کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

خواص نخود سبز در دوران بارداری

خواص نخود سبز در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/27 0 نظر 434 بازدید

خواص نخود سبز در دوران بارداری


فقط در یک فنجان نخود سبز داشته باشید. زیادی مواد غذایی یافت می شود. به سبزی فروشی‌‌ها مراجعه کرده و مقداری از آن خریده و از پوست درآورده و نگهداری کنید تا برای تمام سال نخود سبز داشته باشید.

خواص نخود سبز در دوران بارداری


فقط در یک فنجان نخود سبز داشته باشید. زیادی مواد غذایی یافت می شود. به سبزی فروشی‌‌ها مراجعه کرده و مقداری از آن خریده و از پوست درآورده و نگهداری کنید تا برای تمام سال نخود سبز داشته باشید.

                                                نخود سبز
نخود سبز در یک نگاه


مقدار مصرف: 1 فنجان (45 گرم)     کلسیم: 4%
کالری: 117    ویتامین A: 22%
چربی اشباع شده: صفر    ویتامین C: 97%
پروتئین: 8 گرم    آهن: 12%
فیبر: 7 گرم    

حتما بخوانید: در بارداری روغن ماهی بخورید!

نخودسبز منجمد هم با تازه آن خیلی فرق نمی‌‌کند. البته اگر تازه باشد، بهتر است. نخود سبز منبع اولیه ویتامین A ویتامین C ویتامین ، تیامین و منگنز است. در هر فنجان آن مقدار زیادی پروتئین، نیاسین، فولات، آهن و فسفر به خود و کودک خود هدیه می‌‌کنید.


منبع سبز مواد غذایی 


نخود چیز کوچکی است ولی مواد غذایی زیادی دارد. اجازه دهید به مواد غذایی موجود در نخود و کمک آن‌‌ها نظری دقیق‌‌تر بیاندازیم. ویتامین A برای چشم‌‌ها و پوست در حال تکوین کودک شما که در این سه ماهه برای کار آینده آماده می‌‌شوند مورد نیاز است و یک فنجان نخود دارای بیش از یک چهارم ویتامین A نیاز روزانه شما است ویتامین C رگ‌‌های خونی را تقویت کرده و آن‌‌ها را سالم و قوی نگه می‌‌دارد. شما در دوران بارداری از بدنتان می‌‌خواهید کار بزرگی انجام داده که به انرژی و کشش نیاز داشته و فشار زیادی را بر بدن و خصوصا رگ‌‌های خونی تان وارد می‌‌آورد ویتامین C موجود در غذاهایی مانند نخود سبز می‌‌تواند رگ‌‌های خونی سالم نگه داشته و برای ایجاد توان (تولید کلاژن) برای کشیده شدن پوستتان کمک کند. یک فنجان نخود سبز تمام نیاز روزانه شما به ویتامین C را تامین می‌‌نماید. 
تیامین که به ویتامین B1 هم معروف است، رشد و قوام عضلات را تقویت می‌‌کند. موقع زایمان به قوام عضلات نیاز دارید. یک فنجان نخود سبز دارای 4%میلی گرم تیامین است.

حتما بخوانید: در بارداری زغال اخته بخورید!


قند باعث چاقی کودک می‌‌شود 


ماماها برای مادر‌‌های آینده حرفی دارند: «قند باعث چاقی کودک می‌‌شود». به عبارت دیگر غذای سالم فقط فکر خوب کنترل وزن خود در دوران بارداری نیست بلکه به کنترل وزن کودک شما هم بستگی دارد و این خبر مهمی است. چون زایمان طبیعی کودکی با وزن بیش از 600/3 کیلو چندش‌‌آور است. بنابراین از خوردن غذاهای شیرین خودداری کنید. غذاهای شیرین ارزش غذایی کم داشته و کودک را چاق می‌‌کنند. فکر دیگر این است که غذاهایی مانند نخود سبز بخورید که دارای فیبر زیاد بوده و به تثبیت قند خون کمک می‌‌کنند. تحقیقات روی افراد مبتلا به دیابت نشان داده است: نخود سبز، غلات و دیگر غذاهای دارای فیبر زیاد برای کم کردن قند خون خوب هستند. یک مطالعه در دانشگاه گوتینگر آلمان از افراد با دیابت نوع 2 خواست یا حبوبات مصرف کنند که دارای گلوکز کم هستند یا این که سیب زمینی مصرف کنند که دارای گلوکز زیاد است. خوردن غذاهای دارای حبوبات بسبب تاخیر در افزایش قند خون گردید.

                                                                                                  نخود سبز

محققان به این نتیجه رسیدند افراد با دیابت نوع 2 نباید از کربوهیدرات موجود در نخود نگران باشند چون کربوهیدرات آن به کندی به جریان خون وارد می‌‌شود. این مطلب تعجب‌‌آور است چون 70 درصد کالری حبوبات از کربوهیدرات آن‌‌ها است. آیا در مورد قند نخود و دیگر سبزیجات نگرانید؟ نگران نباشید! قندی را که ما درباره آن صحبت می‌‌کنیم قندهای بد هستند، که به قندهای تصفیه شده، معروف بوده و در نوشابه‌‌ها، غذاهای بسته‌‌بندی شده، شیرینی‌‌جات و غذاهای پخته یافت می‌‌شوند و همین شکر سفیدی است که به چای یا قهوه اضافه می‌‌کنیم. اجتناب از قند سفید (بد) راه خوبی برای تغذیه دوران بارداری و بعد از آن است.

حتما بخوانید: خواص کرفس در دوران بارداری


غذاهای خوشمزه 


وقتی بچه بودم لوبیا سبز غذای مورد علاقه‌‌ام بود اما نمی‌‌توانستیم آن را زیاد بخورم. هنوز هم آن را دوست دارم و به دیگر انواع حبوبات غلاف دار هم علاقمند شده‌‌ام ولی کنسرو آن‌‌ها را دوست ندارم. رنگ سبز تیره لوبیا سبز کنسرو شده نشان از کلروفیل و مواد مغذی آن است و از مزه آن خوشم می‌‌آید، بنابراین به جز کنسرو نخود می‌‌توانید آن را به شکل‌‌های تازه یا منجمد با برنج سالاد، سس ماکارونی و دیگر غذاها مصرف کنید یا این که از نخود خشک پخته یا لپه و عدس قرمز سوپ درست کرده و مزه‌‌های مختلف به آن داده و میل نمایید.


تمرینات عضلات کف شکم (regel) 


زایمان به چیزی بیش از غذای تنها نیاز دارد. شما می‌‌توانید با تمرینات «کسگل» عضلات شکم خود را تقویت کنید. این تمرینات عضلات کف شکم که نگه دارنده رحم، مثانه و روده‌‌هاست را تقویت می‌‌کند. آیا مطمئن نیستید که عضلات لگن یا شکم خود را منقبض می‌‌نمایید؟ وقتی به حمام رفتید، کوشش کنید از ادرارکردن جلوگیری نمائید: اگر موفق شدید اولین حرکت را انجام داده‌‌اید.

                                                                                            نخود سبز

حتما بخوانید: فواید پیازچه برای خانم های باردار

روزی سه بار کوشش کنید به مدت سه ثانیه آن را منقبض کرده و سه ثانیه رها کنید. همچنان که قوی‌‌تر می‌‌شوید، این سه ثانیه‌‌های انقباض و انبساط را تا 10 ثانیه طول بدهید. وقتی عضلات شما قوی‌‌تر شد و در ای تمرین‌‌ها ماهرتر شدید، این حرکت بارزتر شده و اثر خود را موقع زایمان نشان خواهد داد.

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت هنری به کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

پرورش و تربیت بچه‌های دهه نودی

پرورش و تربیت بچه‌های دهه نودی

متاسفانه دنیای مدرن امروز در حال نابودی فرزندان ماست و شما به عنوان والدین مسئول وظیفه دارید تا کودکانتان را نجات دهید و آینده‌ای روشن برای آنها بسازید. و حل این مشکلات به سادگی و با راه کارهای سریع قابل حل شدن نیست. دنیای امروز دنیای تکنولوژی و پیشرفت علم است اما آیا رشد بیولوژیکی انسان نیز به همین سرعت پیشرفت کرده است؟ تضاد بین این عامل باعث شده تا کودکان توانایی‌های یادگیری و درست رفتار کردن را از دست بدهند.      

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته چهل و یکم بارداری

هفته چهل و یکم بارداری

در هفته چهل و یکم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته چهل و یکم بارداری و نکات مهم درباره هفته چهل و یکم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

خواص کرفس در دوران بارداری

خواص کرفس در دوران بارداری

خواص کرفس در دوران بارداری فیس ترد و خوشمزه بوده و چیزی بیش از یک غذای سرپایی است. کرفس در دوران بارداری موجب زیبایی پوست می‌‌شود همچنین سرشار از سیلیس بوده که ماده معدنی مهم برای تقویت و محکمی پوست است. پوست شما با آن کشش ها و انبساط‌‌های خود در این سه ماهه پایانی به تقویت شدن نیازمند است. در حقیقت سیلیس باعث می‌‌شود که پوست با وجود کشیده شدن، آب خود را حفظ کرده و سالم بماند.

کودکی که نمی‌تواند «نه» بشنود

کودکی که نمی‌تواند «نه» بشنود

کودکی که نمی‌تواند «نه» بشنود اگر کودک بداند که شما سرانجام، پاسخ مثبت خواهید داد، دیگر مهم نیست که ده بار هم گفته باشید «نه!». او آن قدر گریه می‌کند، نق می‌زند، بداخلاقی می‌کند تا سرانجام تسلیم شوید.

کودکی که در حیاط نمی‌ماند و به کوچه می‌رود

کودکی که در حیاط نمی‌ماند و به کوچه می‌رود

کودکی که در حیاط نمی‌ماند و به کوچه می‌رود  بعضی کودکان وقتی از محیط داخل خانه بیرون می‌روند، حس می‌کنند وارد یک محوطه بازی بسیار بزرگ شده‌اند.

تغییرات سه ماه دوم بارداری

تغییرات سه ماه دوم بارداری

تغییرات سه ماه دوم بارداری تغییرات در سه ماه دوم بارداری بیشتر نشان داده می‌شود بخصوص که سایز لباس‌ها کاملا عوض شده است.

هفته سی و سوم بارداری

هفته سی و سوم بارداری

در هفته سی و سوم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و سوم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و سوم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید