قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

نوزادان در نه ماهگی

نوزادان در نه ماهگی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/22 0 نظر 1,855 بازدید

ویژگی نوزادان در نه ماهگی

نه ماهگی نوزادان و طعم های خوشمزه

او در حال تجربه جدیدی در زندگی اش است و از این بابت بسیار خوشحال و خرسند است. طعم ها جزو جدا ناشدنی یک انسان است که او حالا اجازه دارد تا غذاها را با طعم هایی که دارد تجربه کند و نظرش را نیز بیان کند. تجربه شگفت انگیزیست برای یک نوزاد.

حتما بخوانید: کودکان به یادگیری این 5 مهارت نیاز دارند.

ویژگی نوزادان در نه ماهگی

ویژگی نوزادان نه ماهه در هفته اول

شیرخوار شما الان در چه وضعیتی است؟ چهاردست و پا می رود یا سینه خیز؟ شاید هم به راه رفتن افتاده است... اگر هیچ کدام از اینها هنوز برای کودکان شما اتفاق نیوفتاده است هیچ نگران نباشید بعضی کودکان کمی تنبل هستند اگر از نظر پزشک او هیچ گونه مشکلی ندارد پس جای هیچ نگرانی نیست بگذارید دوران تنبلی اش طی شود او بالاخره راه می افتد.

کودک شیرخوار شما هنوز هم شیر برایش بهترین غذای دنیاست ولی در این زمان او غذاها را هم دوست دارد و طعم ها برای جذاب هستند و ممکن است گاهی هر غذایی را نخورد جای هیچ نگرانی نیست زیرا او شیرشما هنوز با اشتها می خورد. پوره سیب زمینی برای او حکم بهترین غذا را در این زمان دارد و مطمئنن بسیار مغذی است.

ویژگی نوزادان نه ماهه در هفته دوم

شیطنت هایش سر به فلک گذاشته اند از هر چیزی بالا می رود و بر روی هر چیزی غلط می خورد. کنجکاویش از حد گذشته و با هرچیزی که باعث شگفتی اش شود خوش برخورد است. ورزشکار کوچک شما مانند یک کوهنورد از مبل ها بالا می رود باید مراقب کارهای او باشید اورا به حال خود رها نکنید و در تختش تنها نگذارید سعی کنید در سطح بالایی نباشد.

هنوز دندانهایش بطور کامل در نیامده است پس همچنان با درد لثه دست و پنجه نرم می کند به او کمک کنید تا دردش کمتر شود. برایش یک دندانی بگیرید و نزدیکش بگذارید تا برای رفع خارش و درد لثه هر شی را در دهانش نگذارد.

حتما بخوانید: آیا می دانستید جمله جادویی دوستت دارم معجزه می کند؟

ویژگی نوزادان نه ماهه در هفته سوم

می توانید کمی رژیم غذایی او را دست کاری کنید. حالا دیگر بدن او آماده است تا مواد غذایی بیشتری را بپذیرد. پس مواد غذایی مانند حبوبات می تواند این هفته در رژیم غذایی کودک شما گنجانده شود. شما می توانید حبوباتی چون عدس، ماش، لوبیا و ... را در رژیم غذایی او در هفته بگنجانید. برای هضم بهتر حبوبات در این سن هبتر است حبوبات مورد نظر را یک شب قبل از پختن چندین بار بخیسانید و آبش را عوض کنید تا برای مصرف کودکتان راحت تر شود. معمولا حبوباتی که خوب پخته نشده باشند و یا نفخ آنها گرفته نشده باشد دردسرهای بزرگی را برای شما به بار می آورند پس در پخت آن عجله نکنید.

 ویژگی نوزادان نه ماهه در هفته چهارم

آموزش و یادگیری را از همین امروز شروع کنید سعی کنید در رفتارتان تجدید نظر کنید و الگوی مناسبی برای کودکتان شوید زیرا او از این سن شروع به تقلید از شما می شود و کارهای شما را در ذهن ضبط کرده و پخش می کند. پس الگوی مناسب بودن بسیار مهم است. بازی و همراه با آموزش می تواند خیلی کمک کند یا می توانید او را با کتاب آشنا کنید و خودتان نیز در کنارش به مطالعه بپردازید هرچه شما مثبت تر قدم بردارید او نیز موفق تر خواهد بود.

حتما بخوانید: 7 قانون مهم ثروتمند شدن

نکات مهم ماه نهم نوزادی

وزن نوزاد نه ماهه شما در این ماه باید حدود 8 کیلو و 100 گرم باشد این وزن برای کودکانی است که هنگام تولد وزنی معادل 3 کلیو 250 گرم داشته اند. کودکان در این روزها باید روزانه 11 گرم وزن اضافه کنند.

برای خرید محصول (طراحی فرزند تولد تا 2 سالگی) بر روی لینک کلیک کنید


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: مهارت هنری به کودکان 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 14

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید