کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

خواص نخود سبز در دوران بارداری

خواص نخود سبز در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/27 0 نظر 556 بازدید

خواص نخود سبز در دوران بارداری


فقط در یک فنجان نخود سبز داشته باشید. زیادی مواد غذایی یافت می شود. به سبزی فروشی‌‌ها مراجعه کرده و مقداری از آن خریده و از پوست درآورده و نگهداری کنید تا برای تمام سال نخود سبز داشته باشید.

خواص نخود سبز در دوران بارداری


فقط در یک فنجان نخود سبز داشته باشید. زیادی مواد غذایی یافت می شود. به سبزی فروشی‌‌ها مراجعه کرده و مقداری از آن خریده و از پوست درآورده و نگهداری کنید تا برای تمام سال نخود سبز داشته باشید.

                                                نخود سبز
نخود سبز در یک نگاه


مقدار مصرف: 1 فنجان (45 گرم)     کلسیم: 4%
کالری: 117    ویتامین A: 22%
چربی اشباع شده: صفر    ویتامین C: 97%
پروتئین: 8 گرم    آهن: 12%
فیبر: 7 گرم    

حتما بخوانید: در بارداری روغن ماهی بخورید!

نخودسبز منجمد هم با تازه آن خیلی فرق نمی‌‌کند. البته اگر تازه باشد، بهتر است. نخود سبز منبع اولیه ویتامین A ویتامین C ویتامین ، تیامین و منگنز است. در هر فنجان آن مقدار زیادی پروتئین، نیاسین، فولات، آهن و فسفر به خود و کودک خود هدیه می‌‌کنید.


منبع سبز مواد غذایی 


نخود چیز کوچکی است ولی مواد غذایی زیادی دارد. اجازه دهید به مواد غذایی موجود در نخود و کمک آن‌‌ها نظری دقیق‌‌تر بیاندازیم. ویتامین A برای چشم‌‌ها و پوست در حال تکوین کودک شما که در این سه ماهه برای کار آینده آماده می‌‌شوند مورد نیاز است و یک فنجان نخود دارای بیش از یک چهارم ویتامین A نیاز روزانه شما است ویتامین C رگ‌‌های خونی را تقویت کرده و آن‌‌ها را سالم و قوی نگه می‌‌دارد. شما در دوران بارداری از بدنتان می‌‌خواهید کار بزرگی انجام داده که به انرژی و کشش نیاز داشته و فشار زیادی را بر بدن و خصوصا رگ‌‌های خونی تان وارد می‌‌آورد ویتامین C موجود در غذاهایی مانند نخود سبز می‌‌تواند رگ‌‌های خونی سالم نگه داشته و برای ایجاد توان (تولید کلاژن) برای کشیده شدن پوستتان کمک کند. یک فنجان نخود سبز تمام نیاز روزانه شما به ویتامین C را تامین می‌‌نماید. 
تیامین که به ویتامین B1 هم معروف است، رشد و قوام عضلات را تقویت می‌‌کند. موقع زایمان به قوام عضلات نیاز دارید. یک فنجان نخود سبز دارای 4%میلی گرم تیامین است.

حتما بخوانید: در بارداری زغال اخته بخورید!


قند باعث چاقی کودک می‌‌شود 


ماماها برای مادر‌‌های آینده حرفی دارند: «قند باعث چاقی کودک می‌‌شود». به عبارت دیگر غذای سالم فقط فکر خوب کنترل وزن خود در دوران بارداری نیست بلکه به کنترل وزن کودک شما هم بستگی دارد و این خبر مهمی است. چون زایمان طبیعی کودکی با وزن بیش از 600/3 کیلو چندش‌‌آور است. بنابراین از خوردن غذاهای شیرین خودداری کنید. غذاهای شیرین ارزش غذایی کم داشته و کودک را چاق می‌‌کنند. فکر دیگر این است که غذاهایی مانند نخود سبز بخورید که دارای فیبر زیاد بوده و به تثبیت قند خون کمک می‌‌کنند. تحقیقات روی افراد مبتلا به دیابت نشان داده است: نخود سبز، غلات و دیگر غذاهای دارای فیبر زیاد برای کم کردن قند خون خوب هستند. یک مطالعه در دانشگاه گوتینگر آلمان از افراد با دیابت نوع 2 خواست یا حبوبات مصرف کنند که دارای گلوکز کم هستند یا این که سیب زمینی مصرف کنند که دارای گلوکز زیاد است. خوردن غذاهای دارای حبوبات بسبب تاخیر در افزایش قند خون گردید.

                                                                                                  نخود سبز

محققان به این نتیجه رسیدند افراد با دیابت نوع 2 نباید از کربوهیدرات موجود در نخود نگران باشند چون کربوهیدرات آن به کندی به جریان خون وارد می‌‌شود. این مطلب تعجب‌‌آور است چون 70 درصد کالری حبوبات از کربوهیدرات آن‌‌ها است. آیا در مورد قند نخود و دیگر سبزیجات نگرانید؟ نگران نباشید! قندی را که ما درباره آن صحبت می‌‌کنیم قندهای بد هستند، که به قندهای تصفیه شده، معروف بوده و در نوشابه‌‌ها، غذاهای بسته‌‌بندی شده، شیرینی‌‌جات و غذاهای پخته یافت می‌‌شوند و همین شکر سفیدی است که به چای یا قهوه اضافه می‌‌کنیم. اجتناب از قند سفید (بد) راه خوبی برای تغذیه دوران بارداری و بعد از آن است.

حتما بخوانید: خواص کرفس در دوران بارداری


غذاهای خوشمزه 


وقتی بچه بودم لوبیا سبز غذای مورد علاقه‌‌ام بود اما نمی‌‌توانستیم آن را زیاد بخورم. هنوز هم آن را دوست دارم و به دیگر انواع حبوبات غلاف دار هم علاقمند شده‌‌ام ولی کنسرو آن‌‌ها را دوست ندارم. رنگ سبز تیره لوبیا سبز کنسرو شده نشان از کلروفیل و مواد مغذی آن است و از مزه آن خوشم می‌‌آید، بنابراین به جز کنسرو نخود می‌‌توانید آن را به شکل‌‌های تازه یا منجمد با برنج سالاد، سس ماکارونی و دیگر غذاها مصرف کنید یا این که از نخود خشک پخته یا لپه و عدس قرمز سوپ درست کرده و مزه‌‌های مختلف به آن داده و میل نمایید.


تمرینات عضلات کف شکم (regel) 


زایمان به چیزی بیش از غذای تنها نیاز دارد. شما می‌‌توانید با تمرینات «کسگل» عضلات شکم خود را تقویت کنید. این تمرینات عضلات کف شکم که نگه دارنده رحم، مثانه و روده‌‌هاست را تقویت می‌‌کند. آیا مطمئن نیستید که عضلات لگن یا شکم خود را منقبض می‌‌نمایید؟ وقتی به حمام رفتید، کوشش کنید از ادرارکردن جلوگیری نمائید: اگر موفق شدید اولین حرکت را انجام داده‌‌اید.

                                                                                            نخود سبز

حتما بخوانید: فواید پیازچه برای خانم های باردار

روزی سه بار کوشش کنید به مدت سه ثانیه آن را منقبض کرده و سه ثانیه رها کنید. همچنان که قوی‌‌تر می‌‌شوید، این سه ثانیه‌‌های انقباض و انبساط را تا 10 ثانیه طول بدهید. وقتی عضلات شما قوی‌‌تر شد و در ای تمرین‌‌ها ماهرتر شدید، این حرکت بارزتر شده و اثر خود را موقع زایمان نشان خواهد داد.

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت هنری به کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

 نوآوری  و اختراع (12-3 سال)

نوآوری و اختراع (12-3 سال)

شاید بارها و بارها در بین گپ و گغتگوهای خودمانی این جمله به گوشتان رسیده باشد. دوره ما که این چیزا نبود. امروز با یه تلفن می‌تونی به بیزینس کار حرفه‌ای باشی و تمام و کمال به کارهات رسیدگی کنی. این همه پیشرفت بشر طی مدت زمان کوتاهی شکل گرفت و شاید بتوان گفت ده سال اخیر اوج پیشرفت بشری در رابطه با تکنولوژی و علم بوده و همچنان هر ثانیه این پیشرفت‌ها شکل دیگری می‌گیرد. در این میان جایگاه فرزند شما به عنوان یک نسل مدرن امروزی کجاست؟ آیا او نیز می‌تواند اثری ماندگار از خود بجای بگذارد.

 اعتماد به نفس خیلی بالا

اعتماد به نفس خیلی بالا

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در پارک، مهمانی و یا مراسمی که چندین کودک کنار هم هستند احساس کنید که با همه سعی و تلاش تان در خصوص تربیت و تأمین نیازهای مادی و معنوی فرزندتان؛ اما باز هم فرزندتان از سایر کودکانی که در آن محل قرار دارند، چیزی کم دارد که در آن لحظه حسرت آن را می خورد، در این هنگام چه حسی به شما دست می دهد؟          

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

اسباب بازی مناسب کودکان 1 تا 5 ساله

اسباب بازی مناسب کودکان 1 تا 5 ساله

اسباب بازی مناسب کودکان 1 تا 5 ساله باید به گونه‌ای انتخاب شود که برای پرورش هوش و توانایی‌ها و استعدادهای او مناسب باشد. 

رویاهای دوران بارداری

رویاهای دوران بارداری

رویاهای دوران بارداری اغلب نگرانیها شب، زمانی که خانم باردار آسیب پذیرتر است به سراغ او می آید. خوشبختانه به دلیل جابجایی در خواب و یافتن یک وضعیت مناسب و راحت و رفت و آمدهای مکرر به دستشویی باعث می شود خانم های باردار به خواب سبک بروند که معمولاً خواب را در این مرحله می بینند. بنابراین رؤیاهایشان را واضحتر از وقتی که باردار نیستند می بینند و در اواخر بارداری به رؤیاهایی تبدیل می شوند که بیشتر دور از واقعیت و ناشی از افکار آنهاست و معمولاً در مورد موضوعات زیر خواب می بینند:

مراجعه به پزشک برای تشخیص بارداری

مراجعه به پزشک برای تشخیص بارداری

مراجعه به پزشک برای تشخیص بارداری دکتر به استناد آزمایش خون تشخیص بارداری را به صورت قطعی می‌دهد و راهنمایی‌های لازم در این زمینه را به شما می‌دهد

شیر کاکائو در بارداری

شیر کاکائو در بارداری

شیر کاکایو در بارداری شیر خورده‌اید؟ شیر کاکائو چطور؟ حرکت کنید و یک لیوان شیر کاکائو بخورید. شیر کاکائو در دوران بارداری سالم‌تر از این است که مردم فکر می‌کنند. شیر کاکائو، شیر کم چربی با کمی کاکائو و شکر است. شیر پر از مقادیر زیادی از مواد مغذی سالم بوده که بدن شما در سه ماهه دوم به آن نیازمند است و کاکائو دارای آنتی اکسیدان زیاد بوده و برای اضافه کردن به هر غذایی خوب است. اگر شیر تنها را دوست ندارید

همه چیز درباره یک سالگی کودکان

همه چیز درباره یک سالگی کودکان

همه چیز درباره یک سالگی کودکان روند رشد و پرورش کودکان در یک سالگی چگونه پیش می رود؟

آداب غذا خوردن در دوران بارداری

آداب غذا خوردن در دوران بارداری

آداب غذا خوردن در دوران بارداری
نخستین نکته برای رعایت دستورهای بهداشتی درباره خوردن، توجه به این حقیقت لازم است که در نظام آفرینش "خوردن" ابزاری برای زندگی است نه آنکه زندگی ابزاری برای خوردن، چنان که در حکمتی منسوب به امام علی آمده است:

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید