قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/10 0 نظر 284 بازدید

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری

بسیاری از ما درباره آب فکر زیادی نمی‌‌کنیم. شیر را باز می‌‌کنید و آب بیرون می‌‌آید ولی آب یکی از مهمترین موادغذایی برای دوران بارداری است. نیاز زیاد باعث افزایش حجم آب مصرفی‌‌تان می‌‌گردد. سلامتی و پاکی آب می‌‌تواند در سلامتی خود و کودکتان موثر باشد.
 

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری


بسیاری از ما درباره آب فکر زیادی نمی‌‌کنیم. شیر را باز می‌‌کنید و آب بیرون می‌‌آید ولی آب یکی از مهمترین موادغذایی برای دوران بارداری است. نیاز زیاد باعث افزایش حجم آب مصرفی‌‌تان می‌‌گردد. سلامتی و پاکی آب می‌‌تواند در سلامتی خود و کودکتان موثر باشد.

                                                      آب سالم در بارداری
سلامتی آب لوله‌‌کشی


در بسیاری از کشورها سلامتی آب لوله‌‌کشی مورد کنترل قرار گرفته و سلامتی و پاکی آن برای نوشیدن اشکالی ندارد. این نعمت بزرگی است که انسان شیر آب را باز کرده و از آب سالم و تمیز استفاده نماید. 

حتما بخوانید: در دوران بارداری هات داگ نخورید!


خارج کردن سرب


فلزات سنگین طبیعتا در سراسر جهان وجود دارند. سنگ‌‌ها فلزاتی مانند آرسنیک، کادیوم، آهن، منگنز و اورانیوم را وارد آب‌‌ها می‌‌کنند. لوله‌‌ها و منابع آب هم مس و سرب را وارد آب می‌‌کنند. این فلزات برای دوران بارداری نگران کننده‌‌اند چون کودک شما بیش از خودتان به آنها حساس است. در بعضی جاها احیانا لوله‌‌ها سربی یا برنجی بوده و این‌‌ها هم مقداری سرب به آب‌‌ها وارد می‌‌کنند. در هر صورت آب مصرفی خود را تست نمایید تا از سلامت آن مطمئن شوید. وجود سرب سلامتی کودک را تحت تاثیر قرار می‌‌دهد. اگر قبل از برداشت آب آشامیدنی چند دقیقه شیر آب باز باشد این کار خطر وجود سرب را کاهش می‌‌دهد.

                                           آب سالم در بارداری
تصفیه آب


بعضی افراد یک سیستم تصفیه آب در خانه دارند. چون آب لوله‌‌کشی ممکن است دارای فلزات، باکتری‌‌ها و مواد شیمیایی باشد. انواع زیادی سیستم‌‌های تصفیه آب خانگی وجود دارد که شامل فیلتر کربن، فیلترهای نور ماوراء بنفش و سیستم تصفیه اسمز معکوس وسایل تصفیه آب پیشرفته حتی PH و اکسیژن موجود در آب را هم تغییر می‌‌دهد. شما می‌‌توانید برای آرامش خاطر بیشتر یکی از این دستگاه های تصفیه آب را در خانه نصب کرده یا این که آب تصفیه شده را از بیرون بخرید.

حتما بخوانید: مضرات قندهای مصنوعی بر بارداری سالم


آب‌‌های تصفیه نشده


آب دریاچه‌‌ها، نهرها، رودخانه‌‌ها برای خوردن مناسب نیستند چون ممکن است دارای فلزات سنگین، هرز آب‌‌های کشاورزی و میکروارگانیسم‌‌هایی مانند باکتری‌‌ها، ویروس‌‌ها و انگل‌‌ها باشند که شما هیچ کدامشان را نمی‌‌توانید ببینید و اگر کسی می‌‌گوید آب‌‌های روان یا چشمه‌‌ها سالم هستند، این حرف کاملا غلط است. اجازه دهید تکرار کنیم:آیا در دوران بارداری خود آب تصفیه نشده می‌‌نوشید؟ نتیجه نوشیدن یا شست‌‌و‌‌شو با آب‌‌های آلوده را نمی‌‌توان پیشگویی کرد ولی واکنش حاد آن ممکن است از یک حساسیت پوستی تا بیماری‌‌های شدید محتاج به بستری شدن باشد. معمول‌‌ترین واکنش‌‌ها مشکلات معده‌‌ای-روده‌‌ای مانند اسهال یا عفونت‌‌های چشم، گوش یا گلو باشد. یک واکنش معده‌‌ای-روده‌‌ای در اثر میکروارگانیسمی مانند ژیاردیا (Giardia)می‌‌تواند باعث اسهال و خطر کم آب شدن (دهیدراسیون) شدیدی شود که خود و کودکتان را به خطر بیاندازد. برای سلامت کودک خود آب سالم مصرف کنید.

 

واقعیت اثبات شده

                                                                    آب سالم در بارداری
اگر سیستم لوله‌‌کشی شما قدیمی است آب آن را آزمایش کنید. 

تهیه آب


مصرف آب معدنی ممکن است در توان شما نباشد و علاوه بر این ظروف آب یا پلاستیک نرم هم ممکن است دارای مواد شیمیایی باشند که وارد آب شده و مضر باشند. ظروف پلاستیکی سخت هم ممکن است ماده شیمیایی مضر به نام BPA داشته باشند لذا اگر آب تصفیه شده را از بیرون تهیه می‌‌کنید، مواظب باشید ظرفتان عاری از BPA باشد و اگر ظرف استیل زنگ نزن باشد از هر لحاظی بهتر است.

حتما بخوانید: خواص ماست در دوران بارداری


آب


بطری‌‌های آب سابقا سالمترین آب‌‌ها بودند. این مطلب ممکن است در کشورهای کمتر توسعه یافته درست باشد ولی تحقیقات نشان می‌‌دهد که آنها چیزی بهتر از آب لوله‌‌کشی تصفیه شده نیستند. بعضی شرکت-های آب (معدنی) تبلیغ می‌‌کنند که آب آن‌‌ها از چشمه‌‌های طبیعی آب بوده و دست نخورده است ولی حقیقت این است که آب دست نخورده (خالص) در طبیعت وجود ندارد.

                                                                آب سالم در بارداری

همه مردم از آب جهان سهم دارند، چه از سفره‌‌های زیرزمینی آب و چه از آب باران باشد. آن سمی که در چین در هوا پراکنده می-شود، ممکن است در چشمه‌‌ای در کوهستان‌‌های فرانسه خود را نشان دهد. در بعضی از مواد فقط اسم آن، آب معدنی است و فقط مقداری آب معدنی با مقدار زیادی آب معمولی همراه است. که در این صورت با آب تصفیه شده فرق زیادی نخواهد داشت!
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: کار گروهی در کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته چهل و یکم بارداری

هفته چهل و یکم بارداری

در هفته چهل و یکم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته چهل و یکم بارداری و نکات مهم درباره هفته چهل و یکم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

سلامت روان جنین - قسمت دوم

سلامت روان جنین - قسمت دوم

سلامت روان جنین - قسمت دوم جنین را دیده‌اند که هم شاد می‌شود ، هم غمگین می‌شود . و در صورتش و حرکات  بدنش هم نشانه‌های شادی و شکفتگی و هم علائم درد  و در خود فرورفتگی دیده می‌شود .

در بارداری گوجه خشک شده در آفتاب بخورید!

در بارداری گوجه خشک شده در آفتاب بخورید!

در بارداری گوجه خشک شده در آفتاب بخورید! این غذای خوش خوراک باید یکی از غذاهای عمده شما باشد پس آن را خرد کرده و در سس سالاد در ماکارونی یا به مقدار زیاد در پیتزا ریخته و مصرف نمایید. در هر صورت چیز خوبی برای افزودن به غذاها است. غیر از مزه خوش آن دارای موادغذایی است که به تسکین مشکلات دوران بارداری کمک می‌‌‌کند. 

دوران نقاهت در زایمان سزارین

دوران نقاهت در زایمان سزارین

دوران نقاهت در زایمان سزارین دوران نقاهت در زایمان سزارین: به همه مادرانی که زایمان سزارین دارند این توصیه می شود استراحت کنند ، زیرا سزارین یک جراحی بزرگ در قسمت شکم است و استراحت در بهبودی آنها نقش مهمتری دارد. خانم هایی که با جراحی زایمان می کنند دو برابر خانم هایی که زایمان واژینال دارند خون از دست می دهند. 

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری آیا فکر می کردید روزی نیاز داشته باشید یاد بگیرید چگونه بایستید و بنشینید فقط به علت اینکه باردار هستید؟ ولی بهرحال این یک واقعیت است. نگهداشتن بدن در یک وضعیت مناسب و دقت در حرکات مخصوص حالا که مفاصل نرم هستند، بدن تعادل ندارد و کمر فشار زیادی را تحمل می کند. از اهمیت زیادی برخوردار است. با رعایت نکات زیر احساس بهتری می کنید و صدمه کمتری هم می بینید:
 ایستادن. تصور کنید هنگام راه رفتن سرتان به سقف کشیده می شود. خودبه خود چانه خود را جمع می کنید، شانه هایتان را بلند می کنید و باسن و شکم تان را جمع می کنند. مراقب باشید وزنتان بطور مساوی روی هر دو پا تقسیم شود. 

چگونه برای زایمان برنامه ریزی کنم؟

چگونه برای زایمان برنامه ریزی کنم؟

چگونه برای زایمان برنامه ریزی کنم؟ در طول سه ماهه آخر بارداری بایستی با پزشکتان در مورد زایمان صحبت کنید. او به شما در مورد آنچه که هنگام زایمان اتفاق می افتد آگاهی میدهد. چه نشانه هایی را می شود دید؟ فاصله انقباضات باید چقدر باشد تا با پزشک تماس گرفت؟ آیا می توانید مستقیما به بیمارستان بروید اگر مطب پزشک در آن روز بسته بود؟ اگر کیسه آب پاره شد چه باید کرد؟ (به "آیا این همان نشانه است؟" مراجعه کنید.)

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 6

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید