کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

مراجعه به پزشک برای تشخیص بارداری

مراجعه به پزشک برای تشخیص بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/23 0 نظر 353 بازدید

مراجعه به پزشک برای تشخیص بارداری دکتر به استناد آزمایش خون تشخیص بارداری را به صورت قطعی می‌دهد و راهنمایی‌های لازم در این زمینه را به شما می‌دهد

مراجعه به پزشک  برای تشخیص بارداری

چه زمانی باید برای تشخیص بارداری به پزشک مراجعه کرد؟ چه آزمایش‌هایی برای تشخیص بارداری انجام می‌شود؟

اگر به پزشک مراجعه کنید، می‌‌‌خواهید نمونه‌‌‌ی ادرارتان را به آزمایشگاه بفرستید یا آزمایش خون بدهید و پس از چند روز انتظار، جواب آزمایش را بگیرید. در بسیاری ار مراکز بهداشت محلی، می‌توانید تست خانگی بارداری را تهیه کنید و فورا همان‌‌‌جا نتیجه را ببینید اما این مراکز هم از شما می‌‌‌خواهند پس از آن‌جا به پزشک عمومی یا متخصص مراجعه کنید تا از این موضوع و نتیجه‌‌‌ی تست بارداری مطمئن شوید. 

برای انجام مراقبت‌‌‌های لازم در دوران بارداری چه انتخاب‌‌‌هایی دارید؟ 

همیشه سؤالاتی در مورد بارداری در ذهن‌‌‌تان بوده است و این فرقی نمی‌‌‌کند چه مدت انتظار کشیده‌اید که باردار شوید. پاسخ به برخی از این پرسش‌‌‌ها چندان فوریت ندارد اما باید در همان روزهای ابتدایی تصمیم بگیرید که برای انجام مراقبت‌‌‌های دوران بارداری (چکاپ‌‌‌های وضعیت سلامت خود و جنین که به‌‌‌طور مرتب در طول 9 ماه بارداری انجام می‌‌‌شود) به کجا و نزد چه کسی بروید.

حتما بخوانید: بارداری بعد از قطع دارو

جالب‌‌‌تر این‌که بسیاری از خانم‌‌‌ها در همان روزهای ابتدایی بارداری به این فکر می‌‌‌کنند که در کدام مرکز بیمارستان نوزاد خود را به‌‌‌دنیا بیاورند (اگر تصمیم‌گیری در مورد این موضوع را خیلی به عقب بیندازید، شاید دیگر نتوانید برای وضع حمل در مرکز مورد نظر جا رزرو کنید.) نکاتی در مورد چگونگی تصمیم‌‌‌گیری در این‌‌‌باره خواهید خواند.

 

مراجعه به پزشک برای تشخیص بارداری

کجا کودک خود را به دنیا بیاورید؟

پزشک می‌‌‌تواند بیمارستان یا بیمارستان‌‌‌های مناسبی را برای وضع حمل به شما معرفی کند. البته شما می‌‌‌توانید از دوستان باتجربه‌‌‌ی خود نیز درباره‌‌‌ی مراکز و بیمارستان‌‌‌های خوب و نزدک اطلاعات بگیرید و از موافقان و مخالفان مراکز معرفی‌‌‌شده هم نظر بگیرید. 

امروزه بیشتر نوزادان در بیمارستان متولد می‌‌‌شوند و مراقبت‌‌‌های زایمان تغییرات بسیاری کرده است. این روزها انتخاب‌‌‌های بیشتر و بیشتری برای تولد بی‌‌‌خطر نوزادان وجود دارد، البته این گزینه‌‌‌ها در کشورهای مختلف فرق می‌‌‌کنند. بنابراین از پزشک خود درباره‌‌‌ی این روش‌‌‌ها سؤال کنید.

حتما بخوانید: پرسش های دارویی خانم های باردار


بارداری برنامه‌‌‌ریزی نشده 

اگر ناخواسته باردار شده‌‌‌اید، به یقین احساس گیجی و یردرگمی می‌‌‌کنید. از داشتن چنین احساسات درهمی ناراحت نشوید و خود را گناهکار ندانید، چرا که چنین احساسی کاملاطبیعی است. اگر تصمیم دارید کودک خود را نگه دارید، بهتر است احساسات خوب و بد موافق یا مخالف ادامه‌‌‌ی بارداری‌‌‌تان را جایی یادداشت کنید. اگر احساس ترس و نگرانی می‌‌‌کنید و شک و تردید دارید (البته بیشتر خانم‌‌‌ها این‌‌‌طورند و فرقی نمی‌‌‌کند که چقد کودک خود را می‌‌‌خواهند) باید مدام به‌‌‌خاطر داشته باشید که تصمیم نگه‌‌‌داشتن جنین‌‌‌تان بهترین تصمیمی است که گرفته‌‌‌اید. 

 

                                             مراجعه به پزشک برای تشخیص بارداری 


اگر قصد بارداری نداشته‌‌‌اید و حالا باردار شدید، احتمالا اسیدفولیک مصرف نکردید یا حتی سیگار می‌‌‌کشیدید بهتر است در مورد این نگرانی‌‌‌های خود با پزشک مشورت کنید، اما خیلی نگرانی به خود راه ندهید. وقتی دیگر قبول کردید که باید دوران سخت بارداری‌‌‌تان را سپری کنید و به خود مشقت دهید، شانس بسیاری برای تولد نوزادی خوب و سالم خواهید داشت. 

در یک دنیای ایده‌‌‌آل، هر خانم بارداری دوست دارد وضع حمل خود را به گونه‌‌‌ی دلخواهش انجام دهد، اما تا زمانی که مطمئن نشده‌‌‌اید به شیوه‌‌‌ی دلخواهتان می‌‌‌توانید زایمان کنید یا نه، دل خود را خوش نکنید. 

 

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: والدین متفاوت

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

تمرینات تنفسی و روش های متفاوت زایمان

تمرینات تنفسی و روش های متفاوت زایمان

تمرینات تنفسی و روش های متفاوت زایمان با آشنایی با تمرینات تنفسی درد زایمان را به میزان قابل توجهی می توانید کاهش دهید

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری آیا می توانم به خوبی از عهده آن بر آیم؟ چقدر صدمه به همراه دارد؟ آیا در انجام یک زایمان کامل شکست می خوردم؟ شاید ترس از زایمان بیشترین نگرانی را برای مادران به همراه داشته باشد. شما تا در موقعیت زایمان قرار نگیرید نمی توانید بدانید که چگونه است و نیز همه چیز تحت کنترل شما نیست. (این مسأله در مورد مادرانی که یکبار زایمان را تجربه کرده اند نیز صدق می کند، زیرا هر زایمان خصوصیات ویژه خود را دارد.)

طریقه ی انجام تست های تکمیلی در بارداری

طریقه ی انجام تست های تکمیلی در بارداری

طریقه ی انجام تست های تکمیلی در دوران  بارداری با گرفتن مایع امنیوتیک  و نمونه برداری از جفت آزمایشات تکمیلی غربالگری انجام می شود  

جنین چگونه رشد می کند؟

جنین چگونه رشد می کند؟

جنین چگونه رشد می کند؟ خانم‌های باردار به طور طبیعی در مورد چگونگی رشد نوزاد خود کنجکاوند، در هر روزی از بارداری می‌خواهند بدانند کدام قسمت بدن نوزادشان رشد می‌کند و کدام عضو شروع به کار می‌کند و ...

فواید بابونه برای خانم های باردار

فواید بابونه برای خانم های باردار

فواید بابونه برای خانم های باردار بابونه یک چای علفی مورد علاقه مردم است چون نوشیدن آن باعث راحتی و آرامش می‌‌‌شود و این در دوران بارداری محققا یک خواسته خوب است ولی مانند همه غذاها اعتدال در مصرف آن‌‌‌ها در دوران حاملگی کلید کار است. اگر در مقادیر معمول مصرف شود در ایالات متحده مناسب تشخیص داده شده است. یک فنجان بابونه دم کرده مقدار معمول آن است بنابراین از نوشیدن آن لذت ببرید. 
 

استفاده از یک هرم غذایی سالم در بارداری

استفاده از یک هرم غذایی سالم در بارداری

استفاده از یک هرم غذایی سالم در بارداری منظور از هرم غذایی سالم این است که تمام گروههای غذایی را با توجه به شرایط مادر در بر گیرد

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 19

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید