طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/10 0 نظر 202 بازدید

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری

بسیاری از ما درباره آب فکر زیادی نمی‌‌کنیم. شیر را باز می‌‌کنید و آب بیرون می‌‌آید ولی آب یکی از مهمترین موادغذایی برای دوران بارداری است. نیاز زیاد باعث افزایش حجم آب مصرفی‌‌تان می‌‌گردد. سلامتی و پاکی آب می‌‌تواند در سلامتی خود و کودکتان موثر باشد.
 

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری


بسیاری از ما درباره آب فکر زیادی نمی‌‌کنیم. شیر را باز می‌‌کنید و آب بیرون می‌‌آید ولی آب یکی از مهمترین موادغذایی برای دوران بارداری است. نیاز زیاد باعث افزایش حجم آب مصرفی‌‌تان می‌‌گردد. سلامتی و پاکی آب می‌‌تواند در سلامتی خود و کودکتان موثر باشد.

                                                      آب سالم در بارداری
سلامتی آب لوله‌‌کشی


در بسیاری از کشورها سلامتی آب لوله‌‌کشی مورد کنترل قرار گرفته و سلامتی و پاکی آن برای نوشیدن اشکالی ندارد. این نعمت بزرگی است که انسان شیر آب را باز کرده و از آب سالم و تمیز استفاده نماید. 

حتما بخوانید: در دوران بارداری هات داگ نخورید!


خارج کردن سرب


فلزات سنگین طبیعتا در سراسر جهان وجود دارند. سنگ‌‌ها فلزاتی مانند آرسنیک، کادیوم، آهن، منگنز و اورانیوم را وارد آب‌‌ها می‌‌کنند. لوله‌‌ها و منابع آب هم مس و سرب را وارد آب می‌‌کنند. این فلزات برای دوران بارداری نگران کننده‌‌اند چون کودک شما بیش از خودتان به آنها حساس است. در بعضی جاها احیانا لوله‌‌ها سربی یا برنجی بوده و این‌‌ها هم مقداری سرب به آب‌‌ها وارد می‌‌کنند. در هر صورت آب مصرفی خود را تست نمایید تا از سلامت آن مطمئن شوید. وجود سرب سلامتی کودک را تحت تاثیر قرار می‌‌دهد. اگر قبل از برداشت آب آشامیدنی چند دقیقه شیر آب باز باشد این کار خطر وجود سرب را کاهش می‌‌دهد.

                                           آب سالم در بارداری
تصفیه آب


بعضی افراد یک سیستم تصفیه آب در خانه دارند. چون آب لوله‌‌کشی ممکن است دارای فلزات، باکتری‌‌ها و مواد شیمیایی باشد. انواع زیادی سیستم‌‌های تصفیه آب خانگی وجود دارد که شامل فیلتر کربن، فیلترهای نور ماوراء بنفش و سیستم تصفیه اسمز معکوس وسایل تصفیه آب پیشرفته حتی PH و اکسیژن موجود در آب را هم تغییر می‌‌دهد. شما می‌‌توانید برای آرامش خاطر بیشتر یکی از این دستگاه های تصفیه آب را در خانه نصب کرده یا این که آب تصفیه شده را از بیرون بخرید.

حتما بخوانید: مضرات قندهای مصنوعی بر بارداری سالم


آب‌‌های تصفیه نشده


آب دریاچه‌‌ها، نهرها، رودخانه‌‌ها برای خوردن مناسب نیستند چون ممکن است دارای فلزات سنگین، هرز آب‌‌های کشاورزی و میکروارگانیسم‌‌هایی مانند باکتری‌‌ها، ویروس‌‌ها و انگل‌‌ها باشند که شما هیچ کدامشان را نمی‌‌توانید ببینید و اگر کسی می‌‌گوید آب‌‌های روان یا چشمه‌‌ها سالم هستند، این حرف کاملا غلط است. اجازه دهید تکرار کنیم:آیا در دوران بارداری خود آب تصفیه نشده می‌‌نوشید؟ نتیجه نوشیدن یا شست‌‌و‌‌شو با آب‌‌های آلوده را نمی‌‌توان پیشگویی کرد ولی واکنش حاد آن ممکن است از یک حساسیت پوستی تا بیماری‌‌های شدید محتاج به بستری شدن باشد. معمول‌‌ترین واکنش‌‌ها مشکلات معده‌‌ای-روده‌‌ای مانند اسهال یا عفونت‌‌های چشم، گوش یا گلو باشد. یک واکنش معده‌‌ای-روده‌‌ای در اثر میکروارگانیسمی مانند ژیاردیا (Giardia)می‌‌تواند باعث اسهال و خطر کم آب شدن (دهیدراسیون) شدیدی شود که خود و کودکتان را به خطر بیاندازد. برای سلامت کودک خود آب سالم مصرف کنید.

 

واقعیت اثبات شده

                                                                    آب سالم در بارداری
اگر سیستم لوله‌‌کشی شما قدیمی است آب آن را آزمایش کنید. 

تهیه آب


مصرف آب معدنی ممکن است در توان شما نباشد و علاوه بر این ظروف آب یا پلاستیک نرم هم ممکن است دارای مواد شیمیایی باشند که وارد آب شده و مضر باشند. ظروف پلاستیکی سخت هم ممکن است ماده شیمیایی مضر به نام BPA داشته باشند لذا اگر آب تصفیه شده را از بیرون تهیه می‌‌کنید، مواظب باشید ظرفتان عاری از BPA باشد و اگر ظرف استیل زنگ نزن باشد از هر لحاظی بهتر است.

حتما بخوانید: خواص ماست در دوران بارداری


آب


بطری‌‌های آب سابقا سالمترین آب‌‌ها بودند. این مطلب ممکن است در کشورهای کمتر توسعه یافته درست باشد ولی تحقیقات نشان می‌‌دهد که آنها چیزی بهتر از آب لوله‌‌کشی تصفیه شده نیستند. بعضی شرکت-های آب (معدنی) تبلیغ می‌‌کنند که آب آن‌‌ها از چشمه‌‌های طبیعی آب بوده و دست نخورده است ولی حقیقت این است که آب دست نخورده (خالص) در طبیعت وجود ندارد.

                                                                آب سالم در بارداری

همه مردم از آب جهان سهم دارند، چه از سفره‌‌های زیرزمینی آب و چه از آب باران باشد. آن سمی که در چین در هوا پراکنده می-شود، ممکن است در چشمه‌‌ای در کوهستان‌‌های فرانسه خود را نشان دهد. در بعضی از مواد فقط اسم آن، آب معدنی است و فقط مقداری آب معدنی با مقدار زیادی آب معمولی همراه است. که در این صورت با آب تصفیه شده فرق زیادی نخواهد داشت!
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: کار گروهی در کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

به عنوان انسانی که در قرن بیستم زندگی می‌کند و همچنان که به دنبال تکنولوژی و فن آوری‌های بروز هستید آیا تربیت و سطح فرهنگی و اجتماعی شما نیز با آن ارتقا پیدا می‌کند. یک انسان موفق شخصی است که بتواند در تمام جوانب زندگی پیشرفت کند. همان‌طور که سابق بر این انسان‌ها از چاهارپایان برای گذران زندگی و یا رفتن به مراتع استفاده می‌کردند امروزه نیز همه انسان‌های شاغل از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما در این میان نحوه برخورد ما به عنوان یک انسان قرن بیستمی درباره تربیت و پرورش فرزندانمان کجا قرار دارد؟

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

خواص جوانه گندم در دوران بارداری

خواص جوانه گندم در دوران بارداری

خواص جوانه گندم در دوران بارداری آیا تا به حال از خود پرسیده‌‌‌‌اید که جوانه گندم چگونه گندم قهوه‌‌‌‌ای مایل به زرد درون مزارع را به نان سفید پف کرده تبدیل می‌‌‌‌کند که ما دوست داریم آن را با کره و مربا یا پنیر بخوریم؟! وقتی گندم فرآوری می‌‌‌‌شود سبوس و جوانه آن گرفته میشود و بقیه برای درست کردن آرد و نان سفید مصرف می‌‌‌‌شود ولی جوانه جایی است که بیشترین مقدار موادغذایی در آن است. خوشبختانه این جوانه بسته‌‌‌‌بندی شده و در فروشگاه‌‌‌‌ها فروخته می‌‌‌‌شود. 

هفته پانزدهم بارداری

هفته پانزدهم بارداری

در هفته پانزدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته پانزدهم بارداری و نکات مهم درباره هفته پانزدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

چه  نوع پنیری برای دوران بارداری مضر است؟

چه نوع پنیری برای دوران بارداری مضر است؟

چه  نوع پنیری برای دوران بارداری مضر است؟ پنیر نرم یکی از سالمترین غذاها برای دوران بارداری است، بنابراین چرا بعضی پنیرها در لیست مشکل‌‌دارها قرار دارند؟ جواب این است که بعضی پنیرها می‌‌توانند میزبان باکتری‌‌های مضری از جمله لیستریا باشند که شما و کودکتان را بیمار می‌‌نمایند. همچنان که مطالعه کردید، لیستریا می‌‌تواند باعث سقط جنین، زایمان زودرس، عفونت جنینی و حتی مرگ جنین شود و این چیزی نیست که شما بخواهید به آن نزدیک شوید.
 

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید! زردچوبه عضو اصلی پودر کاری است. این پودر نارنجی متمایل به زرد خوش رنگ گاهی اوقات به «ادویه شگفت» معروف است پس نتیجه اعلام شده در تحقیقات دانشگاه لندن که گزارش آن 300 صفحه می-رسد، جای شگفتی ندارد چرا که این تحقیقات نیز مانند ادعای مردم عام این ادویه را معجزه‌‌‌‌آسا نشان داده است. زردچوبه با خطر کم کردن بیماری‌‌‌‌های قلبی، سرطان، دیابت، پارکینسون و آب مروارید چشم مرتبط است.

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری مسمومیت دوران بارداری یک حالت دارای رشد سریع است که در آن فشار خون بالا رفته و در ادرار پروتئین یافت می شود. تورم، افزایش وزن ناگهانی، سردرد تغییر در بینایی از علائم بالقوه آن است. علاوه  بر فشار خون بالا می‌‌‌‌‌تواند باعث آسیب به کلیه‌‌‌‌‌ها و کاهش جریان خون به جفت شده و بارداری را مشکل سازد.
معلوم است مسمومیت دوران بارداری مشکل بدی است و ....

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟ نباید آن را بنوشید! نباید این کار را انجام دهند! این روزها هرجا که می‌‌روید اخطارهایی برای خانم‌‌های باردار وجود دارد. موقعی که باردار هستید، ممکن است کم‌‌کم به نظرتان بیاید که در یک حباب زندگی کرده و حتی در آن حال هم نمی‌‌توانید هیچ بخورید یا بیاشامید. به نظرتان می‌‌رسد که هر غذایی برای سلامت خود و کودکتان خطرناک است. البته در مورد نوشابه‌‌هایی که باید از آنها پرهیز کرده، مکمل‌‌هایی که باید از آنها بترسید و داروهایی که ممکن است به شما آسیب برسانند، اخطارهایی وجود دارد.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید