کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

مراجعه به پزشک برای تشخیص بارداری

مراجعه به پزشک برای تشخیص بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/23 0 نظر 277 بازدید

مراجعه به پزشک برای تشخیص بارداری دکتر به استناد آزمایش خون تشخیص بارداری را به صورت قطعی می‌دهد و راهنمایی‌های لازم در این زمینه را به شما می‌دهد

مراجعه به پزشک  برای تشخیص بارداری

چه زمانی باید برای تشخیص بارداری به پزشک مراجعه کرد؟ چه آزمایش‌هایی برای تشخیص بارداری انجام می‌شود؟

اگر به پزشک مراجعه کنید، می‌‌‌خواهید نمونه‌‌‌ی ادرارتان را به آزمایشگاه بفرستید یا آزمایش خون بدهید و پس از چند روز انتظار، جواب آزمایش را بگیرید. در بسیاری ار مراکز بهداشت محلی، می‌توانید تست خانگی بارداری را تهیه کنید و فورا همان‌‌‌جا نتیجه را ببینید اما این مراکز هم از شما می‌‌‌خواهند پس از آن‌جا به پزشک عمومی یا متخصص مراجعه کنید تا از این موضوع و نتیجه‌‌‌ی تست بارداری مطمئن شوید. 

برای انجام مراقبت‌‌‌های لازم در دوران بارداری چه انتخاب‌‌‌هایی دارید؟ 

همیشه سؤالاتی در مورد بارداری در ذهن‌‌‌تان بوده است و این فرقی نمی‌‌‌کند چه مدت انتظار کشیده‌اید که باردار شوید. پاسخ به برخی از این پرسش‌‌‌ها چندان فوریت ندارد اما باید در همان روزهای ابتدایی تصمیم بگیرید که برای انجام مراقبت‌‌‌های دوران بارداری (چکاپ‌‌‌های وضعیت سلامت خود و جنین که به‌‌‌طور مرتب در طول 9 ماه بارداری انجام می‌‌‌شود) به کجا و نزد چه کسی بروید.

حتما بخوانید: بارداری بعد از قطع دارو

جالب‌‌‌تر این‌که بسیاری از خانم‌‌‌ها در همان روزهای ابتدایی بارداری به این فکر می‌‌‌کنند که در کدام مرکز بیمارستان نوزاد خود را به‌‌‌دنیا بیاورند (اگر تصمیم‌گیری در مورد این موضوع را خیلی به عقب بیندازید، شاید دیگر نتوانید برای وضع حمل در مرکز مورد نظر جا رزرو کنید.) نکاتی در مورد چگونگی تصمیم‌‌‌گیری در این‌‌‌باره خواهید خواند.

 

مراجعه به پزشک برای تشخیص بارداری

کجا کودک خود را به دنیا بیاورید؟

پزشک می‌‌‌تواند بیمارستان یا بیمارستان‌‌‌های مناسبی را برای وضع حمل به شما معرفی کند. البته شما می‌‌‌توانید از دوستان باتجربه‌‌‌ی خود نیز درباره‌‌‌ی مراکز و بیمارستان‌‌‌های خوب و نزدک اطلاعات بگیرید و از موافقان و مخالفان مراکز معرفی‌‌‌شده هم نظر بگیرید. 

امروزه بیشتر نوزادان در بیمارستان متولد می‌‌‌شوند و مراقبت‌‌‌های زایمان تغییرات بسیاری کرده است. این روزها انتخاب‌‌‌های بیشتر و بیشتری برای تولد بی‌‌‌خطر نوزادان وجود دارد، البته این گزینه‌‌‌ها در کشورهای مختلف فرق می‌‌‌کنند. بنابراین از پزشک خود درباره‌‌‌ی این روش‌‌‌ها سؤال کنید.

حتما بخوانید: پرسش های دارویی خانم های باردار


بارداری برنامه‌‌‌ریزی نشده 

اگر ناخواسته باردار شده‌‌‌اید، به یقین احساس گیجی و یردرگمی می‌‌‌کنید. از داشتن چنین احساسات درهمی ناراحت نشوید و خود را گناهکار ندانید، چرا که چنین احساسی کاملاطبیعی است. اگر تصمیم دارید کودک خود را نگه دارید، بهتر است احساسات خوب و بد موافق یا مخالف ادامه‌‌‌ی بارداری‌‌‌تان را جایی یادداشت کنید. اگر احساس ترس و نگرانی می‌‌‌کنید و شک و تردید دارید (البته بیشتر خانم‌‌‌ها این‌‌‌طورند و فرقی نمی‌‌‌کند که چقد کودک خود را می‌‌‌خواهند) باید مدام به‌‌‌خاطر داشته باشید که تصمیم نگه‌‌‌داشتن جنین‌‌‌تان بهترین تصمیمی است که گرفته‌‌‌اید. 

 

                                             مراجعه به پزشک برای تشخیص بارداری 


اگر قصد بارداری نداشته‌‌‌اید و حالا باردار شدید، احتمالا اسیدفولیک مصرف نکردید یا حتی سیگار می‌‌‌کشیدید بهتر است در مورد این نگرانی‌‌‌های خود با پزشک مشورت کنید، اما خیلی نگرانی به خود راه ندهید. وقتی دیگر قبول کردید که باید دوران سخت بارداری‌‌‌تان را سپری کنید و به خود مشقت دهید، شانس بسیاری برای تولد نوزادی خوب و سالم خواهید داشت. 

در یک دنیای ایده‌‌‌آل، هر خانم بارداری دوست دارد وضع حمل خود را به گونه‌‌‌ی دلخواهش انجام دهد، اما تا زمانی که مطمئن نشده‌‌‌اید به شیوه‌‌‌ی دلخواهتان می‌‌‌توانید زایمان کنید یا نه، دل خود را خوش نکنید. 

 

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: والدین متفاوت

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

سزارین

سزارین

سزارین عمل سزارین در زمانی استفاده می شود که پزشک تشخیص دهد مادر نمی تواند زایمان را به طور طبیعی انجام دهد و برایش ضرر دارد

حافظه تمام عیار انسان

حافظه تمام عیار انسان

حافظه تمام عیارانسان باورهای غلط بسیاری در مورد حافظه و ضعیف شدن آن وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از: وقتی سن افراد بالاتر می‌رود و پیر می‌شوند حافظه آن‌ها ضعیف می‌شود اما این یک باور کاملاً غلط است.

خواص هویج دردوران بارداری

خواص هویج دردوران بارداری

خواص هویج دردوران بارداری
هویج فقط غذای خرگوش‌ها نیست و رنگ‌شان هم فقط نارنجی نیست بلکه به رنگ‌های سفید، زرد، قرمز و حتی ارغوانی هم موجود است. هویج دارای مواد غذایی خوب مانند ویتامین A ویتامین ، فیبر و ویتامین K است که آن را یک گیاه زودهضم و سالم نموده و می‌توان آن را در برنامه غذایی خود وارد کرد.
 

آشنایی با سه ماهه ی سوم بارداری

آشنایی با سه ماهه ی سوم بارداری

آشنایی با سه ماهه ی سوم بارداری بالاخره جنین مراحل آمادگی برای به دنیا آمدن را پشت سر می گذارد و مادر سازگاری بیشتری با بارداری پیدا کرده است

نقش ماما در مراقبت های بارداری و زایمان

نقش ماما در مراقبت های بارداری و زایمان

نقش ماما در مراقبت‌های بارداری و زایمان مراکز مامایی نزدیک محل سکونت بهترین امکان برای مراقبت‌های بارداری است.

هفته بیست و سوم بارداری

هفته بیست و سوم بارداری

در هفته بیست و سوم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و سوم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و سوم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 19

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید