قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

تست های اختیاری در دوران بارداری

تست های اختیاری در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/26 0 نظر 137 بازدید

تست های اختیاری در دوران بارداری

امبریوسکوپی  (اختیاری). این روش جدید به پزشکان امکان می دهد تا جنین 6 تا 10 هفته ای را مورد بررسی قرار دهند. پزشک با راهنمایی دستگاه سونوگرافی سوزنی را به داخل شکم شما می برد. بعد یک آندوسکوپ  (تلسکوپ باریک پزشکی از وسط سوزن به داخل حفره رحمی برده می شود و یک دوربین ویدئویی که به انتهای آن متصل است به سطح شکم می چسبد و روی صفحه تلویزیون از سر تا انگشتان جنین نمایش داده می شود. این آزمایش هنوز در سطح وسیعی انجام نمی شود و فقط هنگامی که در مورد مشکلی، شکی وجود داشته باشد (مثلاً اگر سونوگرافی مشکلی را نشان دهد یا مادر داروئی را مصرف کرده باشد که باعث نقصهای مادرزادی شود. ) از این روش استفاده می کنند. اگر این آزمایش بین هفته های 10 تا 12 انجام شود خطر سقط جنین 1 درصد است و تقریبا دو برابر روش آمنیوسنتز است. 

تست های اختیاری در دوران بارداری

امبریوسکوپی  

این روش جدید به پزشکان امکان می دهد تا جنین 6 تا 10 هفته ای را مورد بررسی قرار دهند. پزشک با راهنمایی دستگاه سونوگرافی سوزنی را به داخل شکم شما می برد. بعد یک آندوسکوپ  (تلسکوپ باریک پزشکی از وسط سوزن به داخل حفره رحمی برده می شود و یک دوربین ویدئویی که به انتهای آن متصل است به سطح شکم می چسبد و روی صفحه تلویزیون از سر تا انگشتان جنین نمایش داده می شود.

دوران بارداری

این آزمایش هنوز در سطح وسیعی انجام نمی شود و فقط هنگامی که در مورد مشکلی، شکی وجود داشته باشد (مثلاً اگر سونوگرافی مشکلی را نشان دهد یا مادر داروئی را مصرف کرده باشد که باعث نقصهای مادرزادی شود. ) از این روش استفاده می کنند. اگر این آزمایش بین هفته های 10 تا 12 انجام شود خطر سقط جنین 1 درصد است و تقریبا دو برابر روش آمنیوسنتز است. 

حتما بخوانید: چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری


  فتوسکپی  

در موارد نادر (مانند وقتی که خونریزی یا اختلالات پوستی شدید ایجاد می شود) یک تلسکوپ بسیار کوچک از روی شکم یا دهانه رحم وارد بدن می کنند تا جنین را معاینه کنند. اینکار بین هفته های 18 تا 22 انجام می گیرد و در اثر انجام آن 3 تا 5 درصد خطر سقط وجود دارد.


احتیاطهای لازم در انجام آزمایشات دوران بارداری


با اینکه مد شده که والدین جنسیت کودکشان را زودتر بفهمند ولی بیشتر آنها اظهار می دارند که "فقط می خواهم فرزندم سالم به دنیا بیاید." داشتن آگاهی بیشتر در مورد سلامتی کودک قبل از تولد جالب، اطمینان بخش و گاهی دلسرد کننده است. همه نتایج قطعی نیست. نتایج مثبت نادرست (نتیجه آزمایش مشکلی را نشان می دهد در حالیکه مشکلی وجود ندارد). و نتایج منفی نادرست (نتیجه آزمایش همه چیز را عادی پیش بینی می کند ولی در حقیقت مشکلی وجود دارد) مکررا در آزمایشهایی مانند سونوگرافی یا AFP  پیش می آیند. بعضی روشها مانند CVS و آمنیوسنتز خطرات بالقوه ای را (اگر چه بسیار نادر هستند) اعلام می کنند.

دوران جنینی


قبل از انجام هر آزمایش پزشک باید همه جوانب آن را مورد بررسی قرار دهد و بتواند هدفش را از انجام این آزمایشات برای بیمار شرح دهد. بسیاری از آزمایشات (مانند تجزیه ادرار) نه تنها هیچ خطری ندارند بلکه فایده ی زیادی هم دارند بنابراین انجام آنها زیاد توصیه می شود و به عنوان آزمایشی که به طور معمول انجام می گیرد، در نظر گرفته می شوند. دیگر آزمایشات مانند AFP یا آمنیوسنتز در مواردی خاص توصیه و با رضایت کامل بیمار انجام می شود. این شما و پزشکتان هستید که باید خطرات و منافع هر یک از این آزمایشها را با توجه به شرایط خاص بارداری خودتان سبک و سنگین کنید و راجع به انجام یا عدم انجام آنها تصمیم بگیرید.

دانلود رایگان: آموزش قانون جذب به کودکان


اما از قبل این هشدار را به خود بدهید که همیشه احتمال اشتباه در یک آزمایش وجود دارد. انتظار برای نتیجه آزمایش (که ممکن است بسیار وحشتناک نیز باشد) و همچنین اینکه چه باید کرد اگر نتیجه آزمایش مشکلی را نشان دهد ولی پزشک مطمئن نباشد می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. شما همچنین می خواهید جلوتر بدانید که بعد از دریافت خبرهای بد چه عکس العملی نشان خواهید داد. اگر شما بدانید که نمی خواهید بارداریتان قطع کنید (سقط کنید)، آزمایشات بخصوصی مانند آمنیوسنتز هست که ممکن است نخواهید انجام دهید.

دوران بارداری

به عبارت دیگر اگر در مورد وجود مشکلی زودتر باخبر شوید قبل از هر تصمیمی فرصت کافی برای باور آن دارید و می توانید در مورد آن اطلاعات کافی بدست آورید.

حتما بخوانید: ترس از سقط در دوران بارداری

اگر زودتر آگاه شوید و بخواهید بارداریتان را هم ادامه دهید به شما امکان می دهد تا ترتیب زایمان در بیمارستانی با پزشکان متخصص اطفال را بدهید. بسته به نوع ناهنجاریها حتی ممکن است تصمیم بگیرید درمان داخل رحم را تحمل کنید.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری

بهترین زمان برای مسافرت در زمان بارداری آیا به این فکر کرده اید که با کودکی که در شکم دارید کی به مسافرت بروید؟ آیا اگر قرار باشد به مأموریت بروید تعجب می کنید؟ سه ماهه دوم بهترین زمان برای مسافرت است زیرا مشکلات دوران بارداری به کمترین حد و حال و حوصله شما به بهترین حالت خود می رسد. اگر بارداری پرخطری نداشته باشید، اگر مبتلا به بیماری مزمن و یا بیماریی نباشید که علت آن بارداری است و یا مشکلاتی مانند خونریزی نداشته باشید،

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری خونریزی لثهها، سندرم تونل کارپل، خارش، بواسیر، سردرد و بسیاری از دیگر مشکلات، بخشی از شگفتیهای دوران بارداری هستند، خوشبختانه بسیاری از معمولیترین مشکلات را میتوان با کمک یک رژیم غذایی خوب، ورزش و بعضی فوت و فنها آرام نمود. شما میتوانید با غذاها از مشکلات دوران بارداری عبور کنید. اجازه دهید به غذاهای سالمی که میتوانید در دوران بارداری میل کنید تا بعضی از آن مشکلات را برطرف کند، نگاهی دقیقتر بیاندازیم.

جنین دختر است یا پسر؟

جنین دختر است یا پسر؟

جنین دختر است یا پسر؟
ست. بسیاری از مردم فکر می‌کنند نمای جنینی که در یک تصویر در طول سه ماهه‌ی دوم گرفته شده است، کمی وحشتناک و ترسناک به نظر می‌رسد. بعضی‌ها می‌گویند نوزاد مثل موجودی فرازمینی است؛ اما به خاطر داشته باشید که این یک عکس قدیمی و سنتی از صورت جنین ....

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید! زردچوبه عضو اصلی پودر کاری است. این پودر نارنجی متمایل به زرد خوش رنگ گاهی اوقات به «ادویه شگفت» معروف است پس نتیجه اعلام شده در تحقیقات دانشگاه لندن که گزارش آن 300 صفحه می-رسد، جای شگفتی ندارد چرا که این تحقیقات نیز مانند ادعای مردم عام این ادویه را معجزه‌‌‌‌آسا نشان داده است. زردچوبه با خطر کم کردن بیماری‌‌‌‌های قلبی، سرطان، دیابت، پارکینسون و آب مروارید چشم مرتبط است.

تاثیر همنشین بر سلامت روحی جنین در دوران بارداری

تاثیر همنشین بر سلامت روحی جنین در دوران بارداری

تاثیر همنشین بر سلامت روحی جنین در دوران بارداری یکی از موثرترین اتفاقات درمورد سلامت روحی فرزند؛ همنشینی‌‌‌‌‌های مادر در دوران بارداری است. هر هم صحبتی و هم نفسی به اندازه خود، جنین را تحت تاثیر قرار خواهد داد. همانگونه که همنشینی با خوبان، در سعادت انسان تاثیر شگرفی دارد هم صحبتی با اهلگناه یا حضور در مجلس گناه هم میتواند عاقبت ناخوشایندی برای فرزند رقم زند:

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری

چگونگی تعیین جنسیت در دوران بارداری • هرچه بیماری صبحگاهی شدیدتر باشد کودک حتما پسر است؟ این تئوری به این امر اشاره می کند که پسر تستوسترون (هورمون مردانه) بیشتری تولید می کند که در درون شما شناور است بنابراین باعث حالت تهوع بیشتر می شود. به همین دلیل بعضی ها معتقدند خانم بارداری که آکنه (جوش صورت) دارد حتما فرزندش پسر خواهد بود. اگر چه حالت تهوع و آکنه به علت تأثیر هورمونها بوجود می آیند ولی این هورمونهای بدن مادر است نه

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید