قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/26 0 نظر 108 بازدید

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری

قارچ دارای بسیاری از مواد غذایی است که در دیگر  غذاها کمتر یافت می‌شود. این مواد عبارتند از سلنیوم و
 ویتامین‌های B. بدن با کمک این آنتی اکسیدان‌های قوی و ویتامین‌های انرژی بخش مسلح شده و آماده  تحمل سه ماهه سوم بارداری خواهد شد ولی چرا مخصوصا قارچ متمایل به قرمز را انتخاب کرده‌ایم؟ مواد

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری


قارچ دارای بسیاری از مواد غذایی است که در دیگر  غذاها کمتر یافت می‌شود. این مواد عبارتند از سلنیوم و
 ویتامین‌های B. بدن با کمک این آنتی اکسیدان‌های قوی و ویتامین‌های انرژی بخش مسلح شده و آماده  تحمل سه ماهه سوم بارداری خواهد شد ولی چرا مخصوصا قارچ متمایل به قرمز را انتخاب کرده‌ایم؟ مواد
غذایی همه قارچ ها یکسان نیست. قارچ متمایل به قرمز (که گاهی قارچ کرم رنگ شود) منبع خوب فولات هم هست که یکی دیگر از مواد غذایی مهم بارداری است. علاوه بر این‌ها قارچ منبع پروتئین گیاهی است.

                                      قارچ قرمز
قارچ قرمز در یک نگاه 


مقدار مصرف: یک فنجان (87 گرم)     کلسیم: 2%
کالری: 23    ویتامین A: صفر
چربی اشباع شده: صفر    ویتامین C: صفر
پروتئین: 2 گرم    آهن: 2%
فیبر: 1 گرم    

حتما بخوانید: مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

یک فنجان سلنیوم 


وقتی صحبت از مقدار سلنیوم می‌شود، قارچ قرمز در رأس قرار دارد چون دارای سلنیوم بیشتری نسبت به دیگر قارچ‌هاست. در مقایسه با دیگر منابع شناخته شده سلنیوم، قارچ در رأس قرار دارد. فقط بوقلمون بیش از قارچ سلنیوم دارد.


غذاهای دارای سلنیوم زیاد


غذا     مقدار     میزان سلنیم روزانه
بوقلمون گوشت نیمه پز    85 گرم    45%
قارچ قرمز     5 عدد متوسط     31%
قارچ سفید    5 عدد متوسط     22%
قارچ تیره رنگ    1 عدد متوسط    21%
تخم مرغ    1 عدد متوسط    20%
شلتوک    نصف فنجان    15%

                                                             قارچ قرمز

حتمابخوانید: در بارداری زردچوبه بخورید!


غذاهای خوشمزه 


فقط به فارج قرمز اکتفا نکنید. قارچ‌های دیگری هم هست که باید امتحان کنید. آن قارچ‌ها بزرگتر بوده و مزه‌های متفاوتی دارند.


قارچ سفید را دور بیاندازید. 


اگر بنا باشد که فقط یک حرف از ما قبول کنید این است که قارچ سفید را دور بیاندازید. قارچ معمولی (سفید) پرمصرف‌ترین قارچ مورد استفاده در ایالات متحده است ولی در مقایسه با قارچ قرمز سلنیوم کمتری دارد لذا به نظر ما آن را کنار گذاشته و قارچ قرمز مصرف کنید که خیلی شبیه به قارچ سفید بوده و مزه آن هم مثل قارچ سفید است. قارچ قهوه‌ای رنگ هم مزه بهتری داشته و دارای مواد غذایی بیشتری نسبت به قارچ سفید است. 

حتما بخوانید: بهترین غذاها برای سه ماه سوم بارداری


آنتی اکسیدان جدید


 قارچ دارای آنتی‌اکسیدان قوى ال. ارگونیونین ( L - ergothioneine) است که قبلا فکر می‌کردند فقط در جگر جوجه و در جوانه گندم یافت می‌شود. به نظر محققان آزمایشگاه تحقیقات قارچ ایالتی پنسیلوانیا، قارچ دارای مقادیر زیادی از این آنتی‌اکسیدان است که به عنوان خورنده اکسیدان های قوی عمل می-کنند. اکسیدان‌ها که رادیکال‌های آزاد هم نامیده می‌شوند، مولکول های بی‌ثباتی هستند که به بدن آسیب می‌رسانند. شما می‌توانید با مصرف زیاد آنتی‌اکسیدان‌ها از آسیب زدن آن‌ها جلوگیری کنید. مهم‌تر این است که سلنیوم موجود در قارچ‌ها فعالیت آنتی اکسیدان‌ها را افزایش می‌دهد.

                                                   قارچ قرمز
جدا شدن ناگهانی جفت


 جدا شدن قبل از موعد جفت از دیواره رحم مشکلی است که در موارد نادر رخ می‌دهد.
متخصصان آزمایشگاه ملی ایالات متحده تخمین می‌زنند که در هر یکصد و پنجاه نفر خانم باردار یک نفر دارای جفت کمی جدا شده است که فقط از هر 750 نفر یک نفر به مرگ جنسی منجر می‌گردد. علت جدا شدن جفت نامعلوم است. بعضی مشکلات ممکن است احتمال آن‌ را افزایش دهند که آسیب بدنی مادر (مانند تصادف ماشین)، بند ناف کوتاه، فشار خون و کمبودهای غذایی از آن جمله‌اند. 

حتما بخوانید: فواید خوردن جلبک دریایی در دوران بارداری


کودک شما کاملا به جریان خون وابسته است. اگر جفت جدا شود، کودک نمی تواند از بند ناف که به جفت متصل است، خون بگیرد. خونریزی، حساسیت رحم، فشار جنین یا حتی انقباض از علائم بالقوه جدا شدن جفت است. مطالعات نشان می‌دهد کمبود اسید فولیک می‌تواند در جدا شدن جفت نقش داشته باشد. قارچ قرمز یا دیگر قارچ‌ها منبع خوب فولات هستند (حدود 15 میکروگرم در هر فنجان).
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

آداب بارداری در اسلام

آداب بارداری در اسلام

آداب بارداری در اسلام امروزه اهمیت غذا و اثر آن بر روح و جسم آدمی بر کسی پوشیده نیست و تربیت که از اهداف بوجود آمدن انسان است از غذای فرد تاثیر زیادی میگیرد.
اولین مسئله‌‌ای که در تشکیل شخصیت فرد نقش دارد توجه به نخستین مرحله رشد یعنی نطفه است. تغذیه تاثیرات غیرقابل انکاری بر کودک از لحاظ رفتاری و شخصیتی دارد. هر فرد از ترکیب دو سلول نر و ماده به وجود می‌‌آید. نطفه‌‌ای که از ترکیب سلولی یک فرد به وجود می‌‌آید اثرات بسیار زیادی بر رشد و رفتار و شخصیت روحی فرد خواهد گذاشت.
بعضی از اهل معرفت میگویند که..

هفته نهم بارداری

هفته نهم بارداری

در هفته نهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته نهم بارداری و نکات مهم درباره هفته نهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

در دوران بارداری هوشیار بخوابید!

در دوران بارداری هوشیار بخوابید!

در دوران بارداری هوشیار بخوابید! شاید تا بحال فرصتی پیش نیامده است که در مورد روش خوابیدن فکر کنید ولی دیگر وقت آن رسیده که در مورد عادات خوابیدن خود تجدید نظر کنید. طولی نمی کشد که خوابیدن روی شکم ممکن نیست. علاوه بر آن پس از ماه پنجم نباید روی کمر (طاق باز) بخوابید. در این حالت سنگینی رحم روی رگی به نام ورید اجوف فوقانی (یک رگ اصلی است که خون را به قلب برمی گرداند) فشار می آورد و باعث می شود جریان خونی که به سمت جنین می رود کاهش یابد

در بارداری روغن ماهی بخورید

در بارداری روغن ماهی بخورید

در بارداری روغن ماهی بخورید اگر بنا باشد ما فقط یک توصیه برای خانم‌های باردار داشته باشیم اضافه کردن ماهی به غذاهایشان است. مجامع بهداشتی بیشماری سفارش می‌کنند خانم‌های باردار باید هفته ای 3 یا 4 بار ماهی مصرف‌کنند و بهترین ماهی‌ها آن‌هایی هستند که چربی های خوبشان زیاد است. ماهی قزل‌آلا، ساردین و ماهی کولی از آن جمله‌اند ولی فکر خوردن ماهی برای بعضی خانم‌ها تنفرآور است. دلیلش هر چه باشد، ماهی چنگی به دل نمی‌زند ولی نگران نباشید

در بارداری گوجه خشک شده در آفتاب بخورید!

در بارداری گوجه خشک شده در آفتاب بخورید!

در بارداری گوجه خشک شده در آفتاب بخورید! این غذای خوش خوراک باید یکی از غذاهای عمده شما باشد پس آن را خرد کرده و در سس سالاد در ماکارونی یا به مقدار زیاد در پیتزا ریخته و مصرف نمایید. در هر صورت چیز خوبی برای افزودن به غذاها است. غیر از مزه خوش آن دارای موادغذایی است که به تسکین مشکلات دوران بارداری کمک می‌‌‌کند. 

هفته بیست وهفتم بارداری

هفته بیست وهفتم بارداری

در هفته بیست و هفتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و هفتم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و هفتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید