کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

عشق در مردان

عشق در مردان
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/02 0 نظر 539 بازدید

عشق در مردان چیزی که می­‌خواهیم بگویم این است که: وقتی مردی ادعای دوست داشتن­تان را دارد، لزوماً نباید هر چه شما می‌گویید را اجرا کند و یا هر نیم‌ساعت یک بار با شما تماس بگیرد...

عشق در مردان

مردان چگونه ابراز عشق می‌کنند؟ آیا مردان نیز عاشق می‌شوند؟ ابراز عشق مردان چگونه است؟ چگونه یک مرد را عاشق کنیم؟ یک مرد عاشق چگونه رفتار می‌کند؟ عشق از نظر مردان چیست؟ به چه کسی عاشق می‌گویند؟

تفاوت عشق زن و مرد

هیچ عشقی روی زمین به پای عشق یک زن نمی­‌رسد. عشقی بی­‌قید و شرط، شیرین و دلپذیر، بی­‌حد و حصر، ابدی و جاودان، مطبوع و دلنشین، عشقی ناب و خالص.

مرد آرزوهایش که باشید، حاضر است به خاطر شما روی آب راه برود، کوه را به دوش بکشد و از سنگ‌ها هم بگذرد، بی­‌آنکه انتظاری از شما داشته باشد، بی‌توجه به رفتار و حرکات و خواسته‌های شاید بی­‌جای­تان. مرد آرزوهایش که باشید آنقدر برایتان حرف می­‌زند تا دیگر کلمه­‌ای ناگفته نمانده باشد، وقتی از پای افتاده باشید و هیچ راه نجاتی برایتان باقی نمانده باشد، به شما قوت قلب خواهد داد، در روزگار بیماری آغوش پرمهرش آخرین پناهتان خواهد بود و در روزهای شیرین زندگی پا به پای خنده‌هایتان خواهد آمد و بالاخره اگر مرد رؤیاهایش باشید و شما را واقعاً دوست داشته باشد، منظورم عشق واقعی است، غبار از چهره‌تان برمی‌­دارد تا مثل یک تکه جواهر قیمتی در نظر دیگران بدرخشید. ناامید که باشید مایة امیدواری­تان می­‌شود، حتی اگر حق با شما نباشد باز هم طرف شما را می­‌گیرد و حرف حسابی هم که نزنید سراپا گوش خواهد بود، بی­‌توجه به کارهایتان و این‌که چندین بار همة دوستان و آشنایانش شما را لایق او ندانسته‌اند یا چندین بار خود شما خواسته‌­ا ی رابطه‌­تان قطع شود؛ برای شما بهترین خواهد بود و تا لحظه‌ای که ضربان قلب شما را در دستش احساس نکند دست از دلفریبی‌های زنانه‌­اش برنخواهد داشت و تا وقتی که مطمئن نشود تک تک سلول‌های قلب­تان را به تسخیر خود درآورده از پای نخواهد نشست حتی اگر برخورد شما به گونه‌ای باشد که انگار چندان هم موفق نبوده تا لحظه‌ای که به شما ثابت نکند همان گمشدة شماست، دست­‌بردار نخواهد بود.

از هر زنی بپرسید، چه نوع عشقی را از مرد خود توقع دارد، پاسخی شبیه به این را به شما خواهد داد: می‌­خواهم او مردی باشد متین، متواضع، باهوش و زیرک، شوخ­طبع و بامزه، با احساس، دقیق و حساس، سنگین، قابلِ احترام و از همه مهم­‌تر تکیه­‌گاهی مطمئن برای من و بچه‌هایی که در آینده خواهیم داشت. دلم می‌­خواهد در چشمانم زل بزند و بگوید که من زیباترین زن روی زمینم و تنها همزاد روح او. مردی را می­‌خواهم که غصه­‌هایش را تنها در دامن من گریه کند، مردی که با لبخند خوشحالی مرا به مادرش معرفی کند و بگوید: این همان زنی است که می‌­گفتم ـ نیمة گمشدة من. می­‌خواهم عاشق بچه‌ها و طبیعت سرسبز و حیات وحش باشد، خودش قبل از آنکه من چیزی بگویم با اشتیاق پوشک بچه را عوض کند، ظرف‌­ها را بشوید ـ دوست ندارم نیازی به گفتن من باشد. در صورتی که خوش تیپ و خوش هیکل هم باشد و صفرهای حساب بانکی‌اش به اندازة موهای سرش، زیاد باشد، که چه بهتر. آمین.

خب با این اوصاف، باید گفت این رؤیای دور و دست نیافتنی تنها در خیال‌تان به زندگی غیرمعمولی­‌اش ادامه خواهد داد و نفس خواهد کشید، بدون این‌که بتواند خارج از ذهن رؤیاپردازتان نمود واقعی پیدا کن دو قدم به دنیای معمول ما مردها بگذارد. چرا که عشق یک مرد و تعریف یک مرد از عشق، چیزی کاملاً متفاوت از این رؤیاست.

شلوغش نکنید! منظورم این نیست که ما مردها بلد نیستیم کسی را دوست داشته باشیم و تعریف­‌مان از قلب یک ماهیچه قابل انقباض و انبساط است که تنها وظیفة خون­‌رسانی به مغزمان را دارد تا بهتر بتوانیم پول دربیاوریم و وارد سیاست شویم و دنیا را فتح کنیم، نه. منظورم تفاوت عشق ورزیدن­‌های زن و مرد است. عشق «ما» مردها بسیار ساده­‌تر از عشق شما خانوم‌هاست و اغلب خیلی دیر خودش را نشان می­‌دهد و به خارج از قلب­مان نشت می­‌کند.

حتما بخوانید: نشانه‌های عشق و محبت

نکته مهم در ابراز عشق مردان

چیزی که می­‌خواهیم بگویم این است که: وقتی مردی ادعای دوست داشتن­تان را دارد، لزوماً نباید هر نیم ساعت یک بار با شما تماس بگیرد و میزان تغییرات صورت گرفته در شدت علاقه ­اش به شما را گزارش بدهد و شما را از افزایش دو برابری آن نسبت به نیم ساعت گذشته مطلع و البته شگفت­ زده کند! نباید از او انتظار داشته باشید در حالی که در بستر بیماری افتاده‌اید و سعی می‌کنید با مزه مزه کردن جوشانده بهبودی حاصل کنید، دستمال نم­دار روی پیشانی­تان بگذارد و مثل مادرتان موهای آشفته­ تان را نوازش کند.

اشتباه نکنید، انجام ندادن این کارها دلیل نمی­‌شود فکر کنید دیگر دوستتان ندارد و احتمالاً زیر سرش بلند شده یادتان باشد حتماً نباید عشقی را که به مردتان هدیه داده­اید به همان صورت اولیه از او دریافت کنید. شاید همسرتان بخواهد کاغذ کادوی آن را عوض کند!

نکتة اصلی این جاست که اگر شما از احوالات عاشقانه و دنیای رمانتیک مردها باخبر شوید خواهید دید که او به شیوة مخصوص خودش هرچه دارد و ندارد را به پایتان می­ریزد. حالا سؤال اینجاست که چه طور مطمئن شوید که مردی واقعاً عاشق شماست؟ خیلی ساده است: عشق او در لابه ­لای این سه فاکتور، شما را فریاد می­زند:

مردان چگونه ابراز عشق می‌کنند؟

اعلام عشق آن هم با صدای بلند.

اگر مردی دوست‌دار شما باشد به صورت کاملاً رسمی به همه خواهد گفت. دوستان! این خانوم نامزد من است / این خانوم، همسر من است / این خانوم مادر بچه‌های من است. به بیان دیگر به شما عنوان خاصی خواهد داد عنوانی ورای یک اسم خشک و خالی یا یک دوست ساده و تمام این­‌ها به خاطر این است که شما موفق شده­­‌اید ساکن شاه‌­نشین قلبش باشید، جایی که تنها متعلق به همسر آیندة اوست. مردی که واقعاً احساسی به شما داشته باشد و عشقش نسبت به شما واقعی و پایدار باشد، حتماً این کار را در اولین فرصت خواهد کرد. او در واقع می‌­خواهد به این ترتیب به همة دوستان و آشنایانش اعلام کند که به بودنش در کنار شما و بودن شما در کنار او افتخار می‌­کند و برای شما و آینده‌تان برنامه­‌هایی دارد و از آنجا که قرار است آینده­‌اش را با شما شریک شود، می­‌خواهد همه بدانند که او در این تصمیم بزرگ کاملاً جدی است، به این می‌گویند: یک شروع خوب و امیدوارکننده برای یک اتفاق خاص و تکرارنشدنی. به نوعی می‌­توان گفت او با این کار می­‌خواهد به همه اعلام کند که عهده­ دار شماست و شما متعلق به او هستید. به این وسیله به تمام مردهای دور و برش گوشزد می­‌کند که بازی­ها و نقشه­‌های شومشان را نگه دارند برای خانوم بعدی!؟ تمام ما مردها با این اسم رمز حیثیتی آشنا هستیم و آن را زنگ خطری برای خود و افکارمان می­‌دانیم و به محض شنیدن آن متوجه خط قرمزها و عواقب عبور از آنها می­‌شویم.

اگر مرد شما، شما را تنها به عنوان یکی از دوستانش به دیگران معرفی می‌کند، آن هم بدون این‌که پیشوند یا پسوندی به آن اضافه کند، بگذارید خیالتان را راحت کنم، تنها سهمی که از قلبش می‌­برید همان اندازه کم و ساده و معمولی است، نه بیشتر. مطمئنم خود شما هم با ناباوری در اعماق وجودتان از این حقیقت تلخ باخبرید. وقتی داشتم این مطلب را با یکی از دوستانم در میان می­‌گذاشتم، خندة معناداری کرد و گفت: واقعاً که همین‌طور است. مثل این‌که از نزدیک شاهد چنین ماجرایی بوده باشد. برایم تعریف کرد: طبق عادت دوازده ساله‌شان، با خانواده و جمعی از دوستان صمیمی­اش به میهمانی شام کریسمس رفته بودند. یکی از میهمانان، مردی بود که هر سال با یک خانوم جدید و زیباتر به آنجا می­آمد با کلی ماجراهای جدید و هیجان ­انگیز از سفرها و تجارت‌های جدیدش. در تمام این موارد مختلف و رنگارنگ، یک نکتة مشترک وجود داشت: او هیچ وقت هیچ کدام از آنها را نامزد یا همسرش معرفی نمی‌کرد و تنها به گفتن نام آنها اکتفا و می­‌کرد. جالب اینجا بود که دیگر همه می‌دانستند سال بعد جای خانمی را که در آن گوشة سالن تنها پشت میز نشسته بود و سعی می­‌کرد در لباس­‌های زرق و برق­دارش زیبا و جذاب به نظر برسد، خانومی دیگر خواهد گرفت.

عشق در مردان

تا اینکه در یک میهمانی، طبق معمول فرد با خانوم جدیدی وارد شد اما این بار دست او را به سختی در دست خود می‌­فشرد و یک لحظه هم از کنارش جم نمی­‌خورد، از همه مهم­تر اینکه او را به تمام دوستان و همکاران خود معرفی کرد. میهمانی که تمام شد همه می‌­دانستند که آن زن را دوباره در میهمانی بعدی خواهند دید، مثل این‌که بازی هر ساله تمام شده بود و بالاخره قرعه به نام او افتاده بود. باورتان نمی­‌شود، در میهمانی سال بعد مرد با همان رفتار عاشقانة سال قبل، او را نامزد خود معرفی کرد. معلوم بود که بالاخره یک جای ثابت در زندگی آینده­اش را برای آن خانوم خوشبخت خالی نگه داشته و در برنامه‌های گوناگون و رنگارنگ خود جایی برایش در نظر گرفته است.

بنابراین اگر بیش از نود روز از آشنایی­‌تان با مردی می­‌گذرد و هنوز شما را با عنوان خاص و ستاره‌­داری به دیگران معرفی نکرده، اگر هنوز با دوستان و آشنایان و همین طور خانواده و محل کارش آشنا نشده‌­اید، دردسرتان ندهم، شما جایی در قلبِ آیندة او ندارید. اما در صورتی که در جمع کسانی که نقش مهمی در زندگی‌­اش دارند از بچه­‌های ازدواج قبلی‌­اش گرفته تا خواهر و رئیس کارخانه‌­ای که در آن کار می­‌کند، شما را با عنوان خاصی معرفی کرده، خوشحال باشید که او فکرهای آینده­‌داری در سرش دارد ـ برای خودش و شما ـ در حقیقت او با این اعلام مقصود واقعی­‌اش را از ادامة این روابط مشخص می­‌کند، کلید معما همین است.


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: اهداف کودکان طلایی

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

روابط زناشویی موفق

روابط زناشویی موفق

روابط زناشویی موفق بیشتر کشمکش‌هایی که در روابط عاطفی زناشویی بروز می‌کند گاه در اثر یک سوء تفاهم بسیار پیش پا افتاده است 

پنجره های قلبتان را به دنیای درونی زنان بگشایید

پنجره های قلبتان را به دنیای درونی زنان بگشایید

پنجره های قلبتان را به دنیای درونی زنان بگشایید  زندگی در کنار معشوق به معنای دل سپردن به همه چیز و غرق شدن در همه چیز برای لذت بردن می باشد. سپس کسی که از روی نا امیدی به زندگی پشت کند و آن را با تمام مسائل زیبا و قشنگش رها کند، در نهایت دل شکسته و درمانده خواهد شد.

حرف¬های زنان

حرف¬های زنان

حرفهای زنان بکارگیری از کلمات احساسی و عاشقانه در درون زن جادو میکند و به زن احساس محبوبیت میدهد. زن در حین شنیدن حرفهای احساسی در کنار مرد خود احساس افتخار خوشبختی میکند.
 

مردان و زنان با هم متفاوتند

مردان و زنان با هم متفاوتند

مردان و زنان با هم متفاوتند در بررسی های مختلف همیشه دیده شده است که زنان از قدرت درک مستقیم (هوش ذاتی) برخوردار هستند و در برقراری عشق و رابطه پیش قدم می شوند. همچنین آنها در مواجهه با ناملایمات واکنش های متفاوتی از خود بروز می دهند و در ضمن مشکلات و ناراحتی های خاص خود را دارند.  

عدم ابراز محبت

عدم ابراز محبت

عدم ابراز محبت از ما یک انسان تمام عیار نمی‌سازد. ما دیگر بچه نیستیم. برای داشتن روابط زناشویی بالنده باید مسئولیت‌پذیر باشیم. ظهور دوبارة احساسات کودکی این احساس مسئولیت را تهدید می‌کند. 

 عشق و علاقه

عشق و علاقه

 عشق و علاقه معمولاً مردان همیشه به خاطر مسائل شغلی نگران و عصبی هستند . حتی وقتی که به خانه بر می گردند، همچنان فکرشان مشغول است . در نتیجه زن گمان می کند برای شوهرش کارش خیلی مهم تر از اوست. اگر مرد بتواند نگرانی ها، عدم موفقیت و ناامیدیهای روابط زناشویی خود را شناسایی کند، بعد از آن است که برای صحبت کردن به سراغ همسرش می رود و او توجیه میکند که هم او را دوست دارد و هم به او نیاز داشته

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 24

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید