طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

عشق در مردان

عشق در مردان
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/04/20 0 نظر 300 بازدید

ابراز عشق مردان چگونه است

 

تفاوت عشق زن و مرد

هیچ عشقی روی زمین به پای عشق یک زن نمی­رسد. عشقی بی­ قید و شرط، شیرین و دلپذیر، بی­ حد و حصر، ابدی و جاودان، مطبوع و دلنشین، عشقی ناب و خالص.

مرد آرزوهایش که باشید، حاضر است به خاطر شما روی آب راه برود، کوه را به دوش بکشد و از سنگ­ ها هم بگذرد، بی­آنکه انتظاری از شما داشته باشد، بی‌توجه به رفتار و حرکات و خواسته­ های شاید بی­جای­تان. مرد آرزوهایش که باشید آنقدر برایتان حرف می­زند تا دیگر کلمه­ ای ناگفته نمانده باشد، وقتی از پای افتاده باشید و هیچ راه نجاتی برایتان باقی نمانده باشد، به شما قوت قلب خواهد داد، در روزگار بیماری آغوش پر مهرش آخرین پناهتان خواهد بود و در روزهای شیرین زندگی پا به پای خنده ­هایتان خواهد آمد و بالاخره اگر مرد رؤیاهایش باشید و شما را واقعاً دوست داشته باشد، منظورم عشق واقعی است، غبار از چهره‌تان برمی­دارد تا مثل یک تکه جواهر قیمتی در نظر دیگران بدرخشید. ناامید که باشید مایة امیدواری­تان می­شود، حتی اگر حق با شما نباشد باز هم طرف شما را می­گیرد و حرف حسابی هم که نزنید سراپا گوش خواهد بود، بی­توجه به کارهایتان و اینکه چندین بار همة دوستان و آشنایانش شما را لایق او ندانسته ­اند یا چندین بار خود شما خواسته­ا ی رابطه ­تان قطع شود؛ برای شما بهترین خواهد بود و تا لحظه­ ای که ضربان قلب شما را در دستش احساس نکند دست از دلفریبی­ های زنانه ­اش برنخواهد داشت و تا وقتی که مطمئن نشود تک تک سلول‌های قلب­تان را به تسخیر خود درآورده از پای نخواهد نشست حتی اگر برخورد شما به گونه ­ای باشد که انگار چندان هم موفق نبوده تا لحظه‌ای که به شما ثابت نکند همان گمشدة شماست، دست­بردار نخواهد بود.و این است عشق یک زن ـ آنها به خاطر عشق­شان با دنیا درمی­افتند و هر منطق و شرایطی را که خلاف جهت­شان باشد، از رو می­برند.

از هر زنی بپرسید، چه نوع عشقی را از مرد خود توقع دارد، پاسخی شبیه به این را به شما خواهد داد: می­خواهم او مردی باشد متین، متواضع، باهوش و زیرک، شوخ­طبع و بامزه، با احساس، دقیق و حساس، سنگین، قابلِ احترام و از همه مهم­تر تکیه­گاهی مطمئن برای من و بچه ­هایی که در آینده خواهیم داشت. دلم می­خواهد در چشمانم زل بزند و بگوید که من زیباترین زن روی زمینم و تنها همزاد روح او. مردی را می­خواهم که غصه­ هایش را تنها در دامن من گریه کند، مردی که با لبخند خوشحالی مرا به مادرش معرفی کند و بگوید: این همان زنی است که می­گفتم ـ نیمة گمشدة من. می­خواهم عاشق بچه­ ها و طبیعت سرسبز و حیات وحش باشد، خودش قبل از آنکه من چیزی بگویم با اشتیاق پوشک بچه را عوض کند، ظرف­ها را بشوید ـ دوست ندارم نیازی به گفتن من باشد. در صورتی که خوش تیپ و خوش هیکل هم باشد و صفرهای حساب بانکی‌اش به اندازة موهای سرش، زیاد باشد، که چه بهتر. آمین.

خب با این اوصاف، باید گفت این رؤیای دور و دست نیافتنی تنها در خیال‌تان به زندگی غیرمعمولی­اش ادامه خواهد داد و نفس خواهد کشید، بدون اینکه بتواند خارج از ذهن رؤیاپردازتان نمود واقعی پیدا کن دو قدم به دنیای معمول ما مردها بگذارد. چرا که عشق یک مرد و تعریف یک مرد از عشق، چیزی کاملاً متفاوت از این رؤیاست.

شلوغش نکنید! منظورم این نیست که ما مردها بلد نیستیم کسی را دوست داشته باشیم و تعریف­مان از قلب یک ماهیچه قابل انقباض و انبساط است که تنها وظیفة خون­رسانی به مغزمان را دارد تا بهتر بتوانیم پول دربیاوریم و وارد سیاست شویم و دنیا را فتح کنیم، نه. منظورم تفاوت عشق ورزیدن­های زن و مرد است. عشق «ما» مردها بسیار ساده­تر از عشق شما خانوم­ هاست و اغلب خیلی دیر خودش را نشان می­دهد و به خارج از قلب­مان نشت می­کند.

 

ما برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم: نشانه های عشق و محبت

 

نکته اینجاست:

چیزی که می­خواهیم بگویم این است که: وقتی مردی ادعای دوست داشتن­تان را دارد، لزوماً نباید هر نیم ساعت یک بار با شما تماس بگیرد و میزان تغییرات صورت گرفته در شدت علاقه ­اش به شما را گزارش بدهد و شما را از افزایش دو برابری آن نسبت به نیم ساعت گذشته مطلع و البته شگفت­ زده کند! نباید از او انتظار داشته باشید در حالی که در بستر بیماری افتاده ­اید و سعی می‌کنید با مزه مزه کردن جوشانده بهبودی حاصل کنید، دستمال نم­دار روی پیشانی­تان بگذارد و مثل مادرتان موهای آشفته­ تان را نوازش کند.

اشتباه نکنید، انجام ندادن این کارها دلیل نمی­شود فکر کنید دیگر دوستتان ندارد و احتمالاً زیر سرش بلند شده یادتان باشد حتماً نباید عشقی را که به مردتان هدیه داده­اید به همان صورت اولیه از او دریافت کنید. شاید همسرتان بخواهد کاغذ کادوی آن را عوض کند!

نکتة اصلی این جاست که اگر شما از احوالات عاشقانه و دنیای رمانتیک مردها باخبر شوید خواهید دید که او به شیوة مخصوص خودش هرچه دارد و ندارد را به پایتان می­ریزد. حالا سؤال اینجاست که چه طور مطمئن شوید که مردی واقعاً عاشق شماست؟ خیلی ساده است: عشق او در لابه ­لای این سه فاکتور، شما را فریاد می­زند:

 

مردان چگونه ابراز عشق می کنند؟

اعلام عشق آن هم با صدای بلند.

اگر مردی دوستدار شما باشد به صورت کاملاً رسمی به همه خواهد گفت. دوستان! این خانوم نامزد من است / این خانوم، همسر من است / این خانوم مادر بچه‌های من است. به بیان دیگر به شما عنوان خاصی خواهد داد عنوانی ورای یک اسم خشک و خالی یا یک دوست ساده و تمام این­ها به خاطر این است که شما موفق شده­­اید ساکن شاه­نشین قلبش باشید، جایی که تنها متعلق به همسر آیندة اوست. مردی که واقعاً احساسی به شما داشته باشد و عشقش نسبت به شما واقعی و پایدار باشد، حتماً این کار را در اولین فرصت خواهد کرد. او در واقع می­خواهد به این ترتیب به همة دوستان و آشنایانش اعلام کند که به بودنش در کنار شما و بودن شما در کنار او افتخار می­کند و برای شما و آینده‌تان برنامه­هایی دارد و از آنجا که قرار است آینده­اش را با شما شریک شود، می­خواهد همه بدانند که او در این تصمیم بزرگ کاملاً جدی است، به این می‌گویند: یک شروع خوب و امیدوارکننده برای یک اتفاق خاص و تکرارنشدنی. به نوعی می­توان گفت او با این کار می­خواهد به همه اعلام کند که عهده­ دار شماست و شما متعلق به او هستید. به این وسیله به تمام مردهای دور و برش گوشزد می­کند که بازی­ها و نقشه­ های شومشان را نگه دارند برای خانوم بعدی!؟ تمام ما مردها با این اسم رمز حیثیتی آشنا هستیم و آن را زنگ خطری برای خود و افکارمان می­دانیم و به محض شنیدن آن متوجه خط قرمزها و عواقب عبور از آنها می­شویم.

اگر مرد شما، شما را تنها به عنوان یکی از دوستانش به دیگران معرفی می‌کند، آن هم بدون اینکه پیشوند یا پسوندی به آن اضافه کند، بگذارید خیالتان را راحت کنم، تنها سهمی که از قلبش می­برید همان اندازه کم و ساده و معمولی است، نه بیشتر. مطمئنم خود شما هم با ناباوری در اعماق وجودتان از این حقیقت تلخ باخبرید. وقتی داشتم این مطلب را با یکی از دوستانم در میان می­گذاشتم، خندة معناداری کرد و گفت: واقعاً که همین طور است. مثل اینکه از نزدیک شاهد چنین ماجرایی بوده باشد. برایم تعریف کرد: طبق عادت دوازده ساله‌شان، با خانواده و جمعی از دوستان صمیمی­اش به میهمانی شام کریسمس رفته بودند. یکی از میهمانان، مردی بود که هر سال با یک خانوم جدید و زیباتر به آنجا می­آمد با کلی ماجراهای جدید و هیجان ­انگیز از سفرها و تجارت‌های جدیدش. در تمام این موارد مختلف و رنگارنگ، یک نکتة مشترک وجود داشت: او هیچ وقت هیچ کدام از آنها را نامزد یا همسرش معرفی نمی‌کرد و تنها به گفتن نام آنها اکتفا ومی­کرد. جالب اینجا بود که دیگر همه می‌دانستند سال بعد جای خانمی را که در آن گوشة سالن تنها پشت میز نشسته بود و سعی می­کرد در لباس­های زرق و برق­دارش زیبا و جذاب به نظر برسد، خانومی دیگر خواهد گرفت.

تا اینکه در یک میهمانی، طبق معمول فرد با خانوم جدیدی وارد شد اما این بار دست او را به سختی در دست خود می­فشرد و یک لحظه هم از کنارش جم نمی­خورد، از همه مهم­تر اینکه او را به تمام دوستان و همکاران خود معرفی کرد. میهمانی که تمام شد همه می­دانستند که آن زن را دوباره در میهمانی بعدی خواهند دید، مثل اینکه بازی هر ساله تمام شده بود و بالاخره قرعه به نام او افتاده بود. باورتان نمی­شود، در میهمانی سال بعد مرد با همان رفتار عاشقانة سال قبل، او را نامزد خود معرفی کرد. معلوم بود که بالاخره یک جای ثابت در زندگی آینده­اش را برای آن خانوم خوشبخت خالی نگه داشته و در برنامه ­های گوناگون و رنگارنگ خود جایی برایش در نظر گرفته است.

بنابراین اگر بیش از نود روز از آشنایی­تان با مردی می­گذرد و هنوز شما را با عنوان خاص و ستاره­داری به دیگران معرفی نکرده، اگر هنوز با دوستان و آشنایان و همین طور خانواده و محل کارش آشنا نشده ­اید، دردسرتان ندهم، شما جایی در قلبِ آیندة او ندارید. اما در صورتی که در جمع کسانی که نقش مهمی در زندگی ­اش دارند از بچه­ های ازدواج قبلی ­اش گرفته تا خواهر و رئیس کارخانه ­ای که در آن کار می­کند، شما را با عنوان خاصی معرفی کرده، خوشحال باشید که او فکرهای آینده­داری در سرش دارد ـ برای خودش و شما ـ در حقیقت او با این اعلام مقصود واقعی­اش را از ادامة این روابط مشخص می­کند، کلید معما همین است.

ما برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم: شما یک والد خیالباف هستید یا عملگرا؟


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: اهداف کودکان طلایی

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - 4  تا 7 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - 4 تا 7 سالگی

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسل‌های پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. شما با آموزش دادن صحیح به کودکانتان می‌توانید آینده او را تضمین کنید. یک ماه آموزش امروز برابر با چندین سال آسایش و راحتی و خوشبختی فرزند شماست. با پرورش نبوغ و خلاقیت در کودکتان پایه گذار زندگی آرام برای او باشید.  

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

به عنوان انسانی که در قرن بیستم زندگی می‌کند و همچنان که به دنبال تکنولوژی و فن آوری‌های بروز هستید آیا تربیت و سطح فرهنگی و اجتماعی شما نیز با آن ارتقا پیدا می‌کند. یک انسان موفق شخصی است که بتواند در تمام جوانب زندگی پیشرفت کند. همان‌طور که سابق بر این انسان‌ها از چاهارپایان برای گذران زندگی و یا رفتن به مراتع استفاده می‌کردند امروزه نیز همه انسان‌های شاغل از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. اما در این میان نحوه برخورد ما به عنوان یک انسان قرن بیستمی درباره تربیت و پرورش فرزندانمان کجا قرار دارد؟

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه‌ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می‌بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه‌ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

خلاقیت کودکان با  TRIZ

خلاقیت کودکان با TRIZ

خلاقیت کودکان با TRIZ در بسته آموزش کارآفرینی و تفکر کودکان به 40 اصل نوآوری نظام یافته اشاره شده است  و گفته شده که تمام اختراعات و ابتکارات مخترعین بر اساس یک یا چند اصل از این اصول مییباشد که برخی از این قوانین را می توان از دوران کودکی به آنها آموخت تا بتوانند به شکوفایی استعداد خود در حل مسائل و نیز ابداع و ابتکار بپردازند. در این مقاله به معرفی اجمالی این چهل اصل میپردازیم.

اولین معاینه و مشاوره ی پس از زایمان

اولین معاینه و مشاوره ی پس از زایمان

اولین معاینه و مشاوره ی پس از زایمان بیشتر پزشکان از بیماران خود می خواهند که شش هفته پس از زایمان خودشان برای معاینه حتما مراجعه کنند البته کسانی که سزارین شده اند باید زودتر از این موقع برای معاینه مراجعه کنند

10 راه مهم و عجیب جذب پول و ثروت

10 راه مهم و عجیب جذب پول و ثروت

10 راه مهم و عجیب جذب پول و ثروت   با رعایت این ده راهکار و با توّجه به ندای درونی خود قادرید تا اندوخته ی مالی خود را افزایش دهید

راه کارهایی برای تربیت فرزندان

راه کارهایی برای تربیت فرزندان

تکنیک هایی که با آن می توانید والدین بهتری باشید.

چه آموزشی به فرزندم بدهم تا در زندگی موفق شود؟

چه آموزشی به فرزندم بدهم تا در زندگی موفق شود؟

چه آموزشی به فرزندم بدهم تا در زندگی موفق شود؟ در این مقاله به والدین توصیه می‌شود کودکان خود را با فرمول‌های برد کافی برای پیروزی در زندگی آماده کنند، زیرا برای موفقیت در هر کسب و کاری به بیش از یک فرمول برد نیاز است. فرزند شما دست کم به سه فرمول برد نیاز داردسه فرمول اصلی برد وجود دارد که فرزند شما برای موفقیت مالی و شغلی آینده‌اش به آن نیاز دارد و باید آن را بیاموزد.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید