قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

مهارت زناشویی (جدید)

مهارت زناشویی (جدید)
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/21 0 نظر 902 بازدید

مهارت های زناشویی (جدید)

در چندین سال گذشته، تغییرات زندگی اجتماعی و حتی شرایط اقتصادی، به شدت بر نقشهای سنتی مردان و زنان اثرات فراوان گذاشته است. اشتغال به کارهای خارج از منزل و ورود به فعالیتهای اجتماعی که منجر به ترک خانه توسط زنان شده، از ارزش¬های سنتی مرد در ایفای نقش خود به شدت کاسته است . احساس استقلال زنان امروزی موجب شده است که آنها برای حفاظت از خودشان و نیز معاش زندگی، به اندازه ی گذشته وابسته مردها نباشند.

مهارت های زناشویی(جدید)

در چندین سال گذشته، تغییرات زندگی اجتماعی و حتی شرایط اقتصادی، به شدت بر نقشهای سنتی مردان و زنان اثرات فراوان گذاشته است. اشتغال به کارهای خارج از منزل و ورود به فعالیتهای اجتماعی که منجر به ترک خانه توسط زنان شده، از ارزش های سنتی مرد در ایفای نقش خود به شدت کاسته است . احساس استقلال زنان امروزی موجب شده است که آنها برای حفاظت از خودشان و نیز معاش زندگی، به اندازه گذشته وابسته مردها نباشند.

حتما بخوانید: طراحی فرزند_ تقویت هوش کودک


امروزه زنان , خود، سرنوشت خود را تعیین میکنند، برای خود هدف گذاری میکنند، مسئولیتهای مختلف زندگی را بر عهده میگیرند، در هنگام خطر میتوانند از خود دفاع کنند. اکنون آنها بیش از هر زمان دیگری بر فرزندان-خود تسلّط دارند و پس از آن که روشهای مختلف کنترل بارداری به صورت متداول درآمد، مطابق با توان بدنی خود، تعداد فرزندان را تعیین میکنند.
اکنون در زمانی زندگی میکنیم که مسئولیتهای زندگی و روابط زناشویی بسیار متحول شده است. دیگر مردان، شغلهایی که در قرن های گذشته داشته اند را ندارند. دیگر از آنها انتظار نمیرود که تنها نقش تأمین کننده معاش زندگی و حامی زنان را ایفا کنند. با آنکه آنها همچنان کار میکنند، اما کار کردن آنها برای جلب رضایت و  شادی همسرشان کفایت نمیکند. زنان به چیزهای دیگری نیاز دارند و انتظارات آنها بیش از مادرانشان در دوره های گذشته است.

زناشویی

در عین حال، زنان امروز علاوه بر خانه داری و بچه داری، در بیرون از خانه نیز کار میکنند و گاهاً تأمین نیازها و معاش خانواده را نیز بر عهده دارند. 

عشق قلب تپنده ی زناشوییheart

اکنون که دیگر کسی نیست تا آنها در برابر ناملایمات و سختی های زندگی به او پناه ببرند، چگونه میتوان انتظار داشت که با آرامش و روی خوش با شوهران خود برخورد کنند، در حالی که ساعتی قبل در خیابان برای پرداخت کرایه با راننده تاکسی درگیر شده است؟  


با آنکه زنان امروزی دیگر نمیخواهند در پایان روز منتظر همسرشان باشند، اما مردها هنوز مانند پدرانشان می خواهند که زنان در خانه منتظرشان بوده و از آنها استقبال کنند. غافل از آنکه زمانه ، عوض شده است و ما باید با زمان تغییر کنیم.

حتما بخوانید: افزایش حواس پنجگانه جنین


 اکنون روابط زناشویی به مهارتهای جدیدی نیاز دارند. اگر مردی میخواهد احساس کند که همسرش به او نیاز دارد و قدر دان او است، باید مهارت های جدیدی بیاموزد. اگر زنان هم می خواهند دوش به دوش مرد در بیرون از خانه کار کنند، سپس به خانه بازگردند و زندگی زناشویی شیرین و دوست داشتنی داشته باشند، به اطلاعات و مهارتهای جدیدی نیاز دارند تا هم زن باشند و هم قدرت مند.

 

ندانسته های ما, در روابطمان


واقعیت این است که در گذشته مادران ما به دخترانشان نیاموختهاند که چگونه به همسران خود ابراز احساسات کنند تا آنها حالت تدافعی به خود نگیرند و یا اینکه چگونه از مرد درخواست حمایت کنند تا او با رضایت خاطر به درخواست آنها پاسخ مثبت دهد. آنها نیاموخته اند که چطور به همسرخود رسیدگی کنند بی آنکه برای او مادری کنند. آنان نمیدانند چگونه نیازهای همسرشان را برآورده کنند بی آنکه از خواسته های خود بگذرند.

درگذشته این طور مرسوم بود که زنان بدون آنکه به خواسته خود توجه داشته باشند، همسرانشان را راضی و خشنود میکردند. در نتیجه، مادران ما  نمیتوانستند به دخترانشان بیاموزند که در عین زن بودن، قوی و با اراده باشند و در کنار حمایت از همسرشان به خواسته ها و نیازهای خود نیز توجه داشته باشند.

حتما گوش کنید: مشکلات بیدار شدن صبحگاهی کودکان

زناشویی


همچنین پدران ما نیز نمیدانسته و نمیتوانستند به پسران خود بیاموزند که بدون عصبانیت و پرخاشگری با همسرشان صحبت کنند. به همین دلیل مردان امروزی دیگر نمیدانند که چگونه قوی و با اراده بوده و در عین حال نیازهای عاطفی همسران خود را هم برآورده کنند. امروزه آنها نمیتوانند نقش رهبری خانواده را به شکلی که زن ها به آن احترام بگذارند ، به خوبی ایفا کنند.
در ابتدا باید بدانیم که ما نباید پدر و مادر خود را به این دلیل که در آموزش به ما کوتاهی کرده و آنچه که خود نمی دانستند به ما نیاموختند، را سرزنش کنیم.

حتما بخوانید: آموزش هوش چندگانه به کودکان 


در واقع پدران ما در مورد نیازهای زنان چیز زیادی نمی دانستند و درک نمی کردند که چطور با زنان امروزی هم فکری کنند. همچنین از اهمیت احساسات زنانه بی خبر بودند. مسلما بدون داشتن این درک، مردان امروزی نمیتوانند مهارتهای لازم برای حمایت از نیازهای زندگی زناشویی را بیاموزند.
 با توجه به این مطلب که پدر و مادران  ما مهارت های لازم برای موفقیت در دنیای جدید را به ما نیاموخته اند و ما نتوانستیم این مهارت ها را در خانواده ی خود بیآموزیم، می توانیم (و باید) به سادگی از اشتباهات خود و همسرمان بگذریم. مطمئنا این طرز فکر شما را به ایجاد و بهبود روابط زناشویی و برطرف کردن دردسر های همسرتان  امیدوارتر میکند. 


مروری بر مهارت های ارتباطی جدید:

کسب مهارتهای ارتباطی جدید و لازم الاجرا برای تأمین نیازهای احساسی و اساسی همسران و نیز تداوم و عشق و صمیمیت در خانواده موضوع اصلی این کتاب بوده که مفصل در مورد آن بحث شده است. در این کتاب سعی شده تا حتی بعضی از مطالب منسوخ به روش های جدید و متفاوتی ارائه شوند. 

زناشویی


در واقع یک زن، هنوز هم به پشتیبانی شوهرش نیاز دارد، اما با روشهای متفاوت از گذشته، شما از او حمایت کرده و او به شما کمک میکند. لزوما داشتن همسر مساوی با داشتن دردسر در زندگی نیست. مهارتهای جدید ارتباطی برای مرد و زن با همان توانایی¬های سنتی، به منظور از بین بردن دردسرهای زندگی ضروری است. با مطالعه مطالب زن و مرد میآموزند که به شیوهای متفاوت از همسر خود حمایت کنند که او بتواند بیشتر از همسرش حمایت کند و به گونهای نیازها و خواسته های طرف مقابل را برآورده کنند که او نیز بتواند نیازهای آنان را تأمین کند. پیشنهاد می شود که مردها همچنان در نقش تأمین کننده باشند، اما به شیوة دیگری. در واقع مرد با کار کمتر می تواند نیازهای عاطفی همسرش را تأمین کند. برای مثال ، به جای آنکه راه حل هایی برای رفع مسائل همسرش پیدا کند، پیشنهاد میکنم که با همدردی و همدلی به حرفهای او گوش کند. 

حتما بخوانید:  برای این 20 دلیل بهتره که اصلا بچه دار نشید!


با درک صحیح در استفاده از مهارت های جدید، مردها به کمک توانایی هایی که قرنها در خود رشد داده اند، می توانند به مهارت لازم دست یابند. مرد میتواند با استفاده از مهارت های جنگی مردانهاش ، هنگام شنیدن صحبت های همسرش به شکل سازنده ای از خود دفاع کند. مهارت جدید این است که مردان بی آنکه به همسر خود حمله کنند، از خودشان دفاع نمایند.


 روابط زناشویی وقتی به شدت دشوار می شوند که از خود یا همسر خود بیش از اندازه انتظار داریم. در نظریه ی جدید آموزشی برای یادگیری مطالب جدید، باید آنها را 200 بار مرور دهید. اگر باهوش باشید، 150 بار برایتان کفایت میکند. یادگیری مهارتهای جدید ارتباطی به یک باره صورت نمی گیرد.

زناشویی


گاهی مطالب آموخته را فراموش می کنیم ، اما اشکالی ندارد، کاملاً عادی است. واکنش های کهنه و قدیمی گاهی سراغمان میآیند. حال به جای آنکه ناامیدانه همسرتان را به باد انتقاد گیرید، از نقش خود در ایجاد مسائل پیش رو آگاه می شوید. تغییر کردن و بهتر شدن گاهی بسیار دشوار است، اما هر چه جلوتر می روید ، ساده تر می شود و منفعت و شادی ناشی از آن بیشتر میشود. با یادگیری این مهارتها، تمام جنبه های زندگی زناشویی شما تحت تأثیر قرار می گیرد.

حتما بخوانید: نحوه ارتباط  احساسی مادر و جنین


یکی از مهمترین مهارتهای ارتباطی در روابط زناشویی ، پیش بینی بازگشت موقتی به گذشته و تصدیق لزوم آموزش مجدد است تا حدی که جزئی از خلق و خوی طبیعی شما شود. درک این مطلب به ما امید می دهد که صبور و شکیبا باشیم و عشق بورزیم.
درست نیست که از همسرمان انتظار داشته باشیم بی آنکه در مورد نیازهایمان به او حرفی بزنیم، بتواند آنها را تشخیص دهد.

                                         

چرا باید مهارت های زناشویی را یاد بگیریم؟
 

با آنکه فراگرفتن مهارتهای جدید ممکن است گاهی دشوار به نظر برسد‌، اما کار بسیار جالب و نتیجه آن شیرین است. وقتی تمرین  مهارتهای جدید را شروع میکنید، نتایج فوری و محسوس آن شما را به ادامة کار امیدوار می کند. با نخستین گامهایی که در این راه بر میدارید ، تحوّل آشکاری در روابط زناشویی شما ایجاد میشود و به تدریج با تمرین بیشتر شرایط بهتر از قبل خواهد شد.

حتما بخوانید: راه تقویت حواس پنجگانه جنین


با آموختن مهارتهای لازم ، به صمیمیت ، شور و عشق جاودان دست می یابید. شور و عشق به این راحتی از بین نمی رود. شادی اوایل زندگی مشترک نباید رنگ ببازد. صمیمیت میان شما و همسرتان باید پیوسته افزایش یابد. مطمئنا این مقاله شما را به سوی صمیمیتی جاودان و پایداررهنمون میسازد.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چگونه مادری خلاق باشیم

چگونه مادری خلاق باشیم

چگونه مادری خلاق باشیم مگر مادرها چه کار می‌کنند؟ هر روز که از خواب بیدار می‌شوند، دست و روی بچه را می‌شویند، پوشکش را عوض می‌کنند، می‌خوابانندش، با او بازی
می‌کنند، بهش شیر می‌دهند و این می‌شود کل زندگی‌شان! یک‌سری کارهای روزمره که هر روز و هر روز باید انجام دهند.

 

تقویت هوش زبانی و کلامی با بازی

تقویت هوش زبانی و کلامی با بازی

بازی هایی برای تقویت هوش زبانی و کلامی این بهترین ایده ای است که شاید برای یک کتاب آسان مفرح و سریع برای کودکان کم سن و سال وجود دارد . من نمی دانم چه کسی اولین بار به این نتیجه رسید که عکس ها را روی پاکت ساندویچ قرار دهد ، اما یکی از ایده های بزرگی است که باید گسترش یابد و دست به دست شود.

رویکرد پروژه ای و هوش چندگانه

رویکرد پروژه ای و هوش چندگانه

 هوشهای چندگانه و رویکرد پروژه‌ای  پروژه‌های آموزشی برنامه ریزی شده برای استفاده مهدهای کودک و مراکز آموزشی / بسیاری از این پروژه های در خانه نیز قابل اجراست

برای این 20 دلیل هرگز بچه دار نشوید!!!

برای این 20 دلیل هرگز بچه دار نشوید!!!

برای این 20 دلیل هرگز بچه دار نشوید!!! شاید به این فکر کرده باشید که برای چی باید بچه دار بشید و یا اینکه چطوری بچه دار بشید و شرایط اون رو بگذرونید که حق والدینی خود را ادا کرده باشید.

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟ امروزه 12 تا 15 کیلوگرم توصیه می شود. اگر شما ورزشکار هستید و ساعات زیادی را صرف کم کردن وزن و انجام نرمشهای مختلف کرده اید این مقدار اضافه وزن خیلی زیاد به نظر می رسد. اما در حقیقت بیشتر این اضافه وزن مربوط به کودک، جفت، مایع جنینی، بزرگ شدن رحم و سینه ها و افزایش میزان خون می شود. آنچه که واقعا مربوط به خود شما می شود چربی اضافه نیست بلکه کمک می کند تا کودکی سالم و سرحال داشته باشید. مثلاً در سه ماهه اول فقط چند کیلو اضافه وزن خواهید داشت که بیشتر آن به علت افزایش خون شماست.
سایز قبل از دوران بارداریتان نیز بر اضافه

آموزشِ پرورشِ خلاقیت کودکان

آموزشِ پرورشِ خلاقیت کودکان

آموش پرورش خلاقیت در کودکان  "خلاقیت" شکل کنترل شده یا محدود شده ­ای از تخیل می­ باشد. "خلاقیت"، نه تنها به دلیل لذت آنی آن، بلکه از نظر نتیجه نهایی نیز حائز اهمیت است. این نتیجه­ ی نهایی، معمولاً شکلی به خود می ­گیرد که دیگران نیز می­توانند آن را ببینند. "خلاقیت"، ممکن است شامل: خلق یک نقاشی، یک لباس، یک قطعه جدید موسیقی یا پخت یک غذای جدید یا شیرینی باشد. به واسطه خلاقیت؛ شخص می­ تواند به پیشرفت­های انسانی خود بیفزاید و همچنین افرادی که دارای قوه­ ی خلاقیت هستند نسبت به کسانی که فاقد خلاقیت هستند معمولاً به پیشرفت­های بیشتری در زندگی نایل می ­شوند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید