کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

افکار و عکس العمل‌ها در سه ماه اول بارداری

افکار و عکس العمل‌ها در سه ماه اول بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/23 0 نظر 311 بازدید

افکار و عکس العمل‌ها در سه ماه اول بارداری بعد از حاملگی شما آن‌قدر به هیجان می‌آیید که گویی برنده جایزه‌ای شده‌اید، البته حق هم دارید. اما از هر نظر که زندگی شما تغییر‌کند منطقی است ذهن‌تان هم مانند جسم‌تان در حال تغییر باشد.

افکار و عکس العمل‌ها در سه ماه اول بارداری

در سه ماه اول بارداری چه اتفاقاتی در بدن به وجود می‌آید ؟ چرا در این دوران افکار منفی به سراغ مادران باردار می‌آیند؟

بعد از حاملگی شما آنقدر به هیجان می‌آیید که گویی برنده جایزه‌ای شده‌اید. البته حق هم دارید. اما حتی خوشحال‌ترین مادران هم لحظات غمگینی دارند. از هر نظر که زندگی شما تغییر کند منطقی است ذهن‌تان هم مانند جسم‌تان در حال تغییر باشد. اغلب از خانم‌های باردار انتظار می‌رود علی‌رغم بیماری صبحگاهی، نگرانی در مورد سلامتی کودک‌شان و ترس از عدم کفایت خودشان، صورتی شاد داشته باشند.

فقط یک اندیشه در عرف وجود دارد که اگر در مورد آنچه که حس می‌کنید منفی بگویید مادر بدی هستید یا این‌که عکس العمل‌های منفی به طریقی به داخل رحم نفوذ می‌کند و کودک شما را افسرده می‌کند، پس این افکار را باور نکنید.

حقیقت این است که شما برای 9 ماه آینده ملغمه‌ای از احساسات مختلف هستید. بخشی از این حالات دلیل زیست شناختی دارند. با بالا و پایین رفتن هورمون استروژن و پروژسترون بیشتر حالات ناراحت‌کننده دوران بارداری در نوسان است. علاوه بر این همسرتان نیاز به زمان دارد تا خود را با تغییرات شدیدی که اتفاق می‌افتد، وفق دهد. ارتباط شما با همسر، والدین، شغل، دوستان‌تان و کودکان دیگر همه تحت تأثیر این حالات متغیر هستند. اجازه ندهید کسی بگوید بارداری کار بزرگی نیست.

حتما بخوانید: مدت زمان بارداری و تاریخ زایمان

مخصوصاً هفته‌های اول بسیار دشوار است. زیرا واقعیت بارداری هنوز باور نشده است و حالتی عجیب در وقفه بین انجام آزمایش حاملگی و اثبات وجود کودک از طریق سونوگرافی، شنیدن ضربان قلب و لگدهای سریع او، بوجود می‌آید. مخصوصاً اگر هنوز به دیگران نگفته‌اید که باردارید این مدت زمان پنهان‌کاری می‌تواند زمانی شیرین و دلچسب باشد و یا مثل انتظاری دیوانه‌کننده به نظر آید.
اگر حاملگی بدون برنامه‌ریزی رخ داده باشد شاید برای فرونشاندن این ضربه به زمان بیشتری نیاز داشته باشید. اغلب خانم‌هایی که بارداری‌شان ناخواسته بوده خیلی سریع از آن استقبال می‌کنند در حالی‌که خانم‌هایی که قصد باردار‌شدن داشته‌اند ناگهان احساس ناخوشایندی پیدا می‌کنند. بارداری برای هر کس متفاوت است.

عکس العمل‌های احتمالی طی سه ماهه اول بارداری 

1- احساسات مختلف و متضاد

حالتی بین هیجان و ترس دارید. یا واقعا در مورد احساسی که دارید مطمئن نیستید. ممکن است حتی غمگین باشید. گویی قبل از این‌که بتوانید راهی به آینده باز کنید غم گذشته را میخورید و بعد احساس گناه می‌کنید زیرا به نظر می‌رسد این زمان بسیار خوش یک هیجان غریب است.

غریب، بله، غیرعادی؟ نه. ابدا این‌طور نیست. این احساسات فقط در این زمان تا حدودی توسط حس صرفا تئوریک بارداری ایجاد می‌شوند. خصوصاً اگر بیماری صبحگاهی شدید یا دیگر علائمی که وجود کودک را به شما یاد آوری کند، نداشته باشید. اما تردید نیز یکی از علائم سلامتی است و نشان می‌دهد که بارداری را جدی گرفته‌اید و آن را کاری بزرگ می‌پندارید. چیزهایی زیادی هست که در مورد آن متحیر شوید و نیز دلایل علمی زیادی برای عصبی شدن وجود دارد. مردد بودن به این معنا نیست که شما شایستگی مادر‌شدن را ندارید و یا نمیتوانید به خوبی از عهده آن برآیید. 

2- افسردگی و کج خلقی

مخصوصاً در هفته‌های اول ممکن است هنگام تماشای یک برنامه تلویزیونی زیر گریه بزنید یا این‌که مثلاً اگر همسرتان نمکدان را سریع به شما نداد صبرتان لبریز شود. خودبینی، استقلال رأی و در خود فرورفتن حالات بسیار شایعی است. هورمون‌ها بعضی از این نوسانات رفتاری مانند خستگی، بی‌خوابی، تهوع و بیماری صبحگاهی شدید را کنترل می‌کنند. ذهن‌تان نیز آن‌چنان مشغول است که شما را کم تحمل‌تر از معمول می‌کند. 

 

افکار و عکس العمل‌ها در سه ماه اول بارداری

3- تردید

حتی زوج‌هایی که از بچه دار‌شدن خیلی خوشحال هستند نیز ممکن است دچار تردید شوند. "آیا واقعا آماده هستیم؟" چطور می‌توانیم از عهده این‌کار برآییم؟ چگونه کودک زندگی روزمره و تعطیلات آخر هفته ما را تغییر می‌دهد؟" ممکن است هر دو یا یکی از شما احساس کند آمادگی مادر یا پدر‌شدن را ندارد مخصوصاً اگر در مورد کودکان تجربه کمی داشته باشید. خوشبختانه هشت ماه فرصت دارید تا این نقش جدید را بپذیرید و حتی توانایی‌ها و بودجه‌تان را برای رفتن به بیمارستان در روز زایمان پیش بینی کنید. و بالاخره روزی زمان پدر و مادرشدن فرا می‌رسد و همه آن را تجربه خواهند کرد. 

حتما بخوانید: چگونه با خستگی دوران بارداری کنار بیایید

4- خارج از کنترل

در آغاز متوجه می‌شوید جسم‌تان با شما صحبت می‌کند "سیگار را خاموش کن." "به من کمی آب بده." سریع به دستشویی برو. "همین الان باید بخوابم." این یک صدای تقریبا غیرقابل اجتناب و وادار‌کننده و نیز آزار‌دهنده هم هست مخصوصاً اگر کسی باشید که احساسات‌تان را کنترل می‌کنید و در زندگی خودتان تصمیم می‌گیرید. با وجود این به او گوش کنید جسم‌تان می‌داند چه کار می‌کند. اگر تسلیم این فرمان‌ها شوید و به آن‌ها اولویت دهید احساس بهتری خواهید داشت تا این‌که سعی‌کنید با آن‌ها مبارزه کنید. بگذارید مسائل آزار‌دهنده کمی از شما فاصله بگیرند. تا آن‌جایی که می‌توانید از کمک همسر، دوستان و خانواده تان بهره بگیرید.

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: سلام دادن کودکان

 

 

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

خواص لیموترش در بارداری

خواص لیموترش در بارداری

خواص لیموترش در بارداری این میوه زرد رنگ ممکن است شیرین نباشد ولی برای شما و کودک‌‌‌تان مملو از مواد مغذی خوب است. در حالی که ممکن است نخواهید یک عدد از آن را در یک بعد از ظهر بمکید باید بدانید که در مشخص کردن مزه دیگر غذاها شگفت‌‌‌انگیز بوده و افزاینده خوبی برای یک لیوان آب است

رویاهای دوران بارداری

رویاهای دوران بارداری

رویاهای دوران بارداری اغلب نگرانیها شب، زمانی که خانم باردار آسیب پذیرتر است به سراغ او می آید. خوشبختانه به دلیل جابجایی در خواب و یافتن یک وضعیت مناسب و راحت و رفت و آمدهای مکرر به دستشویی باعث می شود خانم های باردار به خواب سبک بروند که معمولاً خواب را در این مرحله می بینند. بنابراین رؤیاهایشان را واضحتر از وقتی که باردار نیستند می بینند و در اواخر بارداری به رؤیاهایی تبدیل می شوند که بیشتر دور از واقعیت و ناشی از افکار آنهاست و معمولاً در مورد موضوعات زیر خواب می بینند:

تغذیه کنترل شده در سه ماه دوم بارداری

تغذیه کنترل شده در سه ماه دوم بارداری

تغذیه کنترل شده در سه ماه دوم بارداری اضافه وزن زیاد هر 24 ساعت یکبار است. اصلا رژیم نگیرید و غذایتان را کم نکنید. حتما ورزش کنید. حتی اگر مدت آن کوتاه باشد بهتر از این است که اصلا ورزش نکنید. حفظ آب در بدن مخصوصاً در تابستان مانند این است که وزن شما سریع اضافه می شود. حتی اگر از یک معاینه تا معاینه بعدی هم وزنتان افزایش یابد دلیل خطرناکی نیست، پزشک شما علائم مشکلاتی مانند فشار خون بالا یا عدم تعادل قند بدن را کنترل می کند

آداب معنوی دوران بارداری

آداب معنوی دوران بارداری

آداب معنوی دوران بارداری فرزندان، حاصل زندگی انسانها هستند و اهتمام بی‌‌وقفه برای به ثمر نشاندن این "پاره‌‌های جگر" امری است سرشیتی و فطری که از جانب حضرت حق در محمل نورانی محبت پدرانه و مهر مادرانه در وجود والدین به ودیعت گذاشت

باورهای خرافی در مورد بارداری

باورهای خرافی در مورد بارداری

باورهای خرافی در مورد بارداری بارداری اسرار و حالت‌های خاصی دارد. میلیون‌ها خانم شاید این اسرار و حالات خاص را تجربه کرده باشند؛ اما پیش بینی اینکه هر خانمی با چه حالت‌هایی مواجه خواهد شد، سخت خواهد بود. شاید به همین دلیل و طی قرن‌ها افسانه‌ها و باورهای خرافی زیادی در مورد بارداری شکل گرفته تا بتوان آیندهی نامعلوم بارداری و برخی مسائل آن را پیش بینی کرد. در اینجا ده باور غلط دربارهی بارداری آورده ایم که همگی چرند و احمقانه‌اند.

چگونه آماده زایمان شویم؟

چگونه آماده زایمان شویم؟

چگونه آماده زایمان شویم؟ وسیله پوشیدنی (کوله) برای حمل کودک. این وسیله برای ماه‌های اول بسیار مناسب است و کودک به سینه مادر می‌چسبد و صورتش مقابل صورت مادر قرارمی‌گیرد.
 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 9

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید