کودک درون

کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

لگد زدن جنین در دوران بارداری

لگد زدن جنین در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/08 0 نظر 476 بازدید

لگد زدن جنین در دوران بارداری

اگر بارداری را به سرزمینی از قله ها و دره ها تشبیه کنیم، مطمئنا یکی از بلندترین قله های آن روزی است که شما احساس می کنید کودک در درون شما تکان می خورد. در خانم های لاغر اندام و یا خانم هایی که برای دومین بار مادر می شوند حرکات کودک از هفته 15 یا 16 و برای خانم های دیگر از هفته 21 یا 22 شروع می شود (حتی گاهی اوقات دیرتر). چند هفته قبل، ممکن است هر حالتی از گوارش یا هر درد ماهیچه ای را با حرکت کودک اشتباه بگیرید

لگد زدن جنین در دوران بارداری


اگر بارداری را به سرزمینی از قله ها و دره ها تشبیه کنیم، مطمئنا یکی از بلندترین قله های آن روزی است که شما احساس می کنید کودک در درون شما تکان می خورد. در خانم های لاغر اندام و یا خانم هایی که برای دومین بار مادر می شوند حرکات کودک از هفته 15 یا 16 و برای خانم های دیگر از هفته 21 یا 22 شروع می شود (حتی گاهی اوقات دیرتر). چند هفته قبل، ممکن است هر حالتی از گوارش یا هر درد ماهیچه ای را با حرکت کودک اشتباه بگیرید اما روزی فرا می رسد که آن را خواهید شناخت.

دوران بارداری

یا همان احساس گاه و بیگاه تکرار می شود و یا یکباره متوجه یک سری حرکات نا آشنا در شکم خود می شوید (در زیر ناف ) که چیز دیگری نمی تواند باشد. این حرکات پیوسته و دردناک نیست (اگرچه هر چه کودک رشد می کند محکمتر می شود). ولی هنگامی که به آن عادت می کنید، به خاطر آوردن زمانی که آن را نداشته اید، مشکل است. کودک با این حرکات برای شما "واقعی" می شود، در واقع دوستی فراموش نشدنی است که ممکن است بعد از زایمان دلتان برایش تنگ شود. 

حتما بخوانید: احساس مفید بودن در دوران بارداری


از قبل آگاه باشید: از زمانی که حرکات جنینی آغاز می شود تا روز زایمان ادامه دارد و حتی هنگام خواب هم قطع نمی شود. (کودک دوره های خواب و بیداری خود را آغاز می کند که با ساعت خواب و بیداری شما هماهنگ نیست. در آغاز حرکات را بیشتر در هنگام استراحت حس می کنید. ولی پس از مدتی هر کس دیگری با گذاشتن کف دست روی شکمتان می تواند آن را حس کند. در پایان سه ماهه دوم بارداری حتی ممکن است حرکت پاها و زانوها را که مانند موج روی سطح شکمتان ظاهر می شوند، ببینید.


مراقبت از دهان و دندان در دوران  بارداری


یکی از مهمترین مراقبت های دوران بارداری رسیدگی به بهداشت دهان و دندان است. در حقیقت، دهان شما در این دوره نیاز به توجه خاصی دارد. به علت تغییرات هورمونی و افزایش میزان خون لثه ها متورم می شوند و ممکن است با مسواک زدن خونریزی کنند، این حالت اصطلاحا آماس لثه دوران بارداری نامیده می شود و هیچ جای نگرانی نیست.

دوران جنینی

از مسواک زدن خودداری نکنید ولی مسواکتان را با نوع نرمتری عوض کنید. با وجود هر نوع خونریزی به مسواک زدن ادامه دهید و هر شش ماه یکبار برای معاینه نزد دندانپزشک بروید. در دوره بارداری اگر عفونت دندان درمان نشود ممکن است به کودک آسیب برساند.

دانلود رایگان مبانی طراحی فرزند


قبل از معاینه حتما دندانپزشک را از بارداری خود مطلع کنید. اگر غیر از جرم گیری نیاز به داروی بی حسی یا آنتی بیوتیکها و یا کارهای تشخیصی با استفاده از اشعه X پیدا کردید زیاد نگران نشوید. اگر چه تا آنجایی که ممکن است باید از اشعه X اجتناب کرد، از نظر بسیاری از پزشکان استفاده از اشعه X با پوشیدن پیش بند سربی محافظ بعد از سه ماهه اول اشکالی ندارد.

بهداشت دهان و دندان

اگر نیاز به درمان پیشرفته تری مانند کشیدن دندان عقل شد که نیاز به جراحی دارد ممکن است لازم باشد یک متخصص بیهوشی مجرب دوز مناسب داروی بی حسی را تجویز کند تا جنین از لحاظ ذخیره اکسیژن به خطر نیفتد. به هرحال همیشه قبل از هر اقدامی با پزشک خود مشورت کنید.

حتما بخوانید: رابطه جنسی در دوران بارداری
 


برای خرید محصول (دوران بارداری) بر روی لینک کلیک کنید

 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: والدین متفاوت 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی زندگی

بسته آموزشی طراحی زندگی

1,990,000 تومان طراحی زندگی رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختیت رو ببین افراد زیادی هستن که برای آینده‌شون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی خودشون کاری کنن. در دوره طراحی زندگی من بهت می‌گم که چطور  با دانش و قوانین هستی شخصیت و آینده‌‌ات رو اونطور که لایقش هستی طراحی کنی  و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی خودت رو به بهترین شکل رقم بزنی.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته چهل وچهارم نوزادی

هفته چهل وچهارم نوزادی

هفته چهل وچهارم نوزادی

جنین می فهمد!  باور کنید!

جنین می فهمد! باور کنید!

جنین می‌فهمد! باور‌کنید! امروزه علم ثابت کرده است که هر تجربه کوچک می‌تواند در ذهن و جسم ما فعل و انفعال شیمیایی به وجود آورد و این فرآیند در طی دوران بارداری و پس از تولد نیز ادامه خواهد داشت.

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری غذاهای دریایی منبع خوب پروتئین و آهن بوده و اسیدهای چرب امگا3 موجود در بسیاری از ماهی‌ها می‌تواند به افزایش رشد مغز کودک کمک کند. درواقع یک مطالعه در بریتانیا نشان داد که کمبود غذاهای دریایی در دوران بارداری می‌تواند به مهارت کلامی ضعیف، مشکلات رفتاری و دیگر مسائل رشد در دوران کودکی منجر شود ولی بعضی از ماهی‌ها و صدف‌ها دارای جیوه پی‌سی‌بی (PCBs) و دیگر آلوده‌کننده‌ها بوده و به ا....

خواص موز در دوران بارداری

خواص موز در دوران بارداری

خواص موز در دوران بارداری
یک موز پوست‌‌‌‌‌کنده را گاز بزنید یا آن را قطعه قطعه یا پوره کرده و با غذایتان بخورید. زیرا مواد غذایی افسانه‌‌‌‌‌ای و باور نکردنی زیادی در موز بوده، به علاوه این که زود هضم است. یک موز بزرگ 4 گرم فیبر و حدود 20% نیاز روزانه شما از ویتامین C و ویتامین B6 را تامین می‌‌‌‌‌کند.

در چهار هفته ی اول بارداری چه اتفاقاتی در بدن رخ می دهد؟

در چهار هفته ی اول بارداری چه اتفاقاتی در بدن رخ می دهد؟

در چهار هفته‌ی اول بارداری چه اتفاقاتی در بدن رخ می‌دهد؟ کاملاً عجیب و بیشتر شبیه به یک معجزه کوچک است این‌که هر روز که از خواب بیدار‌شوید جسم جدیدی داشته باشید که اندکی با آنچه که شب قبل موقع خواب داشته‌اید متفاوت باشد.

چرا باید در بارداری تخم مرغ خورد؟

چرا باید در بارداری تخم مرغ خورد؟

چرا باید در بارداری تخم مرغ خورد؟  آیا تخم‌‌مرغ دوست دارید ولی به خاطر ترس کلسترول زیاد از آن دوری می‌‌کنید، پس در آخرین تحقیقات مربوط به تخم‌‌مرغ با من همراه باشید. ما همه می‌‌دانیم تخم مرغ پر از کلسترول است. در حقیقت در یک تخم مرغ بیش از 200 میلی گرم کلسترول وجود دارد که بیشتر آن در زرده است. ترس از تخم مرغ به  خاطر این است که فکر می‌‌کنیم خوردن کلسترول مقدار کلسترول خون ما را افزایش می-دهد

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 6

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید