قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

نشانه های عشق و محبت

نشانه های عشق و محبت
چکیده این مطلب : انتشار : 1395/09/16 0 نظر 807 بازدید

نشانه های عشق و محبت

زن به نشانههایی نیاز دارد که معرف عشق و علاقه باشند. وقتی مردی برای زنش گل میآورد در واقع به او و ظرافتهای زنانهاش اهمیت میدهد. زن به این گل گرفتن های مداوم احتیاج دارد، چون گل را نشانة عشق میداند. همین گل دادن ساده عشق مرد را به زن تضمین میکند. اما این هم یک اشتباه محض است که مرد با خیال این که همسرش از گل گرفتن خسته شده ، دیگر به او گل ندهد.

نشانه های عشق و محبت


زن به نشانi هایی نیاز دارد که معرف عشق و علاقه باشند. وقتی مردی برای زنش گل می آورد در واقع به او و ظرافت های زنانه اش اهمیت می دهد. زن به این گل گرفتن های مداوم احتیاج دارد، چون گل را نشانة عشق می داند. همین گل دادن ساده عشق مرد را به زن تضمین می کند. اما این هم یک اشتباه محض است که مرد با خیال این که همسرش از گل گرفتن خسته شده ، دیگر به او گل نده

uar , ughri

به یکدیگر هدیه بدهید


هدیه های بزرگ و کوچک نقش مهمی در عشق دارند، زیرا به زن احساس خاصی می دهند. یعنی هر رفتار خاص و محبت آمیز مرد، به زن احساس خوبی می بخشد. هدیه دادن روشی است که نیاز احساسی او را به دلگرمی و تضمین مجدد محبت برطرف می کند. نوشتن کلمات و جملات عاشقانه هم نماد عشق هستند. نیازی هم نیست که این جملات مرتب عوض می شوند. گفتن و نوشتن این جملات باید ادامه پیدا کند تا زن به این اطمینان برسد که این حرفها بیانگر احساسات واقعی شوهرش است بدین وسیله او احساس دلگرمی می کند و حرفها تأثیر خودش را خواهد گذاشت . برخی از این جملات اینها هستند؛ "دوستت دارم، دلم برایت تنگ شده، تو شیرینی زندگی ام هستی ، خیلی برای من مهم هستی!"

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند


یکی دیگر از نمادهای ابراز عشق و علاقه خریدن و هدیه دادن کارتهای زیبا با تصویرهای قشنگ به زن است که می توان آن را با چند شاخه گل همراه کرد. در وقت هدیه دادن کارت را طوری پیش گلها مخفی کنید که در وهلة اول قابل مشاهده نباشد تا او را غافلگیر کند. تأثیر این کار زیاد خواهد بود یا تلفنی غافلگیرانه به منزل بزنید و بگویید:"فقط میخ واستم بگویم که دوستت دارم."
خیلی از مردها در سالهای اول ازدواجشان همة این کارهای خوب را انجام می دهند و همسرشان هم شاد می شود، اما کمکم فراموش می کنند. آنها به اشتباه تصور می کنند، این کارها قدیمی و تکراری شده و لزومی به انجام آنها نیست.


چه موقع نشانه های عشق کم رنگ می شوند ?

گاه پیش می آید که زن ناگهان احساس می کند، شوهرش دیگر او را دوست ندارد، زیرا کارهایی را که در اوایل ازدواج می کرده، دیگر کنار گذاشته است. وقتی نحوة مهرورزی مرد به زن تغییر می کند، زن گیج شده، دلیل آن را نمی فهمد و حس میکند شوهرش دیگر احساس خوشبختی نمی کند و توجهی هم به او ندارد. چگونگی توجه به مرد به زن خودش یکی از نشانه های مهم عشق به اوست.

حتما بخوانید: غذاهای قبل از بارداری

به عنوان مثال،آنا و فیلیپ برای مشاوره در مورد اختلافاتشان به من مراجعه کردند. آنا گفت که شوهرش فلیپ دیگر به او علاقه ای ندارد. فلیپ با شنیدن این حرف خیلی تعجب کرد چون همسرش را دوست داشت. بعد هم حسابی رنجید.

عشق و محبت

دلیل فروکش کردن عشق


بعد از کمی بحث و گفتگو فلیپ کمکم فهمید که منظور آنا این است که چرا فلیپ مثل گذشته او را دوست ندارد. به همان روش گذشته. حالا فیلیپ نیاز به شناخت و اطلاعات بیشتری داشت. به همین دلیل من از آنا خواستم که چشمهایش را بندد و احساس گذشته اش را که در اثر دوست داشتن شوهرش به او دست می داد، به خاطر آورد و دوباره احساس کند . او هم شروع به بررسی احساسات گذشتهاش کرد و بعد به آرامی گفت:"احساس می کنم گرم شدهام و او مرا دوست دارد. حالا احساس خاصی دارم، شادی، آرامش،آزادی، شیطنت و امنیت را حس می کنم."
دوباره از او خواستم عمیق تر به سراغ احساساتش و کاوش آنها برود. او گفت:"حالا احساس ظرافت، محبوبیت، مقبولیت، اعتماد به نفس و دلربایی دارم." باز از او پرسیدم "حالا که چنین احساساتی داری، چه چیزی بیشتر به تو لذت و سرخوشی می دهد؟"

حتما بخوانید: حرف های زنان


او گفت:"وقتی فلیپ مرا دوست دارد و نوازشم می کند خوشحال می شوم. یا وقتی که حس میکنم جزء لاینفک زندگی او هستم. یا وقتی با من با احترام رفتار می کند. همین طور وقتی که در روشهای دوست داشتن خود تنوع ایجاد می کند. مورد بعدی گوش دادن او به حرفهایم است. وقتی کارهای خوشحال کننده می کند یا وقتی می فهمد که من احتیاج به حرف زدن دارم. از احساساتم سؤال می کند. وقت بیشتری صرف گوش کردن به حرفهایم می کند. بعد که مرا در آغوش می گیرد یا از آرایش جدید موهایم تعریف می کند و متوجه آن می شود بدون این من چیزی به او گفته باشم وقتش را با من سپری می کند.

هدیه های کوچک می خرد تا مرا خوشحال کند. و زمانی که به سفر می رود به من خبر می دهد که خوب و سالم است. شماره تلفنی هم برای تماس با خودش به من می دهد یا نیازها و خواسته هایم را برآورده می کند. این جاست که من به او اعتماد می کنم و می فهمم که هم مرا خیلی دوست دارد و هم تنها به فکر خودش نیست."

عشق و محبت

فیلیپ با شنیدن این حرفها ، اشکش سرازیر شد و گفت:"وقتی تو حرف می زدی به یاد شیرین ترین لحظات زندگیمان افتادم. تازه فهمیدم که طی این چند سال چقدر همه چیز عوض شده است ، ولی من تا به حال متوجه نشده بودم." بعد هم همسرش را در آغوش گرفت، فشرد و گفت:"من هم خیلی دلم برای تو تنگ شده بود."

حتما بخوانید: عشق و علاقه

بعد از آن بود که فیلیپ به غیر از کارش به موضوعات دیگر هم توجه می کرد. تازه فهمیده بود که چقدر زیباست که همسرش به او نیاز دارد. در ضمن علاقة همسرش به او هم خیلی مهم است و دیگر این که همسر او زنی قابل و شایسته است.

آن روز فیلیپ یاد گرفت که وقتی همسرش معتقد است که او نسبت به زنش بی علاقه شده، حرفی غیر منطقی نزده است و مفهومش این است که نیازهای او برآورده نشدهاند. اکنون او می داند با فراموش کردن خواسته های همسرش چقدر به عشق شان لطمه می زند.

معجزه احساس

وقتی ارتباط یک مرد با احساسات همسرش قطع می شود، نه تنها مسائل مهم را فراموش می کند، بلکه باعث می شود همسرش هم آنها را از یاد ببرد. مرد به احتمال زیاد دوست دارد که دقیقاً بداند همسرش چه می خواهد، ولی در مقابل همسرش با کارهای خود او را ناراحت می کند. شاید خود زن هم حتی نداند چه کمبودهایی دارد، ولی در کل میداند که چیزی کم است.

حتما بخوانید: هفت نوع ارتباط مهم همسران

وقتی مرد خواسته ها و انتظارات همسرش را بشنود ، در این صورت است که موفقیت به هر دو نفر آن ها رو می کند. بلاخره آنا فهمید که چقدر مهم است فیلیپ بداند چه ارزشی برای او دارد. به این ترتیب فیلیپ هم انگیزة بیشتری برای محبت و حمایت آنا پیدا کرد . بیان لذت هایی که آنا از بودن در کنار فیلیپ می برد، به فیلیپ احساس قدردانی از همسر، پذیرش و تشویق او را می دهد.

عشق  محبت

 

کارهای جزئی اما پر اهمیت

قبل از این که تفاوتهای مرد و زن را بدانم ، نمی توانستم بفهمم که چرا کارهایی که همسرم به من می سپرد، اگر جزئی بود فراموش می کردم و همین کار من بیش از حد او را می رنجاند. کارهای جزئی مثل خرید روزنامه، گرفتن لباس از خشک شویی، تعمیر دستگیرة پنجره ، رنگ زدن کابینت آشپزخانه یا خبردادن به او راجع به دعوتی که شده ایم. در مقایسه با این ها، کارهای کلی و همه عبارت بودند از: کسب درآمد، گفتن حقیقت، داشتن یک همسر، سر وقت به خانه آمدن، در زمان نیاز فوراً حضور داشتن ، پرداخت قبوض مختلف و غیره.

حتما بخوانید: مغز شگفت انگیز انسان

گاهی اوقات که من بعضی کارها را فراموش می کردم، نسبت به من دلسرد می شد و به زبان می گفت که دیگر به او علاقه ندارم. من از حرفهای او تعجب می کردم و می گفتم:"چطور ممکن است که فراموش کردن چیز کوچکی مثل خرید روزنامه دلیل بی علاقگیام به او باشد. اما به تدریج متوجه شدم که فراموش نکردن همین چیزهای کوچکی از نظر او نوعی ابراز عشق و علاقه است، مخصوصاً اگر آن شیء در ارتباط مستقیم با او بود. فراموش کردن کارهای جزئی را به حساب بی علاقگی من می گذاشت و اگر آنها را کم اهمیت می دانستم، فکر می کرد خودش هم برای من کم اهمیت است." وقتی مردی خواسة مهم همسرش را فراموش می کند،

عشق و محبت

اهمیت به جزئیات در روابط

زن به فکر می کند شوهرش او را نادیده گرفته است و توجهی به او ندارد. من هم به این نتیجه رسیدم که هر چه بیشتر به کارهای جزئی او اهمیت بدهم، بیشتر دلگرم و خوشحال می شود. این کار دادن تضمین دوباره به او بود. از آنجا که او مهمترین فرد زندگیام بود، وقتی به اهمیت موارد جزئی پی بردم، بیشتر روی خواسته های او تمرکز کردم، چون فهمیدم که نیازهای مقبول و مشروع دارد. من از تمرکز مردانه ام برای حل مشکلات او استفاده کردم.

گوش کنید: چگونه به کودک پاداش دهیم؟

تازه متوجه شدم که همسرم تا چه حد از حواس پرتی فیلسوفانة من صدمه دیده است. من فقط زمانی به رنجش او پی می بردم که خواسته های کوچکش را فراموش می کردم. دیگر لازم نیست مدام به او بگویم که ناراحت نباشد. به علاوه او هم عادتهای مردانة مرا شناخته و می داند که در حال تمرکز هستم. اگر چیزی را هم فراموش کنم. به دل نمی گیرد.

اگر مردان تنها به اهمیت مسائل جزئی همسرشان پیببرند، به همین سادگی تعداد زنان خوشحال و راضی جهان افزایش خواهد یافت. البته بعضی زنان هم هستند که خجالت می کشند، همین مسائل جزئی را هم به همسرشان بگویند. به هر حال اگر شما یادتان نرود و سعی کنید که خواسته های کوچک همسرتان را مد نظر داشته باشید، متوجة تغییرات زیادی در زندگی تان خواهید شد.

عشق و محبت

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چطور از هیجانات و احساسات کودک آگاه شویم؟

چطور از هیجانات و احساسات کودک آگاه شویم؟

چطور از هیجانات و احساسات کودک آگاه شویم؟ زمانی که والدین از هیجانات خود آگاه می‌شوند، می‌توانند از این آگاهی در راستای شناخت هیجانات و احساسات فرزندان‌شان نیز استفاده کنند. البته این آگاهی بدان معنی نیست که در هرزمان و در هر لحظه که اراده کنند، بتوانند به راحتی تمام احساسات فرزندشان را شناسایی(درک) کرده و در راستای هدایت آن اقدام کنند. شایان ذکر است که کودکان در اکثر مواقع احساسات‌شان را از راه‌های غیر مستقیم ابراز می‌کنند؛ ما نیز می‌توانیم این پیام‌ها را در بازی‌ها، برخوردهای اجتماعی و رفتارهای روزانه‌ی آن‌ها مشاهده کنیم. شما برای ابراز احساسات‌تان در هر حالتی، دلیلی خاص دارید؛ این حالت مختص به شما نیست؛ فرزندان شما نیز مانند شما دلایلی برای ابراز احساسات‌شان دارند. اگر از نگاه شما این دلایل بیهوده و یاوه‌ای بیش نیست، 

پنجره های قلبتان را به دنیای درونی زنان بگشایید

پنجره های قلبتان را به دنیای درونی زنان بگشایید

پنجره های قلبتان را به دنیای درونی زنان بگشایید  زندگی در کنار معشوق به معنای دل سپردن به همه چیز و غرق شدن در همه چیز برای لذت بردن می باشد. سپس کسی که از روی نا امیدی به زندگی پشت کند و آن را با تمام مسائل زیبا و قشنگش رها کند، در نهایت دل شکسته و درمانده خواهد شد.

چگونه   از ابراز عشق و محبت خودداری می¬کنیم

چگونه از ابراز عشق و محبت خودداری می¬کنیم

چگونه   از ابراز عشق و محبت خودداری میکنیم ما دیگر بچه نیستیم¬. برای داشتن روابط زناشویی بالنده باید مسئولیت پذیر باشیم. ظهور دوبارة احساسات کودکی این احساس مسئولیت را تهدید می-کند. همیشه احساس می¬کنیم مقصر کسی دیگری است . وقتی تحت تأثیر احساسات گذشته قرار می¬گیریم¬، راه قلب¬مان مسدود می¬شود

بهترین غذا برای باروری

بهترین غذا برای باروری

بهترین غذا برای باروری پیدا کردن یک رژیم غذایی کامل برای هر کسی کاری غیرممکن است ولی بعضی قوانین غذایی کلیدی هست که ما میتوانیم به آنها زندگی کنیم. در پائین راهنماهای غذایی برای خانم‌‌هایی در سن بارداری پیشنهاد شده است. یادتان باشد که یک رژیم غذایی سالم رژیمی است که انواع موادغذایی مغذی را داشته باشد. (البته باید بدانید که شیرینی‌‌جات، نوشابه‌‌ها و انواع آب نبات‌‌ها از گروه غذاهای مناسب نیستند. متاسفم!) یک بدن سالم نه تنها می‌‌تواند درست ک

بحث و مشاجره

بحث و مشاجره

بحث و مشاجره  زن و مرد با مشاجره هم عواطف خود را جریحهدار میکنند و هم رابطه زناشوئیشان مختل میشود، دعوا و مشاجره، این ارتباط را خراب میکند. انسان هر قدر به کسی نزدیکتر باشد، بیشتر اسباب ناراحتی او میشود. من جداً توصیه میکنم که زن و شوهرها از نزاع با یکدیگر پرهیز کنند. هنگامی که دو نفر با هم رابطه عاطفی و جنسی ندارند، در هنگام پیش آمدن اختلاف میتوانند منطقیتر رفتار کنند و کار به دعوا نکشد، اما زن و شوهرها، هنگامی که دعوا میکنند، خیلی ساده مسائل را به مسائل خصوصیتر و شخصیتر ربط می دهند.

    چند روش برای پرورش هیجان، پابه‌پای رشد و نمو کودک

چند روش برای پرورش هیجان، پابه‌پای رشد و نمو کودک

    چند روش برای پرورش هیجان، پابه‌پای رشد و نمو کودک  تجربه‌ نشان داده که والدین زمان آغاز ارتباط با فرزندشان را از سه ماهگی اعلام کرده‌اند. روانشناسان و متخصصین علوم تربیتی هم این نظر را به‌گونه‌ای تأیید کرده‌اند. آن‌ها براین عقیده‌اند که کودکان سه ماهه در چشم خود برق خاصی دارند که می‌توان منشأ آن را دیدن چهره‌ی پدر و مادر و محیط پیرامون برای اولین بار و به صورت واضح دانست. بررسی‌های متعدد نشان داده که سه ماهگی، آغاز ارتباط چهره‌ به‌ چهره‌ی کودکان و شروعی است بر یادگیری‌ها و درک کودک از پیرامونش.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید