کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

هفته شانزدهم نوزادی

هفته شانزدهم نوزادی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/23 0 نظر 1,588 بازدید

هفته شانزدهم نوزادی

می‌توانید در این هفته، موضوع دادن غلات (سرئال) به فرزند خود را دوباره ارزیابی کنید. چنان چه فرزندتان به خوبی شیر می‌خورد و به طور صحیح رشد می‌کند، معمولاً نیازی به شروع غلات نیست. شروع خلی زود هر نوع غذای جامد می‌تواند برای فرزندتان مضر باشد. بعضی از شیرخواران با شروع غلات و سایر غذاهای جامد دچار ناراحتی روده‌ای و برخی مبتلا به یبوست می‌شوند. بعضی از شیرخواران با خوردن این نوع غذاها مبتلا به آلرژی می‌شوند

هفته شانزدهم نوزادی


تغذیه نوزاد 

می‌توانید در این هفته، موضوع دادن غلات (سرئال) به فرزند خود را دوباره ارزیابی کنید. چنان چه فرزندتان به خوبی شیر می‌خورد و به طور صحیح رشد می‌کند، معمولاً نیازی به شروع غلات نیست. شروع خلی زود هر نوع غذای جامد می‌تواند برای فرزندتان مضر باشد. بعضی از شیرخواران با شروع غلات و سایر غذاهای جامد دچار ناراحتی روده‌ای و برخی مبتلا به یبوست می‌شوند. بعضی از شیرخواران با خوردن این نوع غذاها مبتلا به آلرژی می‌شوند و حتی در شیرخواران کوچک آبریزش بینی، بثورات پوستی و عوارض دیگر بروز می‌کند. پیش از شروع غذاهای جامد برای فرزند خود، با پزشک متخصص کودکان مشورت کنید. در 6 ماه اول زندگی، شیر مادر یا شیر خشک معمولاً تنها غذای شیرخوار را تشکیل می‌دهند و بعضی از شیرخواران حتی در این زمان نیز آماده خوردن سایر غذاها نیستند.

هفته شانزدهم بارداری

خواب نوزاد 

چگونگی فعالیت فرزند شما در طول روز و مقدار ساعت خواب روزانه او بر نحوه خواب شب وی تأثیر می‌گذارد. شب‌ها، قبل از این که بخوابید، دقایقی را به آرام‌سازی فرزند خود اختصاص دهید.

دانلود رایگان : شیوه های تقویت هوش جنین

اگر از ماساژ برای آرام‌سازی فرزند خود استفاده می‌کنید این کار را در هنگام خواب شب انجام دهید مگر آنکه ماساژ در این ساعات موجب تحریک فرزندتان شود. پخش موسیقی ملایم یا خواندن آواز یا خواندن کتاب می‌تواند موجب آرام‌سازی کودک شود. خواندن مکرر مطالب یک کتاب برای بچه‌های این سنین مناسب است و بازی موجب یادگیری و حفظ اطلاعات می‌شود.

بازی با نوزاد

فرزندتان شروع به غلتیدن کرده و ممکن است بتواند از شکم به پشت و از پشت به شکم بغلتد یا هر دو کار را انجام دهد. گاهی ممکن است در حین غلتیدن، بازو و دست شیرخوار در زیر بدنش بماند. این وضعیت، طبیعی است و شیرخوار یاد خواهد گرفت که چگونه آن را برطرف سازد و شما می‌توانید در انجام این کار به او کمک کنید. در کنار فرزند خود بر روی زمین بنشینید و دست‌های خود را باز کنید و کف دست‌ها را به طرف بالا، در زیر تنه او قرار دهید و به آرامی، ابتدا کودک را به یک سمت و سپس به طرف دیگر بغلتانید و این کار را همراه با لبخند زدن و خندیدن انجام دهید.

هفته شانزدهم نوزادی

می‌توانید در حین انجام این بازی بگویید: «به طرف راست بچرخ! به طرف چپ بچرخ!» غلتیدن یکی از اولین کارهای فیزیکی است که فرزندتان یاد می‌گیرد و می‌تواند موجب تهییج و نیز خستگی او شود. به یاد داشته باشید که هرگز فرزند خود را بر روی تخت بدون محافظ یا سایر نقاط خطرناک، تنها نگذارید زیرا ممکن است بغلتد و دچار آسیب جدی شود.

حتما بخوانید: هفته دهم نوزادی

,کودک چه زمانی دندان در می آورد؟

بعضی از شیرخواران از حوالی هفته 16 شروع به درآوردن دندان می‌کنند، اما اگر فرزند شما هنوز دندان درنیاورده، اشکار ندارد. ممکن است فرزندتان هر چیزی را بجود یا آبریزش از دهان داشته باشد. این علایم، نشان‌دهنده درآوردن دندان هستند.

هفته شانزدهم نوزادی

ممکن است روند درآوردن دندان بسیار طولانی شود. این احتمال وجود دارد که آبریزش و جویدن ماه‌ها طول بکشد و رویش دندان‌ها آغاز نشود و از سوی دیگر ممکن است فقط چند روز پس از علایم درآوردن دندان، کودک صاحب دندان جدید شود و یا حتی در بعضی شیرخواران، بدون علایم قبلی رویش دندان روی می‌دهد.

برای خرید محصول (تریبت بچه های دهه نودی) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: هدف کودکان طلایی

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

زمانی می‌رسد که شما برای آنکه کودکتان بیشتر از قبل در اجتماع باشد و یا کارهای جدید را تجربه کند او را در مراکز آموزشی همچون مهدکودک و یا مراکز رشد و خلاقیت ثبت نام می‌کنید و یا حتی برای پرورش هوش او نیز برنامه ریزی‌های روزانه انجام می‌دهید و او را در کلاس‌هایی هوش نیز ثبت نام می‌کنید. اما در میان 10 کودکی که در این کلاس‌ها وجود دارد مربی چقدر زمان دارد تا تنها برای فرزند شما بگذارد و خلاقیت و هوش او را پرورش دهد؟

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته بیست وسوم نوزادی

هفته بیست وسوم نوزادی

هفته بیست وسوم نوزادی در صورتی که به فرزند خود غلات (سرئال) می‌دهید این کار را با شیشه شیر انجام ندهید زیرا خطر بروز خفگی وجود دارد. از شکاف دادن سر شیشه خودداری کنید زیرا کار خطرناکی است. شیری که فرزند شما از داخل شیشه شیر می‌مکد نیاز به جویدن ندارد ولی سرئال باید جویده شود و به این دلیل خوردن آن از راه شیشه شیر می‌تواند موجب خفگی شود.

هفته بیست و نهم نوزادی

هفته بیست و نهم نوزادی

هفته بیست و نهم نوزادی اکنون، احتمالاً فرزندتان دوست دارد خودش غذا بخورد و ممکن است به غذا چنگ بزند و آن را در دهان خود قرار دهد و یا قاشق را از شما بگیرد و غذای داخل آن را در دهانش بگذارد و در نتیجه، صورت و لباس خود را کثیف کند.

هفته چهارم نوزادی

هفته چهارم نوزادی

هفته چهارم نوزادی معمولاً از این هفته، تغذیه نوزاد بهتر می‌شود و ممکن است نوزاد در بین هر بار شیر خوردن به مدت طولانی‌تری بخوابد. تعداد دفعات شیر خوردن به حداقل 8 بار در طول روز می‌رسد ولی در بسیاری از نوزادان بیشتر است. در هفته چهارم، نوزادان حداقل یک بار در طول شب شیر می‌خورند. توجه داشته باشید که چنان چه به زور، مقدار بیشتر شیر به نوزاد بدهید، این کار موجب خوابیدن بیشتر نوزاد در ساعات شب نمی‌شود بلکه ممکن است استفراغ نوزاد را به دنبال داشته باشد.

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای نوزادان 1 ماهه

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای نوزادان 1 ماهه

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب برای کودکان 1 ماهه هر چیزی که بچه‌های یک ماهه در اولین سال زندگی خود یاد می‌گیرند با حس کردن شروع می‌شود. تحریک حسی واقعاً نواحی مهم و کلیدی ذهن کودک یک ماهه را روشن می‌کند.

نوزادان در سه ماهگی

نوزادان در سه ماهگی

ویژگی نوزادان در سه ماهگی آیا می دانید نوزادان در سه ماهگی چقدر شگفت انگیز هستند؟

12 اتفاق مهم که طی 12 ماه رخ می دهد

12 اتفاق مهم که طی 12 ماه رخ می دهد

12 اتفاق مهم که طی 12 ماه رخ می دهد در تمام آموزش هایم به اهمیت 1000 روز نخست زندگی انسان اشاره کرده‌ام  هنوز وقتی از والدین حاضر در سمینارها و کارگاه ها در خصوص  1000 روز نخست زندگی، می پرسم همگی به روزهای پس از تولد اشاره می کنند. در صورتی که اگر مطابق باورهایم به شما نگویم که زندگی انسان از سال ها قبل از تولدش شروع شده است، اما قاطعانه خواهم گفت که منظور از هزار روز اول زندگی ،حدود  270 روز دوران جنینی و 730 روز شامل دو سال نخست پس از تولد است که پرونده‌ی بیش از 90 درصد از اتفاقات زندگی افراد در تمام طول سال های زندگی اش بسته می شود.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 8

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید