طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

تست های اختیاری در دوران بارداری

تست های اختیاری در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/26 0 نظر 65 بازدید

تست های اختیاری در دوران بارداری

امبریوسکوپی  (اختیاری). این روش جدید به پزشکان امکان می دهد تا جنین 6 تا 10 هفته ای را مورد بررسی قرار دهند. پزشک با راهنمایی دستگاه سونوگرافی سوزنی را به داخل شکم شما می برد. بعد یک آندوسکوپ  (تلسکوپ باریک پزشکی از وسط سوزن به داخل حفره رحمی برده می شود و یک دوربین ویدئویی که به انتهای آن متصل است به سطح شکم می چسبد و روی صفحه تلویزیون از سر تا انگشتان جنین نمایش داده می شود. این آزمایش هنوز در سطح وسیعی انجام نمی شود و فقط هنگامی که در مورد مشکلی، شکی وجود داشته باشد (مثلاً اگر سونوگرافی مشکلی را نشان دهد یا مادر داروئی را مصرف کرده باشد که باعث نقصهای مادرزادی شود. ) از این روش استفاده می کنند. اگر این آزمایش بین هفته های 10 تا 12 انجام شود خطر سقط جنین 1 درصد است و تقریبا دو برابر روش آمنیوسنتز است. 

تست های اختیاری در دوران بارداری

امبریوسکوپی  

این روش جدید به پزشکان امکان می دهد تا جنین 6 تا 10 هفته ای را مورد بررسی قرار دهند. پزشک با راهنمایی دستگاه سونوگرافی سوزنی را به داخل شکم شما می برد. بعد یک آندوسکوپ  (تلسکوپ باریک پزشکی از وسط سوزن به داخل حفره رحمی برده می شود و یک دوربین ویدئویی که به انتهای آن متصل است به سطح شکم می چسبد و روی صفحه تلویزیون از سر تا انگشتان جنین نمایش داده می شود.

دوران بارداری

این آزمایش هنوز در سطح وسیعی انجام نمی شود و فقط هنگامی که در مورد مشکلی، شکی وجود داشته باشد (مثلاً اگر سونوگرافی مشکلی را نشان دهد یا مادر داروئی را مصرف کرده باشد که باعث نقصهای مادرزادی شود. ) از این روش استفاده می کنند. اگر این آزمایش بین هفته های 10 تا 12 انجام شود خطر سقط جنین 1 درصد است و تقریبا دو برابر روش آمنیوسنتز است. 

حتما بخوانید: چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری


  فتوسکپی  

در موارد نادر (مانند وقتی که خونریزی یا اختلالات پوستی شدید ایجاد می شود) یک تلسکوپ بسیار کوچک از روی شکم یا دهانه رحم وارد بدن می کنند تا جنین را معاینه کنند. اینکار بین هفته های 18 تا 22 انجام می گیرد و در اثر انجام آن 3 تا 5 درصد خطر سقط وجود دارد.


احتیاطهای لازم در انجام آزمایشات دوران بارداری


با اینکه مد شده که والدین جنسیت کودکشان را زودتر بفهمند ولی بیشتر آنها اظهار می دارند که "فقط می خواهم فرزندم سالم به دنیا بیاید." داشتن آگاهی بیشتر در مورد سلامتی کودک قبل از تولد جالب، اطمینان بخش و گاهی دلسرد کننده است. همه نتایج قطعی نیست. نتایج مثبت نادرست (نتیجه آزمایش مشکلی را نشان می دهد در حالیکه مشکلی وجود ندارد). و نتایج منفی نادرست (نتیجه آزمایش همه چیز را عادی پیش بینی می کند ولی در حقیقت مشکلی وجود دارد) مکررا در آزمایشهایی مانند سونوگرافی یا AFP  پیش می آیند. بعضی روشها مانند CVS و آمنیوسنتز خطرات بالقوه ای را (اگر چه بسیار نادر هستند) اعلام می کنند.

دوران جنینی


قبل از انجام هر آزمایش پزشک باید همه جوانب آن را مورد بررسی قرار دهد و بتواند هدفش را از انجام این آزمایشات برای بیمار شرح دهد. بسیاری از آزمایشات (مانند تجزیه ادرار) نه تنها هیچ خطری ندارند بلکه فایده ی زیادی هم دارند بنابراین انجام آنها زیاد توصیه می شود و به عنوان آزمایشی که به طور معمول انجام می گیرد، در نظر گرفته می شوند. دیگر آزمایشات مانند AFP یا آمنیوسنتز در مواردی خاص توصیه و با رضایت کامل بیمار انجام می شود. این شما و پزشکتان هستید که باید خطرات و منافع هر یک از این آزمایشها را با توجه به شرایط خاص بارداری خودتان سبک و سنگین کنید و راجع به انجام یا عدم انجام آنها تصمیم بگیرید.

دانلود رایگان: آموزش قانون جذب به کودکان


اما از قبل این هشدار را به خود بدهید که همیشه احتمال اشتباه در یک آزمایش وجود دارد. انتظار برای نتیجه آزمایش (که ممکن است بسیار وحشتناک نیز باشد) و همچنین اینکه چه باید کرد اگر نتیجه آزمایش مشکلی را نشان دهد ولی پزشک مطمئن نباشد می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. شما همچنین می خواهید جلوتر بدانید که بعد از دریافت خبرهای بد چه عکس العملی نشان خواهید داد. اگر شما بدانید که نمی خواهید بارداریتان قطع کنید (سقط کنید)، آزمایشات بخصوصی مانند آمنیوسنتز هست که ممکن است نخواهید انجام دهید.

دوران بارداری

به عبارت دیگر اگر در مورد وجود مشکلی زودتر باخبر شوید قبل از هر تصمیمی فرصت کافی برای باور آن دارید و می توانید در مورد آن اطلاعات کافی بدست آورید.

حتما بخوانید: ترس از سقط در دوران بارداری

اگر زودتر آگاه شوید و بخواهید بارداریتان را هم ادامه دهید به شما امکان می دهد تا ترتیب زایمان در بیمارستانی با پزشکان متخصص اطفال را بدهید. بسته به نوع ناهنجاریها حتی ممکن است تصمیم بگیرید درمان داخل رحم را تحمل کنید.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

به عنوان انسانی که در قرن بیستم زندگی می‌کند و همچنان که به دنبال تکنولوژی و فن آوری‌های بروز هستید آیا تربیت و سطح فرهنگی و اجتماعی شما نیز با آن ارتقا پیدا می‌کند. یک انسان موفق شخصی است که بتواند در تمام جوانب زندگی پیشرفت کند. همان‌طور که سابق بر این انسان‌ها از چاهارپایان برای گذران زندگی و یا رفتن به مراتع استفاده می‌کردند امروزه نیز همه انسان‌های شاغل از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما در این میان نحوه برخورد ما به عنوان یک انسان قرن بیستمی درباره تربیت و پرورش فرزندانمان کجا قرار دارد؟

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته دوازدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری

در هفته دوازدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته دوازدهم بارداری و نکات مهم درباره هفته دوازدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

تقویت هوش زبانی و کلامی با بازی

تقویت هوش زبانی و کلامی با بازی

بازی هایی برای تقویت هوش زبانی و کلامی این بهترین ایده ای است که شاید برای یک کتاب آسان مفرح و سریع برای کودکان کم سن و سال وجود دارد . من نمی دانم چه کسی اولین بار به این نتیجه رسید که عکس ها را روی پاکت ساندویچ قرار دهد ، اما یکی از ایده های بزرگی است که باید گسترش یابد و دست به دست شود.

مشاوره ژنتیک در دوران بارداری

مشاوره ژنتیک در دوران بارداری

مشاوره ژنتیک در دوران بارداری ممکن است قبل از انجام هر آزمایش در موارد زیر پزشک به شما توصیه کند نزدیک مشاور ژنتیک بروید: اگر سن شما بالای 35 تا 40 باشد، سابقه نقصهای مادرزادی یا بیماریهای ژنتیکی در خانواده و یا کودکی با آن شرایط داشته باشید، سابقه بدنیا آوردن جنین مرده یا چندین سقط داشته باشید. اختلالات موروثی که شامل: تی ساکس، کم خونی داسی شکل، تالاسمی و نوعی کم خونی می شود. و اختلالات نقص ژنتیکی شامل: سندرم دا

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری آیا فکر می کردید روزی نیاز داشته باشید یاد بگیرید چگونه بایستید و بنشینید فقط به علت اینکه باردار هستید؟ ولی بهرحال این یک واقعیت است. نگهداشتن بدن در یک وضعیت مناسب و دقت در حرکات مخصوص حالا که مفاصل نرم هستند، بدن تعادل ندارد و کمر فشار زیادی را تحمل می کند. از اهمیت زیادی برخوردار است. با رعایت نکات زیر احساس بهتری می کنید و صدمه کمتری هم می بینید:
 ایستادن. تصور کنید هنگام راه رفتن سرتان به سقف کشیده می شود. خودبه خود چانه خود را جمع می کنید، شانه هایتان را بلند می کنید و باسن و شکم تان را جمع می کنند. مراقب باشید وزنتان بطور مساوی روی هر دو پا تقسیم شود. 

احساس مفید بودن در دوران بارداری

احساس مفید بودن در دوران بارداری

 احساس مفید بودن در دوران بارداری روز را بر طبق وضع جسمانیتان برنامه ریزی کنید. جلسات، مکالمات تلفنی مهم یا بیشتر کارهای خسته کننده را در بهترین وقت روز (از نظر خودتان) انجام دهید. (معمولا صبحها) 
•کشو میزتان را از مواد خوراکی پر کنید. تا قبل از هفته 12 معمولا گرسنگی دائمی نخواهید داشت، اما همیشه با خوراکیهایی مانند بیسکویت های نمکدار، چوب شور، موز، کشمش و انگور حالت تهوعتان را کنترل کنید. 

شیردادن به دو قلوها

شیردادن به دو قلوها

شیر دادن به دو قلوها شیردادن به دوقلوها ممکن است کاری دلهره آور و سخت به نظر برسد؛ اما بعضی خانم‌ها این کار را با موفقیت انجام می‌دهند. بدن می‌تواند همزمان شیر کافی برای دو نوزاد تولید کند، به خصوص اگر به دادن شیر خود به دو نوزاد اصرار داشته باشید.......

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید