانید که شیرینی‌‌جات، نوشابه‌‌ها و انواع آب نبات‌‌ها از گروه غذاهای مناسب نیستند. متاسفم!) یک بدن سالم نه تنها می‌‌تواند درست کار کرده و امکان باردار شدن بهتری داشته بلکه احساس خوبی هم دارد.

                                                                                    بهترین غذا برای باروری
ویتامین های کلیدی    دیگر موادغذایی کلیدیno


ویتامین A: روزانه 2350 واحد بین‌‌المللی    کالری: حدود 2400 کالری 
فولات: روزانه 400 میکروگرم    برای یک خانم 19 تا 30 ساله با قد 163 سانتیمتر و وزن 54 کیلوگرم (مصرف کالری برحسب قد، وزن و مصرف انرژی فرق میکند)
ویتامین B12: روزانه 4/2 میکروگرم     پروتئین: روزانه حدود 46 گرم 
ویتامین C: روزانه 75 میلیگرم    فیبر: روزانه حدود 25 گرم
ویتامین D: روزانه 400 واحد بین‌‌المللی    مایعات:روزانه 7/2 لیتر 
مواد معدنی کلیدی
کلسیم: روزانه 1000 میلی‌‌گرم
آهن: روزانه 18 میلی‌‌گرم
سدیم: روزانه 1500 میلی‌‌گرم
روی: روزانه 8 میلی‌‌گرم    

حتما بخوانید: رفع خستگی پس از زایمان با خوردن عدس!

باردار شدن 


درحالی که بعضی از زوجها خیلی راحت باردار میشوند کسانی هم هستند که باردار شدن آنها به این سادگی نیست.چه باردار شدن برایتان مشکل باشد و چه نباشد، میخواهید اگر کودک اولتان هست بهترین شرایط ممکن را برایش فراهم آورده و اگر کودک اولتان نیست باز هم به بهترین موادغذایی در دسترس‌‌تان دست یابید ولی غذاهای مناسب خوردن فقط برای بالا بردن شانس باردار شدن نیست . بلکه و رژیم غذایی سالم قبل از بارداری با سلامتی کودک و کاهش خطر مشکلات دوران بارداری هم مرتبط است.

                                           بهترین غذاها برای باروری
روی آوردن به تفائل!


طبق بررسی ملی رشد جمعیت در سال 1995 حدود 10 درصد آمریکایی‌‌ها از ناباروری رنج میبرند. این میزان در کانادا 7 تا 5/8 درصد است.بسیاری از خانواده‌‌ها با ناباوری دست و پنجه نرم می‌‌کنند و بعضی‌‌ها هم در این کار به خرافه‌‌ها کشیده شده‌‌اند. علیرغم آنچه که در کلاس‌‌های تنظیم با خانواده با والدین گفته میشود برای باردار شدن عوامل زیادی باید مهیا باشند. درواقع احتمالات باردار شدن در هر دوره قاعدگی حداکثر 25% است. بسیاری از خانم‌‌ها هر 4ماه یک بار اوول (تخمک) تولید میکنند. علاوه بر اینها شرایط رحم، کمیت و کیفیت اسپرم، زمان و بسیاری از عوامل دیگر باید مناسب باشند.

حتما بخوانید: نوزادان در یک ماهگی!


بسیاری از زوج‌‌های شمال آمریکا در باردار شدن مشکل دارند و میزان آن در زوجهای مسن‌‌تر بیشتر است. برخلاف بعضی از وظایف خانگی مشکل ناباروری هم به زن و هم به شوهر مربوط میشود: یک سوم ناباروری مربوط میشود به زن، یک سوم به مرد و یک سوم به زمان بستگی دارد. علت ناباروری ترکیبی از مشکلات بین زن و شوهر است. متاسفانه علت ناباروری ترکیبی از مشکلات بین زن و شوهر است. متاسفانه علت ناباروری بعضی از زوج-ها شناخته شده نیست. عوامل زیادی بر باروری اثر دارند.

                                                                    بهترین غذاها برای باروری
بعضی خانواده‌‌ها میگویند: "هروقت شد ،باشد" اجازه دهید طبیعت راه خود را انتخاب کند ولی اگر میخواهید در زمان بخصوصی باردار شوید یا این که سانسی برای باردار شدن خود نمی‌‌بینید و به همین خاطر نیز کمی مایوس شده‌‌اید، ممکن است بخواهید موقعیت و فرصت‌‌های خود کنترلی داشته باشید. شما میتوانید با اندازه‌‌گیری دمای حداقل خود یا با استفاده از کیت‌‌های تخمک‌‌گذاری برای تعیین زمان آن شانس باروری خود را به حداکثر برسانید. بعضی از کارشناسان حتی میگویند که حالت زن و مرد هم در زمان همخوابی موثر است.

حتما بخوانید: علل افسردگی پس از زایمان


یکی از بهترین راه‌‌ها غذای مناسب خوردن است. غذاهای مناسب نه تنها شما و شوهرتان را سالم نگه میدارد بلکه توانایی باردار شدن را هم افزایش میدهد. بله! غذا ممکن است بر بارداری اثر بگذارد. بعضی‌‌ها برای باروری به تفال معتقدند ولی ما در این فصل واقعیت‌‌ها را در مورد غذا و باروری مورد بررسی قرار خواهیم داد. ما موادغذایی و غذاها را که نیازهای باروری را برآورده می‌‌کنند مورد بررسی قرار خواهیم داد.

                                                                             بهترین غذاها برای باروری
این قسمت را خطاب به آقایان می‌‌نویسم که شما هم آزاد نیستید هر کاری خواهید انجام دهید! مواد غذایی مصرفی مرد هم در توانایی باروری و تولید اسپرم کارآمد موثر است. تاکید زیادی بر سلامتی بارداری شده است لذا این فصل هم برای خانم‌‌ها و هم آقایان مهم است. هردو شما باید غذاهایی بخورید که باروری‌‌تان را افزایش داده و سلامتی بارداری را بهبود ببخشد .


نگران نباشید 


فشار روانی (استرس) هم میتواند در ناباروری اثر بگذارد. اگر احساس درماندگی و ناکامی میکنید یادتان باشد که در این حال باردار شدن چقدر مشکل بوده و احتمالات چقدر کم است. بعضی کارشناسان می-گویند: زن و شوهر نباید نگران بارداری باشند جز این که حداقل بیش از یک سال طول کشیده و هنوز باردار نشده‌‌اند. ممکن است آرامش باعث بارداری شما بشود. چقدر داستان‌‌هایی درباره خانم‌‌هایی شنیده‌‌ایم که بعد از رفع نگرانی‌‌ها و آسوده خاطر شدن باردار شده‌‌اند.

حتما بخوانید: فواید کلم پیچ در دوران شیردهی


کاهش از استرس در زندگی هم به افزایش باروری کمک میکند. در حقیقت "مجله تولیدمثل انسان" گزارش داد. در زوجهای سالم، شاد و با آرامش خاطر، بارداری خیلی بیشتر است درحالی که در ماه‌‌هایی که احساس استرس، ناآرامی و اضطراب می‌‌کردند احتمال باردار شدن کمتر است.

                                                  بهترین غذاها برای باروری
بنابراین آرام بوده، خوب غذا خورده و به بدن خود غذاهایی بدهیم که نیاز دارد تا قوی، سالم و بارور باشید و یادتان باشد غذای مناسب بدن را برای بارداری بهتر آماده می‌‌کند.


واقعیت اثبات شده


سلامت شما قبل از بارداری با کودکان سالم‌‌تر مرتبط است.

بالا بردن آگاهی


بهبود سلامت مادر قبل از بارداری خط‌‌ مشی مهمی در کاهش خطر مشکلات بارداری هم برای مادر و هم برای فرزند است.
در یک آزمایش بزرگ چند مرکزی به نام "مداخله خانم‌‌های سالم و قوی" با نزدیک به هفتصد خانم، محققان دریافتند که وقتی خانم‌‌ها در مورد غذا و ورزش آموزش دیدند به احتمال بیشتر در جهت بارداری سالمتر قدم برداشته و نتیجه این، سلامتی بیشتر هم برای مادر و هم برای فرزند بود.

حتما بخوانید: پس از زایمان زردآلو بخورید!

استرس (فشار روانی) کمتر


کارشناسان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیه‌‌گو (san diego) در مورد "باروری و نازایی" در سال 2005 گزارش دادند که در موفقیت درمان بارداری که شامل TVF( بارداری در آزمایشگاه) می‌‌شد، استرس نقش داشت. بعد از بررسی، یکسری پرسشنامه در مورد اندازه‌‌گیری مقدار استرس بیمار دانشمندان دریافتند که خانم‌‌هایی با بیشترین استرس در مقایسه با خانم‌‌های بدون استرس در هر دوره 20 درصد کمتر تخمک آماده بازیابی داشتند. خانم‌‌های استرس‌‌دار همچنین 20 درصد کمتر آماده رسیدن به لقاح بودند. 

                               بهترین غذاها برای باروری
عادات بد خداحافظ


سبک بد زندگی را کنار بگذارید. دود، الکل و کافئین متوسط یا زیاد با ناباروری مرتبط هستند. به علاوه این عادات بد برای سلامت کودک درحال رشد هم مضر است، مثلا سیگاری‌‌ها کمبودذ اسید فولیک دارند که ماده‌‌غذایی مهمی برای رشد جنین است. ولی فکر نکنید که میتوانید صرفا اسید فولیک مصرف کرده و سیگار هم بکشید. سیگار بیش از آنچه فکر میکنید به سلامتی خود و کودکتان آسیب می‌‌رساند. تیکوتین از جفت عبور کرده و دود سیگار ممکن است، باعث شود که جفت گردن رحم را بپوشند.

حتما بخوانید: بهترین غذاها برای دوران پس از زایمان


کافئین در جذب آهن مداخله می کند که یک ماده کلیدی موردنیاز برای رشد کودک و برای جلوگیری از خستگی و کم خونی مادر است. الکل با تاثیر گذاشتن بر رشد کودک به او آسیب می‌‌رساند. اگر شما مشروبات الکلی بنوشید مثل این است که کودک شما نوشیده و یادتان باشد که کبد کودک شما بعد از تولد خوب کار نمیکند (تا با الکل مقابله کند) لذا آثار الکل بر کودک طویل المدت است.مردها هم باید این عادت بد را کنار بگذارند چون اینها ممکن است باعث کم شدن تعداد اسپرم می شود این عادت ناپسند را هنگام بچه دار شدن کنار گذاشته و آغاز زندگی کودک خود را خراب نکنید.

 

                                                                             بهترین غذاها برای باروری
 

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مفاهیم مالی به کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

    چند روش برای پرورش هیجان، پابه‌پای رشد و نمو کودک

چند روش برای پرورش هیجان، پابه‌پای رشد و نمو کودک

چند روش برای پرورش هیجان، پابه‌پای رشد و نمو کودک بررسی‌های متعدد نشان داده که سه ماهگی، آغاز ارتباط چهره‌ به‌ چهره‌ی کودکان و شروعی است بر یادگیری‌ها و درک کودک از پیرامونش.  

سن  بارداری

سن بارداری

سن بارداری  اگر قرار است به زودی پدر یا مادر شوید، مسئله‌ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید سن باروری است. معمولاً برخی مشکلات و موارد خاص در نوزادانی به وجود می‌آید که پدر یا مادرهایشان در اواخر دهه‌ی سوم زندگی یا بیشتر، تازه تصمیم می‌گیرند که بچه دار شوند. همچنین مادران نوجوان هم با مشکلات و چالش‌های خاصی مواجه می‌شوند.
 

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری خونریزی لثهها، سندرم تونل کارپل، خارش، بواسیر، سردرد و بسیاری از دیگر مشکلات، بخشی از شگفتیهای دوران بارداری هستند، خوشبختانه بسیاری از معمولیترین مشکلات را میتوان با کمک یک رژیم غذایی خوب، ورزش و بعضی فوت و فنها آرام نمود. شما میتوانید با غذاها از مشکلات دوران بارداری عبور کنید. اجازه دهید به غذاهای سالمی که میتوانید در دوران بارداری میل کنید تا بعضی از آن مشکلات را برطرف کند، نگاهی دقیقتر بیاندازیم.

ترس از سقط در دوران بارداری

ترس از سقط در دوران بارداری

ترس از سقط در دوران بارداری محبت بیش از حد مادرها. بسیاری از مادران هنگامی که باردار می شوند نسبت به مادر خود دید دیگری پیدا می کنند. خود را مانند او می بینند و بعد تازه ای از او را کشف می کنند و تجربه مشترک آنها را به مادرشان نزدیکتر می کند. از طرف دیگر مادربزرگهای مشتاق (مادرزن و مادر شوهر) شاید نتوانند نصایح خود را به او تحمیل کنند. ولی در این زمان حتی کسی که قبلا هرگز دخالت نکرده است بارداری شما دری بر روی خاطرات گذشته،

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری آیا می توانم به خوبی از عهده آن بر آیم؟ چقدر صدمه به همراه دارد؟ آیا در انجام یک زایمان کامل شکست می خوردم؟ شاید ترس از زایمان بیشترین نگرانی را برای مادران به همراه داشته باشد. شما تا در موقعیت زایمان قرار نگیرید نمی توانید بدانید که چگونه است و نیز همه چیز تحت کنترل شما نیست. (این مسأله در مورد مادرانی که یکبار زایمان را تجربه کرده اند نیز صدق می کند، زیرا هر زایمان خصوصیات ویژه خود را دارد.)

خواص باروری مارچوبه

خواص باروری مارچوبه

خواص باروری مارچوبه وقتی مارچوبه میخورید، ادرار شما بوی عجیبی میدهد ولی اجازه ندهید این بو شما را از خوردن این سبزی خوشمزه و سالم باز دارد. این چوبه‌‌‌‌ها دارای موادغذایی هستند که باعث میشوند بدن شما به طور مطلوب کار کرده و شانس باروری شما را افزایش میدهند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 6

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید