قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

خواص باروری گیاه شابانک( منداب)

خواص باروری گیاه شابانک( منداب)
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/18 0 نظر 129 بازدید

خواص باروری گیاه شابانک( منداب)

با این سبزی فلفلی خوشمزه به سلامتی کامل برسید. شابانک که منداب هم نامیده میشود، به جای کاهو در سالاد مصرف میشود و موادغذایی تقویت کننده باروری دارد.

خواص باروری گیاه شابانک( منداب)


با این سبزی فلفلی خوشمزه به سلامتی کامل برسید. شابانک که منداب هم نامیده میشود، به جای کاهو در سالاد مصرف میشود و موادغذایی تقویت کننده باروری دارد.

                                            شابا
شابانک در یک نگاه


مقدار مصرف : 5/1 فنجان (28 گرم)
کلسیم: 4%             کالری: 7              ویتامین A: 13 %
چربی اشباع شده: صفر              ویتامین C: 7%              پروتئین: 1 گرم
آهن: 2%             فیبر:1 گرم

حتما بخوانید: نقش فولیک اسید بر باروری سالم


 یک مادر روزی به من گفت کودکانش را طوری تربیت کرده که روزی یک سبزی برگی بخورند من در اول برای بچه‌‌‌های او اظهار تاسف کردم ولی بعد از بررسی کمی بیشتر این سوپر غذاها به این نتیجه رسیدم که همه ما باید این کار را انجام دهید. سبزیجات برگی سبز در اوج بهترین غذاها قرار دارند. شابانک یکی از مغذی‌‌‌ترین سبزیجات برگی سبز است که دارای  اسیدهای آمینه، آهن، فولات، ویتامین-های B ،آنتی اکسیدان‌‌‌ها و دیگر مواد مغذی بی‌‌‌شمار بوده که نه تنها به کارکرد مناسب بدن، بلکه به مبارزه با بیماری‌‌‌ها کمک می‌‌‌کند. بنابراین شابانک فقط افزودنی خوبی برای رژیم غذایی باروری نبوده بلکه برای دوران بارداری و پس از زایمان هم خوب است. 

                                      شابانک
برگ های فرهنگ پیشرفته


شما مزه کمی تند شابانک و همچنین رنگ سبز تیره و شکل زیبای آن را هم دوست خواهید داشت. در سالاد خیلی خوشمزه و لذت بخش بوده و با سالادهای غیر معرف مانند سالاد پرتقال یا گریب‌‌‌فروت متناسب است. به خاطر آشپزی پیشرفته در آمریکای شمالی شابانک در اغلب سبزی فروشی‌‌‌ها موجود است. 

حتما بخوانید:  قدرت باروری مردان


همیشه به دنبال تازه‌‌‌ترین آن باشید: شابانک باید سبز تیره و پرپشت و شاداب باشد. از خریدن شابانک متمایل به زرد و پژمرده خودداری کنید. تعجب‌‌‌آور است که چگونه برگهای کوچک شابانک که روز اولی کمی کمرنگ باشد، روز دوم سیاه شده و شل میشوند. برگهای کهنه آن موادغذایی کمتر داشته و مزه‌‌‌شان هم خوب نیست و نیازی نیست چیزی بخورید که شکم شما را بهم بزند خصوصا در سه ماهه اول بارداری که خود بخود هم حالت تهوع دارید.

                                            شابانک
خیلی مردانه


ممکن است سالاد شابانک ب چند قاچ گریب فروت توسرخ و پیاز قرمز غذای ایده‌‌‌آل مردان نباشد ولی پسرها غرور مردانگی خود را کنار گذاشته و این غذا را بخورند. شابانک منبع خوب فولات است. نصف لیوان شابانک 30 میکروگرم فولات دارد. فولات یک ماده غذایی مهم موردنیاز برای باروری مردان است.

حتما بخوانید: بهترین غذا برای باروری


اگر غرور مردانه مطرح است اجازه بدهید بگوییم فولات نیروی بالقوه‌‌‌ای داشته و باعث تولید اسپرم با بهترین ژنتیک می‌‌‌شود.

غذاهای خوشمزه


آیا شابانک محرک قوه جنسی است. این چیزی است که مصریان و رومیان باستان به آن فکر میکردند. من در این مورد چیزی نمیدانم ولی میدانم یک سوپر غذا بوده است. نه تنها داری ویتامین‌‌‌ها، مواد معدنی و کاروتنوئید بوده بلکه یک فنجان آن 5 کالری دارد (بله- درست میخوانید 5 کالری)

                                              شابانک
اگر تا به حال شابانک را نچشیده‌‌‌اید این گیاه افسانه‌‌‌ای را امتحان کنید. این برگ‌‌‌های کوچک مزه ادویه ‌‌‌ای خوب داشته و ساختاری گوشت مانند دارد که دهان شما را آب می‌‌‌اندازد( بعضی از دوستان گیاهخوار من به جای گوشت شابانک مصرف میکنند) مزه خیلی عالی شابانک به آن کمک کرده تا بهترین مواد تشکیل‌‌‌دهنده سالاد گردد. می‌‌‌تواند آن را با مرکبات، بادام، پنیر پارمیزان، کمی آبلیمو و روغن زیتون خیلی طبیعی یا ماهی کولی، پنیر سفید و زیتون یا مخلوط روغن زیتون و سرکه سیب مصرف کنید. یک لایه شابانک را با قارچ پوشانده و کمی روغن زیتون و سرکه سیب یا مخلوط سرکه و ادویه مورد علاقه خود را به آن اضافه نمایید. نترسید! زنجبیل با سس سویا را هم امتحان کنید.

حتما بخوانید: رفع خستگی پس از زایمان با خوردن عدس


شابانک مزه سالادهای سبز را هم افزایش خواهد داد.


البته شابانک فقط برای سالاد نیست. میتوانید آن را مانند اسفناج استفاده کنید. وقتی آن را بشوئید نرم میشود. آنگاه کمی سرکه سیب به آن افزوده با کمی روغن زیتون و پیاز و سیر خرد کرده و آن را سرخ کرده و مصرف نمایید.همچنین میتوانید آن را به املت، سوپ یا عدس پخته اضافه کنید. با سوپ لوبیای سیاه یا به عنوان سس با انواع لوبیای دو آتشه هم خوشمزه است. 

                                              شابانک
غرور مردانه


اسپرم سالم برای باردار شدن جنبه حیاتی دارد. مطلب خیلی مهم این است که مواد ژنتیکی یک اسپرم باید کامل باشد. وقتی اسپرم دارای مقدار کامل مواد ژنتیکی (کروموزوم‌‌‌ها) نباشد، انیوپلویدی (aneuploidy) نامیده میشود. انیوپلویدی یعنی حالتی که در آن کروموزوم‌‌‌های اسپرم ضریب ثابتی از تعداد کروموزوم‌‌‌های هپلوئید نباشد. درباره اثر تغذیه مرد بر انیوپلویددی اپرم اطلاعات کن است. محققان دانشگاه کالیفرنیا در سال 2008 در یک مطالعه که شامل 89 مرد سالم غیرسیگاری میشد، میخواستند بدانند که آیا غذا بر ترکیب ژنتیک اسپرم اثر میکند یا نه. آنها دریافتند مردانی که فولات بیشتری مصرف میکردند، اسپرم دارای مشکلات ژنتیکی کمتری داشتند.

حتما بخوانید: علل افسردگی پس از زایمان


علاوه بر ویتامین‌‌‌های B


شابانک منبع خوب ویتامین A، C، K هم هست. علاوه بر اینها شابانک 15 میلی‌‌‌گرم کولین دارد. این ماده غذایی خوب شناخته نشده ولی برای رشد و سلامتی کودک جنبه حیاتی دارد. کولین برای رشد و نمو اولیه کودک مهم بوده و در رشد مغز نقش دارد. شابانک یک نعمت استخوان‌‌‌ساز یوده که شامل کلسیم، منیزیم، پتاسیم، فسفر و منگنز است. همه این مواد غذایی به شما اطمینان می دهند که استخوانهایتان محکم و سالم هستند.

                                                                    شابانک

این کار برای شروع بارداری مهم است چون کودک برای رشد خود به مقدار زیادی کلسیم و موادمعدنی نیازمند است. این مواد را در بدن خود انبار کنید تا وقتی که کودک شروع به رشد کرد آنها را کم نداشته باشید.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چرا در بارداری کاهو بخورم؟

چرا در بارداری کاهو بخورم؟

چرا در بارداری کاهو بخورم؟ رو به سیزی بیاورید. کاهو هرچه پررنگ‌‌تر باشد بهتر است. کاهو به خاطر فواید برگ‌‌های سبز تیره‌‌اش برای میز شام مردم شمال آمریکا دارد محبوبیت بیشتری پیدا می‌‌کند. یک فنجان کاهو که به عنوان سالاد میل شود دارای حدود 2000 واحد بین‌‌المللی ویتامین A، 12 میلی‌‌گرم ویتامین ، بیش از نیمی از ویتامین K مورد نیاز شما و تقریبا 700 میکروگرم فولات و 5/0میلی‌‌گرم آهن است.
 

فواید ملاس در دوران بارداری

فواید ملاس در دوران بارداری

فواید ملاس در دوران بارداری ملاس معمولا به جز برای پختن شیرینی در موارد دیگر مصرف نمی‌‌‌‌شود ولی ملاس فقط دارای قند نیست بلکه مقدار زیادی مواد غذایی دیگر هم دارد.
 

به کودکتان شیر مادر بدهید!

به کودکتان شیر مادر بدهید!

به کودکتان شیر مادر بدهید! شیرسازی به این سادگی هم نیست. فرآیندهای زیادی هماهنگ می‌شوند تا کودک بهترین مخلوط موادغذایی را برای رشد و نمو دریافت نماید. بعضی موادغذایی به وسیله خود سلول‌های شیرساز تولید می-شوند و بعضی دیگر از پلاسمای خون مادر گرفته می‌شوند. چربی‌ها، ویتامین‌ها، موادمعدنی و آب می‌باید تولید شده و ترشح شوند. پروتئین‌ها، کلسیم، لاکتوز، فسفات و دیگر موادغذایی از طریق فرآیندی به نام اگزوسیتوز (exocytosis) (فرآیندی که در آن سلول‌ها مواد را از خود خارج می‌کنند) به داخل شیر فرستاده می‌شوند. ایمونوگلوبولین‌ها (پیام‌رسانان ایمنی) هم باید به شیر وارد شوند. این ایمونوگلوبین‌

چرا باید در بارداری تخم مرغ خورد؟

چرا باید در بارداری تخم مرغ خورد؟

چرا باید در بارداری تخم مرغ خورد؟  آیا تخم‌‌مرغ دوست دارید ولی به خاطر ترس کلسترول زیاد از آن دوری می‌‌کنید، پس در آخرین تحقیقات مربوط به تخم‌‌مرغ با من همراه باشید. ما همه می‌‌دانیم تخم مرغ پر از کلسترول است. در حقیقت در یک تخم مرغ بیش از 200 میلی گرم کلسترول وجود دارد که بیشتر آن در زرده است. ترس از تخم مرغ به  خاطر این است که فکر می‌‌کنیم خوردن کلسترول مقدار کلسترول خون ما را افزایش می-دهد

در بارداری گوجه خشک شده در آفتاب بخورید!

در بارداری گوجه خشک شده در آفتاب بخورید!

در بارداری گوجه خشک شده در آفتاب بخورید! این غذای خوش خوراک باید یکی از غذاهای عمده شما باشد پس آن را خرد کرده و در سس سالاد در ماکارونی یا به مقدار زیاد در پیتزا ریخته و مصرف نمایید. در هر صورت چیز خوبی برای افزودن به غذاها است. غیر از مزه خوش آن دارای موادغذایی است که به تسکین مشکلات دوران بارداری کمک می‌‌‌کند. 

رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی

رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی

رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی رژیم غذایی مطلوب برای خانم‌‌های شیرده، خوردن غذاهای مقوی شبیه غذاهای دوران بارداری است. اختلاف واقعی این است که شما حالا روزانه به 500 کالری اضافی نیاز دارید.غذاهای سالمی بخورید که موادغذایی موردنیاز برای خود و کودکتان را داشته باشد: پروتئین، چربی‌‌های خوب، کلسیم، آهن، دیگر موادمعدنی، ویتامین‌‌ها و آب از آن جمله‌‌اند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید