کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

مضرات قندهای مصنوعی بر بارداری سالم

مضرات  قندهای مصنوعی بر بارداری سالم
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/07 0 نظر 414 بازدید

مضرات  قندهای مصنوعی بر بارداری سالم

عبارت "قندهای مصنوعی" می‌رساند که بهتر است از آنها دوری کنید. مصنوعی هرگز به معنی سالم نیست ولی این که خودتان قند مصنوعی نخرید کافی نیست. قندهای مصنوعی در بسیاری از فرآورده‌های غذایی از جمله نوشابه‌های غیرالکلی، ماست( البته در آمریکا)، ما خوشبختانه در ایران ماست با قند مصنوعی نداریم، انواع دسرها، ژله‌های میوه‌ای، آدامس، سس سالاد و شیرینی‌جات به کار می‌رود. بهتر است برچس....

مضرات  قندهای مصنوعی بر بارداری سالم


عبارت "قندهای مصنوعی" می‌رساند که بهتر است از آنها دوری کنید. مصنوعی هرگز به معنی سالم نیست ولی این که خودتان قند مصنوعی نخرید کافی نیست. قندهای مصنوعی در بسیاری از فرآورده‌های غذایی از جمله نوشابه‌های غیرالکلی، ماست( البته در آمریکا)، ما خوشبختانه در ایران ماست با قند مصنوعی نداریم، انواع دسرها، ژله‌های میوه‌ای، آدامس، سس سالاد و شیرینی‌جات به کار می‌رود. بهتر است برچسب غذاها را بخوانید تا اگر قندهای مصنوعی در آنها مصرف شده باشد، از آن‌ها خودداری کنید البته متاسفانه روی برچسب بعضی مواد مانند شیرینی‌های تر چنین نشانه‌ای وجود ندارد.

                                             قندهای مصنوعی در بارداری


قندهای مصنوعی زیادی وجود دارد که اسپارتام asprtame، سیکلامات‌ها (cyclamates)، سوکرالوز (sucralose) و ساخارین (saccharin) از آن جمله‌اند. بعضی از آن‌ها برای دوران بارداری بی‌خطر هستند و بعضی دیگر نه. دولت آمریکا قند مصنوعی اسپارتام را برای خانم‌های باردار بی‌خطر داشته ولی سفارش می‌کند که از ساخارین و سیکلامات‌ها پرهیز شود. سوکرالوز یک قند نسبتا جدیدی است که به بازار آمده و فعلا مصرف آن برای خانم‌های بارداری احتیاطی ندارد.

حتما بخوانید: مضرات الکل بر بارداری سالم


حالا یک مطلب هست: دولت (آمریکا) خیلی از چیزها را بی‌خطر اعلام کرده ولی به آن‌ها چندان خوشبین نیستم. مجلات پزشکی پر از داستان‌هایی در مورد "واکنش کنندگان به اسپارتام" است که به این ماده واکنش‌های بدی نشان داده‌اند. دکتر راسل بلی لاک( Russell Blay Lock M.D) پا را فراتر نهاده و اسپارتام را یک "سم مهیج" معرفی کرده است. که توانایی آسیب زدن به سلول‌های مغزی را دارد. بنابراین احساس ما این است که هرچه بیشتر از قندهای شیمیایی مصنوعی- حتی آنهایی که دولت "بی-خطر" دانسته- پرهیز کنید.بهتر است از تعداد زیادی قندهای مصنوعی از جمله گزیلیتول (xylitol) و اریترویتول( erythritol) و استویا (stevia) که نگرانی بهداشتی ندارند.

                                             قندهای مصنوعی در بارداری


به طور کلی ما سفارش می‌کنیم، قندهای مصنوعی و غذاهای دارای قندهای مصنوعی را کنار بگذارید و به جای آنها انواع قند طبیعی، شربت افرا یا عسل طبیعی مصرف نمائید. حالا اجازه دهید نگاه دقیق‌تری به معمولی قند طبیعی بیاندازیم.

حتما بخوانید: خواص ماست در دوران بارداری


اسپارتام


اسپارتام را که در ایالات متحده به عنوان شیرینی معادل شیرینی طبیعی می‌فروشند، یک ماده شیمیایی است که در آزمایشگاه ساخته می‌شود. نه تنها شیرینی آن طبیعی نیست بلکه وقتی یک شیمیدان در آزمایشگاه خود روی یک داروی ضد زخم کار میکرد، ناگهان کشف شد. اسپارتام از ترکیب شدن دو اسید آمینه فنیلالانین و اسید اسپارتیک درست می‌شود و چون مزه‌ای شیرین دارد، در سراسر جهان به عنوان شیرین‌کننده غذا مصرف می‌شود. مصرف قابل قبول روزانه آن ( یعنی مقداری که کارشناسان آمریکا بی-خطر می‌دانند) روزانه 40 میلی‌گرم بر هر کیلوگرم وزن است.


برای یک خانم متوسط( با وزن 60 کیلوگرم) مقدار زیاد اسپارتام معادل مصرف 16 قوطی نوشابه غیر الکلی است. شواهد نشان می‌دهد اسپارتام برای خانم‌های باردار بی‌خطر است به شرطی که در حد متعادل مصرف شود. اسپارتام یکی از معمولی‌ترین شیرین‌کننده‌های مصنوعی مصرفی در صنایع غذایی است و این کار باعث میشود مصرف آن خیلی بالاتر از آنچه فکر میکنیم باشد. برای همه مردم خصوصا خانم‌های باردار خوبست از مصرف زیاد محصولات غذایی دارای اسپارتام یا دیگر قندهای مصنوعی و حتی طبیعی خودداری نمایند چون همه این غذاها دارند جای غذاهای طبیعی را می‌گیرند.

حتما بخوانید: فواید اسفناج در دوران بارداری


چقدر شیرین است


بعضی از این شیرین‌کننده‌های مصنوعی در مقایسه با شکر معمولی خیلی شیرین‌تر هستند. سیکلامات 30 برابر شیرین از شکر است. اسپارتام 200 برابر، ساخارین 300 برابر و سوکرانور 600 برابر شیرین‌تر از شکر است ولی برنده واقعی نئوتام است (neotame) که یکی از مشتقات اسپارتام است که 8000 تا 13000 برابر شیرین‌تر از شکر است.

                                                           قندهای مصنوعی در بارداری
ساخارین و سیکلامات‌ها 


بسیاری از کشورها اجازه نمی‌دهند قندهای مصنوعی ساخارین و سیکلامات به غذاهایشان اضافه شود ولی این دو قند مصنوعی به صورت شیرین‌کننده‌های سر سفره در پاکت‌هایی مثل پاکت شکر در آن کشورها یافت می‌شود. سیکلامات از سال 1970 در ایالات متحده کاملا ممنوع شده اگرچه اخیرا در حال بررسی مجدد قرار گرفته اما ساخارین هنوز ممنوع است.
ساخارین هم مانند اسپارتام به ناگاه وقتی کشف شد که یک شیمیدان داشت روی مشتقات قطران ذغال کار می‌کرد.

واقعیت اثبات شده


خانم‌های باردار باید از ساخارین و سیکلامات دوری کنند.

مقررات دقیقی در مورد برچسب این قندها وجود دارد. فکر خوبی است که با دقت نوشته‌های احتیاطی غذاها را بخوانید خصوصا اگر قندهای آن برای خانم‌های باردار مضر باشند.

حتما بخوانید: چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

 

                                                   قندهای مصنوعی در بارداری

سوکرالز


سوکرالز را در ایالات متحده با عنوان اسپلندا (splenda) می‌فروشند و احتمالا به جای طعم قندهای مصنوعی چون بیشتر طعمی شبیه شکر دارد. برخلاف قندهای مصنوعی دیگر در اثر حرارت با ثبات است لذا میتواند با آن پخت و پز نمود. به صورت جایگزین شکر سفید و سرخ و به صورت بسته‌بندی شده نیز وجود دارد.


حالا باید توضیح داد که چه چیزی باعث زیان سوکرالز می‌شود. سوکرالز با ترکیب یک مولکول قند و یک ملکول کلورین درست می‌شود. شیرین بوده و در بدن هم جذب نمی‌شود یعنی بدون کالری است ولی همین ماده شیمیایی در استخرهای شنا وارد دهان انسان می‌شود. بحث‌هایی در مورد سرطان‌زا بودن قندهای مصنوعی وجود دارد ولی تا این تاریخ اطلاعات مربوط به آن‌ها کامل نیست و اغلب دولت‌ها سوکرالز را برای فرآورده‌های غذایی بی‌خطر می‌دانند.

                                                قندهای مصنوعی در بارداری

کلام آخر


سطر آخر: با قندهای مصنوعی خداحافظی کنید. آن‌ها که غالبا در هله‌هوله‌ها یافت می‌شوند. برای شما و کودکتان فواید غذایی ندارند. بنابراین اگر قبلا آن‌ها را می‌خوردید، خود و کودک‌تان را گول می‌زدند. علاوه بر این، بحث‌هایی در مورد اثر این شیرین‌کننده‌ها بر اشتها وجود دارد چون در بدن مانند شکر عمل نمی کنند و مغز به طور صحیح قبول نمی‌کند که غذا خورده‌اید و بنابراین احساس گرسنگی کرده و ممکن است پرخوری کنید. به عبارت دیگر کالری بیشتری مصرف کرده و اضافه وزن پیدا کنید.

حتما بخوانید: چه چیزهایی کودک را ناقص الخلقه می کند؟


در مورد بحث‌های مربوط به بی‌خطری قندهای مصنوعی شاید بهتر باشد چند قدم به عقب برداریم. چند دهه پیش می‌گفتند دخانیات برای سلامتی خطر خیلی کمی دارد ولی امروز ما می‌دانیم که چقدر اشتباه کرده‌ایم و به آن جا رسیده‌ایم که در بعضی کشورها اگر کودکی در یک ماشین باشد، سیگار کشیدن در آن ممنوع است. ما هر روز اطلاعات جدیدی به دست می‌آوریم و روزی ممکن است کشف کنیم که قندهای مصنوعی خطرناکند و در پایان می‌گوئیم سالم‌ترین انتخاب در مورد خانم‌های باردار این است که غذاهای طبیعی بخورند. درواقع غذاهایی که مردم قرن‌ها خورده‌اند.

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: پرورش اعتماد به نفس در کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

دعاهای موثر برای درمان نازایی

دعاهای موثر برای درمان نازایی

دعاهای موثر برای درمان نازایی کسانی که بچهدار نمیشدند در خدمت حضرت آیت الله بهجت میرسیدند تا توصیهای یا دعایی بکنند و ایشان به حدیثی که در پایین نوشتیم توصیه می کردند و بچه دار می شدند.
هشام دربانی داشت ثروتمند بود اما بچهدار نمی شد. روزی امام باقر به او فرمود: میخواهی دعایی به تو باد بدهم که صاحب فرزند شوی. دربان گفت بله پس حضرت فرمودند در هر صبح و عصر
1- 70 مرتبه سبحان الله بگو
2- 10 مرتبه استغفرالله بگو

چرا در بارداری کاهو بخورم؟

چرا در بارداری کاهو بخورم؟

چرا در بارداری کاهو بخورم؟ رو به سیزی بیاورید. کاهو هرچه پررنگ‌‌تر باشد بهتر است. کاهو به خاطر فواید برگ‌‌های سبز تیره‌‌اش برای میز شام مردم شمال آمریکا دارد محبوبیت بیشتری پیدا می‌‌کند. یک فنجان کاهو که به عنوان سالاد میل شود دارای حدود 2000 واحد بین‌‌المللی ویتامین A، 12 میلی‌‌گرم ویتامین ، بیش از نیمی از ویتامین K مورد نیاز شما و تقریبا 700 میکروگرم فولات و 5/0میلی‌‌گرم آهن است.
 

تاثیر وضو بر بارداری سالم

تاثیر وضو بر بارداری سالم

تاثیر وضو بر بارداری سالم 1- داشتن وضو همیشه امری است پسندیده تا آن حد که در آموزه‌‌های دینی ما، "دائم الوضو بودن" یک ارزش غیرقابل انکار به حساب می‌‌آید؛ برای مثال، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) می‌‌فرمایند:
" ان استطعت ان تکون باللیل و النهار.........

هفته هجدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری

در هفته هجدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته هجدهم بارداری و نکات مهم درباره هفته هجدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

حرکت جنین  از لذت تا ترس

حرکت جنین از لذت تا ترس

حرکت جنین از لذت تا ترس شاید یک از لذت بخش ترین اتفاقات دوران بارداری حرکات جنین باشد. لذتی که گاهی همراه با هیجان و حتی ترس به سراغ مادران باردار می‌آید.

خواص موز در دوران بارداری

خواص موز در دوران بارداری

خواص موز در دوران بارداری
یک موز پوست‌‌‌‌‌کنده را گاز بزنید یا آن را قطعه قطعه یا پوره کرده و با غذایتان بخورید. زیرا مواد غذایی افسانه‌‌‌‌‌ای و باور نکردنی زیادی در موز بوده، به علاوه این که زود هضم است. یک موز بزرگ 4 گرم فیبر و حدود 20% نیاز روزانه شما از ویتامین C و ویتامین B6 را تامین می‌‌‌‌‌کند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 6

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید