قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/10 0 نظر 132 بازدید

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری

بسیاری از ما درباره آب فکر زیادی نمی‌‌کنیم. شیر را باز می‌‌کنید و آب بیرون می‌‌آید ولی آب یکی از مهمترین موادغذایی برای دوران بارداری است. نیاز زیاد باعث افزایش حجم آب مصرفی‌‌تان می‌‌گردد. سلامتی و پاکی آب می‌‌تواند در سلامتی خود و کودکتان موثر باشد.
 

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری


بسیاری از ما درباره آب فکر زیادی نمی‌‌کنیم. شیر را باز می‌‌کنید و آب بیرون می‌‌آید ولی آب یکی از مهمترین موادغذایی برای دوران بارداری است. نیاز زیاد باعث افزایش حجم آب مصرفی‌‌تان می‌‌گردد. سلامتی و پاکی آب می‌‌تواند در سلامتی خود و کودکتان موثر باشد.

                                                      آب سالم در بارداری
سلامتی آب لوله‌‌کشی


در بسیاری از کشورها سلامتی آب لوله‌‌کشی مورد کنترل قرار گرفته و سلامتی و پاکی آن برای نوشیدن اشکالی ندارد. این نعمت بزرگی است که انسان شیر آب را باز کرده و از آب سالم و تمیز استفاده نماید. 

حتما بخوانید: در دوران بارداری هات داگ نخورید!


خارج کردن سرب


فلزات سنگین طبیعتا در سراسر جهان وجود دارند. سنگ‌‌ها فلزاتی مانند آرسنیک، کادیوم، آهن، منگنز و اورانیوم را وارد آب‌‌ها می‌‌کنند. لوله‌‌ها و منابع آب هم مس و سرب را وارد آب می‌‌کنند. این فلزات برای دوران بارداری نگران کننده‌‌اند چون کودک شما بیش از خودتان به آنها حساس است. در بعضی جاها احیانا لوله‌‌ها سربی یا برنجی بوده و این‌‌ها هم مقداری سرب به آب‌‌ها وارد می‌‌کنند. در هر صورت آب مصرفی خود را تست نمایید تا از سلامت آن مطمئن شوید. وجود سرب سلامتی کودک را تحت تاثیر قرار می‌‌دهد. اگر قبل از برداشت آب آشامیدنی چند دقیقه شیر آب باز باشد این کار خطر وجود سرب را کاهش می‌‌دهد.

                                           آب سالم در بارداری
تصفیه آب


بعضی افراد یک سیستم تصفیه آب در خانه دارند. چون آب لوله‌‌کشی ممکن است دارای فلزات، باکتری‌‌ها و مواد شیمیایی باشد. انواع زیادی سیستم‌‌های تصفیه آب خانگی وجود دارد که شامل فیلتر کربن، فیلترهای نور ماوراء بنفش و سیستم تصفیه اسمز معکوس وسایل تصفیه آب پیشرفته حتی PH و اکسیژن موجود در آب را هم تغییر می‌‌دهد. شما می‌‌توانید برای آرامش خاطر بیشتر یکی از این دستگاه های تصفیه آب را در خانه نصب کرده یا این که آب تصفیه شده را از بیرون بخرید.

حتما بخوانید: مضرات قندهای مصنوعی بر بارداری سالم


آب‌‌های تصفیه نشده


آب دریاچه‌‌ها، نهرها، رودخانه‌‌ها برای خوردن مناسب نیستند چون ممکن است دارای فلزات سنگین، هرز آب‌‌های کشاورزی و میکروارگانیسم‌‌هایی مانند باکتری‌‌ها، ویروس‌‌ها و انگل‌‌ها باشند که شما هیچ کدامشان را نمی‌‌توانید ببینید و اگر کسی می‌‌گوید آب‌‌های روان یا چشمه‌‌ها سالم هستند، این حرف کاملا غلط است. اجازه دهید تکرار کنیم:آیا در دوران بارداری خود آب تصفیه نشده می‌‌نوشید؟ نتیجه نوشیدن یا شست‌‌و‌‌شو با آب‌‌های آلوده را نمی‌‌توان پیشگویی کرد ولی واکنش حاد آن ممکن است از یک حساسیت پوستی تا بیماری‌‌های شدید محتاج به بستری شدن باشد. معمول‌‌ترین واکنش‌‌ها مشکلات معده‌‌ای-روده‌‌ای مانند اسهال یا عفونت‌‌های چشم، گوش یا گلو باشد. یک واکنش معده‌‌ای-روده‌‌ای در اثر میکروارگانیسمی مانند ژیاردیا (Giardia)می‌‌تواند باعث اسهال و خطر کم آب شدن (دهیدراسیون) شدیدی شود که خود و کودکتان را به خطر بیاندازد. برای سلامت کودک خود آب سالم مصرف کنید.

 

واقعیت اثبات شده

                                                                    آب سالم در بارداری
اگر سیستم لوله‌‌کشی شما قدیمی است آب آن را آزمایش کنید. 

تهیه آب


مصرف آب معدنی ممکن است در توان شما نباشد و علاوه بر این ظروف آب یا پلاستیک نرم هم ممکن است دارای مواد شیمیایی باشند که وارد آب شده و مضر باشند. ظروف پلاستیکی سخت هم ممکن است ماده شیمیایی مضر به نام BPA داشته باشند لذا اگر آب تصفیه شده را از بیرون تهیه می‌‌کنید، مواظب باشید ظرفتان عاری از BPA باشد و اگر ظرف استیل زنگ نزن باشد از هر لحاظی بهتر است.

حتما بخوانید: خواص ماست در دوران بارداری


آب


بطری‌‌های آب سابقا سالمترین آب‌‌ها بودند. این مطلب ممکن است در کشورهای کمتر توسعه یافته درست باشد ولی تحقیقات نشان می‌‌دهد که آنها چیزی بهتر از آب لوله‌‌کشی تصفیه شده نیستند. بعضی شرکت-های آب (معدنی) تبلیغ می‌‌کنند که آب آن‌‌ها از چشمه‌‌های طبیعی آب بوده و دست نخورده است ولی حقیقت این است که آب دست نخورده (خالص) در طبیعت وجود ندارد.

                                                                آب سالم در بارداری

همه مردم از آب جهان سهم دارند، چه از سفره‌‌های زیرزمینی آب و چه از آب باران باشد. آن سمی که در چین در هوا پراکنده می-شود، ممکن است در چشمه‌‌ای در کوهستان‌‌های فرانسه خود را نشان دهد. در بعضی از مواد فقط اسم آن، آب معدنی است و فقط مقداری آب معدنی با مقدار زیادی آب معمولی همراه است. که در این صورت با آب تصفیه شده فرق زیادی نخواهد داشت!
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

مشکل دارترین غذاها در دوران بارداری

مشکل دارترین غذاها در دوران بارداری

مشکل دارترین غذاها در دوران بارداری همین که به غذاهای خطرناک دوران بارداری نگاه می‌‌‌‌کنید، می‌‌‌‌بینید که چرا آن‌‌‌‌ها اینقدر گیج‌‌‌‌کننده‌‌‌‌اند. ما قبلا پیشنهاد کرده بودیم که ماهی، تخم‌‌‌‌مرغ و پنیر بخورید و مقدار متعادلی چای گیاهی بنوشید و حتما مقدار زیادی آب استفاده کنید. درحالی که همه این غذاها در لیست ممنوع شده‌‌‌‌ها هستند!!
 

چگونه برای روز زایمان آمادگی پیدا کنید

چگونه برای روز زایمان آمادگی پیدا کنید

چگونه برای روز زایمان آمادگی پیدا کنید از حالا یک الگو برای حرکات کودک پیدا می کنید، زیرا او در یک دوره خواب و بیداری قابل پیش بینی قرار می گیرد. حرکات سریع و غلتهای خسته کننده و آرام به لرزش های ملایم تبدیل می شود. البته هر حرکتی اطمینان مجدد به مادر می دهد. راه دیگر برای کنترل سلامتی کودک انجام آزمایش حرکات جنین است. هر روز زمانهایی مشخص یعنی اول صبح، بعد از غذا، قبل از خواب که جنین بیشتر حرکت می کند به تعداد حرکات کودک طی یک مدت زمان مشخص توجه کنید.

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری آیا فکر می کردید روزی نیاز داشته باشید یاد بگیرید چگونه بایستید و بنشینید فقط به علت اینکه باردار هستید؟ ولی بهرحال این یک واقعیت است. نگهداشتن بدن در یک وضعیت مناسب و دقت در حرکات مخصوص حالا که مفاصل نرم هستند، بدن تعادل ندارد و کمر فشار زیادی را تحمل می کند. از اهمیت زیادی برخوردار است. با رعایت نکات زیر احساس بهتری می کنید و صدمه کمتری هم می بینید:
 ایستادن. تصور کنید هنگام راه رفتن سرتان به سقف کشیده می شود. خودبه خود چانه خود را جمع می کنید، شانه هایتان را بلند می کنید و باسن و شکم تان را جمع می کنند. مراقب باشید وزنتان بطور مساوی روی هر دو پا تقسیم شود. 

در بارداری  چقدر بادمجان بخورم؟

در بارداری چقدر بادمجان بخورم؟

در بارداری  چقدر بادمجان بخورم؟ غذاهای رنگارنگ موادغذایی مختلف دارند. یکی از فراموش شده‌‌‌ترین رنگ‌‌‌ها رنگ ارغوانی است. سیاه گیله، الو سیاه، انگور سیاه و بادمجان به رنگ ارغوانی‌‌‌اند و سرشار از مواد غذایی برای شما و کودک‌‌‌تان هستند.

آیا شما می دانید که هوش،  از مادران به ارث برده می‌شود؟

آیا شما می دانید که هوش، از مادران به ارث برده می‌شود؟

آیا شما می دانید که هوش،  از مادران به ارث برده می‌شود؟ فقط یکی از والدین باعث به ارث رسیدن هوش به فرزند می شود و آن هم مادر است.تحقیقات گسترده ای که بر روی این موضوع انجام شده نشان می دهد که هوش از طریق ژن خاصی که بر روی کروموزوم X وجود دارد به کودک منتقل می شود.  

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه اول بارداری چگونه است؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه اول بارداری چگونه است؟

ظاهر یک خانم باردار در سه ماه اول بارداری چگونه است؟ نتیجه آزمایش مثبت است و بنابراین مشتاقید تا هر چه زودتر به شکل زیبای یک مادر باردار برسید. به جای آن جوش هایی روی صورت خود می بینید یا از حالت تهوع رنج می برید. سه ماهه اول برای شما که باردار هستید ناامیدکننده است ولی بنظر غریبه هایی که شما را در خیابان می بینند خانم معمولی و خسته ای به نظر می رسید که احتمالا روز بدی را گذرانده است.
قبل از اینکه ماه سوم به پایان برسد و شاید چند

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید