قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

خواص نخود سبز در دوران بارداری

خواص نخود سبز در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/27 0 نظر 220 بازدید

خواص نخود سبز در دوران بارداری


فقط در یک فنجان نخود سبز داشته باشید. زیادی مواد غذایی یافت می شود. به سبزی فروشی‌‌ها مراجعه کرده و مقداری از آن خریده و از پوست درآورده و نگهداری کنید تا برای تمام سال نخود سبز داشته باشید.

خواص نخود سبز در دوران بارداری


فقط در یک فنجان نخود سبز داشته باشید. زیادی مواد غذایی یافت می شود. به سبزی فروشی‌‌ها مراجعه کرده و مقداری از آن خریده و از پوست درآورده و نگهداری کنید تا برای تمام سال نخود سبز داشته باشید.

                                                نخود سبز
نخود سبز در یک نگاه


مقدار مصرف: 1 فنجان (45 گرم)     کلسیم: 4%
کالری: 117    ویتامین A: 22%
چربی اشباع شده: صفر    ویتامین C: 97%
پروتئین: 8 گرم    آهن: 12%
فیبر: 7 گرم    

حتما بخوانید: در بارداری روغن ماهی بخورید!

نخودسبز منجمد هم با تازه آن خیلی فرق نمی‌‌کند. البته اگر تازه باشد، بهتر است. نخود سبز منبع اولیه ویتامین A ویتامین C ویتامین ، تیامین و منگنز است. در هر فنجان آن مقدار زیادی پروتئین، نیاسین، فولات، آهن و فسفر به خود و کودک خود هدیه می‌‌کنید.


منبع سبز مواد غذایی 


نخود چیز کوچکی است ولی مواد غذایی زیادی دارد. اجازه دهید به مواد غذایی موجود در نخود و کمک آن‌‌ها نظری دقیق‌‌تر بیاندازیم. ویتامین A برای چشم‌‌ها و پوست در حال تکوین کودک شما که در این سه ماهه برای کار آینده آماده می‌‌شوند مورد نیاز است و یک فنجان نخود دارای بیش از یک چهارم ویتامین A نیاز روزانه شما است ویتامین C رگ‌‌های خونی را تقویت کرده و آن‌‌ها را سالم و قوی نگه می‌‌دارد. شما در دوران بارداری از بدنتان می‌‌خواهید کار بزرگی انجام داده که به انرژی و کشش نیاز داشته و فشار زیادی را بر بدن و خصوصا رگ‌‌های خونی تان وارد می‌‌آورد ویتامین C موجود در غذاهایی مانند نخود سبز می‌‌تواند رگ‌‌های خونی سالم نگه داشته و برای ایجاد توان (تولید کلاژن) برای کشیده شدن پوستتان کمک کند. یک فنجان نخود سبز تمام نیاز روزانه شما به ویتامین C را تامین می‌‌نماید. 
تیامین که به ویتامین B1 هم معروف است، رشد و قوام عضلات را تقویت می‌‌کند. موقع زایمان به قوام عضلات نیاز دارید. یک فنجان نخود سبز دارای 4%میلی گرم تیامین است.

حتما بخوانید: در بارداری زغال اخته بخورید!


قند باعث چاقی کودک می‌‌شود 


ماماها برای مادر‌‌های آینده حرفی دارند: «قند باعث چاقی کودک می‌‌شود». به عبارت دیگر غذای سالم فقط فکر خوب کنترل وزن خود در دوران بارداری نیست بلکه به کنترل وزن کودک شما هم بستگی دارد و این خبر مهمی است. چون زایمان طبیعی کودکی با وزن بیش از 600/3 کیلو چندش‌‌آور است. بنابراین از خوردن غذاهای شیرین خودداری کنید. غذاهای شیرین ارزش غذایی کم داشته و کودک را چاق می‌‌کنند. فکر دیگر این است که غذاهایی مانند نخود سبز بخورید که دارای فیبر زیاد بوده و به تثبیت قند خون کمک می‌‌کنند. تحقیقات روی افراد مبتلا به دیابت نشان داده است: نخود سبز، غلات و دیگر غذاهای دارای فیبر زیاد برای کم کردن قند خون خوب هستند. یک مطالعه در دانشگاه گوتینگر آلمان از افراد با دیابت نوع 2 خواست یا حبوبات مصرف کنند که دارای گلوکز کم هستند یا این که سیب زمینی مصرف کنند که دارای گلوکز زیاد است. خوردن غذاهای دارای حبوبات بسبب تاخیر در افزایش قند خون گردید.

                                                                                                  نخود سبز

محققان به این نتیجه رسیدند افراد با دیابت نوع 2 نباید از کربوهیدرات موجود در نخود نگران باشند چون کربوهیدرات آن به کندی به جریان خون وارد می‌‌شود. این مطلب تعجب‌‌آور است چون 70 درصد کالری حبوبات از کربوهیدرات آن‌‌ها است. آیا در مورد قند نخود و دیگر سبزیجات نگرانید؟ نگران نباشید! قندی را که ما درباره آن صحبت می‌‌کنیم قندهای بد هستند، که به قندهای تصفیه شده، معروف بوده و در نوشابه‌‌ها، غذاهای بسته‌‌بندی شده، شیرینی‌‌جات و غذاهای پخته یافت می‌‌شوند و همین شکر سفیدی است که به چای یا قهوه اضافه می‌‌کنیم. اجتناب از قند سفید (بد) راه خوبی برای تغذیه دوران بارداری و بعد از آن است.

حتما بخوانید: خواص کرفس در دوران بارداری


غذاهای خوشمزه 


وقتی بچه بودم لوبیا سبز غذای مورد علاقه‌‌ام بود اما نمی‌‌توانستیم آن را زیاد بخورم. هنوز هم آن را دوست دارم و به دیگر انواع حبوبات غلاف دار هم علاقمند شده‌‌ام ولی کنسرو آن‌‌ها را دوست ندارم. رنگ سبز تیره لوبیا سبز کنسرو شده نشان از کلروفیل و مواد مغذی آن است و از مزه آن خوشم می‌‌آید، بنابراین به جز کنسرو نخود می‌‌توانید آن را به شکل‌‌های تازه یا منجمد با برنج سالاد، سس ماکارونی و دیگر غذاها مصرف کنید یا این که از نخود خشک پخته یا لپه و عدس قرمز سوپ درست کرده و مزه‌‌های مختلف به آن داده و میل نمایید.


تمرینات عضلات کف شکم (regel) 


زایمان به چیزی بیش از غذای تنها نیاز دارد. شما می‌‌توانید با تمرینات «کسگل» عضلات شکم خود را تقویت کنید. این تمرینات عضلات کف شکم که نگه دارنده رحم، مثانه و روده‌‌هاست را تقویت می‌‌کند. آیا مطمئن نیستید که عضلات لگن یا شکم خود را منقبض می‌‌نمایید؟ وقتی به حمام رفتید، کوشش کنید از ادرارکردن جلوگیری نمائید: اگر موفق شدید اولین حرکت را انجام داده‌‌اید.

                                                                                            نخود سبز

حتما بخوانید: فواید پیازچه برای خانم های باردار

روزی سه بار کوشش کنید به مدت سه ثانیه آن را منقبض کرده و سه ثانیه رها کنید. همچنان که قوی‌‌تر می‌‌شوید، این سه ثانیه‌‌های انقباض و انبساط را تا 10 ثانیه طول بدهید. وقتی عضلات شما قوی‌‌تر شد و در ای تمرین‌‌ها ماهرتر شدید، این حرکت بارزتر شده و اثر خود را موقع زایمان نشان خواهد داد
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت هنری به کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه‌ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می‌بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه‌ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

 نوآوری  و اختراع (12-3 سال)

نوآوری و اختراع (12-3 سال)

شاید بارها و بارها در بین گپ و گغتگوهای خودمانی این جمله به گوشتان رسیده باشد. دوره ما که این چیزا نبود. امروز با یه تلفن می‌تونی به بیزینس کار حرفه‌ای باشی و تمام و کمال به کارهات رسیدگی کنی. این همه پیشرفت بشر طی مدت زمان کوتاهی شکل گرفت و شاید بتوان گفت ده سال اخیر اوج پیشرفت بشری در رابطه با تکنولوژی و علم بوده و همچنان هر ثانیه این پیشرفت‌ها شکل دیگری می‌گیرد. در این میان جایگاه فرزند شما به عنوان یک نسل مدرن امروزی کجاست؟ آیا او نیز می‌تواند اثری ماندگار از خود بجای بگذارد.

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

شادی و خلاقیت - تولد تا هفت سالگی

زمانی می‌رسد که شما برای آنکه کودکتان بیشتر از قبل در اجتماع باشد و یا کارهای جدید را تجربه کند او را در مراکز آموزشی همچون مهدکودک و یا مراکز رشد و خلاقیت ثبت نام می‌کنید و یا حتی برای پرورش هوش او نیز برنامه ریزی‌های روزانه انجام می‌دهید و او را در کلاس‌هایی هوش نیز ثبت نام می‌کنید. اما در میان 10 کودکی که در این کلاس‌ها وجود دارد مربی چقدر زمان دارد تا تنها برای فرزند شما بگذارد و خلاقیت و هوش او را پرورش دهد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند - 4  تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - 4 تا 7 سالگی

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسل‌های پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. شما با آموزش دادن صحیح به کودکانتان می‌توانید آینده او را تضمین کنید. یک ماه آموزش امروز برابر با چندین سال آسایش و راحتی و خوشبختی فرزند شماست. با پرورش نبوغ و خلاقیت در کودکتان پایه گذار زندگی آرام برای او باشید.  

پرورش و تربیت بچه‌های دهه نودی

پرورش و تربیت بچه‌های دهه نودی

متاسفانه دنیای مدرن امروز در حال نابودی فرزندان ماست و شما به عنوان والدین مسئول وظیفه دارید تا کودکانتان را نجات دهید و آینده‌ای روشن برای آنها بسازید. و حل این مشکلات به سادگی و با راه کارهای سریع قابل حل شدن نیست. دنیای امروز دنیای تکنولوژی و پیشرفت علم است اما آیا رشد بیولوژیکی انسان نیز به همین سرعت پیشرفت کرده است؟ تضاد بین این عامل باعث شده تا کودکان توانایی‌های یادگیری و درست رفتار کردن را از دست بدهند.      

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

بعد از تولد هر کودک با ما چالش‌هایی کوچک و بزرگ روبرو هستیم. که برخی در کوتاه مدت و یا برخی در طولانی مدت حل می‌شوند و از پس آن برمی‌آییم. و ما همیشه در این میان مانند یک مربی به فرزندمان آموزش می‌دهیم. و او با آموزش‌های ماست که از پس بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی زندگی‌اش برمی‌آید. اما اگر در این میان ما هیچ آموزشی به او ندهیم ولی در قبالش از او توقع حل مسائل را داشته باشد چه پیش خواهد آمد؟

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چه غذاهایی خواص باروری بیشتری دارد؟

چه غذاهایی خواص باروری بیشتری دارد؟

چه غذاهایی خواص باروری بیشتری دارد؟ هیچ غذایی نیست که معلوم شده باشد به تنهایی باروری را افزایش بدهید. هیچ میوه سحرآمیز یا قارچ خارجی نیست که باعث شود فردا باردار شوید ولی دانشمندان میدانند یک رژیم غذایی سالم دارای موادغذایی ویژه به سلامتی عمومی شما کمک کرده و ممکن است شانس باردار شدن شما را افزایش دهد.
تغذیه قبل از باردار شدن خیلی مهم است زیرا شما تا چند هفته بعد حتی نمیدانید که ب....

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟

خانم باردار در ملاقات با پزشک چه سوالی بپرسد؟ "من یک ماه منتظر وقت ملاقاتم با پزشک می مانم ولی وقتی وارد مطب او میشوم در عرض 5 دقیقه بیرون می آیم." اتاق معاینه را با این جمله تأسف بار ترک نکنید. در اینجا چند توصیه ذکر شده تا در مورد ملاقاتتان با پزشک احساس بهتری داشته باشید. 
•    بین ملاقاتهایتان هر سؤالی که برایتان پیش می آید ر

برنامه ریزی برای بارداری

برنامه ریزی برای بارداری

برنامه ریزی برای دوران بارداری  برنامه ریزی صحیح و اصولی برای بارداری به شما کمک می کند که بدون ترس و با آمادگی وارد این مرحله مهم شوید

کودکی که به پدر و مادرش می‌چسبد و از آن‌ها جدا نمی‌شود

کودکی که به پدر و مادرش می‌چسبد و از آن‌ها جدا نمی‌شود

کودکی که به پدر و مادرش می‌‌چسبد و از آن‌ها جدا نمی‌شود برای برخی از کودکان، جدا شدن از والدین، بسیار دشوار است. ممکن است دائما جلوی پای شما را بگیرد و سایه به سایه شما در تمام خانه بیاید.

ریلکسیشن و تمرینات ورزشی دوران بارداری

ریلکسیشن و تمرینات ورزشی دوران بارداری

ریلکسیشن و تمرینات ورزشی دوران بارداری  صاف بایستید. به علت کمر درد و عدم تعادل، نگهداشتن بدن در یک وضعیت مناسب مشکلتر است. ولی باید با این وجود هنگام انجام تمرینات ورزشی کمر و شانه هایتان را صاف نگهدارید تا ماهیچه هایتان کشیده شوند و آسیب نبینند.

همه چیز درباره زایمان سزارین

همه چیز درباره زایمان سزارین

همه چیز درباره زایمان سزارین درباره زایمان سزارین در عین حال منتقدان معتقدند که هنوز درصد کلی سزارین بالاست و بسیاری از آنها غیر ضروری است و تنها برای راحتی و سود بیشتر پزشکان و حمایتهای قانونی از آنها انجام می شود و علت آن این است که پزشکان طوری تعلیم دیده اند که زایمان را به عنوان یک بلای بالقوه می بینند تا یک رویداد طبیعی. 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید