کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

7 گام مهم تا کارآفرینی کودکان

7 گام مهم  تا کارآفرینی کودکان
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/11/26 2 نظر 1,586 بازدید

7 گام مهم تا کارآفرینی کودکان کار آفرینی کودکان شاید اصطلاح جالبی باشد نوزادان و کودکان با میل و اشتیاق به سوی کشف کردن، ناشناخته‌ها به دنیا آمده‌اند

 

7 گام مهم تا کارآفرینی کودکان

آیا می‌خواهید یک کودک کارآفرینی داشته باشید؟ به چه کودکی کارآفرین می‌گویند؟ چگونه کودکی کارآفرین داشته باشم؟ از چه زمانی می‌توانیم به کودک آموزش کارآفرینی بدهیم؟ به نظر شما کودکان امروز برای زندگی در دنیای فردا آماده هستند؟ چگونه کودک کارآفرین تربیت کنیم؟

پرورش استعداد کارآفرینی نیز مانند خیلی از آموزش‌ها باید از دوران کودکی شروع شود!!

نوزادان و کودکان با میل و اشتیاق به سوی کشف کردن، ناشناخته‌ها به دنیا آمده‌اند روش-موفقیتکارآفرینی-کودکان در دنیای امروز که همه چیز به سرعت در حال تغییر است فرزندان شما به کسب مهارت‌های جدیدی نیاز دارند تا خود را با تغییرات دنیای امروز هماهنگ کنند. اگر در همین دوران مهارت‌های لازم برای مدیریت و کارآفرینی خلاق را به فرزندان آموزش دهید در آینده مسیر موفقیت را برایشان هموارتر خواهید کرد. این مقاله توسط «دکتر ریچارد رنه» که در زمینه رشد و تکامل کودکان تحقیقاتی انجام داده، در اختیار شما قرار داده می شود.

1- آموزش کارآفرینی به کودکان/ برای تجربه سد کودکان نباشید 

نوزادان و کودکان با میل و اشتیاق به سوی کشف کردن، ناشناخته‌ها به دنیا آمده اند. آنها نسبت به دنیای پیرامون خود کنجکاو هستند. اجازه بدهید فرزندتان از غریزه خود پیروی کند و به اکتشافات خود بپردازد و به عنوان والدین نسبت به اکتشافات او واکنش نشان دهید و تشویقش کنید. با این کار فرزندتان در آینده فرصت‌هایی را شناسایی خواهد کرد که دیگران قادر به تشخیص آن نیستند و این یعنی نشانه موفقیت در زندگی شخصی و کاری.

2- آموزش کارآفرینی به کودکان / برای اختراع به آن‌ها فرصت بدهید 

اختراع کردن فقط مختص افرادی نیست که تکنولوژی جدید یا تجارت نویی را ابداع می‌کنند. کودکان در دنیای امروز نیاز دارند که در مقابل چالش‌ها و مشکلات به وجود آمده به راه حل دست پیدا کنند. اگر فرزند شما در انجام تکالیف درسی‌اش دچار اشتباه شده از او انتقاد نکنید درعوض به او فرصت دهید مساله را با امتحان کردن راه حل‌های مختلف حل کند. این کار باعث بالارفتن قدرت خلاقیت در فرزندتان می‌شود.

حتما بخوانید: آموزش مدیریت مالی به کودکان

3- آموزش کارآفرینی به کودکان / به کودک خود دوست داشته شدن را یاد بدهید

دوست داشته شدن با شهرت تفاوت زیادی دارد. اگر کودکان بتوانند در دوران خردسالی از طرف دیگران دوست داشته شوند موفقیت آنها در بزرگسالی حتمی است. دوست داشته شدن تا حدود زیادی به این موضوع بستگی دارد که فرزند شما تا چه اندازه با دیگران روابط اجتماعی دوستانه‌ای برقرار می‌ کند. نقش خانواده در این بین اهمیت زیادی دارد.

4- آموزش کارآفرینی به کودکان / آموزش همدلی در کودک 

یکی از خصوصیات کارآفرینان و افراد موفق جهان این است که آنها همیشه به دیگران خدمت کرده‌اند. برای تقویت چنین حسی در فرزندتان به او بیاموزید که باید احساسات دیگران را درک کند احساس همدردی و دلسوزی نسبت به دیگران می‌تواند جهان آنها را تغییر دهید.

5- آموزش کارآفرینی به کودکان / شجاعت اکتشاف را به کودک بدهید

کودکان باید بدون این‌که  از نتایج انتخاب های خود بترسند همواره در پی کشف فرصت‌های جدید برای خود باشند. وقتی کودکان احساس امنیت و حمایت کنند، نسبت به قضاوت‌هایشان اعتماد به نفس بیشتری دارند و در نتیجه هنگام رویارویی با یک فرصت به موقع آن را کشف و از آن استفاده می کنند.

 6- آموزش کارآفرینی به کودکان / خوش بین باشید و خوش بینی را آموزش دهید 

کارآفرینان موفق معتقدند با تلاش خود می‌توانند برای بهترشدن امور تغییراتی ایجاد کنند. برای به وجود آوردن چنین حسی در فرزندتان سعی کنید صبح او را به شکل مثبتی برایش شکل دهید. اگر در افکار و رفتار خود دیدگاه مثبتی را از خود نشان دهید به تدریج این نوع خوش بینی به فرزندتان هم نفوذ پیدا خواهدکرد.

کارآفرینی کودکان

7- آموزش کارآفرینی به کودکان / کاری را به او بسپرید تا کار کند

افراد موفق همیشه دست به کار زده و از کار نترسیده‌اند. در همین دوران کودکی فرزندتان را در کارهای مختلف دخالت دهید تا لذت انجام دادن یک کار را به صورت کامل تجربه کند. طبق مطالعات کودکانی که در سنین خردسالی عهده دار مسئولیت‌های کوچک و بزرگ بوده اند در 20 سال بعد نمرات دانشگاهی بهتری گرفته‌اند.

 


 

 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: اعتماد به نفس در کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

کودکی که دائما همه چیز  را فراموش یا گم می‌کند

کودکی که دائما همه چیز را فراموش یا گم می‌کند

کودکی که دائما همه چیز  را فراموش یا گم می‌کند کودکان به ویژه مستعد فراموشی یا گم کردن هستند که گرچه یک رخداد طبیعی است اما در عین حال، کلافه‌کننده و وقت گیر است.

ناهنجاری‌های کودک

ناهنجاری‌های کودک

ناهنجاری‌های کودک شامل کارهایی اسن که کودک شما در طول روز انجام می‌دهد و در آینده برای او تبدیل به یک عادت ناخوشایند می‌شود. به عنوان مثال جیغ زدن کودکان و یا نافرمانی او جزوی از ناهنجاری‌های معمول در کودکان است 

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

مسمومیت در سه ماه سوم بارداری مسمومیت دوران بارداری یک حالت دارای رشد سریع است که در آن فشار خون بالا رفته و در ادرار پروتئین یافت می‌شود. تورم، افزایش وزن ناگهانی، سردرد تغییر در بینایی از علائم بالقوه آن است. 

مشکلات شبانگاهی  کودکان

مشکلات شبانگاهی کودکان

مشکلات شبانگاهی کودکان مشکلات خوابیدن در خانه شما هر چه باشد، شما تنها، دچار آن‌ها نیستید بسیاری از والدین در فرستادن کودکانشان به رختخواب و نگه داشتن آن‌ها در آنجا مشکل دارند.

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟ امروزه 12 تا 15 کیلوگرم توصیه می شود. اگر شما ورزشکار هستید و ساعات زیادی را صرف کم کردن وزن و انجام نرمشهای مختلف کرده اید این مقدار اضافه وزن خیلی زیاد به نظر می رسد. اما در حقیقت بیشتر این اضافه وزن مربوط به کودک، جفت، مایع جنینی، بزرگ شدن رحم و سینه ها و افزایش میزان خون می شود. آنچه که واقعا مربوط به خود شما می شود چربی اضافه نیست بلکه کمک می کند تا کودکی سالم و سرحال داشته باشید. مثلاً در سه ماهه اول فقط چند کیلو اضافه وزن خواهید داشت که بیشتر آن به علت افزایش خون شماست.
سایز قبل از دوران بارداریتان نیز بر اضافه

تخمه مریم گلی مکزیکی در بارداری

تخمه مریم گلی مکزیکی در بارداری

تخمه مریم گلی مکزیکی در بارداری آیا تا به حال درباره تخمه مریم گلی مکزیکی چیزی شنیده‌‌اید؟ اگر نشنیده‌‌اید خیلی‌‌ها مثل شما هستند. این تخمه نسبتا ناشناخته در آمریکای جنوبی معروف بوده و در آمریکای شمالی هم به عنوان یک ماده غذایی سالم دارد، شهرت می‌‌یابد. تخمه مریم گلی مکزیکی دارای مقدار زیادی مواد مغذی سالم برای شما و کودک‌‌تان است که اسیدهای آمینه و فیبر از آن جمله است ولی باعث اصلی شهرت آن اسید چرب امگا 3 آن است.

نظرات

امین اکبرزاده
۱۳۹۷/۱۰/۳۰۰۰
پاسخسلام من تازه با سایتتون آشنا شدم واقعا چقد جالبه در مورد تمامی موضوعات پدر ومادرها بچه ها صحبت کردین و بسته های جالبی دارین
کیمیا مرادی
۱۳۹۷/۱۰/۳۰۰۰

درود و سپاس از همراهی شما

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 28

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید