کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

خواص موز در دوران بارداری

خواص موز در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/14 0 نظر 344 بازدید

خواص موز در دوران بارداری


یک موز پوست‌‌‌‌‌کنده را گاز بزنید یا آن را قطعه قطعه یا پوره کرده و با غذایتان بخورید. زیرا مواد غذایی افسانه‌‌‌‌‌ای و باور نکردنی زیادی در موز بوده، به علاوه این که زود هضم است. یک موز بزرگ 4 گرم فیبر و حدود 20% نیاز روزانه شما از ویتامین C و ویتامین B6 را تامین می‌‌‌‌‌کند.

خواص موز در در دوران بارداری


یک موز پوست‌‌‌‌‌کنده را گاز بزنید یا آن را قطعه قطعه یا پوره کرده و با غذایتان بخورید. زیرا مواد غذایی افسانه‌‌‌‌‌ای و باور نکردنی زیادی در موز بوده، به علاوه این که زود هضم است. یک موز بزرگ 4 گرم فیبر و حدود 20% نیاز روزانه شما از ویتامین C و ویتامین B6 را تامین می‌‌‌‌‌کند.

                                                    موز در بارداری

موز در یک نگاه 


مقدار مصرف: 1 موز بزرگ     کلسیم: 1%
کالری: 121    ویتامین A: 2%
چربی اشباع شده: صفر     ویتامین C: 20%
پروتئین: 1 گرم     آهن: 2%
 فیبر: 4 گرم    

حتما بخوانید: بهترین غذاها برای سه ماه اول بارداری

ما هم شنیده‌‌‌‌‌ایم که موز سرشار از پتاسیم است. یک موز بزرگ دارای حدود 480 میلی گرم پتاسیم یعنی حدود یک چهارم مصرف روزانه است. به علاوه دارای نزدیک به 40 میکروگرم فولات است که همچنان که یک ماده غذایی خیلی مهم برای رشد لوله عصبی است. لوله عصبی در سه ماهه اول تشکیل شده و بسته می‌‌‌‌‌شود و به راستی آن قدر مهم است که از همین الان می‌‌‌‌‌بایست مقدار زیادی فولات مصرف کنید.


موز توازن را برقرار می‌‌‌‌‌کند 


ویتامین B6 به تنظیم مقدار سدیم پتاسیم کمک می‌‌‌‌‌کند که اگر استفراغ کنید این تنظیم بهم می‌‌‌‌‌خورد. موز بزرگی که می خورید دارای 05/0
میلی گرم ویتامین B6 است. برای کمک اضافی، موز منبع خوب منیزیم (37 میلی گرم) و پتاسیم (480 میلی‌‌‌‌‌گرم) است که برای تنظیم سالم مایعات بدن مورد نیازند. شاید این ترکیب مواد تنظیم‌‌‌‌‌کننده مایعات دلیلی بر خوردن موز بعد از استفراغ است که ا یک درمان خانگی معمول پیرزن‌‌‌‌‌ها است. 


واقعیت اثبات شده 


ویتامین B6 به برطرف کردن تهوع صبحگاهی کمک می‌‌‌‌‌کند.


کار میمون 


اگر فکر می‌‌‌‌‌کنید موز مال میمون هاست، گوش کنید؛ محققان دریافته‌‌‌‌‌اند در ورای فواید سلامتی آفرین خوردن موز، آن به میمون ربطی ندارد. بر اساس تحقیقی که اخیرا در زمینه اعصاب‌‌‌‌‌شناسی منتشر شده است، افرادی که رژیم غذایی سرشار از پتاسیم دارند نسبت به آن هایی که پتاسیم مصرف نمی کنند 50% احتمال حمله قلبی کمتری دارند. پتاسیم همچنین ضد فشار خون است و محققان دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو دریافته‌‌‌‌‌اند موز ممکن است. 

                                                                     موز در بارداری


از پوکی استخوان در خانم‌‌‌‌‌های یائسه جلوگیری کند. مطالعات ذیل درباره بارداری نیستند ولی بعضی فواید بهداشتی مرتبط با بارداری را در خوردن موز نشان می‌‌‌‌‌دهند.
1- وارد کردن موز در برنامه غذایی فشار خون را در یک حد متناسب نگه دارید. فشار خون بالا در اواخر دوران بارداری می‌‌‌‌‌تواند به مشکلاتی مانند تشنج حاملگی منجر شود.
2- اگر باردارید خوردن مقدار زیادی کلسیم جنبه حیاتی دارد چون کودک در حال رشد شما این ماده معدنی را از استخوان‌‌‌‌‌هایتان می‌‌‌‌‌گیرد. اگر موز می‌‌‌‌‌تواند استخوان‌‌‌‌‌های خانم‌‌‌‌‌های یائسه را سالم نگه دارید پس به شما هم می‌‌‌‌‌تواند کمک کند.

حتما بخوانید: چه غذاهایی اسید فولیک داره؟


موز قند خون را کم می‌‌‌‌‌کند 


همچنین موز سرشار از مواد شیمیایی گیاهی مانند میریستین که یک آنتی اکسیدان قوی است که گمان می‌‌‌‌‌رود قند خون را پایین می آورد (و بتا - سیتوسترول است که به پائین آوردن کلسترول بد کمک می-کند). کمی قند خون و مقدار کلسترول کم، بخشی از بارداری سالم است.


تهوع صبحگاهی بهبودی می‌‌‌‌‌یابد 


اگر باردار هستید، تهوع صبحگاهی بدترین مشکل سه ماهه اول است. تهوع صبحگاهی دامن گیر همه خانم‌‌‌‌‌های باردار نمی شود ولی اگر پیش بیاید در مواقع بخصوص یا حتی در تمامی روز حالت تهوع دارید. برای بعضی خانم‌‌‌‌‌ها ممکن است به استفراغ منجر شود. خصوصا اگر حالت تهوع شما به استفراغ می‌‌‌‌‌انجامد، کوشش کنید غذاهای غیر محرک بخورید تا معده شما را بهم نزند. این غذاها مواد معدنی‌‌‌‌‌ای دارند که تعادل مایعات بدن را که با استفراغ بهم خورده، تنظیم نماید. موز چیزی است که دکترها تجویز می‌‌‌‌‌کنند. موز غیرمحرک بوده و برای معده تهوع خوب است. دارای پتاسیم بوده و باعث می‌‌‌‌‌شود مایعات بدن سریعا به حالت تعادل برگردد. به خاطر این دلایل است که موز در رأس پرفروش‌‌‌‌‌ترین میوه‌‌‌‌‌های تازه در آمریکای شمالی است.


موز برای فشار خون 


فشار خون مناسب برای دوران بارداری سالم مهم است در مطالعات  DASH (نگرش غذایی برای پایین آوردن فشار خون) مصرف 8 تا 10 پرس سبزیجات و میوه‌‌‌‌‌جات در روز همراه به یک رژیم غذایی سالم با کاهش فشار خون همراه بود (چیزی که معمولا با دارو رفع می‌‌‌‌‌شد)، پتاسیم به مقدار زیاد در موز یافت می‌‌‌‌‌شود و فقط یکی از مواد غذایی میوه جات و سبزیجات است که به حفظ فشار خون نرمال کمک می-کند.

حتما بخوانید: فواید خوردن بادام در بارداری


غذاهای خوشمزه 


موز و برنج درمان خانگی مشهور معده بهم خورده شده است ولی اگر حالت تهوع ندارید به جای آن از دستور ذیل استفاده کنید یک موز را به صورت طولی ببرید. کمی کره بادام زمینی به آن مالیده (یا بادام زمینی را خرده کرده و روی آن‌‌‌‌‌ها بپاشید) یا موز را در ماست معمولی یا ماست وانیل دار ریخته یا این که موز را همراه با توت فرنگی میل نمایید می‌‌‌‌‌توانید یک فنجان ماست، یک موز خرد شده و یک فنجان یخ خرد شده را در مخلوط کن ریخته و مایعی غلیظ و یکنواخت به دست آمده را میل نمایید. این مخلوط را می‌‌‌‌‌توانید با ماست معمولی و یک مشت توت‌‌‌‌‌فرنگی منجمد، یک موز خرد شده و کمی آب پرتقال درست کرده و به عنوان یک نوشیدنی نشاط آور و خوشمزه میل نمایید. آیا به بستنی میل شدید دارید؟ 
اگر چنین است، موز را به صورت طولی بریده و مقدار ماست منجمد و چیزهایی مانند توت فرنگی، سیاه گیله، تمشک آلبالو و یا ترکیبی از آن‌‌‌‌‌ها و بادام خرد شده را روی آن ریخته و میل نمایید. این معجون هم آسان درست می‌‌‌‌‌شود و هم خوشمزه است. 

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: رابطه عاطفی باکودکان

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

بسته آموزشی پرورش مدیران آینده

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسل‌های پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. شما با آموزش دادن صحیح به کودکانتان می‌توانید آینده او را تضمین کنید. یک ماه آموزش امروز برابر با چندین سال آسایش و راحتی و خوشبختی فرزند شماست. با پرورش نبوغ و خلاقیت در کودکتان پایه گذار زندگی آرام برای او باشید.  

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

حافظه تمام عیار انسان

حافظه تمام عیار انسان

حافظه تمام عیارانسان باورهای غلط بسیاری در مورد حافظه و ضعیف شدن آن وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از: وقتی سن افراد بالاتر می‌رود و پیر می‌شوند حافظه آن‌ها ضعیف می‌شود اما این یک باور کاملاً غلط است.

خواص ماست در دوران بارداری

خواص ماست در دوران بارداری

خواص ماست در دوران بارداری ماست به دلیل خوبی دوباره مرسوم شده است. تحقیقات نشان داده که ماست می‌تواند در ساختن استخوان دندان و عضلاتی سالم به بدن کمک کرده، پوست را زیبا نگه داشته و سلامتی لوله گوارش شما را افزایش دهد. ماست با جوش، خارش پوست، گرفتگی پاها، یبوست، گاز معده و آروغ زدن که از مشکلات معمول دوران بارداری هستند مبارزه کرده و عالی‌ترین غذای دوران بارداری است چون به برطرف شدن همه آنها ک....

بهترین غذاها برای سه ماه دوم بارداری

بهترین غذاها برای سه ماه دوم بارداری

بهترین غذاها برای سه ماه دوم بارداری حالا که دیگر از شر تهوع صبحگاهی خلاص شده‌‌‌اید، می‌‌‌توانید از غذا خوردن لذت ببرید. در این دوره می‌‌‌توان از غذاهای سالم زیادی لذت برد. میوه‌‌‌های شیرین، سبزیجات خوشمزه، انواع آجیل‌‌‌ها، گوشت‌‌‌های خوش طعم و چیزهای دیگر از آن جمله‌‌‌اند. سالاد، میوه، آجیل و نان .......

روغن گل مغربی در بارداری

روغن گل مغربی در بارداری

روغن گل مغربی در بارداری  مسلم است که روغن گل مغربی را در آشپزی مصرف نمی‌‌‌کنید ولی باید بخشی از غذای خانم‌‌‌های باردار 
باشد. روغن گل مغربی یکی از بهترین منابع اسید چرب ضروری اسید گامالینولن است. این یعنی بدن شما نمی‌‌‌تواند آن را بسازد و باید آن را مصرف کنید چون نقش عمده‌‌‌ای را در بدن بازی می کند. در واقع تحقیقات زیادی نشان داده است، این اسید برای مفاصل، قلب و پوست مفید است.

دنیای دیروز، واقعیت امروز

دنیای دیروز، واقعیت امروز

دنیای دیروز، واقعیت امروز دنیای کودکی ما با دنیای کودکی فرزندان‌مان بسیار تفاوت دارد. کودکان امروز از لحظه‌ی بیدار شدن تا زمان به خواب رفتن با تکنولوژی سر و کار دارند.

تست های تکمیلی برای تشخیص ناهنجاری های جنینی

تست های تکمیلی برای تشخیص ناهنجاری های جنینی

تست های تکمیلی برای تشخیص ناهنجاری های جنینی علاوه بر غربالگری که از مهمترین تست های تشخیص ناهنجاری است دو نوع آزمایش تکمیلی هم در این مقاله مورد مطالعه قرار می گیرد

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید