قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

تقویت هوش بین فردی با بازی

 تقویت هوش بین فردی با بازی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/20 0 نظر 5,431 بازدید

تقویت هوش بین فردی با بازی 

یک جعبه بزرگ به خانه یا مرکز پیش دبستانی شما وارد می شود ممکن است کامپیوتر نو شما در آن بوده باشد یا یک پرینتر بزرگ . آیا شما آن را دور می اندازید ؟ هر چیزی را نگه دارید ! اگر شما کودک کم سن و سال قبل از دبستان دارید حالا وقت بازی ( چه کسی تو جعبه است ؟) است.

بازی هایی برای تقویت هوش بین فردی

بازی شماره 1_

توی جعبه کی میتونه باشه؟

یک جعبه بزرگ به خانه یا مرکز پیش دبستانی شما وارد می شود ممکن است کامپیوتر نو شما در آن بوده باشد یا یک پرینتر بزرگ . آیا شما آن را دور می اندازید ؟ هر چیزی را نگه دارید ! اگر شما کودک کم سن و سال قبل از دبستان دارید حالا وقت بازی ( چه کسی تو جعبه است ؟) است.

حتما بخوانید: هوش چندگانه و کودکان

وسایل مورد نیاز

یک جعبه بزرگ

چجوری بازی کنیم؟

جعبه را طوری بگذارید که درهای آن را بتوان به صورت جفتی بازنمود از کودک بخواهید که درون جعبه برود و تیغه ها را به رو خود ببندد. در این زمان او احتمالاً تیغه ها را هل داده و بازخواهد کرد . چهره با لبخند و پرخنده خود را نمایان خواهد کرد و شما مطمئناً با تعجب زیاد خواهید گفت : (چرا این (نام کودک ) است ؟)  غافلگیر نشوید اگر بازیگر خردسال شما بخواهد داخل جعبه رود و بخواهد آن را بارها و بارها تکرار کند .

بازی

مدل دیگه ی بازی

یک گونه از این بازی می تواند در مهر انجام شود. این یک بازی خنده دار و غیر معمول و اضافه بر بازی های معمول تکراری صبحگاهی است . جعبه را در جلوی کلاس قرار دهید . از بازیگران بخواهید که سرخود را پایین بیندازند تا نبینند. یا به جعبه پشت کنند سپس وقتی دیدگان آنها پوشیده شده است یا پشتشان به جعبه است یکی از بچه ها را انتخاب کنید ، درون جعبه قرار دهید و تیغه ها را ببندید.

حتما بخوانید: خوبه که برای این 20 دلیل بچه نیارید!

به کودکان بگویید حالا می توانند نگاه کنند. از کودکان بخواهید به اطراف نگاه کنند و توجه کنند که ببینند چه کسی نیست ؟ و سپس حدس بزنند چه کسی در جعبه است. همچنین برای کار کردن با زمان بندی و ریتم می توان از آنها خواست که قبل از اعلام حدسشان آواز بخوانند ( تق تق چه کسی تو جعبه است ؟ ) ( او .................. است) سپس همه ما دست می زنیم و فریاد می کشیم تا آن کودک از جعبه بیرون بیاید.

چی یاد میگیره کودک من ؟

این بازی یک نمونه بزرگ تر از بازی پیک ابو ( دالی موشه ) یعنی همان بازی دوست داشتنی قدیمی است شما بی تردید در هرکتاب رشد کودکان دیده اید که این بازی روشی برای کودکان است تا این موضوع را فرا بگیرند که اشخاص و اشیاء حتی اگر در دید رس نباشند کماکان وجود دارند . ممکن است کودکی وقتی مادرش برای کاری در اطراف از ماشین خارج می شود مضطرب گردد زیرا هنوز مفهوم ( پایداری شِیئ ) را کسب نکرده است.

کودکانی که دوره پیک ابو را پشت سر گذاشته اند دوست دارند که داخل جعبه بروند و دنیای کوچک شخصی خود را داشته باشند جایی که مجبور نباشند به هیچ کس بگویند (بو)

در پیش دبستان کودکان میان واگرایی اجتماعی خود را افزایش می دهند و چیزهای دیگر شامل توجه به این که چه کسانی آن روز در کلاس حضور داشته اند و نیز این که چه کسی حضور ندارند را فرا می گیرند.

بازی

 

حتما بخوانید: نحوه ارتباط احساسی مادر و جنین

بازی شماره _2

پرتاب سنگ

با کودکان به پیاده روی بروید و از جاده اصلی خارج شوید و کنار یک نهر بنشینید ، بازی پرتاب سنگ بازی جالبی برای کودکان است و پرتاب برای او تجربه لذت بخشی از بازی با دیگری خواهد بود.

وسایل مورد نیاز

قلوه سنگ

چجوری بازی کنیم حالا؟

تعدادی قلوه سنگ جمع کنید و سپس نوبتی به صخره ای در نزدیکی پرتاب کنید این بازی می تواند با پرتاب قلوه سنگ ها به تیر چراغ برق ، چوب پرچین فنی یا حتی یک دیوار انجام شود . برای برابر تر کردن بازی شخص ضعیف تر یا با قدرت هدف گیری کمتر ، می تواند نزدیک تر به هدف بایستد ( حس بدی نداشته باشید اگر این شخص شما باشید ) اهداف متفاوتی برای هدف گیری انتخاب کنید یا ببینید چند بار می توانید با چشم بسته هدف را بزنید

چه چیزی یاد میگیرن؟

بعضی کودکان به انتخاب خودشان تک رَوی را دوست دارند . بعضی کودکان تمایل دارند با خودشان بازی کنند ، زیرا تجربه کافی بازی با دیگران را ندارند . به کودکان کمک کنید تا با قدم زدن و انجام بازی های دوستانه مانند پرتاب سنگ مزایای بازی با دیگران را کشف کنند.

بازی

 

حتما بخوانید: راه تشخیص حواس 5 گانه جنین

بازی شماره_3

با کار ها بازی بسازید

قرار دادن چیزها داخل چیزهای دیگر ایده خوب برای کودکان خردسال است .آنها لذت می برند که همه چیز را بیرون بریزند ، مانند تمام اسباب بازی های داخل سبد بازی ها  و بعداً با رشد توانایی هایشان اسباب بازی ها به داخل سبد لذت می برد ( به هر حال امیدواریم این گونه باشد .)

این بازی تمایل به خالی کردن چیزها را سیراب میکند و در عین حال یک چالش اضافی برای برگرداندن اشیاء اضافه می کند که حتی آن را جذب تر خواهد کرد .

نکته جالب این فعالیت این است که این بازی نه تنها برای کودکان نوپا بلکه برای کودکان تا سن ده سال نیز مناسب است این بازی پاسخی به نیاز مرتب کردن اشیاء و کامل انجام دادن آن است . شاید همچنین مربوط به احساس کنترل بر اشیایی باشد که دیده نمی شوند .

چیا لازم داریم؟

کارتهای کاغذی پلاستیکی

بازی

چجوری بازی کنیم؟

یک ظر خالی ماست یا جعبه پنیر یا ظروف مشابه را به همراه یک در برای آنها بردارید. شکافی که اندکی بزرگتر از یک کارت باشد روی درب آن ایجاد نمایید . ده عدد یا در همین حدود کارت داخل ظرف قرار دهید و در پوش شکاف دار را روی آن برگردانید به کودک اجازه دهید که ظرف را تکان دهد و از صدای آن لذت ببرد سپس به او کمک کنید که درب آن را بردارد و گنج درون آن را کشف کند. پس از آن که به او وقت کافی داده شد که این ورقه ها را نگاه کند ( می تواند شامل چشیدن  پرتاب کردن و بالا انداختن باشد ) به او نشان دهید که چگونه از شکل روی ورقه ها ان ها را داخل جعبه بیاندازد. این مهارتی ست که او بعدها هنگامی که سکه هایش را درون قلکش می اندازاد از آن استفاده خواهد کرد .

حتما گوش کنید: مشکلات صبحگاهی بیدار شدن کودکان

چی یاد میگیره کودک من ؟

در سطح شناختی کودک ( پایداری شِیئ ) را فرا می گیرد یعنی درک اینکه اشیاء وقتی که آنها را نمی بیند از بین نمی رود و جای دیگری هستند . این بازی وقتی که کارت ها در شکل ناپدید می شوند و سپس دوباره با برداشتن درب آشکارمی گردند یک درس بسیار اطمینان بخش است. کودکان خردسال همچنین یاد می گیرند که چگونه یکی شی را حرکت دهند تادر فضای خاصی جای گیرد . اگر شما جعبه را بچرخانید به گونه ای که شکاف گاهی به صورت افقی در برابر بازیگر باشد و گاهی به صورت عمودی او فرا می گیرد که چگونه مچ دست خود راتغییر دهد تا کارت ها را با شکاف تنظیم کند.

با آدم ها ساندویچ بسازید!

این بازی بسیار شادی است .

این بازی درباره ساختن ساندویچ با استفاده از تعدادی کودک به عنوان اجزای آن است بعداً کودکان دیگر وانمود می کنند که دارند این ساندویچ خوشمزه را می خورند ( یام یام )

بازی

نحوه بازی

از کودکان بخواهید در یک دایره بایستند . اعلام کنید که شما می خواهید یک ساندویچ درست کنید و یکی از کودکان را انتخاب کنید که در وسط دایره بایستد و نان باشد . سپس بپرسید ( چه چیزهای دیگری باید در این ساندویچ بگذاریم؟) اگر در ابتدا کودکان همراه بایک ایده پا پیش نگذارند به یکی پیشنهاد دهید ( بیا کمی پنیر اضاه کنیم)

سپس کودک دیگری را انتخاب کنید که پنیر باشد و او را درست در جلوی کودکی که قرار بود نان باشد قرار دهید با سایر اجزاء ادامه دهید از قبیل گوشت فیله خیار شور ، گوجه فرنگی  کاهو و مانند آنها و در آخر یک تکه دیگر نان در هر مرحله کودک را جلو آخرین جزء قرار دهید.

شما می توانید کسی باشید که کودکان را انتخاب می کنید که چه کسی چه جزئی از ساندویچ باشد اما احتمالا در خواهید یافت که آنها از شدت هیجان بالا و پایین می پرند که نفر بعدی باشند . همچنین ممکن است بشنوید که کودکان اجرایی را نام می برند که معمولاً در یک ساندویچ نیست مانند برنج ، پیش بروید و مقداری برنج در ساندویچ قرار دهید پس از آن که ساندویچ ساخته شد همه وانمود به خوردن آن می کنند با لبهای خود صدای غذا خوردن در می اورند و همچنین صدای جویدن ایجاد می کنند این همان چیزی است که ایجاد قهقه می کند سپس دوباره شروع کنید و یک ساندویچ تازه بسازید.

حتما تماشا کنید: با این کلیپ در 21 روز انگیزه بگیرید 

چی یاد میگیرند؟

کودکان با یک روش خنده آور با یکدیگر بازی را تجربه می کنند وانمود کردن یک مهارت مهم است این که هرکس به دیگران وانمود می کند که کاری انجام می دهد احساس عضو گروه بودن را در آنها تقویت می کند . البته همچنین این یک درس مربوط به آشپرخانه است که چه چیزهایی را داخل یک ساندویچ خوب می گذاریم.

بازی شماره_5

افراد متفاوت

یک کودک جدید به کودکستان وارد شده بودو مادرش بسیار نگران بود .

بازی

کودک چهار ساله او نمی توانست صحبت کند ، یا بشنود یا راه برود اما می توانست احساس کند و مادرش می ترسید که کودکان دیگر او را بسیار عجیب تر از آن دریابند که بتوانند درکش کنند و با او دوست شوند . او از مربی ویژه مدیر و من خواست بیاییم و به طریقی او را به جمع وارد کنیم ما یک نمایش عروسک خیمه شب بازی راه انداختیم عروسک های ما ساده بودن. چهره های خندان کودکان که با چشب نواری به چوب آلاسکا بسته شده بودند اما یکی از این چهره های خندان داخل یک صندلی چرخ دار کاغذی قرار داده شده بود کودکان عروسکی در نمایشنامه انواع سوال ها را می پرسیدند در آخر در یافتند که ( سلمان ) درظاهر کاملاً شبیه آنها نبود و کارهای بسیار متفاوتی را انجام می داد اما در باطن شبیه آنها بود ( شر 2004)

مواد مورد نیاز

عروسک های خیمه شب بازی با امکان ساخت آسان

بازی چجوریه؟

از کودکان بخواهید که عروسکهای ساده بسازند که با آنها خودشان را با مواد دم دستی نمایش دهند برای مثال با نوار چسب صورتک ها را به چوب آلاسکا بچسبانید یا صورتکها را روی انگشت های یک دستکش کار نقاشی کنند . اگر می خواهید یک عروسک بسازید که مشکلی جسمی دارد یک چیز خاص اضافه کنید. مانند یک عینک آفتابی برای کودک نابینا یک دکمه کوچک در گوش برای یک کودک ناشنوا  صندلی با چرخ های کاغذی برای کودکی که از صندلی چرخ دار استفاده می کند و امثال آن .

می توانید بازی را طوری طراحی کنید که دوباره یک بازی کودکانه مثل ( اردک اردک غاز ) باشد و سپس از آنها بخواهید که با صدای بلند بپرسند که چرا این کودک بازی نمی کند از آنها بخواهید که از آن کودک سوالاتی بپرسند.

حتما بخوانید: یک مادرخلاق چجوریه؟

برخی از این سوالات در اینجا آورده شده است ؛

عروسک اول : برای چی بلند نمی شوی و نمی دوی ؟

عروسک اول : چون پاهای من هنوز به اندازه کافی قوی نیستند.

بازی

دوست دوم : چرا روی صندلی می نشینی ؟

عروسک دوم : چون حرکت با چرخ به اطراف آسانتر است.

دوست عروسک : می تونی صحبت کنی؟

عروسک دوم : من هنوز نمی تونم صحبت کنم ولی می تونم به شما نشون بدم چه طور احساس می کنم به من بگید ( سلام ). ( همه گروه گفتند سلام ) و ما آن عروسک را برگردانده و یک عروسک خندان تر بزرگ تر نشان دادیم.

دوست عروسک : دوست داری بازی کنی ؟

عروسک دوم : آره درست مثل شما

دوست عروسک : اسباب بازی ها رو دوست داری؟

عروسک دوم : آره درست مثل شما

دوست عروسک : مامانت رو دوست داری؟

عروسک دوم : آره درست مثل شما

در پایان همه این سرود را می خوانند تا مفهوم این بازی تبلور گردد:

مادر بیرون متفاوتیم اما در درون مثل هم هستیم . بعضی از ما خیلی لاغر هستیم و برخی از ما خیلی چاق ، بعضی از ما بلند هستیم و بعضی کوتاه و همان طور که می دانیم همه ما لباسهای متفاوت می پوشیم . ما فقط در ظاهر از هم متفاوتیم ، ولی درونمان مثل همیم . بعضی از روزها شادیم  بعضی از روزها گریان ، بعضی از روزها احساس حماقت کرده ایم . بعضی از روزها از جا در رفته ایم و این برای این است که ما از درون یکسانیم ، ما در بیرون با هم فرق می کنیم. ولی در نهایت همه یکسانیم همه ما مادرانما را دوست داریم و همه ما دوستانمان رادوست داریم ، همه ما اقیانوس و ماسه ها و درخت ها را دوست داریم و همه اینها برای این است که ما از درون یکسانیم ما دربیرون متفاوتیم اما از درونیم یکسانیم . یک تفاوت کوچولو ، در بیرون متفاوت و در درون یکسان قلبهای ما مثل هم است اما پوستهایمان نه اما این خوب چون همه ما از درون یکسانیم.

حتما بخوانید: راه افزایش ضریب هوشی کودک

چه چیزی یاد میگیرند ؟

به نظر می رسد پذیرش گوناگونی و تفاوت چالش پیش روی ما باشد برای داشتن صلح و عشق گذشته ما باید به این سمت برویم که یکدیگر و خودمان را همان گونه که هستیم بپذیریم .

بازی

کودکان با نیازهای خاص ، این شانس را برای کودکان دیگر مهیا می کنند که شخصی متفاوت را ببینید و با این حال آنها به زودی بسیاری از چیزهایی را که دوست دارند را کسب خواهند کرد .

آنها دوست دارند که بازی کنند. بخندند و همچنین می خواهند که تفریح کنند ما می خواهیم بچه ها یاد بگیرند که ما در ظاهر متفاوتیم و آیا این نکته جالبی نیست ؟ ما از درون شبیه هم هستیم آیا این زیبا نیست ؟

بازی شماره_6

توی پاکت ها چیه؟

کودکان به سوالات مربوط به چیستی و چرایی اشیا پاسخ می دهند ودرک خود را از کاربردهای اشیا تقویت می نمایند.

محتوا

پاکت کاغذی با کاغذ قهوه ای ، کیف ، تجهیزات ویدئویی ، دوربین دیجیتال ، روزنامه ، کاغذ بازخورد توسط مربی

حتما بخوانید: همه چیزدر مورد یک سالگی کودک

دستور العمل

1-یک کیف آماده کنید و توضیح دهید که در داخل کیف چه چیزهایی و چرا وجود دارد . مواردی از چیستی و چرایی ها که انتخاب کرده اید را برای کودکان بگویید.

2-برای تقویت مفهوم چیستی و چرایی ، کودکان در مورد دفاتر و کتاب های داخل کیف بحث می کنند و می گویند که هر کدام چه ارتباطی با آنها دارد. کودکان بحث می کنند و می گویند که هر چیزی در مورد کیف یاد گرفتند و محتوا دیگری که باید در کیف باشد را به شما می گویند.

بازی

3-این موضع که چگونه می توان یک سخنرانی خوب داشت را برای کودکان مطرح نمایید. یک لیست به عنوان الگو برای کمک به ارایه کنفرانس برای کودکان تهیه کنید این لیست باید شامل معرفی ژست مناسب ، تن صدای مناسب واضح صحبت کردن و برقرار کردن ارتباط چشمی با حاضرین باشد.

4-برای کودکان فرصتی فراهم کنید تا در مورد موضوعی سخنرانی کنند تأکید کنید که هرکدام برای سخنرانی بین 5-6 دقیقه فرصت دارد.

6-سخنرانی را ضبط کنید و از کودکان عکس بگیرید تا آنها بازخورد کارشان را ببینند.

بازیشماره_7

من یک ....

آشنا شدن کودکان با یک کتاب شناخت حیوانات و ویژگی های آنها

حتما بخوانید:  آموزش هوش های چندگانه

وسایل مورد نیاز

کتاب شناخت حیوانات ، کاغذ بزرگ ، قیچی  مداد شمعی ، ماژیک

نحوه انجام بازی

1-خواندن کتاب شناخت حیوانات برای کودکان و نشان دادن تصاویر آن

2-کودکان شبیه برخی از حیوانات رفتار کنند و در مورد تفاوتها و شباهت های خود با حیوانات به تفکر بپردازند.

3-کودکان تصویر چهره خود را بر روی یک صحه کاغذ ترسیم می کنندو در کنار تصویر حیواناتی که دارای وجه تشابهی با آنان است را می کشند.

برای مصال اسب ، چون ما می توانیم سریع بدویم یا زنبور چون ما می توانیم سخت کار کنیم.

4-کودکان باید در حین این که تفاوت ها و شباهت های خود با حیوانات را نقاشی می کنند در مورد این شباهت ها و تفاوت ها خود جملاتی بگویند.

بازی

بازی شماره_8

نشان گذاری اهداف

این بازی جهت آگاه کردن کودکان نسبت به رفتارهایی که منجر به ایجاد محیط یادگیری می شوند در واقع می گردد و برای تقویت توجه و تمرکز حواس روی رفتارهای خاص مفید است.

مواد مورد نیاز

نمودار ، روزنامه یا رَم بازخورد

حتما گوش کنید: با کابوس دیدن کودکان چه کنیم؟

دستورالعمل

  1. از کودکان سوال کنید که هدف چیست و بیایید با هم به یک کار جدی و معنا دار بپردازیم.

  2. از کودکان بخواهید به چیزی در مورد خودشان فکر کنند و روی هر هدفی که دوست دارند به آن دست پیدا کنند تمرکز نمایند. این کار قطعاً در ابتدا مشکل خواهد بود .بچه ها را مجبور کنید که روی اهداف محدودی تنها در محیط مهد فکر کنند . مثلاً من نمی خواهم وسط حرف کسی بپرم . گاه مجبور می شوید به آنها پیشنهاد دهید که به اهدافی که در سال گذشته داشتند فکر کنند.
  3. تأکید کنید که آنها می توانند به دیگران برای رسیدن به اهدافشان کمک نمایند. و از آنها بپرسید چگونه این کار را انجام می دهند .

بازی

  1. برای کودکان توضیح دهید که وقتی به هدفشان می رسند چه به دست می آورند.
  2. هفته ای یک بار برای کودکان وقت بگذارید تا میزان دستیابی به اهداف خود را بیان نمایند یا آن را به صورت نقاشی یا نمودار بکشند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است تنها زمینه های شناسایی، رشد و شکوفایی آنها فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند.

 نوآوری  و اختراع (12-3 سال)

نوآوری و اختراع (12-3 سال)

شاید بارها و بارها در بین گپ و گغتگوهای خودمانی این جمله به گوشتان رسیده باشد. دوره ما که این چیزا نبود. امروز با یه تلفن می‌تونی به بیزینس کار حرفه‌ای باشی و تمام و کمال به کارهات رسیدگی کنی. این همه پیشرفت بشر طی مدت زمان کوتاهی شکل گرفت و شاید بتوان گفت ده سال اخیر اوج پیشرفت بشری در رابطه با تکنولوژی و علم بوده و همچنان هر ثانیه این پیشرفت‌ها شکل دیگری می‌گیرد. در این میان جایگاه فرزند شما به عنوان یک نسل مدرن امروزی کجاست؟ آیا او نیز می‌تواند اثری ماندگار از خود بجای بگذارد.

بسته آموزشی طراحی فرزند - 4  تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - 4 تا 7 سالگی

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسلهای پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. پرورش هوش اقتصادی و نبوغ مالی کودکان

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

دلیل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟

دلیل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟

دلیل تولد کودکان بعد از موعد زایمان چیست؟ 80% کودکان با دو هفته فاصله از موعد زایمان (دو هفته قبل یا بعد از آن) به دنیا می آیند و ٪10 از کودکانی که بیش از دو هفته زودتر از موعد زایمان متولد می شوند نارس هستند و 10٪ بقیه دو هفته بعد از موعد زایمان به دنیا می آیند که به آنها بارداریهای بعد از موعد می گویند اگر 14 روز از تاریخ زایمان بگذرد بعضی از پزشکان از روش تحریک زایمان یا سزارین استفاده می کنند. آنها نمی توانند مطمئن باشند

آموزشِ پرورشِ خلاقیت کودکان

آموزشِ پرورشِ خلاقیت کودکان

آموش پرورش خلاقیت در کودکان  "خلاقیت" شکل کنترل شده یا محدود شده ­ای از تخیل می­ باشد. "خلاقیت"، نه تنها به دلیل لذت آنی آن، بلکه از نظر نتیجه نهایی نیز حائز اهمیت است. این نتیجه­ ی نهایی، معمولاً شکلی به خود می ­گیرد که دیگران نیز می­توانند آن را ببینند. "خلاقیت"، ممکن است شامل: خلق یک نقاشی، یک لباس، یک قطعه جدید موسیقی یا پخت یک غذای جدید یا شیرینی باشد. به واسطه خلاقیت؛ شخص می­ تواند به پیشرفت­های انسانی خود بیفزاید و همچنین افرادی که دارای قوه­ ی خلاقیت هستند نسبت به کسانی که فاقد خلاقیت هستند معمولاً به پیشرفت­های بیشتری در زندگی نایل می ­شوند.

چرا بعضی از کودکان در مدرسه موفق نیستند؟

چرا بعضی از کودکان در مدرسه موفق نیستند؟

چرا بعضی از کودکان در مدرسه موفق نیستند؟ بعضی از کودکان با وجود تلاش زیادی که از خود نشان می‌دهند موفقیت چندانی به دست نمی‌آورند. این دسته از کودکان هوش کلامی قدرتمندی ندارند. آن‌ها نمی‌توانند به طور ثابت یک جا بنشینند و به سخنرانی معلم خود گوش دهند. آن‌ها با مطالعه کردن چیزی را به دست نمی‌آورند. هوش و استعداد این کودکان در زمینه‌های دیگر بوده و یا نوع یادگیری‌شان متفاوت است. به طور مثال اگر کلاس اینن  کودکان در فضای باز و با تفریح همراه شود، میزان یادگیری‌شان فوق‌العاده بالا می‌رود.  

130 روش کشتن خلاقیت کودکان

130 روش کشتن خلاقیت کودکان

130روش برای کشتن خلاقیت در کودکان 1. امر و نهی و بکن نکن 2. الگو دادن به کودک 3. بی اهمیت جلوه دادن کار کودک

هفته هشتم نوزادی

هفته هشتم نوزادی

هفته هشتم نوزادی در این سن، شیرخوار، هنوز برای خوردن شیر در ساعات میانی شب از خواب بیدار می‌شود که ممکن است دفعات آن، برحسب وزن شیرخوار و سایر عوامل به بیش از یک بار برسد. یکی از راه‌های کمتر کردن دفعات بیدار شدن شیرخوار در هنگام شب، کم کردن مدت خواب او در ساعات روز است. برای این کار می‌توانید ساعات بیداری شیرخوار در طول روز را به طور تدریجی افزایش دهید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید