طراحی فرزند- دکتر روح الهه سلیمانی

قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

شیر کاکائو در بارداری

شیر کاکائو در بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/21 0 نظر 388 بازدید

شیر کاکایو در بارداری

شیر خورده‌اید؟ شیر کاکائو چطور؟ حرکت کنید و یک لیوان شیر کاکائو بخورید. شیر کاکائو در دوران بارداری سالم‌تر از این است که مردم فکر می‌کنند. شیر کاکائو، شیر کم چربی با کمی کاکائو و شکر است. شیر پر از مقادیر زیادی از مواد مغذی سالم بوده که بدن شما در سه ماهه دوم به آن نیازمند است و کاکائو دارای آنتی اکسیدان زیاد بوده و برای اضافه کردن به هر غذایی خوب است. اگر شیر تنها را دوست ندارید

شیر کاکایو در بارداری


شیر خورده‌اید؟ شیر کاکائو چطور؟ حرکت کنید و یک لیوان شیر کاکائو بخورید. شیر کاکائو در دوران بارداری سالم‌تر از این است که مردم فکر می‌کنند. شیر کاکائو، شیر کم چربی با کمی کاکائو و شکر است. شیر پر از مقادیر زیادی از مواد مغذی سالم بوده که بدن شما در سه ماهه دوم به آن نیازمند است و کاکائو دارای آنتی اکسیدان زیاد بوده و برای اضافه کردن به هر غذایی خوب است. اگر شیر تنها را دوست ندارید، شیر کاکائو بخورید و حتی اگر شیر تنها را دوست دارید نوشیدن شیر کاکائو هم یک تنوع است پس از آن لذت ببرید.

                                                                                    شیر
شیر کاکائو در یک نگاه 


مقدار مصرف: یک فنجان (250 گرم)     کلسیم: 29%
کالری: 157    ویتامین A: 10%
چربی اشباع شده: 2 گرم    ویتامین C: 4%
پروتئین: 8 گرم    آهن: 26%
فیبر: 1 گرم    

حتما بخوانید: خواص نخود در بارداری


چربی کم، پروتئین زیاد در شیر کاکایو


هر رژیم غذایی سالم، خوردن غذاهای دارای چربی کم و پروتئین زیاد را توصیه می‌کند. شیر کاکائو هم چربی کم دارد و هم پروتئین زیاد. شیر کاکائوهای آماده چربی کمی دارند و فقط یک فنجان شیر کاکائو 8 گرم پروتئین دارد. از خوردن شیر کاکائو می توانید لذت ببرید.


ورزش مهم است 


ورزش و رژیم غذایی سالم دو جزء مساوی و مهم دوران بارداری سالم هستند. یک خانم باردار باید همیشه فعال باشد. برای این که بدانید چقدر ورزش کنید با متخصص زنان یا قابله خود مشورت کنید. به طور کلی تا آن جا که راحتید، ورزش وضعیت بدنتان چه جوابی می دهد. در این دوران یک ورزش پرتحرک را شروع نکنید یا برای ورزش‌های سنگین تمرین نکنید. فقط فعال باشید، قدم بزنید، به استخر رفته یا دوچرخه سواری کنید. مواظب باشید ضربان قلب شما کمتر از 80 درصد حداکثر خود باشد. ورزش برای خود شما، کودک‌تان و برای شوهرتان هم خوب است و شیر شکلات هم برای برنامه‌های روزانه شما کمک خوبی است.  شیر شکلات به عنوان دومین نوشیدنی بعد از ورزش شناخته شده است. محققان بخشی علم‌الحرکات دانشگاه ایندیانا در سال 2006 گزارش دادند: شیر شکلات ممکن است یک ترمیم گر خوب برای بعد از ورزش باشد. در این مطالعه از نه ورزشکار مرد خواسته شد یک ورزش خسته‌کننده را انجام دهند و بعد از آن به هر کدام یک لیوان شیر کاکائو، یک نوشیدنی شیری و یک نوشیدنی دیگر داده شد.

                                                                          شیر


چند ساعت بعد از آن‌ها خواسته شد تا آنقدر ورزش کنند تا خسته شوند. هر ورزشکار ورزشکار این عمل را سه بار انجام دادند و هر بار با یک نوع نوشیدنی و بدین ترتیب محققان دریافتند ورزشکارانی که شیر کاکائو نوشیده بودند در دور دوم بین 49 تا 54 درصد بیشتر ورزش کرده بودند. بنابراین شیر کاکائو برای بازیابی (سرحال آمدن) بدن خسته انتخاب خوبی است ولی این مطالعه کوچک بوده و به وسیله شورای تغذیه و لبنیات شده و قبل از این که قطعی شود تحقیقات بیشتری باید انجام گیرد.

حتما بخوانید: فواید بابونه برای خانم های باردار


تامین آب بدن


بسیاری از نوشیدنی ها اعم از چای، قهوه و نوشابه های گازدار آب بدن را تامین نمی‌کنند. به عبارت دیگر همه آبی را که دارند به بدن نمی‌دهند ولی شیر کاکائو آب بدن شما را تامین کرده و تشنگی شما را برطرف می کند چون شیر دارای 90 درصد آب است. به خاطر بیاورید آب سالم‌ترین نوشیدنی برای دوران بارداری است ولی برای تامین آب و افزایش پروتئین شیر بهتر از آن است.
کافئین را بررسی کنید 
یادتان باشد وقتی باردار هستید باید مقدار کافئین چیزهایی را که میل می‌کنید، بررسی کنید که زیاد نباشد. محققان می‌گویند خانم‌های باردار نباید روزانه بیش از 200 میلی گرم کافئین (تقریبا 5/1 فنجان قهوه) مصرف کنند. کافئین داخل به شکلات، نوشابه‌های گازدار و شیر کاکائو هم اضافه می‌شود. بنابراین وقتی مقدار کافئین خوراکیها را بررسی می‌کنید، کافئین موجود در این نوشیدنی‌ها را هم از قلم نیاندازید. خبر خوب: در یک لیوان شیر کاکائو فقط 8 میلی گرم کافئین وجود دارد.


غذاهای خوشمزه


شیرکاکائو ساده خوب است ولی برای بهتر نمودن ان راه اساسی وجود دارد. مخلوط کن را تا نصف یخ بریزید و سپس شیرکاکائو در آن ریخته و مخلوط کنید. شیر بستنی سالم شما فوری آماده شده و آب بدن شما را تامین خواهند کرد. برای اینکه غلیظ‌تر شود که برای خود و استخوان‌هایتان خوب هست. یک موز را در مخلوط کن انداخته و با یخ و شیرکاکائو مخلوط کنید. این هم کلک خوبی برای تنوع در خوردن شیر است.

                                                                           شیر
واقعیت اثبات شده 

حتما بخوانید: در بارداری ریحان بخورید!


حدود هفته سیزدهم در کودک شما برای اولین بار می‌تواند خود را تکان داده و دست‌هایش را حرکت داده یا لگد بزند و ممکن است حتی انگشت شست خود را در دهان بگیرد.


یک انتخاب سالم برای استخوان‌ها 


شیر که در هر فنجان خود نزدیک به 300 میلی‌گرم کلسیم دارد، انتخاب خوبی برای سلامت استخوان خود و کودک‌تان است. برای رشد و نمو سریع صدها استخوان در سه ماهه دوم کلسیم مورد نیاز کودک شما همیشه زیاد است و خون کلسیم خود را از بدن شما تامین می‌کند و خودتان هم به کلسیم نیاز دارید لذا با خوردن سبزیجات برگ سبز، انواع آجیل، دانه‌ها و لبنیات مانند شیر کاکائو کلسیم زیادی به بدن خود برسانید. علاوه بر این‌ها شیر کاکائو دارای دیگر مواد غذایی مورد نیاز مانند فسفر، منیزیم و ویتامین D برای رشد سالم استخوان است
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: اهداف کودکان طلایی

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 2 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

بسته آموزشی طراحی فرزند-دوران بارداری

مادران زیادی هستن که برای آینده فرزندشون آرزوهای بسیار زیادی دارن ولی نمی‌توونن با علم خودشون برای خوشبختی اونها کاری کنن.در بسته  آموزشی طراحی فرزند (دوران بارداری)  خواهیم گفت که چطور  با دانش و تخصص روز دنیا شخصیت و آینده‌ی فرزندت رو اونطور که لایقش هست طراحی کنی و زندگی شخصی، اجتماعی، مالی و رفاهی فرزندت رو به بهترین شکل رقم بزنی. طراحی فرزند رو یاد بگیر، در کمترین زمان اجرا کن و خوشبختی فرزندت رو ببین!    

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

دلایل استراحت مطلق در دوران بارداری

دلایل استراحت مطلق در دوران بارداری

دلایل استراحت مطلق در دوران بارداری برای بیش از 20 درصد از خانم های باردار به دلایل زیر استراحت مطلق تجویز می شود. 
- احتیاط برای جلوگیری از زایمان پیش از موعد 
- مسمومیت حاملگی 
- خونریزی بدون دلیل 
- دیگر مش

هفته سیزدهم بارداری

هفته سیزدهم بارداری

در هفته سیزدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سیزدهم  بارداری و نکات مهم درباره هفته سیزدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

همه چیز درباره یک سالگی کودکان

همه چیز درباره یک سالگی کودکان

همه چیز درباره یک سالگی کودکان روند رشد و پرورش کودکان در یک سالگی چگونه پیش می رود؟

با قطع جلوگیری چه زمان باردار می شوید ؟

با قطع جلوگیری چه زمان باردار می شوید ؟

با قطع جلوگیری چه زمان باردار می شوید ؟ اینکه چقدر طول می کشد تا پس از پایان جلوگیری حامله شوید به روش جلوگیری از بارداری بستگی دارد اما از یک ماه تا یکسال طول می کشد

دوران بهبودی پس از زایمان و مراقبت از نوزاد

دوران بهبودی پس از زایمان و مراقبت از نوزاد

دوران بهبودی پس از زایمان و مراقبت از نوزاد درد پرینه بهبود شکاف زیر پرینه یا پارگی آن سخت ترین بخش بهبودی فیزیکی است. بسیاری از خانم ها هنگامی که متوجه می شوند راه رفتن و حتی نشستن باعث درد پرینه می شود، تعجب می کنند مخصوصاً اگر بخیه ها فشرده باشند. علت درد این است که پوست پرینه (منطقه بین واژن و مقعد) بعد از بخیه زدن متورم می شود و بخیه ها را می کشد.

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری یا شما به عنوان یک زوج برای باور یا درک این خبر به زمان نیاز دارید؟ بعضی از والدین این واقعیت را به صورت یک راز می پندارند و ترجیح می دهند برملا نشود. بعضی از اینکه این خبر را زود به دیگران بدهند نگرانند و معتقدند بارداری ناموفق و بدیمن خواهد بود و بعضی دیگر می گویند اگر هم فرزندمان سقط شود به دیگران خواهیم گفت.
• اگر کودک شما سقط شود چه احساسی خواهید داشت؟ برای بعضی ها موضوع سقط جنین بسیار محرمانه است و ترجیح می دهند سه ماهه اول ر

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید