کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

تست های اختیاری در دوران بارداری

تست های اختیاری در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/26 0 نظر 177 بازدید

تست های اختیاری در دوران بارداری

امبریوسکوپی  (اختیاری). این روش جدید به پزشکان امکان می دهد تا جنین 6 تا 10 هفته ای را مورد بررسی قرار دهند. پزشک با راهنمایی دستگاه سونوگرافی سوزنی را به داخل شکم شما می برد. بعد یک آندوسکوپ  (تلسکوپ باریک پزشکی از وسط سوزن به داخل حفره رحمی برده می شود و یک دوربین ویدئویی که به انتهای آن متصل است به سطح شکم می چسبد و روی صفحه تلویزیون از سر تا انگشتان جنین نمایش داده می شود. این آزمایش هنوز در سطح وسیعی انجام نمی شود و فقط هنگامی که در مورد مشکلی، شکی وجود داشته باشد (مثلاً اگر سونوگرافی مشکلی را نشان دهد یا مادر داروئی را مصرف کرده باشد که باعث نقصهای مادرزادی شود. ) از این روش استفاده می کنند. اگر این آزمایش بین هفته های 10 تا 12 انجام شود خطر سقط جنین 1 درصد است و تقریبا دو برابر روش آمنیوسنتز است. 

تست های اختیاری در دوران بارداری

امبریوسکوپی  

این روش جدید به پزشکان امکان می دهد تا جنین 6 تا 10 هفته ای را مورد بررسی قرار دهند. پزشک با راهنمایی دستگاه سونوگرافی سوزنی را به داخل شکم شما می برد. بعد یک آندوسکوپ  (تلسکوپ باریک پزشکی از وسط سوزن به داخل حفره رحمی برده می شود و یک دوربین ویدئویی که به انتهای آن متصل است به سطح شکم می چسبد و روی صفحه تلویزیون از سر تا انگشتان جنین نمایش داده می شود.

دوران بارداری

این آزمایش هنوز در سطح وسیعی انجام نمی شود و فقط هنگامی که در مورد مشکلی، شکی وجود داشته باشد (مثلاً اگر سونوگرافی مشکلی را نشان دهد یا مادر داروئی را مصرف کرده باشد که باعث نقصهای مادرزادی شود. ) از این روش استفاده می کنند. اگر این آزمایش بین هفته های 10 تا 12 انجام شود خطر سقط جنین 1 درصد است و تقریبا دو برابر روش آمنیوسنتز است. 

حتما بخوانید: چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری


  فتوسکپی  

در موارد نادر (مانند وقتی که خونریزی یا اختلالات پوستی شدید ایجاد می شود) یک تلسکوپ بسیار کوچک از روی شکم یا دهانه رحم وارد بدن می کنند تا جنین را معاینه کنند. اینکار بین هفته های 18 تا 22 انجام می گیرد و در اثر انجام آن 3 تا 5 درصد خطر سقط وجود دارد.


احتیاطهای لازم در انجام آزمایشات دوران بارداری


با اینکه مد شده که والدین جنسیت کودکشان را زودتر بفهمند ولی بیشتر آنها اظهار می دارند که "فقط می خواهم فرزندم سالم به دنیا بیاید." داشتن آگاهی بیشتر در مورد سلامتی کودک قبل از تولد جالب، اطمینان بخش و گاهی دلسرد کننده است. همه نتایج قطعی نیست. نتایج مثبت نادرست (نتیجه آزمایش مشکلی را نشان می دهد در حالیکه مشکلی وجود ندارد). و نتایج منفی نادرست (نتیجه آزمایش همه چیز را عادی پیش بینی می کند ولی در حقیقت مشکلی وجود دارد) مکررا در آزمایشهایی مانند سونوگرافی یا AFP  پیش می آیند. بعضی روشها مانند CVS و آمنیوسنتز خطرات بالقوه ای را (اگر چه بسیار نادر هستند) اعلام می کنند.

دوران جنینی


قبل از انجام هر آزمایش پزشک باید همه جوانب آن را مورد بررسی قرار دهد و بتواند هدفش را از انجام این آزمایشات برای بیمار شرح دهد. بسیاری از آزمایشات (مانند تجزیه ادرار) نه تنها هیچ خطری ندارند بلکه فایده ی زیادی هم دارند بنابراین انجام آنها زیاد توصیه می شود و به عنوان آزمایشی که به طور معمول انجام می گیرد، در نظر گرفته می شوند. دیگر آزمایشات مانند AFP یا آمنیوسنتز در مواردی خاص توصیه و با رضایت کامل بیمار انجام می شود. این شما و پزشکتان هستید که باید خطرات و منافع هر یک از این آزمایشها را با توجه به شرایط خاص بارداری خودتان سبک و سنگین کنید و راجع به انجام یا عدم انجام آنها تصمیم بگیرید.

دانلود رایگان: آموزش قانون جذب به کودکان


اما از قبل این هشدار را به خود بدهید که همیشه احتمال اشتباه در یک آزمایش وجود دارد. انتظار برای نتیجه آزمایش (که ممکن است بسیار وحشتناک نیز باشد) و همچنین اینکه چه باید کرد اگر نتیجه آزمایش مشکلی را نشان دهد ولی پزشک مطمئن نباشد می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. شما همچنین می خواهید جلوتر بدانید که بعد از دریافت خبرهای بد چه عکس العملی نشان خواهید داد. اگر شما بدانید که نمی خواهید بارداریتان قطع کنید (سقط کنید)، آزمایشات بخصوصی مانند آمنیوسنتز هست که ممکن است نخواهید انجام دهید.

دوران بارداری

به عبارت دیگر اگر در مورد وجود مشکلی زودتر باخبر شوید قبل از هر تصمیمی فرصت کافی برای باور آن دارید و می توانید در مورد آن اطلاعات کافی بدست آورید.

حتما بخوانید: ترس از سقط در دوران بارداری

اگر زودتر آگاه شوید و بخواهید بارداریتان را هم ادامه دهید به شما امکان می دهد تا ترتیب زایمان در بیمارستانی با پزشکان متخصص اطفال را بدهید. بسته به نوع ناهنجاریها حتی ممکن است تصمیم بگیرید درمان داخل رحم را تحمل کنید.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

دلایل استراحت مطلق در دوران بارداری

دلایل استراحت مطلق در دوران بارداری

دلایل استراحت مطلق در دوران بارداری برای بیش از 20 درصد از خانم های باردار به دلایل زیر استراحت مطلق تجویز می شود. 
- احتیاط برای جلوگیری از زایمان پیش از موعد 
- مسمومیت حاملگی 
- خونریزی بدون دلیل 
- دیگر مش

حق و حقوق مادران در دوران بارداری

حق و حقوق مادران در دوران بارداری

حق و حقوق مادران در دوران بارداری در دوران بارداری خانم‌های شاغل باید اولویت را به خود و فرزندشون بدهند نه کاری که به آن مسغول هستند.

سلامت روان جنین - قسمت سوم

سلامت روان جنین - قسمت سوم

سلامت روان جنین - قسمت سوم خرسندی و زندگی آرام- رضایت از زندگی با قبول کردن تلخی و شیرینی زندگی همراه با اتکاء به خود، آرامش درونی هرچند که با مردم باشد و آرزوی خیر خوبی برای بزرگ و کوچک به وجود می‌آید و رضایت از زندگی اکثر اوقات فرد را به آسایش و آرامش بیشتری آگاه می‌کند.

لگد زدن جنین در دوران بارداری

لگد زدن جنین در دوران بارداری

لگد زدن جنین در دوران بارداری اگر بارداری را به سرزمینی از قله ها و دره ها تشبیه کنیم، مطمئنا یکی از بلندترین قله های آن روزی است که شما احساس می کنید کودک در درون شما تکان می خورد. در خانم های لاغر اندام و یا خانم هایی که برای دومین بار مادر می شوند حرکات کودک از هفته 15 یا 16 و برای خانم های دیگر از هفته 21 یا 22 شروع می شود (حتی گاهی اوقات دیرتر). چند هفته قبل، ممکن است هر حالتی از گوارش یا هر درد ماهیچه ای را با حرکت کودک اشتباه بگیرید

حواس پنجگانه‌ی جنین

حواس پنجگانه‌ی جنین

حواس پنجگانه‌ی جنین پژوهشگران و دانشمندان متخصص با نمودارهای واضح و در تعدادی از پژوهش‌ها این را ثابت کرده‌اند که تأثیر رویدادهای گذشته در هر مرحله از زندگی بر روی آینده فرد بسیار زیاد است.  

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان

چگونگی غلبه بر ترس های شایع در مورد زایمان ترس از، از دست دادن کنترل. آیا به زایمان سزارین احتیاج پیدا می کنم؟ عدم آگاهی در مورد اینکه در زایمان چه پیش می آید این تفکر را بوجود می آورد که هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. مخصوص کسانی که به اعصاب خود مسلط هستند و دوست دارند همه چیز طبق برنامه پیش برود، بیشتر دچار تردید می شوند. 
 ترس از شکست. آیا زایمان من به خوبی انجام می شود؟ چن

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید