قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/19 0 نظر 109 بازدید

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز

اگر میکوشید پدر و مادر بشوید، فلفل قرمز ادویه‌‌‌‌ای است که دارای مادغذایی موردنیاز شما است. فلفل قرمز سائیده یک چاشنی درست از فلفل قرمز است که معمولا به پنیر و به ترکیب ادویه جات، و به سوسیس اضافه گشته تا کم..........

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز


اگر می کوشید پدر و مادر بشوید، فلفل قرمز ادویه‌‌‌‌ای است که دارای مادغذایی موردنیاز شما است. فلفل قرمز سائیده یک چاشنی درست از فلفل قرمز است که معمولا به پنیر و به ترکیب ادویه جات، و به سوسیس اضافه گشته تا کمی تند شده . رنگ آنها هم کمی قرمز شود و البته در آشپزی مجارستان با مرغ مصرف میشود ولی می توانید آن را به بسیاری از دیگر غذاها مانند تخم‌‌‌‌مرغ، برنج، سالاد کلم، سیب-زمینی یا ماکارونی اضافه کنید.

                          فلفل قرمز
فلفل قرمز در یک نگاه


مقدار مصرف: 1 ق غ (7گرم)           کلسیم:1%            کالری:20
ویتامین A: 71%            چربی اشباع شده: صفر             ویتامین C: 8%
پروتئین: 1گرم         آهن: 9%         فیبر: 3گرم 

حتما بخوانید: خواص باروری خربزه تلخ


بنابراین حالا که میتوانید فلفل قرمز را در غذاهای زیادی بریزید چرا میخواهید چنین کاری را  انجام دهید؟ معلوم است چون داری آهن، ویتامین سی، ویتامین A و موادغذایی دیگر است که مادر را سالم نموده و اسپرم پدر را هم سالم می‌‌‌‌نماید. 

                                                         فلفل قرمز


ویتامین C قرمز


فلفل قرمز دارای مقدار زیادی ویتامین C و آهن است. مقدار ویتامین c موجود در بیضه‌‌‌‌های مرد بیش از مقدار موجود در خون اوست. بنابراین خوردن غذاهای دارای ویتامین C مانند فلفل قرمز میتواند به شما اطمینان را بدهد که بیضه‌‌‌‌ها مقدار ویتامین سی موردنیاز برای انجام وظیفه خود را دارند. در حقیقت مطالعه بر روی حیوانات نشان داده است اضافه کردن غذاهای سرشار از ویتامین سی در غذای آنها میتواند به تعداد اسپرم، تحرک و سلامای آنها کمک کند.

حتما بخوانید:  خواص باروری مارچوبه


آهن برطرف کننده مشکلات تخمک گذاری


خانمها، فلفل نه فقط برای مردان خوب است بلکه کمبود آهن در خون شما ممکن است باعث مشکلاتی در تخمک‌‌‌‌گذاری گردد. طبق مطالعات دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد در سال 2007 آهن میتواند باروری خانمها را به طور قابل ملاحظه‌‌‌‌ای افزایش دهد. بیش از 18000 خانم در "مطالعات بهداشتی پرستاران" مورد بررسی قرار گرفتند که 483 نفر آنها مشکلات تخمک گذاری داشتند.

                                                     فلفل قرمز

خانم هایی که آهن آزاد بیشتری مصرف میکردند که در غذاهای تقویت شده،حبوبات، غلات و مکمل های یافت میشود درمقابل ناباروری بیشترین حفاظت را داشتند. کوشش کنید تا غذایتان آهن کافی داشته باشد. پاشیدن کمی گرد ر به غذاها آهن آنها را افزایش می دهد.

حتما بخوانید: خواص باروری گیاه شابانک


غذاهای خوشمزه


ماده فعال ر یعنی کاپاسین فواید بهداشتی زیادی دارد. افزایش متابولیسم، کاهش وزن، افزایش تولید اندروفین( احساس خوش دهنده) از آن جمله بوده و همچنین دارای مقدار زیادی ویتامینهای C,A بوده و اگر روی پوست مالیده شود درد را تسکین میدهد. شما میتوانید فلفل قرمز شیرین، ملایم و تند پیدا کنید. من دنبال گرد فلفل قرمز مجارستانی میروم و دوست دارم تند باشد.

                                                        فلفل قرمز

مرغ فلفل زده یک غذای کلاسیک مجارستان است که روی مرغ خامه ترش و فلفل مالیده شده است ولی من حتی چیزی ساده-تر مثل مرغ کباب شده یا کره ارگانیک و فلفل قرمز را نیز دوست دارم. فلفل قرمز با تخم‌‌‌‌مرغ چیزی طبیعی است. علاوه بر پاشیدن فلفل قرمز روی تخم مرغ نیمرو، آن را روی تخم مرغ آب پز، خاگینه (تخم‌‌‌‌مرغ و آرد) و املت هم بپاشید.

حتما بخوانید: نقش فولیک اسید در باروری سالم

آن را میتوانید روی تخم‌‌‌‌مرغ سرخ کرده(غذای اسپانیایی) و همچنین روی کوکوی گوشتدار هم بپاشید. روی دلمه فلفل، گوشت و انواع برگرها هم بپاشید.

                                                                       فلفل قرمز

شما می توانید فلفل قرمز تند را به جای فلفل سیاه روی لوبیای پخته هم بریزید. فلفل قرمز تند را با آبلیمو روی ماهی، میگو، صدف خوراکی، ذرت(بلال) سیب زمینی شیرین آتش کرده، کدو سبز یا کدوی تابستانی پخته شده هم بریزید.برای سیب‌‌‌‌زمینی سرخ کرده هم خوب است من دوست دارم آن را روی سالاد کلم و همچنین روی طالبی و هلو هم پاشیده و بخورم. آنها را امتحان کنید تا ببینید چطور می شود.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته دوم بارداری

هفته دوم بارداری

در هفته دوم بارداری چه اتفاقاتی در بدن ما رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته دوم بارداری و نکات مهم درباره دومین هفته از روزهای بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

هفته نهم بارداری

هفته نهم بارداری

در هفته نهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته نهم بارداری و نکات مهم درباره هفته نهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

افزایش باروری با خوردن کاسنی فرنگی

افزایش باروری با خوردن کاسنی فرنگی

افزایش باروری با خوردن کاسنی فرنگی
کاسنی فرنگی نوعی سبزی سالادی است که بیشتر شبیه کاهو است و مزه خوب داشته و سالاد را خوشمزه میکند. کاسنی دارای موادغذایی مانند فولات است که باروری را افزایس میدهد. دو فنجان کاسنی 142 میکروگرم فولات دارد. 

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری غذاهای دریایی منبع خوب پروتئین و آهن بوده و اسیدهای چرب امگا3 موجود در بسیاری از ماهی‌ها می‌تواند به افزایش رشد مغز کودک کمک کند. درواقع یک مطالعه در بریتانیا نشان داد که کمبود غذاهای دریایی در دوران بارداری می‌تواند به مهارت کلامی ضعیف، مشکلات رفتاری و دیگر مسائل رشد در دوران کودکی منجر شود ولی بعضی از ماهی‌ها و صدف‌ها دارای جیوه پی‌سی‌بی (PCBs) و دیگر آلوده‌کننده‌ها بوده و به ا....

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری

تناسب اندام و آمادگی جسمانی در سه ماه سوم بارداری آیا فکر می کردید روزی نیاز داشته باشید یاد بگیرید چگونه بایستید و بنشینید فقط به علت اینکه باردار هستید؟ ولی بهرحال این یک واقعیت است. نگهداشتن بدن در یک وضعیت مناسب و دقت در حرکات مخصوص حالا که مفاصل نرم هستند، بدن تعادل ندارد و کمر فشار زیادی را تحمل می کند. از اهمیت زیادی برخوردار است. با رعایت نکات زیر احساس بهتری می کنید و صدمه کمتری هم می بینید:
 ایستادن. تصور کنید هنگام راه رفتن سرتان به سقف کشیده می شود. خودبه خود چانه خود را جمع می کنید، شانه هایتان را بلند می کنید و باسن و شکم تان را جمع می کنند. مراقب باشید وزنتان بطور مساوی روی هر دو پا تقسیم شود. 

هفته بیست و سوم بارداری

هفته بیست و سوم بارداری

در هفته بیست و سوم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و سوم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و سوم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید