قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

افکار و عکس العمل ها در سه ماه اول بارداری

افکار و عکس العمل ها در سه ماه اول بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/23 0 نظر 191 بازدید

افکار و عکس العمل ها در سه ماه اول بارداری

بعد از حاملگی شما آنقدر به هیجان می آیید که گویی برنده جایزه ای شده اید. البته حق هم دارید. اما حتی خوشحالترین مادران هم لحظات غمگینی دارند. از هر نظر که زندگی شما تغییر کند منطقی است ذهنتان هم مانند جسمتان در حال تغییر باشد. اغلب از خانم های باردار انتظار می رود علیرغم بیماری صبحگاهی، نگرانی در مورد سلامتی کودکشان و ترس از عدم کفایت خودشان، صورتی شاد داشته باشند. فقط یک اندیشه در عرف وجود دارد که اگر در مورد آنچه که حس می کنید منفی بگویید مادر بدی هستید یا اینکه عکس العملهای منفی به طریقی به داخل رحم نفوذ می کند و کودک شما را افسرده می کند. این افکار را باور نکنید.

افکار و عکس العمل ها در سه ماه اول بارداری


بعد از حاملگی شما آنقدر به هیجان می آیید که گویی برنده جایزه ای شده اید. البته حق هم دارید. اما حتی خوشحالترین مادران هم لحظات غمگینی دارند. از هر نظر که زندگی شما تغییر کند منطقی است ذهنتان هم مانند جسمتان در حال تغییر باشد. اغلب از خانم های باردار انتظار می رود علیرغم بیماری صبحگاهی، نگرانی در مورد سلامتی کودکشان و ترس از عدم کفایت خودشان، صورتی شاد داشته باشند.

دانلود رایگان : شیوه های تقویت هوش جنین _ قسمت اول

فقط یک اندیشه در عرف وجود دارد که اگر در مورد آنچه که حس می کنید منفی بگویید مادر بدی هستید یا اینکه عکس العملهای منفی به طریقی به داخل رحم نفوذ می کند و کودک شما را افسرده می کند. این افکار را باور نکنید.

دوران بارداری


حقیقت این است که شما برای 9 ماه آینده ملغمه ای از احساسات مختلف هستید. بخشی از این حالات دلیل زیست شناختی دارند. با بالا و پایین رفتن هورمون استروژن و پروژسترون بیشتر حالات ناراحت کننده دوران بارداری در نوسان است. علاوه بر این همسرتان نیاز به زمان دارد تا خود را با تغییرات شدیدی که اتفاق می افتد، وفق دهد. ارتباط شما با همسر، والدین، شغل، دوستانتان و کودکان دیگر همه تحت تأثیر این حالات متغیر هستند. اجازه ندهید کسی بگوید بارداری کار بزرگی نیست.

حتما بخوانید: مدت زمان بارداری و تاریخ زایمان


مخصوصاً هفته های اول بسیار دشوار است. زیرا واقعیت بارداری هنوز باور نشده است و حالتی عجیب در وقفه بین انجام آزمایش حاملگی و اثبات وجود کودک از طریق سونوگرافی، شنیدن ضربان قلب و لگدهای سریع او، بوجود می آید. مخصوصاً اگر هنوز به دیگران نگفته اید که باردارید این مدت زمان پنهانکاری می تواند زمانی شیرین و دلچسب باشد و یا مثل انتظاری دیوانه کننده به نظر آید.
اگر حاملگی بدون برنامه ریزی رخ داده باشد شاید برای فرونشاندن این ضربه به زمان بیشتری نیاز داشته باشید. اغلب خانم هایی که بارداریشان ناخواسته بوده خیلی سریع از آن استقبال می کنند در حالیکه خانم هایی که قصد باردار شدن داشته اند ناگهان احساس ناخوشایندی پیدا می کنند. بارداری برای هر کس متفاوت است.


عکس العملهای احتمالی طی سه ماهه اول بارداری 


 احساسات مختلف و متضاد. حالتی بین هیجان و ترس دارید. یا واقعا در مورد احساسی که دارید مطمئن نیستید. ممکن است حتی غمگین باشید. گویی قبل از اینکه بتوانید راهی به آینده باز کنید غم گذشته را می خورید و بعد احساس گناه می کنید زیرا به نظر می رسد این زمان بسیار خوش یک هیجان غریب است.

دوران بارداری


غریب، بله، غیرعادی؟ نه. ابدا اینطور نیست. این احساسات فقط در این زمان تا حدودی توسط حس صرفا تئوریک بارداری ایجاد می شوند. خصوصاً اگر بیماری صبحگاهی شدید یا دیگر علائمی که وجود کودک را به شما یاد آوری کند، نداشته باشید. اما تردید نیز یکی از علائم سلامتی است و نشان می دهد که بارداری را جدی گرفته اید و آن را کاری بزرگ می پندارید. چیزهایی زیادی هست که در مورد آن متحیر شوید و نیز دلایل علمی زیادی برای عصبی شدن وجود دارد. مردد بودن به این معنا نیست که شما شایستگی مادر شدن را ندارید و یا نمی توانید بخوبی از عهده آن برآیید. 

حتما گوش کنید: چگونه به کودک پاداش دهیم؟


 افسردگی و کج خلقی. مخصوصاً در هفته های اول ممکن است هنگام تماشای یک برنامه تلویزیونی زیر گریه بزنید یا اینکه مثلاً اگر همسرتان نمکدان را سریع به شما نداد صبرتان لبریز شود. خودبینی، استقلال رأی و در خود فرورفتن حالات بسیار شایعی است. هورمونها بعضی از این نوسانات رفتاری مانند خستگی، بی خوابی، تهوع و بیماری صبحگاهی شدید را کنترل می کنند. ذهنتان نیز آنچنان مشغول است که شما را کم تحمل تر از معمول می کند. 

دوران بارداری


 تردید. حتی زوجهایی که از بچه دار شدن خیلی خوشحال هستند نیز ممکن است دچار تردید شوند. "آیا واقعا آماده هستیم؟" چطور می توانیم از عهده اینکار برآییم؟ چگونه کودک زندگی روزمره و تعطیلات آخر هفته ما را تغییر می دهد؟" ممکن است هر دو یا یکی از شما احساس کند آمادگی مادر یا پدر شدن را ندارد مخصوصاً اگر در مورد کودکان تجربه کمی داشته باشید. خوشبختانه هشت ماه فرصت دارید تا این نقش جدید را بپذیرید و حتی تواناییها و بودجه تان را برای رفتن به بیمارستان در روز زایمان پیش بینی کنید. و بالاخره روزی زمان پدر و مادر شدن فرا می رسد و همه آن را تجربه خواهند کرد. 

حتما بخوانید: چگونه با خستگی دوران بارداری کنار بیایید


 خارج از کنترل. در آغاز متوجه می شوید جسمتان با شما صحبت می کند "سیگار را خاموش کن." "به من کمی آب بده." سریع به دستشویی برو. "همین الان باید بخوابم." این یک صدای تقریبا غیرقابل اجتناب و وادار کننده و نیز آزار دهنده هم هست مخصوصاً اگر کسی باشید که احساساتتان را کنترل می کنید و در زندگی خودتان تصمیم می گیرید.

دوران بارداری

با وجود این به او گوش کنید جسمتان می داند چه کار می کند. اگر تسلیم این فرمانها شوید و به آنها اولویت دهید احساس بهتری خواهید داشت تا اینکه سعی کنید با آنها مبارزه کنید. بگذارید مسائل آزار دهنده کمی با شما فاصله بگیرند. تا آنجایی که می توانید از کمک همسر، دوستان و خانواده تان بهره بگیرید

برای خرید محصول (تقویت هوش جنین دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: سلام دادن کودکان

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

آزمایشات سه ماه دوم بارداری

آزمایشات سه ماه دوم بارداری

آزمایشات سه ماه دوم بارداری در آزمایشات سه ماهه دوم بارداری هر ماه یک‌بار معاینه انجام می‌گیرد. و هر بار وزن، فشار خون و ادرار کنترل می‌شود و نیز اندازه و وضعیت رحم، اندازه کودک، میزان رشد و وضعیت او مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سلامت روان جنین - قسمت دوم

سلامت روان جنین - قسمت دوم

سلامت روان جنین - قسمت دوم جنین را دیده‌اند که هم شاد می‌شود ، هم غمگین می‌شود . و در صورتش و حرکات  بدنش هم نشانه‌های شادی و شکفتگی و هم علائم درد  و در خود فرورفتگی دیده می‌شود .

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری

ترس ها و نگرانی های دوران بارداری آیا می توانم به خوبی از عهده آن بر آیم؟ چقدر صدمه به همراه دارد؟ آیا در انجام یک زایمان کامل شکست می خوردم؟ شاید ترس از زایمان بیشترین نگرانی را برای مادران به همراه داشته باشد. شما تا در موقعیت زایمان قرار نگیرید نمی توانید بدانید که چگونه است و نیز همه چیز تحت کنترل شما نیست. (این مسأله در مورد مادرانی که یکبار زایمان را تجربه کرده اند نیز صدق می کند، زیرا هر زایمان خصوصیات ویژه خود را دارد.)

رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی

رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی

رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی رژیم غذایی مطلوب برای خانم‌‌های شیرده، خوردن غذاهای مقوی شبیه غذاهای دوران بارداری است. اختلاف واقعی این است که شما حالا روزانه به 500 کالری اضافی نیاز دارید.غذاهای سالمی بخورید که موادغذایی موردنیاز برای خود و کودکتان را داشته باشد: پروتئین، چربی‌‌های خوب، کلسیم، آهن، دیگر موادمعدنی، ویتامین‌‌ها و آب از آن جمله‌‌اند.

مضرات فست فودها در دوران بارداری

مضرات فست فودها در دوران بارداری

مضرات فست فودها در دوران بارداری موضوع نسبتا جدیدی که در مورد مادران باردار مطرح است این است که آیا غذاهای آماده مصنوعی و یا آنهایی که براساس اصول تغذیه بصورت فشرده ساخته شده اند، بی ضرر هستند یا خیر؟ هنگام مصرف اول به برچسب روی غذاها توجه کنید تا مطمئن شوید محدودیتی در خوردن آن برای خانم های باردار نیست. بسیاری از این غذاها (مانند نوشابه های انرژی زا) تا بحال روی خانم های باردار آزمایش نشده اند. اگر در مورد آنها شک داشتید با پزشک خود مشورت کنید.  

همه چیز درباره درد زایمان

همه چیز درباره درد زایمان

همه چیز درباره درد زایمان در زایمان تا چه حد آسیب می بینید و برای درمان آن چه کارهایی می توان انجام داد؟ توصیف درد زایمان کار مشکلی است. بردباری هر شخص در مقابل درد و طبیعت زایمان او با دیگری بسیار متفاوت است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 9

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید