قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

خواص گوشت بر باروری

خواص گوشت بر باروری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/18 0 نظر 90 بازدید

خواص گوشت بر باروری

غذا و باردار شدن بهم مرتبط هستند. برنامه غذایی که مواد غذایی مخصوص را کم داشته یا ندارد، میتواند بر توانایی باردار شدن یک زوج تاثیر بگذارد. اگر شما یا شوهرتان گیاهخوارید حتما درمورد غذایتان تصمیمات دقیقی بگیرید تا اسیدهای آمینه، چربی‌ها یا دیگر مواد غذایی را کم نداشته باشد.
گیاهخواران مقدار استروژن کمتری دارند. استروژن هورمونی لازم برای باردار شدن

خواص گوشت بر باروری


غذا و باردار شدن بهم مرتبط هستند. برنامه غذایی که مواد غذایی مخصوص را کم داشته یا ندارد، میتواند بر توانایی باردار شدن یک زوج تاثیر بگذارد. اگر شما یا شوهرتان گیاه خوارید حتما درمورد غذایتان تصمیمات دقیقی بگیرید تا اسیدهای آمینه، چربی‌ها یا دیگر مواد غذایی را کم نداشته باشد.

                                          باروری
گیاه خواران مقدار استروژن کمتری دارند. استروژن هورمونی لازم برای باردار شدن است. دلیلش این است که برنامه‌غذایی بسیاری از گیاه خ واران کمبود چربی دارد. غذاهای کم چربی باعث طول کشیدن دوره‌های عادت ماهیانه و مدت عادت طولانی تر شده و بارداری را کاهش میدهد. یک آووکادو به سالاد خود افزوده یا مصرف ماست خود را اضافه نمایید تا جذب چربی‌تان افزایش یابد. آجیل‌ها و تخمه‌ها دیگر منابع خوب چربی برای گیاهخواران هستند. اگر گیاهخوارید باید حتما در رژیم غذایی مقداری پروتئین وارد نمایید. برای بارور شدن بهتر، مصرف پروتئین خود را تا حدود 10 درصد اضافه نمایید، داشتن رژیم غذایی کم پروتئین میتواند بر عادت ماهانه اثر منفی بگذارد و این عادت ماهانه است که باید برای باردار شدن در بهترین وضعیت خود باشد.

حتما بخوانید: نقش فولیک اسید در باروری سالم


بحث سویا


بعضی وب‌سایت‌ها پیشنهاد کرده‌اند گیاهخواران مصرف غذایی سویادار بیشتری داشته که باعث افت مقدار استروژن آنها میشود. غذاهای سویادار دارای فیتواستروژن‌ها (phytoestrogans) هستند که بر میزان استروژن طبیعی اثر میگذارد ولی رژیم غذایی سرشار از سویا و دیگر غذاهای دارای فیتواستروژن مانند رژیم غذایی‌های مردم آسیا به باروری اثری ندارد. بنابراین این که سویا علت پایین آمدن میزان استروژن در گیاهخواران باشد، غیرواقعی است. چیزی که باید به آن توجه کرد این است که : سویایی که در کشورهای آسیایی مصرف میشوند، با غذاهای سویادار خیلی فرآوری شده موجود در سوپرمارکت‌های آمریکا فرق دارد. آسیایی ‌ها سویای سالم و تخمیر شده به صورت طبیعی مانند تمپه Tempeh (غذایی از سویا و قارچ که در اندونزی خورده میشود) و میزو miso مصرف میکنند نه "چیپس سویا" "گوشت سویا" و " بستنی سویا" که در آمریکا مصرف میشود.

                                                باروری
بحث در مورد نقش سویا در باروری مردان هم مطرح است. محققان دانشگاه‌ها هاروراد در سال 2008 گزارش دادند رژیم غذایی داری سویای زیاد ممکن است بر کیفیت منی مرد اثر بگذارد. در مطالعه روی حیوانات با غذاهای دارای ایزوفلاون‌های زیاد (ترکیبی که به مقدار فراوان در غذاهای سویادار یافت میشود) با کاهش باروری مرتبط بوده است. محققان غذاهای مردان خانواده‌های نابارور را به مدت سه ماه مورد مطالعه قرار داده و غذاهایی با پایه سویا را با تمرکز کمتر اسپرم در این مردان مرتبط دانستند. بیشترین ارتباط در بین آنهایی بود که بیشترین مقدار غذاهایی با پایه سویا مصرف میکردند،اضافه وزن داشته یا چاق بودند.

حتما بخوانید: قدرت باروری در مردان


سوال در مورد گوشت گاو


حالا در مخالفت با گوشتخواری، درباره آثار غذاهای سرشار از گوشت قرمز مطالبی را می‌آوریم. محققان دانشگاه روچستر (Rochester) مطالعه‌ای در 5 شهر ایالات متحده بر روی 387 مرد انجام دادند تا ببینند آیا مصرف گوشت گاو در مادران در کیفیت منی پسرانشان اثری دارد یا خیر، آنها گزارش دادند مردانی که مادرانشان در دوران بارداری مقدار زیادی گوشت گاو (بیش از 7 وعده در هفته) مصرف کرده بودند، تمرکز اسپرم کمتری داشتند. این گزارش حاکی از آن است که زنوبیوتیک‌های (مواد شیمیایی غیرطبیعی مانند آنتی بیوتیک‌ها) موجود در گوشت گاو ممکن است، رشد بیضه‌ها را در رحم تغییر داده و بر توان باروری مردان اثر بگذارند. این مطلب وحشتناک است ولی این مطالعه را باید زیر ذره‌بین قرار داد. این محققان رژیم غذایی را از حافظه‌ها به دست آوردند. حتی بهترین ما خوب یادمان نمی‌آید که دیروز چه چیزی خورده‌ایم چه رسد به دو دهه قبل که پسرمان را در رحم تغذیه میکردیم. بنابراین گوشت گاو را در این مساله وارد نکنید.

                                                       باروری
پروتئین، آهن، ویتامین b12، و بسیاری از موادغذایی برای بارداری سالم و باروری خوب است ولی ممکن اس خانم‌ها بخواهند مصرف گوشت گاو را تا چندبار در هفته کاهش دهند چون این مطالعه مصرف کمتر گوشت گاو را با خطر کمتر مشکلات باروی مردان درحال جنین مرتبط دانسته است. فواید غذایی گوشت گاو هم مانند گوشت ماهی بر مضرات آن برتری دارد و کم خوردن آن بهترین برنامه است تا این که تحقیقات بیشتری انجام پذیرد. 

حتما بخوانید: بهترین غذا برای باروری


آن دندان‌های شیرین‌خوار را بکش


غذاهای شیرین و غذاهای دارای قندهای ساده (کربوهیدرات‌ها) غذاهای بالابرنده قند خون نامیده میشوند. این غذاها در بدن به سرعت تجزیه شده و قند خون را به سرعت بالا می‌برند. یک بدن سالم سخت میکوشد تا انسولین تولید کنند. انسولین هورمونی است که میتواند قند را از جریان خون خارج کند ولی اگر شما به طور مکرر غذاهای دارای قند ساده مصرف میکنید بدنتان را وادار میسازید که انسولین تولید کرده و به آن پاسخ دهد و بالاخره سلول‌های بدن ممکن است به انسولین پاسخ نداده و به اختلالی به نام مقاومت انسولین دچار می‌شوید. مقاومت انسولین به بالا رفتن قند خون منجر میگردد. قند زیاد خون خطرناک بوده و میتواند به رگ‌های کوچک خون مانند رگهای چشم، سر انگشتان، و کلیه-ها آسیب برساند. افراد دیابتی در پایین نگاه داشتن قندخون خود مشکل دارند و معمولا کلیه‌شان مشکل دارد. سلامتی چشمانشان رو به زوال است و به نوروپاتی (عدم احساس در سر انگشتان) دچار می شوند.

                                                 باروری
مقاومت انسولین همچنین باروری را فلج میکند. دقیقا معلوم نیست که این دو چه ربطی بهم دارند ولی تحقیقات به این نتیجه رسیده است بین غذاهای داری قند کم و باروری بهتر ارتباط وجود دارد. بعضی مطالعات مقدماتی نشان داده است مردان دیابتی مشکلاتی در زمینه باروری دارند و مطالعات زیادی ارتباط بین خوردن کربوهیدرات-ها و باروری خانم‌ها را مورد بررسی قرار داده است.

حتما بخوانید: رفع خستگی پس از زایمان با خوردن عدس


محققان مدرسه بهداشت عمومی هاروارد در سال 2007 تحقیقاتی را گزارش دادن که شامل 18555 خانم متاهل می‌شد تا اثر مقدار و نوع کربوهیدرات‌ها بر باروری را بفهمند . آنها دریافتند زنانی که در اثر مشکلات تخمک‌گذاری ناباروری داشتند، هم کربوهیدراتهای بیشتر هم کربوهیدرات‌های دارای گلیسمی زیادتر مصرف میکردند. نتیجه این است که خوردن کربوهیدرات‌های بهتر (کربوهیدرات‌های پیچیده مانند سبزیجات، میوه‌جات و غذاهای دارای فیبر زیاد) ممکن است با باروری مرتبط باشند. غذاهای داری گلیسمی پایین مانند سبزیجات و دانه‌های کامل افزایش دهنده سلامتی هستند. بنابراین اگر مرد یا زنی هستید که می خواهید سلامتی مطلوب داشته یا میخواهید باردار شده و کودک سالمی را به دنیا بیاورید، غذاهای سالم بیشتری مصرف نمایید.

                                                            باروری
واقعیت اثبات شده


تحقیقات نشان می دهد برای افزایش باروری باید از غذاهای دارای قندهای ساده زیاد مانند آب‌نبات، نوشابه، دنان سفید، غلات صبحانه شیرین و شیرینی‌جات خودداری کرد.

حتما بخوانید: علل افسردگی پس از زایمان

میوه به جای شیرینی‌جات


شیرینی جات را کنار گذاشته و به جای آنها میوه بخورید. خوردن غذاهای شیرین مانند شیرینی جات و دیگر کربوهیدرات‌های زیاد فرآوری شده، توانایی ارسال موفق پیام (انتقال عصبی) در مورد میزان خورمون‌ها از مغز به دستگاه تولید مثل را کاهش می دهد.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

علائم سه ماه دوم بارداری

علائم سه ماه دوم بارداری

علائم سه ماه دوم بارداری در سه ماهه دوم بارداری از لحاظ فیزیکی تقریباً خبرهای خوشی برای شما وجود دارد. اول متوجه خواهید شد بعضی از بوهای بخصوص دیگر شما را آزار نمی دهد و معده تان مقدار بیشتری غذا را تحمل می کند. (اگر چه ممکن است بعضی از مواد مورد تنفر مانند قهوه تا پایان ماه نهم آزار دهند باشند.) همانطور که انرژی تان افزایش می یابد نیاز شما به خواب کمتر می شود و خودتان متوجه می شوید که دوباره می توانید تا دیر وقت بیدار بمانید. همچنین خواب بهتری در شب خواهید داشت

چه لباسی برای یک خانم باردار مناسب است؟

چه لباسی برای یک خانم باردار مناسب است؟

چه لباسی برای یک خانم باردار مناسب است؟ چه موقع باید پوشیدن لباس حاملگی را شروع کنید؟ بسیاری از خانم ها تا ماه چهارم همان لباس های معمولی شان را می پوشند ولی قانون قطعی در این مورد وجود ندارد. اول طرفین شکمتان کمی جلوتر می آید، شلوار برایتان تنگ می شود و پوشش بالاتنه به سمت بالا کشیده می شود. حتی قبل از اینکه علائم ظاهری حاملگی پدیدار شوند در ماه سوم یا سه ماهه دوم متوجه خواهید شد که با پوشیدن شلوار حاملگی احساس راحتی بیشتری می کنید اگر چه لباسها

چگونه برای زایمان برنامه ریزی کنم؟

چگونه برای زایمان برنامه ریزی کنم؟

چگونه برای زایمان برنامه ریزی کنم؟ در طول سه ماهه آخر بارداری بایستی با پزشکتان در مورد زایمان صحبت کنید. او به شما در مورد آنچه که هنگام زایمان اتفاق می افتد آگاهی میدهد. چه نشانه هایی را می شود دید؟ فاصله انقباضات باید چقدر باشد تا با پزشک تماس گرفت؟ آیا می توانید مستقیما به بیمارستان بروید اگر مطب پزشک در آن روز بسته بود؟ اگر کیسه آب پاره شد چه باید کرد؟ (به "آیا این همان نشانه است؟" مراجعه کنید.)

قدرت باروری در مردان

قدرت باروری در مردان

قدرت باروری در مردان موقعی که مساله موفقیت بارور شدن پیش می‌‌‌آید، باروری مرد هم مانند زن مهم است. در این فصل به وضعیت باروری مرد به طور کلی نظری انداخته و خواهیم گفت که مردها چگونه باروری خود را افزایش دهند.

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟ امروزه 12 تا 15 کیلوگرم توصیه می شود. اگر شما ورزشکار هستید و ساعات زیادی را صرف کم کردن وزن و انجام نرمشهای مختلف کرده اید این مقدار اضافه وزن خیلی زیاد به نظر می رسد. اما در حقیقت بیشتر این اضافه وزن مربوط به کودک، جفت، مایع جنینی، بزرگ شدن رحم و سینه ها و افزایش میزان خون می شود. آنچه که واقعا مربوط به خود شما می شود چربی اضافه نیست بلکه کمک می کند تا کودکی سالم و سرحال داشته باشید. مثلاً در سه ماهه اول فقط چند کیلو اضافه وزن خواهید داشت که بیشتر آن به علت افزایش خون شماست.
سایز قبل از دوران بارداریتان نیز بر اضافه

خواص باروری گیاه شابانک( منداب)

خواص باروری گیاه شابانک( منداب)

خواص باروری گیاه شابانک( منداب) با این سبزی فلفلی خوشمزه به سلامتی کامل برسید. شابانک که منداب هم نامیده میشود، به جای کاهو در سالاد مصرف میشود و موادغذایی تقویت کننده باروری دارد.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید