طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/26 0 نظر 147 بازدید

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری

قارچ دارای بسیاری از مواد غذایی است که در دیگر  غذاها کمتر یافت می‌شود. این مواد عبارتند از سلنیوم و
 ویتامین‌های B. بدن با کمک این آنتی اکسیدان‌های قوی و ویتامین‌های انرژی بخش مسلح شده و آماده  تحمل سه ماهه سوم بارداری خواهد شد ولی چرا مخصوصا قارچ متمایل به قرمز را انتخاب کرده‌ایم؟ مواد

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری


قارچ دارای بسیاری از مواد غذایی است که در دیگر  غذاها کمتر یافت می‌شود. این مواد عبارتند از سلنیوم و
 ویتامین‌های B. بدن با کمک این آنتی اکسیدان‌های قوی و ویتامین‌های انرژی بخش مسلح شده و آماده  تحمل سه ماهه سوم بارداری خواهد شد ولی چرا مخصوصا قارچ متمایل به قرمز را انتخاب کرده‌ایم؟ مواد
غذایی همه قارچ ها یکسان نیست. قارچ متمایل به قرمز (که گاهی قارچ کرم رنگ شود) منبع خوب فولات هم هست که یکی دیگر از مواد غذایی مهم بارداری است. علاوه بر این‌ها قارچ منبع پروتئین گیاهی است.

                                      قارچ قرمز
قارچ قرمز در یک نگاه 


مقدار مصرف: یک فنجان (87 گرم)     کلسیم: 2%
کالری: 23    ویتامین A: صفر
چربی اشباع شده: صفر    ویتامین C: صفر
پروتئین: 2 گرم    آهن: 2%
فیبر: 1 گرم    

حتما بخوانید: مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

یک فنجان سلنیوم 


وقتی صحبت از مقدار سلنیوم می‌شود، قارچ قرمز در رأس قرار دارد چون دارای سلنیوم بیشتری نسبت به دیگر قارچ‌هاست. در مقایسه با دیگر منابع شناخته شده سلنیوم، قارچ در رأس قرار دارد. فقط بوقلمون بیش از قارچ سلنیوم دارد.


غذاهای دارای سلنیوم زیاد


غذا     مقدار     میزان سلنیم روزانه
بوقلمون گوشت نیمه پز    85 گرم    45%
قارچ قرمز     5 عدد متوسط     31%
قارچ سفید    5 عدد متوسط     22%
قارچ تیره رنگ    1 عدد متوسط    21%
تخم مرغ    1 عدد متوسط    20%
شلتوک    نصف فنجان    15%

                                                             قارچ قرمز

حتمابخوانید: در بارداری زردچوبه بخورید!


غذاهای خوشمزه 


فقط به فارج قرمز اکتفا نکنید. قارچ‌های دیگری هم هست که باید امتحان کنید. آن قارچ‌ها بزرگتر بوده و مزه‌های متفاوتی دارند.


قارچ سفید را دور بیاندازید. 


اگر بنا باشد که فقط یک حرف از ما قبول کنید این است که قارچ سفید را دور بیاندازید. قارچ معمولی (سفید) پرمصرف‌ترین قارچ مورد استفاده در ایالات متحده است ولی در مقایسه با قارچ قرمز سلنیوم کمتری دارد لذا به نظر ما آن را کنار گذاشته و قارچ قرمز مصرف کنید که خیلی شبیه به قارچ سفید بوده و مزه آن هم مثل قارچ سفید است. قارچ قهوه‌ای رنگ هم مزه بهتری داشته و دارای مواد غذایی بیشتری نسبت به قارچ سفید است. 

حتما بخوانید: بهترین غذاها برای سه ماه سوم بارداری


آنتی اکسیدان جدید


 قارچ دارای آنتی‌اکسیدان قوى ال. ارگونیونین ( L - ergothioneine) است که قبلا فکر می‌کردند فقط در جگر جوجه و در جوانه گندم یافت می‌شود. به نظر محققان آزمایشگاه تحقیقات قارچ ایالتی پنسیلوانیا، قارچ دارای مقادیر زیادی از این آنتی‌اکسیدان است که به عنوان خورنده اکسیدان های قوی عمل می-کنند. اکسیدان‌ها که رادیکال‌های آزاد هم نامیده می‌شوند، مولکول های بی‌ثباتی هستند که به بدن آسیب می‌رسانند. شما می‌توانید با مصرف زیاد آنتی‌اکسیدان‌ها از آسیب زدن آن‌ها جلوگیری کنید. مهم‌تر این است که سلنیوم موجود در قارچ‌ها فعالیت آنتی اکسیدان‌ها را افزایش می‌دهد.

                                                   قارچ قرمز
جدا شدن ناگهانی جفت


 جدا شدن قبل از موعد جفت از دیواره رحم مشکلی است که در موارد نادر رخ می‌دهد.
متخصصان آزمایشگاه ملی ایالات متحده تخمین می‌زنند که در هر یکصد و پنجاه نفر خانم باردار یک نفر دارای جفت کمی جدا شده است که فقط از هر 750 نفر یک نفر به مرگ جنسی منجر می‌گردد. علت جدا شدن جفت نامعلوم است. بعضی مشکلات ممکن است احتمال آن‌ را افزایش دهند که آسیب بدنی مادر (مانند تصادف ماشین)، بند ناف کوتاه، فشار خون و کمبودهای غذایی از آن جمله‌اند. 

حتما بخوانید: فواید خوردن جلبک دریایی در دوران بارداری


کودک شما کاملا به جریان خون وابسته است. اگر جفت جدا شود، کودک نمی تواند از بند ناف که به جفت متصل است، خون بگیرد. خونریزی، حساسیت رحم، فشار جنین یا حتی انقباض از علائم بالقوه جدا شدن جفت است. مطالعات نشان می‌دهد کمبود اسید فولیک می‌تواند در جدا شدن جفت نقش داشته باشد. قارچ قرمز یا دیگر قارچ‌ها منبع خوب فولات هستند (حدود 15 میکروگرم در هر فنجان).
 


 

پیشنهاد ویزه فیلم آموزشی:مهارت موفیقت درکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

به عنوان انسانی که در قرن بیستم زندگی می‌کند و همچنان که به دنبال تکنولوژی و فن آوری‌های بروز هستید آیا تربیت و سطح فرهنگی و اجتماعی شما نیز با آن ارتقا پیدا می‌کند. یک انسان موفق شخصی است که بتواند در تمام جوانب زندگی پیشرفت کند. همان‌طور که سابق بر این انسان‌ها از چاهارپایان برای گذران زندگی و یا رفتن به مراتع استفاده می‌کردند امروزه نیز همه انسان‌های شاغل از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما در این میان نحوه برخورد ما به عنوان یک انسان قرن بیستمی درباره تربیت و پرورش فرزندانمان کجا قرار دارد؟

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

اولین آزمایش بارداری

اولین آزمایش بارداری

اولین آزمایش بارداری اگر به محض اینکه باردار می شوید از آن مطلع شوید زمان بیشتری برای باور آن دارید. ضروری تر از آن این است که وقت کافی برای حفظ سلامتی و تغییرات لازم در شیوه زندگی خود دارید تا مطمئن شوید که کودک شما به طور طبیعی رشد می کند. به همین دلیل به محض اینکه نسبت به باردار بودن خود شک کردید اولین نفری که باید در جریان قرار گیرد (غیر از همسرتان) پزشکتان می باشد. علاوه بر آن پزشک با بررسی وضع عمومی و ارائه توصیه های به موقع می تواند در اولین ملاقات بطور دقیق زمان زایمان را تعیین کند که بعد اگر زایمان پیش یا بعد از موعد داشته باشید این تاریخ از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری مسمومیت دوران بارداری یک حالت دارای رشد سریع است که در آن فشار خون بالا رفته و در ادرار پروتئین یافت می شود. تورم، افزایش وزن ناگهانی، سردرد تغییر در بینایی از علائم بالقوه آن است. علاوه  بر فشار خون بالا می‌‌‌‌‌تواند باعث آسیب به کلیه‌‌‌‌‌ها و کاهش جریان خون به جفت شده و بارداری را مشکل سازد.
معلوم است مسمومیت دوران بارداری مشکل بدی است و ....

توصیه های مفید در رابطه با امنیت نوزاد

توصیه های مفید در رابطه با امنیت نوزاد

توصیه های مفید در رابطه با امنیت نوزاد توصیه های مفید در رابطه با امنیت نوزاد: همه در مورد اشتباه آوردن نوزاد از بیمارستان شوخی میکنند ولی امکان این اتفاق وجود دارد. ضمنا اگر چه کودک ربایی بسیار نادر است، ولی هر ساله چندین نوزاد معمولاً توسط خانم هایی که از کودکان خودشان جدا مانده اند، ربوده می شوند.

تقویت هوش زبانی و کلامی با بازی

تقویت هوش زبانی و کلامی با بازی

بازی هایی برای تقویت هوش زبانی و کلامی این بهترین ایده ای است که شاید برای یک کتاب آسان مفرح و سریع برای کودکان کم سن و سال وجود دارد . من نمی دانم چه کسی اولین بار به این نتیجه رسید که عکس ها را روی پاکت ساندویچ قرار دهد ، اما یکی از ایده های بزرگی است که باید گسترش یابد و دست به دست شود.

خواص پنیر چدار در دوران بارداری

خواص پنیر چدار در دوران بارداری

خواص پنیر چدار در دوران بارداری یک مقدار از پنیر چدار بهترین غذای سرپایی دنیا است. علاوه بر این برای کودکتان هم غذایی سالم است. پنیر بعضی از موارد غذاهای پرنیاز خانمهای حامله را دارد که کلسیم و پروتئین از آن جمله هستند. پنیر چدار مانده مزه و ایمنی بیشتری دارد.

حواس پنجگانه‌ی جنین

حواس پنجگانه‌ی جنین

حواس پنجگانه‌ی جنین پژوهشگران و دانشمندان متخصص با نمودارهای واضح و در تعدادی از پژوهش‌ها این دانش پربار را ثابت کرده‌اند.( تأثیر رویدادهای گذشته در هر مرحله از زندگی بر روی آینده فرد) ولی انگار پا را فراتر گذاشته‌اند و بنظر می‌رسد آن‌ها می‌توانند ریشه رفتارهای پریشان را مشخص و کنترل کنند (حتی در رحم مادر) و کنترل رفتارها، دانشمندان را چشم انتظار می‌کند باتوجه به آمادگی نامحدود اطفالی که هنوز به دنیا نیامده اند و آمادگی پدران و مادران و دست آخر آمادگی جامعه، به نتایج درخشانی دست پیدا کنند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید