قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

عشق باید، پایدار بماند

عشق باید، پایدار بماند
چکیده این مطلب : انتشار : 1395/09/16 0 نظر 737 بازدید

عشق باید، پایدار بماند

اگر زن و مردی تغییراتی در خود ایجاد نکنند، در نهایت زندگی آن­ها خسته کننده می­شود. تنوع و شادابی و ابتکار در رفتارها و برخوردها به زن و مرد کمک فراوانی می­کند. اگر زن و مرد خواهان یک زندگی زناشویی متنوع و شاداب هستند باید رشد و تغییر را در راس کار خود قرار دهند.

عشق باید، پایدار بماند

گذشت و بخشش می­توانند در زندگی زناشویی پایه­ های عشق و محبت پایدار را استحکام بخشند.آمار بالای طلاق به معنای بی­ علاقگی زن و مرد به ازدواج نیست، بلکه به این معنا است که در مقایسه با گذشته ما از ازدواج انتظارات بیشتری داریم. مرد و زن از ازدواج خود ناراضی هستند زیرا انتظارات آن­ها از یکدیگر، به مراتب بیشتر از گذشته است. ما یک زندگی توأم با عشق پایدار می­خواهیم.

عشق پایدار

در کنار آمار بالای طلاق­، ما شاهد آمار بالای ازدواج­های مجدد هستیم. وقتی شعله­ ی عشق و محبت خاموش می­شود، زن و مرد ترجیح می­دهند به جای از دست دادن احساسات خود به طلاق تن دهند. ما می­توانیم با ازدواج به عشق پایدار دست یابیم. اما در این زمینه مهارت­های کافی در دست نداریم.

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند

بازار داغ کتاب­های شاعرانه­، تبلیغات تلویزیونی و تهیه سریال­ها­، دلیل نارضایتی زن­ها و مردها نیست. بلکه این­ها نشانه­ ی عدم وجود مهر و علاقه در زندگی­های زناشویی است.

نسل پدر و مادرها

در نسل پدر ومادر ما انتظار می­رفت که شور وعشق به مرور زمان رنگ ببازد. در واقع هدف از ازدواج حفظ شور وعشق نبود بلکه افراد بیشتر به منظور حفظ بقا وادامه زندگی ازدواج می­کردند. در گذشته اغلب زوج­ها گمان می­کردند که عشق و محبت به تدریج در فضای زندگی آن­ها از بین می­رود زیرا در آن زمان تامین نیازهای عاطفی در درجه دوم اهمیت قرار داشت.

عشق و علاقه

 

زندگی زناشویی یک سرمایه گذاری است

زندگی زناشویی به مانند یک سرمایه­گذاری می­ماند. ما هر چه داریم از خود مایه می­گذاریم و امید داریم که در عوض بیش از پیش نصیب­مان شود. بدون ایجاد عشق و علاقه این سرمایه­گذاری به شکست منتهی  می­شود. گذشت و بخشش می­توانند در زندگی زناشویی پایه­های عشق و محبت پایدار را استحکام بخشند. با گذشت و بخشش و با داشتن گفتگو­های سودمند و موثر، زن ومرد انگیزه لازم برای تغییر و اصلاح خود را بدست می­آورند و می­توانند با عشق و محبت بیشتری زندگی زناشویی خود را ادامه دهند.

حتما بخوانید: حرف های زنان

تفاوت­ها جذاب هستند

یکی از مهم­ترین جنبه­ های جذابیت این است که ما با هم تفاوت داریم­. درست مانند قطب مثبت ومنفی آهن ربا که یکدیگر را جذب می­ کنند مرد با ویژه ­گی­های مردانه و زن با ویژه­گی­های زنانه جذب یکدیگر     می­ شوند. اگر برای رضایت همسرمان­، خویشتن واقعی خود را انکار کنیم­، سر انجام شور و عشق میان ما از بین می ­رود. اما وقتی بی­آنکه هویت واقعی خود را انکار کنیم­، به تحلیل و درک تفاوت­های­مان می­پردازیم، می­توانیم به عشق پایدار دست یابیم­. وقتی زن­، حس مرد بودن را در همسرش ایجاد می­کند مرد بیشتر جذب همسرش می­ شود­. به همین شکل­، وقتی مرد روحیه­ ی زنانه را در همسرش تقویت می ­کند­، زن بیشتر جذب شوهرش می ­شود.

حتما بخوانید: حرف های زنان

با اجتناب از تغییر نقش­های احساسی­، می­توانیم این جذابیت­ها را حفظ کنیم. با توجه به تفاوت­های یکدیگر، شور وعشق در زندگی زناشویی پایدار می­ماند­. با استفاده از مهارت­های جدید ارتباطی می­توانیم تغییرات کوچکی در خود ایجاد کنیم. 

چگونه مردها می­توانند روحیه مردانه خود را پرورش دهند

در سمینارهای من­، اغلب مرد­ها از من می­پرسند که چگونه می­توانند روحییه مردانه­ی خود تقویت کنند. مردها چه مجرد چه و چه متاهل می­توانند از شیوه ­های مختلفی در این­باره استفاده کنند. در ادامه­ی بحث به پیشنهاداتی در این زمینه اشاره کرده­ام:

عشق و علاقه

1. با دوستان خود در قالب یک تیم و یا به طور انفرادی به رقابت بپردازید. با رقابت­های ورزشی می­توانید خستگی خود را فراموش کنید و تمایل شما به کار کردن کاهش می­یابد .تماشای ورزش­های مورد علاقه از طریق تلویزیون نیز همین تاثیر را بر شخصیت شما می­گذارند.

2. مدتی در غار تنهایی خود بمانید. وقتی می­خواهید تنها باشید­، از گفتن کلمه­ی نه احساس گناه نکنید. وقتی احساس می­کنید دوست ندارید حرف بزنید نباید خود را مجبور به انجام این کار کنید. این بدان معنی نیست که نباید حرف بزنید، بلکه باید زمان مناسبی برای انجام این کار در نظر بگیرید. در گذشته، یک پسر زمانی مرد می­شد که یک هفته تنها و بدون آب و غذا از خانه دور می­ماند .اینگونه او احساس می­کرد مرد شده است. مرد برای تقویت روحییه­ی مردانه­اش باید کارهای شجاعانه انجام دهد.

حتما بخوانید: عشق و علاقه

3- مردانی که ازدواج نکرده­اند، باید خویشتن­داری را تمرین کنند زیرا این کار روحیه­ ی مردانه آن­ها را تقویت می­کند عبادت، مراقبه، تمرینات ورزشی­، ورزش یوگا  و حمام آب گرم در این زمینه موثر هستند.

4- هر هفته برنامه­ی ورزشی منظمی داشته باشید. وزنه­برداری، دو، اسب سواری، کوهنوردی، شنا، و سایر ورزش­ها روحیه­ی مردانه را تقویت   می­کنند.

5- مواظب باشید که زندگیتان بیش از اندازه راحت نباشد.خود را در شرایط سخت قرار دهید. زودتر از خواب بیدار شوید و دیرتر بخوابید.مطمئن شوید کارها را به درستی انجام داده اید.برای باز سازی روحیه مردانه از نظم و انضباط فردی و روحی استفاده کنید.

6- وقتی خسته یا عصبانی هستید ، از مجازات دیگران خودداری کنید. به جای آن نفس عمیق بکشید­. با پنج شماره نفس بکشید و با پنج شماره نفس خود را بیرون بدهید. این کار را 10 مرتبه انجام دهید.

7- فهرستی از کارهایی که مورد علاقه­ی شما هستند تهیه کنید. هر هفته برای تفریح و سرگرمی­های مورد علاقه­ی خود وقت مناسبی تعیین کنید.

عشق و علاقه

 

8- وقتی باید کاری انجام دهید که به وقت و نیروی زیادی نیاز ندارد، فورا آن را انجام دهید. با خود تکرار کنید: حالا این کار را انجام بده.

9- وقتی از انجام کار مفیدی می­ترسید و می­دانید که باید آن را انجا­م دهید­، تمام تلاش خود را برای انجام آن صرف کنید. شکست بخورید بهتر است تا اینکه اصلا تلاش نکنید.

حتما بخوانید: هفت نوع ارتباط مهم همسران

10- برای فرو نشاندن عصبانیت خود تمرین کنید. می­توانید با انجام فعالیت­های ورزشی کنترل خود را به دست آورید­. احساس­تان را یادداشت کنید. وقتی عصبانیت خود را ابراز می­کنید­، بهتر است صدای خود را بلند نکنید بلکه با لحنی قاطع و محکم حرف بزنید. به کسی توهین نکنید و به حرف­های خود کاملا توجه کنید. با مرد­های دیگر حرف بزنید. به گردش­های دست جمعی مردانه بروید و با دوستان خود از گذشته­ها حرف بزنید.

با انجام این کارها­، مرد می­تواند به تقویت روحیه­ی مردانه­ی خود امیدوار باشد

عشق و علاقه

 

 تغییر و رشد

اگر زن و مردی تغییراتی در خود ایجاد نکنند، در نهایت زندگی آن­ها خسته کننده می­شود. تنوع و شادابی و ابتکار در رفتارها و برخوردها به زن و مرد کمک فراوانی می­کند. اگر زن و مرد خواهان یک زندگی زناشویی متنوع و شاداب هستند باید رشد و تغییر را در راس کار خود قرار دهند.

حتما بخوانید: مغز شگفت انگیز انسان

همان­طور که رشد جسمانی برای فرزندان ما امری واضح و بدیهی است باید در زمینه­ی احساسی­، فکری و روانی نیز رشد کنیم­. باید توجه داشته باشیم که بیش از اندازه فداکاری نکنیم. وقتی روابط زناشویی، زمینه رشد و تغییر را فراهم نمی­سازند، شور و عشق میان زن و مرد از بین می­رود.

دوست داشتن همسر بدین معنا نیست که تمام وقت خود را با او بگذرانید. وقتی بیش از اندازه در کنار هم هستید­، از شور و عشق شما کاسته می­شود. داشتن فعالیت­های لذت بخش و مناسب با سایر دوستان­، شادابی را به روابط زناشویی باز می­گرداند­. ارتباط با زو­ج­های دیگر مفید است.

عشق و علاقه

 

ارتباط خوب ومناسب

اگر زن نتواند به راحتی و آزادانه احساسش را با همسرش در میان بگذارد¬، این شرایط سبب می¬شود که دیگر او حرفی برای گفتن نداشته باشد. وقتی زن می¬تواند به راحتی و بدون ترس از عدم پذیرش و قطع صحبت¬هایش¬، حرف بزند، روابط زناشویی به خودی خود  رشد می¬کند . اگر مرد شنونده¬ی خوبی باشد ، زن می¬تواند به او اطمینان و از او حمایت کند¬.
وقتی زن حرف می¬زند¬، مرد از شنیدن جزئیات کارهای او کسل و خسته می¬شود¬. معمولا مردها به مسائل اصلی علاقه¬ی بیشتری دارند . وقتی مرد می¬آموزد که به شیوه¬ی درستی به حرف¬های همسرش گوش¬دهد¬، شنیدن حرف¬های همسرش برای او کسالت بار نخواهد بود و وقتی باب گفتگو باز می¬شود و ارتباط مناسبی میان زن و مرد برقرار می¬شود¬، زن به رشد خود ادامه می¬دهد.

حتما گوش کنید: چگونه به کودک پاداش دهیم؟


قدر شناسی فراوان

وقتی مرد در زندگی زناشویی¬، احساس قدر¬دانی نمی¬کند¬، رشد او متوقف می¬شود. بی¬آنکه دلیل آن را بداند، وقتی به خانه بر می¬گردد، رفتارش با بی-اعتنایی و بی تحرکی همراه است¬. از انجام کارهای ابتکاری خودداری می¬کند و زندگی او یکنواخت می¬شود.


آنچه سبب رشد رابطه¬ی و همسرم می¬شود این است که بانی از من انتظار ندارد در خانه کاری انجام دهم¬. من احساس نمی¬کنم مسئول انجام کارهای خانه هستم¬. اما وقتی کاری انجام می¬دهم، کار من هدیه¬ی  گران¬بهایی برای همسرم محسوب می¬شود و او طوری از من تشکر می¬کند گویی من وظیفه نداشتم آن کار را انجام دهم¬. این طرز برخورد او سبب می¬شود بی¬آنکه احساس کنم مجبور به انجام کاری هستم آن را با رغبت بسیار انجام دهم .

عشق و علاقه


ایجاد تغییرات 

ایجاد تغییرات در شرایط ویژه و خاص اهمیت بسیار دارد . مرد باید به خاطر داشته باشد که زن آن¬قدر مشغول انجام کارهای منزل است که دیگر فرصتی برای رسیدگی به خود و انجام کارهای فوق برنامه ندارد. اگر مرد بتواند برنامه¬های ویژه¬ای برای همسرش تدارک ببیند به رشد همسرش کمک می-کند.

حتما بخوانید: مهارت های جدید زناشویی


جشن¬ها ، مهمانی¬ها، دادن هدیه می¬تواند فرصتی برای استراحت و رشد زن فراهم کند. به ویژه این کارها برای زن¬ها اهمیت بسیاری دارند و در این شرایط زن به خاطر توجه شوهرش از او قدردانی می¬کند. وقتی مرد روز تولد همسرش، سالگرد ازدواج¬شان و سایر مناسبت¬ها را به خاطر دارد. این از نظر زن اهمیت بسیاری دارد. انجام یک کار خاص در این روز¬ها زن را از خستگی و فشار ناشی از کارهای روزانه تکراری رها می¬سازد و زن به نتیجه می رسد که همسرش خیلی او را دوست دارد.


یکی از عوامل اصلی از بین رفتن عشق و محبت در زندگی زناشویی داشتن زندگی یکنواخت است. حتی اگر در زندگی یکنواخت خود احساس آرامش می¬کنید و از آن لذت می¬برید¬، گاهی لازم است کار جدیدی انجام دهید. سرانجام¬، آنچه شور و عشق را در روابط زناشویی زنده نگه می¬دارد رشد عشق و محبت میان زن و شوهر است. با هم زندگی کردن ، با هم خندیدن و گریستن و با هم آموختن عشق بین زن و مرد را افزایش می¬دهد.

عشقو علاقه


احساسات  نیازها و آسیب پذیرها

برای اینکه در روابط زناشویی،عشق و محبت حفظ شود، ما نیاز داریم به وضوح آن¬را احساس کنیم. وقتی نمی¬توانیم با امنیت و آرامش احساس خود را بیان کنیم¬، شور وعشق ونشاط رخت بر می¬بندند. وقتی زن¬ها احساس بی¬تعادلی می¬کنند¬، بیشتر به حرف زدن نیاز دارند و می¬خواهند حرف¬های-شان شنیده شود¬، حال آنکه مردها دوست دارند کاری برای همسرشان انجام دهندکه قدردانی او را در پی داشته باشد. وقتی مرد تمام میل به تامین رضایت و خوشنودی همسرش را از دست می¬دهد خود به خود محبت و عشق او سر کوب می¬شود¬. وقتی زن نمی¬تواند آزادانه و با امنیت خاطر احساسش را بیان کند، عواطف و عشق او نیز فرو می¬نشیند.

حتما بخوانید: نشانه های عشق و محبت


وقتی مرد و زن مانع از بروز احساسات خود می¬شوند، دیواری در اطراف قلب-های¬شان می¬سازند. هر وقت زن احساس می¬کند همسرش نسبت به او بی اعتنا است و یا او را حمایت نمی¬کند، آجر دیگری بر دیوار قلبش اضافه می-شود. هر وقت مرد تلاش می¬کند برای همسرش کاری انجام دهد ولی احساس می¬کند مورد قدردانی او قرار نگرفته است و یا از او انتقاد می¬شود¬، آجر دیگری به دیوار قلب او افزوده می¬شود.


در ابتدا می¬توانیم عشق و محبت را احساس کنیم زیرا دیواری که مانع از عبور احساسات می¬شود، کاملاً راه قلب ما را مسدود نکرده است. اما وقتی این دیوار تمام قلب ما را می¬پوشاند و راه قلب ما را مسدود می¬کند، ما را از احساس محبت آمیزمان دور می¬سازد.

حتما بخوانید: چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟


برای بازگرداندن شور و عشق به روابط زناشویی، باید دیوار قلب¬مان را آجر به آجر خراب کنیم. هر گاه به کمک مهارت¬های پیشرفتة ارتباطی آجری بر می¬داریم، روزنه¬ای در قلب ما باز می¬شود و به کمک برقراری ارتباط صحیح و قدردانی از یکدیگر¬، مهر و عشق بار دیگر به روابط ما باز می¬گردد.

عشق و علاقه


احساس درد و  رنج

وقتی به عشق مورد نیاز خود دست نمی¬یابیم¬، و در برابر همسر خود آسیب پذیر می¬شویم، احساس درد و رنج می¬کنیم.
بسیاری از زوج¬ها برای برخورد با این درد خود را بی¬حس می¬کنند. ممکن است سکوت کنند و به خود بگویند:"مهم نیست ، اهمیتی ندارد. من نمی-توانم به او اعتماد کنم"
دردناک¬ترین این دردها این است که زن و شوهر نتوانند به یکدیگر عشق بورزند. در این شرایط¬، ممکن است زن و مرد برای اجتناب از این درد به اعتیاد روی بیاورند و به جایی برسند که حتی این درد را احساس نکنند.

حتما بخوانید: بحث و مشاجره


تلاش برای افزایش عشق و علاقه

وقتی زن¬ها احساس ناامیدی می¬کنند در روابط زناشویی آن¬ها عشق و محبتی وجود ندارد، مشکلی که معمولاً با آن مواجه هستند، ادامة بحث و مشاجرات همیشگی است. حال آن¬که بسیار مهم است که زن¬ها برای جلب اعتماد همسرشان بیش از پیش بکوشند.


راز افزایش اعتماد و اطمینان¬، این است که از همسرتان انتظار نداشته باشید کامل و بی عیب باشد. به جای آن باید مهارت¬هایی را بیاموزید که به شما در ابراز احساسات و نیازهای¬تان کمک می¬کنند. وقتی زن با درک تفاوت¬های همسرش به این نتیجه می¬رسد که همسرش او را دوست دارد، بیشتر به او اعتماد می¬کند. در اغلب موارد، زن می¬تواند با کمک مهارت¬های پیشرفتة ارتباطی به همسرش کمک کند تا از او حمایت کند.

عشق و علاقه


مرد برای از بین بردن دیوار اطراف قلبش باید بیشتر به همسرش توجه کند. برای بازگرداندن مهر و محبت¬، مرد باید به خاطر داشته باشید که باید سخت بکوشد و گاهی این کار شبیه بلند¬کردن وزنه¬ای سنگین است.

حتما بخوانید: غذاهای قبل از بارداری


اگر در اطراف مرد دیواری وجود نداشته باشد، کارها آسان¬تر می¬شود. وقتی -مرد آگاهانه کارهای ساده¬ای برای همسرش انجام می¬دهد و همسرش از او تشکر می¬کند¬، ساختن این دیوار متوقف می¬شود. اما وقتی این دیوار بلندتر می¬شود، مرد احساس خستگی می¬کند و بر شدت مقاومتش افزوده می¬شود.
اگر مرد بداند برای از بین بردن این دیوار باید بیشتر تلاش کند، سرانجام بر رخوت و تنبلی خود غلبه می¬کند¬. در نتیجه احساس می¬کند قوی¬تر شده است¬. هر وقت مرد رضایت همسرش را بیشتر جلب می¬کند¬، بیش از پیش نیرو می¬گیرد.


وابستگی در روابط ما عشق و اعتماد رشد می¬کند و می¬توانیم نیازهای یکدیگر را احساس کنیم، آسیب پذیری ما نیز افزایش می¬یابد¬. وقتی ما می-فهمیم تا چه اندازه به یکدیگر نیاز داریم¬، عشق و محبت را بیشتر احساس می¬کنیم.

عشق و علاقه


در اوایل زندگی مشترک من و بانی¬، قدردانی بانی از کارهای من بی اهمیت به نظر می¬رسید . اما با گذشت سال¬ها، از قدردانی او شاد می¬شوم. حالا احساس می¬کنم شدیداً به او  نیاز دارم. او نیز احساس می¬کند به عشق و حمایت من بیشتر نیاز دارد. بانی همسر ¬واقع بینی است. او    می¬داند من مرد کامل و بی عیبی نیستم و نمی¬توانم در همه حال از او حمایت کنم.
وابستگی بانی به یک وابستگی سالم است زیرا این وابستگی مبتنی بر چیزهایی است که می¬توانم برایش فراهم کنم. ممکن است این وابستگی او را آسیب پذیرتر کند اما من احساس می¬کنم در نظر او فردی متفاوت از دیگران هستم.

حتما بخوانید: مغز شگفت انگیز انسان


البته عاقلانه نیست که گمان کنیم همسر¬مان می¬تواند همیشه به ما عشق بورزند. گاهی شرایط به گونه¬ای است که آن¬ها مهری ندارند که با هم در آن سهیم شویم و حال آنکه ما انتظار آن را داریم¬. گاه به اشتباه گمان می¬کنیم آن¬ها می¬توانند به میل ما رفتار کنند اما این طور نیست¬، هر دو احساس ناامیدی می¬کنیم. وقتی بیش از توان همسرمان از او انتظار داریم، عشق و محبت میان ما کاهش می¬یابد.

عشق و علاقه


هر چه بیشتر نیازهای یکدیگر را برآورده می¬سازیم، بیشتر به حمایت از یکدیگر امیدوار می¬شویم. با این درک¬، وقتی همسرمان نمی¬تواند نیاز ما را فراهم کند، از او ناامید نمی¬شویم زیرا می¬دانیم او تمام تلاش خود را کرده است.

حتما بخوانید: عشق باید پایدار بماند

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفت نوع ارتباط مهم همسران

هفت نوع ارتباط مهم همسران

 هفت نوع ارتباط مهم همسران یکی از مراحلی که برای شناخت دنیای درونی زنان باید وارد شوید یافتن تفاوت های ارتباطی با آنهاست تا بتوانید منظور واقعی زنان را از نحوه ی برقراری ارتباط با مرد درک کنید تا با احترام به افکار و عقاید همسرتان بتوانید به چیزهای مشترک فکری و روحی خودتان دست یابید. چرا که گاهی در برقراری ارتباط با زن مورد علاقه ی خود امکان دارد در مسیر چالش ها و بحران های غیر قابل انتظاری قرار بگیرید بنابراین از شما می خواهم که در طولم طالعه این مقاله با ما  همراه شوید و دردسرهای زندگی را به نیشکرهای شیرین زندگی تبدیل کنید.

آیا شما در مقام پدر یا مادر، صاحب قدرت هستید؟

آیا شما در مقام پدر یا مادر، صاحب قدرت هستید؟

آیا شما در مقام پدر یا مادر، صاحب قدرت هستید؟ قدرت پدر و مادر گاه شکل خشونت به خود می‌گیرد، گاه مسیر تمسخر، تحقیر یا تهدید را پیش می‌گیرد؛ اما والدین مربی هیجان تمام قدرت‌شان در پیوندهای عاطفی بین خود و فرزندشان به نمایش گذاشته می‌شود. اگر تا به اکنون مسیر تربیتی‌تان، مسیر تحقیر و تهدید بوده، قطعاً از این مسأله که می‌توانید قدرت‌تان را به عنوان پدر یا مادر بر پایه‌ی احساسات به ظهور برسانید، تعجب خواهید کرد. بله می‌توانید. هیچ چیز غیر ممکن نیست، فقط کمی زحمت بیشتری لازم است. فقط باید شیوه‌های گذشته را رها کرده و به روش‌های اصول پرورش هیجانی مشغول شوید.

چگونه می­توان بدون دعوا درباره اختلاف نظرها صحبت کرد؟

چگونه می­توان بدون دعوا درباره اختلاف نظرها صحبت کرد؟

چگونه می ­توان بدون دعوا درباره اختلاف نظرها صحبت کرد؟ هنگامی که مردی نمی­تواند وظیفه خود را درست انجام بدهد و اشتباه می­کند، زن متوجه نیست که او چقدر حساس و آسیب پذیر می­شود. در این نوع مواقع­، مرد بیشتر از هر زمان دیگری به عشق و محبت همسرش احتیاج دارد. چناچه زن در این گونه موارد به مرد محبت نکند، او را بسیار آزرده خاطر خواهد کرد. البته ممکن است که زن ندانسته این کار را بکند. شاید فقط به دلیل ناامیدی این کار را انجام دهد، ولی مرد همه این­ها را به حساب تأیید نشدن از سوی همسرش می­گذارد و می­رنجد.

چگونه   از ابراز عشق و محبت خودداری می¬کنیم

چگونه از ابراز عشق و محبت خودداری می¬کنیم

چگونه   از ابراز عشق و محبت خودداری میکنیم ما دیگر بچه نیستیم¬. برای داشتن روابط زناشویی بالنده باید مسئولیت پذیر باشیم. ظهور دوبارة احساسات کودکی این احساس مسئولیت را تهدید می-کند. همیشه احساس می¬کنیم مقصر کسی دیگری است . وقتی تحت تأثیر احساسات گذشته قرار می¬گیریم¬، راه قلب¬مان مسدود می¬شود

پرورش هوش هیجانی کودکان از شش تا هشت ماهگی

پرورش هوش هیجانی کودکان از شش تا هشت ماهگی

پرورش هوش هیجانی کودکان از شش تا هشت ماهگی در طول این دو ماه برزگ‌ترین و مهم‌ترین اکتشافات دوران زندگی کودک اتفاق می‌افتد. او تمام اشیاء، مردم و مکان‌های پیرامون خود را کشف می‌کند؛ علاوه بر این به روش‌های بیشتری برای بیان احساساتش (ترس، ناکامی، کنجکاوی و...) دست می‌یابد. این آگاهی‌ها برابر است با فرصت‌های جدید و بیشتر برای پرورش هوش هیجانی. از مهم‌ترین نکاتی که می‌توان درباره‌ی کودکان شش ماهه به آن اشاره کرد، توانایی به خاطر سپردن چیزهایی است که پیش‌تر دیده‌اند، اما اکنون در دید آن‌ها قرار ندارند؛ مهم‌تر آن‌که در حال یاد آوری مسائل ثبت شده، می‌توانند به موارد دیگری توجه کنند.

بحث و مشاجره

بحث و مشاجره

بحث و مشاجره  زن و مرد با مشاجره هم عواطف خود را جریحه¬دار می¬کنند و هم رابطه زناشوئی¬شان مختل می¬شود، دعوا و مشاجره، این ارتباط را خراب می¬کند. انسان هر قدر به کسی نزدیک¬تر باشد، بیشتر اسباب ناراحتی او می¬شود. من جداً توصیه می¬کنم که زن و شوهر¬ها از نزاع با یکدیگر پرهیز کنند¬. هنگامی که دو نفر با هم رابطه عاطفی و جنسی ندارند، در هنگام پیش آمدن اختلاف می¬توانند منطقی¬تر رفتار کنند و کار به دعوا نکشد، اما زن و شوهرها، هنگامی که دعوا می¬کنند، خیلی ساده مسائل را به مسائل خصوصی¬تر و شخصی¬تر ربط می¬دهند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید