قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/26 0 نظر 214 بازدید

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری

قارچ دارای بسیاری از مواد غذایی است که در دیگر  غذاها کمتر یافت می‌شود. این مواد عبارتند از سلنیوم و
 ویتامین‌های B. بدن با کمک این آنتی اکسیدان‌های قوی و ویتامین‌های انرژی بخش مسلح شده و آماده  تحمل سه ماهه سوم بارداری خواهد شد ولی چرا مخصوصا قارچ متمایل به قرمز را انتخاب کرده‌ایم؟ مواد

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری


قارچ دارای بسیاری از مواد غذایی است که در دیگر  غذاها کمتر یافت می‌شود. این مواد عبارتند از سلنیوم و
 ویتامین‌های B. بدن با کمک این آنتی اکسیدان‌های قوی و ویتامین‌های انرژی بخش مسلح شده و آماده  تحمل سه ماهه سوم بارداری خواهد شد ولی چرا مخصوصا قارچ متمایل به قرمز را انتخاب کرده‌ایم؟ مواد
غذایی همه قارچ ها یکسان نیست. قارچ متمایل به قرمز (که گاهی قارچ کرم رنگ شود) منبع خوب فولات هم هست که یکی دیگر از مواد غذایی مهم بارداری است. علاوه بر این‌ها قارچ منبع پروتئین گیاهی است.

                                      قارچ قرمز
قارچ قرمز در یک نگاه 


مقدار مصرف: یک فنجان (87 گرم)     کلسیم: 2%
کالری: 23    ویتامین A: صفر
چربی اشباع شده: صفر    ویتامین C: صفر
پروتئین: 2 گرم    آهن: 2%
فیبر: 1 گرم    

حتما بخوانید: مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

یک فنجان سلنیوم 


وقتی صحبت از مقدار سلنیوم می‌شود، قارچ قرمز در رأس قرار دارد چون دارای سلنیوم بیشتری نسبت به دیگر قارچ‌هاست. در مقایسه با دیگر منابع شناخته شده سلنیوم، قارچ در رأس قرار دارد. فقط بوقلمون بیش از قارچ سلنیوم دارد.


غذاهای دارای سلنیوم زیاد


غذا     مقدار     میزان سلنیم روزانه
بوقلمون گوشت نیمه پز    85 گرم    45%
قارچ قرمز     5 عدد متوسط     31%
قارچ سفید    5 عدد متوسط     22%
قارچ تیره رنگ    1 عدد متوسط    21%
تخم مرغ    1 عدد متوسط    20%
شلتوک    نصف فنجان    15%

                                                             قارچ قرمز

حتمابخوانید: در بارداری زردچوبه بخورید!


غذاهای خوشمزه 


فقط به فارج قرمز اکتفا نکنید. قارچ‌های دیگری هم هست که باید امتحان کنید. آن قارچ‌ها بزرگتر بوده و مزه‌های متفاوتی دارند.


قارچ سفید را دور بیاندازید. 


اگر بنا باشد که فقط یک حرف از ما قبول کنید این است که قارچ سفید را دور بیاندازید. قارچ معمولی (سفید) پرمصرف‌ترین قارچ مورد استفاده در ایالات متحده است ولی در مقایسه با قارچ قرمز سلنیوم کمتری دارد لذا به نظر ما آن را کنار گذاشته و قارچ قرمز مصرف کنید که خیلی شبیه به قارچ سفید بوده و مزه آن هم مثل قارچ سفید است. قارچ قهوه‌ای رنگ هم مزه بهتری داشته و دارای مواد غذایی بیشتری نسبت به قارچ سفید است. 

حتما بخوانید: بهترین غذاها برای سه ماه سوم بارداری


آنتی اکسیدان جدید


 قارچ دارای آنتی‌اکسیدان قوى ال. ارگونیونین ( L - ergothioneine) است که قبلا فکر می‌کردند فقط در جگر جوجه و در جوانه گندم یافت می‌شود. به نظر محققان آزمایشگاه تحقیقات قارچ ایالتی پنسیلوانیا، قارچ دارای مقادیر زیادی از این آنتی‌اکسیدان است که به عنوان خورنده اکسیدان های قوی عمل می-کنند. اکسیدان‌ها که رادیکال‌های آزاد هم نامیده می‌شوند، مولکول های بی‌ثباتی هستند که به بدن آسیب می‌رسانند. شما می‌توانید با مصرف زیاد آنتی‌اکسیدان‌ها از آسیب زدن آن‌ها جلوگیری کنید. مهم‌تر این است که سلنیوم موجود در قارچ‌ها فعالیت آنتی اکسیدان‌ها را افزایش می‌دهد.

                                                   قارچ قرمز
جدا شدن ناگهانی جفت


 جدا شدن قبل از موعد جفت از دیواره رحم مشکلی است که در موارد نادر رخ می‌دهد.
متخصصان آزمایشگاه ملی ایالات متحده تخمین می‌زنند که در هر یکصد و پنجاه نفر خانم باردار یک نفر دارای جفت کمی جدا شده است که فقط از هر 750 نفر یک نفر به مرگ جنسی منجر می‌گردد. علت جدا شدن جفت نامعلوم است. بعضی مشکلات ممکن است احتمال آن‌ را افزایش دهند که آسیب بدنی مادر (مانند تصادف ماشین)، بند ناف کوتاه، فشار خون و کمبودهای غذایی از آن جمله‌اند. 

حتما بخوانید: فواید خوردن جلبک دریایی در دوران بارداری


کودک شما کاملا به جریان خون وابسته است. اگر جفت جدا شود، کودک نمی تواند از بند ناف که به جفت متصل است، خون بگیرد. خونریزی، حساسیت رحم، فشار جنین یا حتی انقباض از علائم بالقوه جدا شدن جفت است. مطالعات نشان می‌دهد کمبود اسید فولیک می‌تواند در جدا شدن جفت نقش داشته باشد. قارچ قرمز یا دیگر قارچ‌ها منبع خوب فولات هستند (حدود 15 میکروگرم در هر فنجان).
 


 

پیشنهاد ویزه فیلم آموزشی:مهارت موفیقت درکودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

در بارداری پنیر سوئیسی  بخورید!

در بارداری پنیر سوئیسی  بخورید!

در بارداری پنیر سوئیسی  بخورید! پنیر سوئیسی نه تنها غذایی خوشمزه است که باید در رژیم دوران بارداری خود وارد نمایید بلکه برای شما و کودک‌‌تان فواید زیادی دارد. پنیر سوئیسی مانند دیگر پنیرها منبع خوب کلسیم است که در چند ماه آینده به آن نیاز فراوان خواهید داشت

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟ نباید آن را بنوشید! نباید این کار را انجام دهند! این روزها هرجا که می‌‌روید اخطارهایی برای خانم‌‌های باردار وجود دارد. موقعی که باردار هستید، ممکن است کم‌‌کم به نظرتان بیاید که در یک حباب زندگی کرده و حتی در آن حال هم نمی‌‌توانید هیچ بخورید یا بیاشامید. به نظرتان می‌‌رسد که هر غذایی برای سلامت خود و کودکتان خطرناک است. البته در مورد نوشابه‌‌هایی که باید از آنها پرهیز کرده، مکمل‌‌هایی که باید از آنها بترسید و داروهایی که ممکن است به شما آسیب برسانند، اخطارهایی وجود دارد.

خواص آووکادو در دوران بارداری

خواص آووکادو در دوران بارداری

خواص آووکادو در دوران بارداری «سر شار و عالی» کلمات عجیبی هستند که برای توصیف بعضی از میوه‌‌‌‌ها استفاده می‌‌‌‌شود ولی آووکادو یکی از فراموش شده‌‌‌‌ترین اما در عین حال از سالم‌‌‌‌ترین میوه‌‌‌‌ها است. آووکادو دارای ویتامین‌‌‌‌ها، آنتی-اکسیدان‌‌‌‌ها، مواد معدنی، فیبر و چربی‌‌‌‌های سالم برای خود و کودک‌‌‌‌تان در طول دوران بارداری است

عوارض آزار دهنده در سه ماه دوم بارداری

عوارض آزار دهنده در سه ماه دوم بارداری

عوارض آزار دهنده در سه ماه دوم بارداری در سه ماه دوم بارداری علایمی در اکثر خانم ها به وجود می آید که باعث رنجش و ناراحتی آنان می شود مانند خون ریزی لثه یا گرفتگی بینی

نگاهی به چند قلوها

نگاهی به چند قلوها

نگاهی به چند قلوها داشتن نوزاد دوقلو شاید در ظاهر ساده به نظر برسد؛ اما این تصور کسی است که هرگز با این واقعیت روبه رو نشده است. دو قلوها هم می‌توانند مایه‌ی لذت و شادی دو برابر باشند و هم یک کابوس زنده (کار دو برابر و خواب بسیار کمتر). دوقلوها به قدری مشکل و سختی دارند که اگر پای صحبت مادری که دوقلو دارد بنشینید، ساعت‌ها می‌تواند برای شما در این باره حرف بزند، البته اگر مشتاق باشید که گوش دهید.......

حرکت جنین - از لذت تا ترس

حرکت جنین - از لذت تا ترس

حرکت جنین - از لذت تا ترس شاید یک از لذت بخش ترین اتفاقات دوران بارداری حرکات جنین باشد. لذتی که گاهی همراه با هیجان و حتی ترس به سراغ مادران باردار می آید

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید