کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

باورهای خرافی در مورد بارداری

باورهای خرافی در مورد بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/10 0 نظر 627 بازدید

باورهای خرافی در مورد بارداری

بارداری اسرار و حالت‌های خاصی دارد. میلیون‌ها خانم شاید این اسرار و حالات خاص را تجربه کرده باشند؛ اما پیش بینی اینکه هر خانمی با چه حالت‌هایی مواجه خواهد شد، سخت خواهد بود. شاید به همین دلیل و طی قرن‌ها افسانه‌ها و باورهای خرافی زیادی در مورد بارداری شکل گرفته تا بتوان آیندهی نامعلوم بارداری و برخی مسائل آن را پیش بینی کرد. در اینجا ده باور غلط دربارهی بارداری آورده ایم که همگی چرند و احمقانه‌اند.

باورهای خرافی در مورد بارداری

 

بارداری اسرار و حالت‌های خاصی دارد. میلیون‌ها خانم شاید این اسرار و حالات خاص را تجربه کرده باشند؛ اما پیش بینی اینکه هر خانمی با چه حالت‌هایی مواجه خواهد شد، سخت خواهد بود. شاید به همین دلیل و طی قرن‌ها افسانه‌ها و باورهای خرافی زیادی در مورد بارداری شکل گرفته تا بتوان آیندهی نامعلوم بارداری و برخی مسائل آن را پیش بینی کرد. در اینجا ده باور غلط دربارهی بارداری آورده ایم که همگی چرند و احمقانه‌اند.

   
باور قدیمی ترش کردن


اگر خانم بارداری اغلب با سوزش معده مواجه باشد، گفته می‌شود که سر نوزادش موی زیادی خواهد داشت. اما این اصلا درست نیست. بعضی نوزادان موی زیاد دارند و برخی موی کم. به هر حال همه‌ی آنها بیشتر موهایشان را در عرض یک هفته از دست می‌دهند.

حتما بخوانید: بارداری طولانی تر از نه ماه


حرکت مرموز بندناف


یک باور قدیمی می‌گوید زن باردار اگر دستش را زیاد بالا بکشد و بالای سرش ببرد، نوزادش خفه می‌شود، زیرا مردم در قدیم معتقد بودند که حرکت زیاد مادر و بالابردن زیاد دستش موجب گره خوردن بند ناف به دور گردن جنین و خفگی او می‌شود؛ اما این باور غلط است.


نفرین


هر کس از خوراکی یا غذایش به زن حامله ندهد گل مژه می‌زند. نوچ! البته به این معنا نیست که چون از خواسته‌ی زن باردار سرباز زده اید، پس بی گناه اید، شما سزاوار سرزنش دیگران خواهید بود؛ اما گل مژه نمی‌زنید!

                                                            باورهای خرافی در مورد بارداری


ضربان قلب نوزاد


این باور که اگر ضربان قلب نوزاد تند باشد، او دختر است و اگر آهسته باشد، پسر است از قدیم رایج بوده است. محققان امر پزشکی این مسئله را بررسی کرده‌اند و متوجه وجود تفاوت بسیار اندکی بین متوسط ضربان قلب نوزاد دختر و پسر شده اند، اما این تفاوت آن قدر زیاد و مشهود نیست که بتوان از آن برای پیش بینی جنسیت نوزاد استفاده کرد.


آدم زشت


قدیمی‌ها می‌گفتند اگر خانم باردار آدم زشت یا چیز وحشتناکی ببیند، نوزادش زشت خواهد شد. چیزی به معنای نوزاد زشت وجود ندارد!

حتما بخوانید: کیسه ی آب در باردرای


قهوه


بعضی‌ها معتقدند اگر نوزادی با لکه‌های مادرزادی قهوه‌ای متولد شود، یعنی مادرش قهوه خورده یا میل به خوراکی‌هایی داشته که نتوانسته آن را بخورد، اما این اصلا درست نیست.


غذا و آشپزی بین المللی


بسیاری از مردم هنوز معتقدند که خوردن غذاهای پرادویه موجب جلو افتادن زمان زایمان می‌شود. این باور درستی نیست؛ اما می‌تواند ابزاری مؤثر برای بازاریابی باشد. یک رستوران هندی را می‌شناسیم که در تبلیغات مرغ ویندالوی خود، آن را القاکننده ی حتمی درد زایمان معرفی می‌کند. این غذا ممکن است خیلی تند و خوشمزه باشد، اما موجب شروع درد زایمان نمی‌شود.

                                                          باورهای خرافی در مورد بارداری
مقاربت پرهیجان


این باور قدیمی کمی درست است. نزدیکی می‌تواند موجب تحریک بدن به تولید هورمون اکسیتوسین شود که به رسیدن و باز شدن دهانه رحم کمک می‌کند و موجب آمادگی زایمان می‌شود. منی همسرتان همچنین هورمونی به نام پروستاگلاندین دارد که موجب انقباضات رحمی می‌شود. 
من، به بیماران خود توصیه می‌کنم برای اینکه زودتر زایمان و انقباضات رحمی شان آغاز شود (البته این روش صددرصد مطمئن و مورد تأیید نیست) یک پیاده روی طولانی انجام دهند (تا جاذبه‌ی زمین کمک کند سر نوزاد بیشتر رو به پایین و به سمت مثانه و لگن بیاید) و پس از آن با همسر خود نزدیکی کنند و بعد کمی شکلات و نوشیدنی بخورند. البته شکلات و نوشیدنی تأثیری در شروع انقباضات رحمی ندارند؛ اما در صورت موفقیت آمیز نبودن این روش کمی به شما آرامش می‌دهد.

حتما بخوانید: وضعیت جنین


صورت گرد


اگر صورت یک زن باردار چاق و گرد شود، فرزندش دختر و اگر باسن و کمر او چاق شود، نوزاد پسر است. هیچ کدام از این گفته‌های قدیمی درست نیست. جنسیت نوزاد به هیچ وجه ربطی به نحوهی ذخیره چربی و چاقی مادر ندارد. 
یک اعتقاد خرافی دیگر هم این است که اگر بینی مادر باردار بزرگ و چاق شود، فرزندش دختر است؛ اما این هم روش مطمئنی برای پیش بینی جنسیت نوزاد نیست.


قرص ماه


بعضی‌ها بر این باورند که بسیاری از خانم‌های باردار زمانی که ماه کامل است، دچار درد زایمان می‌شوند و زایمان می‌کنند. به علاوه بسیاری از پرسنل و پرستاران زایشگاه‌ها هم می‌گویند زمانی که ماه کامل است افراد زیادی برای وضع حمل به بیمارستان مراجعه می کنند و زایشگاه شلوغ‌تر می‌شود؛ اما تحقیقات علمی و پزشکی این قضیه را تأیید نمی‌کند.

                                                            باورهای خرافی در مورد بارداری
 شکل شکم مادر


 اگر شکم خانم باردار گرد باشد، نوزاد دختر است و اگر شکم او بیشتر شبیه یک گلوله‌ی دراز باشد نوزاد پسر است. شکل شکم خانم‌ها با هم فرق دارد؛ اما این هیچ ربطی به جنسیت نوزاد ندارد. 
سونوگرافی تمام حقایق را می‌گوید

حتما بخوانید: زایمان زودرس


آیا سونوگرافی همیشه می‌تواند جنسیت نوزاد را درست بگوید؟ خیر، نه همیشه. اغلب، از هفته‌ی 18 تا 20 بارداری مشاهده‌ی آلت تناسلی جنین در سونوگرافی ممکن است. اما تعیین جنسیت نوزاد بستگی به وضعیت قرارگیری او در رحم دارد تا بتوان به خوبی او را دید. گاهی اوقات نوزاد در حالتی قرار دارد که متخصص سونوگرافی نمی‌تواند به خوبی میان پاها و آلت تناسلی نوزاد را ببیند و بنابراین نمی‌تواند جنسیت او را مشخص کند. گاهی سونوگراف ممکن است اشتباه کند، به خصوص زمانی که سونوگرافی تعیین جنسیت خیلی زود انجام شود. بنابراین می‌توانید جنسیت نوزاد را با سونوگرافی تعیین کنید؛ اما این جواب صد در صد ضمانت نمی‌شود. به همین دلیل گاهی حتی در 20 هفتگی هم، جنسیت نوزاد به شما گفته نمی‌شود.

برای خرید محصول (طراحی فرزند دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 7 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا پایان 6 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز دنیا پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

در بارداری  چقدر بادمجان بخورم؟

در بارداری چقدر بادمجان بخورم؟

در بارداری  چقدر بادمجان بخورم؟ غذاهای رنگارنگ موادغذایی مختلف دارند. یکی از فراموش شده‌‌‌ترین رنگ‌‌‌ها رنگ ارغوانی است. سیاه گیله، الو سیاه، انگور سیاه و بادمجان به رنگ ارغوانی‌‌‌اند و سرشار از مواد غذایی برای شما و کودک‌‌‌تان هستند.

دلایل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟

دلایل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟

دلایل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟ 80% کودکان با دو هفته فاصله از موعد زایمان (دو هفته قبل یا بعد از آن) به دنیا می‌آیند و ٪10 از کودکانی که بیش از دو هفته زودتر از موعد زایمان متولد می‌شوند نارس هستند.

وضعیت جنین در سه ماه پایانی بارداری

وضعیت جنین در سه ماه پایانی بارداری

وضعیت جنین در سه ماه پایانی بارداری به وضعیت کودک در رحم " قرار جنینی" می‌گویند. 

بیماری های عفونی در دوران بارداری چه مشکلاتی در پی دارند؟

بیماری های عفونی در دوران بارداری چه مشکلاتی در پی دارند؟

بیماری های عفونی در دوران بارداری چه مشکلاتی در پی دارند؟ مخصوصاً در سه ماهه اول، زمانی که سیستم بدن و اندام های اصلی کودک در حال شکل گرفتن هستند دوری از ویروسها و باکتریهایی که رشد کودک را به خطر می اندازند، از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین از خطرات زیر فاصله بگیرید

نیازهای غذایی سه ماه اول بارداری

نیازهای غذایی سه ماه اول بارداری

نیازهای غذایی سه ماه اول بارداری غذای خوب خوردن در سراسر دوران بارداری مهم است ولی در چند هفته اول بارداری اهمیت ویژه‌‌‌‌‌‌‌ای دارد. این چند هفته زمانی است که همه مشخصه‌‌‌‌‌‌‌های اصلی کودک مانند ستون فقرات، اعضاء و دست و پاها آفریده شده و شکل می‌‌‌‌‌‌‌گیرند.

تغذیه ی  سه ماه اول بارداری

تغذیه ی سه ماه اول بارداری

تغذیه ی  سه ماه اول بارداری چه چیزهایی باید بخورم؟
چرا این سه ماهه بسیار ویژه است؟
فعلا به فکر خوردن برای دو نفر نباشید و در خوردن سبزیجات سبر زیاده روی نکنید. صی این سه ماه یعنی مرحله شکل گیری جنین دستگاههای بدن و اندام های اصلی به طور دقیق، به ترتیب و با نظمی از قبل تعیین شده در حال پیدایش هستند. جنین برای به انجام رساندن این وظیفه نیاز کمی به مواد غذایی دارد ولی بیشتر از آن نیاز به سلامتی شما، محیط مناسب با آب کافی، اندکی مواد غذایی اصلی و محافظت از مسمومیتها دارد. علیرغم همه تغییر و تحولاتی که درون شما روی می دهد نیاز به کالری افزایش کمی دارد و فقط از 100 به 200 کالری در روز نیاز دارید که این مقدار با خوردن یک لیوان شیر تأمین می شود؛ برعکس، 6 ماه آخر بارداری یعنی مرحله رشد، جنین مقدار بسیار زیادی کالری و مواد غذایی از شما دریافت خواهد کرد. 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 8

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید