قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

افزایش باروری با خوردن کاسنی فرنگی

افزایش باروری با خوردن کاسنی فرنگی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/19 0 نظر 125 بازدید

افزایش باروری با خوردن کاسنی فرنگی


کاسنی فرنگی نوعی سبزی سالادی است که بیشتر شبیه کاهو است و مزه خوب داشته و سالاد را خوشمزه میکند. کاسنی دارای موادغذایی مانند فولات است که باروری را افزایس میدهد. دو فنجان کاسنی 142 میکروگرم فولات دارد. 

افزایش باروری با خوردن کاسنی فرنگی


کاسنی فرنگی نوعی سبزی سالادی است که بیشتر شبیه کاهو است و مزه خوب داشته و سالاد را خوشمزه میکند. کاسنی دارای موادغذایی مانند فولات است که باروری را افزایس می دهد. دو فنجان کاسنی 142 میکروگرم فولات دارد. 

                                    کاسنی فرنگی
کاسنی در یک نگاه 


مقدار مصرف: 2 فنجان   (100 گرم)            کلسیم: 5%
کالری:17           ویتامین A:43%                  چربی اشباع شده: صفر
ویتامین C: 11%            پروتئین: صفر               آهن:5%          فیبر:3گرم

حتما بخوانید: خواص باروری خربزه تلخ


فولات برای پیشگیری از سقط جنین


برای به ثمر نرسیدن ک.دک دلایل زیادی هست که یکی از آنها کمبود اسید فولیک کافی در خون مادر است. مطالعه‌‌ای که در مجله " مامائی و تخصصی زنان" در سال 2000 چاپ شد نشان داد کمبود اسیدفولیم با آسیب طبیعی بارداری مرتبط است. در مطالعه‌‌ای بر روی 123 خانم با بیش از دو بار متوالی سقط جنین معلوم شد آنها اسید فولیک کم و هموسیستئین زیاد داشتند. هموسیستئین چربی بدی است که میتوان آن را با ویتامینهای B (ویتامین B12) اسید فولیک و ویتامین B6) کنترل کرده و غذاهایی بخورید تا مقدار فولات و شانس به پایان رساندن سالم بارداری خود را افزایش دهید. کاسنی فرنگی منبع خوب دیگر ویتامینهای B از جمله تیامین (ویتامین B1) ریبوفلاوین (ویتامین B2 و اسید پانتوتنیک (تیاسین B5) هم هست.

                                         کاسنی فرنگی
اسید فولیک برای کام شکافته


کاهش اخیر در تعداد لب شکافته یا لب و کام شکافته در ایالات متحده با تقویت غلات با اسید فولیک که در سال 1998 اجباری شد. مرتبط است. چندین مطالعه موردی کنترل شده ارتباط معکوس بین مصرف اسیدفولیک و یا مولتی ویتامین‌‌ها با لب شکافته را نشان داد. به عبارت دیگر مقدار مناسب فولات در خون، خطر داشتن کودکی با لب یا لب و کام شکاف خورده را کاهش می دهد.

حتما بخوانید: خواص باروری مارچوبه


کارشناسان توصیه میکنند همه خانمها در سن بارداری که داروهای ضد بارداری مصرف نمیکنند باید غذای سرشار از فولات (مانند کاسنی )یا روزانه حداقل 4/0 میلی گرم( یا بهتر است 8/0 میلی گرم) اسیدفولیک مصرف نمایند. خوردن غذاهایی با فولات کافی میتواند از آسیب لوله عصبی کودک جلوگیری کرده و خطر لب شکافته با لب و کام شکافته را کاهش دهد.

                                           کاسنی فرنگی
مجموعه‌‌ای از خواص


کاسنی بعناون یک سالاد داری چیزی بیش از فولات است. همه سبزیجات سبز چیزهای خوبی برای افزودن آب و فیبر به غذاها هستند. کاسنی منبع خوب ویتامینهای K,E,C,A (بصورت آلفا-توکوفرول) منیزیم، فسفر، آهن، پتاسیم، روی، مس و منگنز است. بدن برای داشتن کودک باید در یک وضعیت سلامتی استثنایی بوده و همه این موادغذایی لازم را داشته باشد. حتما هر روز مقدار زیادی غذاهای خوب خورده و فعال بوده تا بدن شما بتواند آن کودک سالم را پرورش دهد.

حتما بخوانید: خواص باروری گیاه شابانک


غذاهای خوشمزه


این سبزی گرچه کمی تلخ است ولی خوشمزه و دوست داشتنی است. سه نوع کاسنی وجود دارد. کاسنی بلژیکی (یا فرانسوی) که رگهای کم رنگ آن به صورت استوانه‌‌ای مانند کاهو به دور هم پیچیده-اند و کاسنی پیچ با برگهای با حاشیه سبز منجمد که هر برگ به دور خود پیچ خورده و نوع سوم کاسنی اسکارول که از آنها ملایم تر است. 

                                                                کاسنی فرنگی
مزه مشخص کاسنی آن را در سالاد برجسته می سازد. وقتی آن را با دیگر سبزیجات مانند فلفل دلمه‌‌ای، گوجه فرنگی و پنیر پارمیزان یا پنیر معمولی و سس سرکه مخلوط کنید و کاسنی تنها چیز سبز آن لاشد، خیلی خوشمزه است. سالاد کاسنی با سس پنیر کبود هم جالب میشود. روش مورد علاقه من در خوردن کاسنی این است که آن را با مقداری مغز گردو و گلابی و پنیر کبود و زیتون مخلوط کنم. اگر روغن زیتون را خم به این مخلوط اضافه کنید جالبتر می شود.

حتما بخوانید: نقش فولیک اسید در باروری سالم


شما می توانید برگهای کاسنی را مانند برگ کرفس پر کرده و به جای پچیپس سیب‌‌زمینی بخورید. آنها را می توان با پنیر، فلفل قرمز خانگی یا تخم مرغ پر کرده و یا در سس موردعلاقه خود فرو برده و بعنوان یک جویدنی بدون کالری مصرف نمود. در آران و بیدگل خانمهای سنتی به جای کاهوریال کاسنی را با سرکه با سکنجبین می خورند.

                                                                               کاسنی فرنگی
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

خواص باروری مارچوبه

خواص باروری مارچوبه

خواص باروری مارچوبه وقتی مارچوبه میخورید، ادرار شما بوی عجیبی میدهد ولی اجازه ندهید این بو شما را از خوردن این سبزی خوشمزه و سالم باز دارد. این چوبه‌‌‌‌ها دارای موادغذایی هستند که باعث میشوند بدن شما به طور مطلوب کار کرده و شانس باروری شما را افزایش میدهند.

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟

چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است؟ نباید آن را بنوشید! نباید این کار را انجام دهند! این روزها هرجا که می‌‌روید اخطارهایی برای خانم‌‌های باردار وجود دارد. موقعی که باردار هستید، ممکن است کم‌‌کم به نظرتان بیاید که در یک حباب زندگی کرده و حتی در آن حال هم نمی‌‌توانید هیچ بخورید یا بیاشامید. به نظرتان می‌‌رسد که هر غذایی برای سلامت خود و کودکتان خطرناک است. البته در مورد نوشابه‌‌هایی که باید از آنها پرهیز کرده، مکمل‌‌هایی که باید از آنها بترسید و داروهایی که ممکن است به شما آسیب برسانند، اخطارهایی وجود دارد.

خواص خریزه درختی در دوران بارداری

خواص خریزه درختی در دوران بارداری

خواص خریزه درختی در دوران بارداری
یک خربزه درختی کاملا رسیده سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است که ما آن را در مقادیر متعادل برای 
خانم‌های باردار توصیه میکنیم. یک خربزه درختی رسیده سرشار از ویتامین C بوده و در جلوگیری و کنترل 
یبوست و سوزش معده موثر است. فقط یک فنجان خربزه درختی حدود 85 میلی‌گرم از نیاز روزانه شما به ویتامین C را تامین می‌کند.
 

ترک کافئین در دوران بارداری

ترک کافئین در دوران بارداری

ترک کافئین در دوران بارداری ترک کافئین. دم کشیده یا دم نکشیده؟ از لحاظ علمی هنوز ثابت نشده است که آیا مصرف کافئین در دوران بارداری صلاح است یا خیر. بعضی از مطالعات می گویند بین مصرف قهوه و سقط، نوزاد کم وزن و نقصهای مادرزادی مانند کام شکافته ارتباط وجود دارد. پژوهشگران دیگر بر این عقیده اند که روش شناسی در این تحقیق نقص دارد (عوامل خطرناکی مانند سیگار و الکل در نظر گرفته نشده اند) و اگر کافئین خطرناک باشد فقط در دوزهای خیلی بالا مشکل ایجاد می کنند. از طرف دیگر، کافئین هیچ فایده ای برای جنین ندارد و تنها یک محرک است که متابولیسم و ضربان قلب شما را افزایش می دهد و به جنین فشار وارد می کن

قارچ چتری طلایی ، غذایی خوشمزه برای پس از زایمان

قارچ چتری طلایی ، غذایی خوشمزه برای پس از زایمان

قارچ چتری طلایی ، غذایی خوشمزه برای پس از زایمان قارچ نعمت لذت بخشی برای افزودن به برنامه غذایی پس از زایمان است. تصور بر این است که قارچ چتری طلایی در مقایسه با قارچ‌‌های سفید یکی از سالمترین و بهترین قارچ‌‌های روی زمین است چون دارای ویتامین مواد معدنی و آنتی‌‌اکسیدان بیشتری است

فواید پیازچه برای خانم های باردار

فواید پیازچه برای خانم های باردار

فواید پیازچه برای خانم های باردار
پیازچه از نظر غذایی خیلی خوب است. این پیازهای سیر، ملایم، ترد و برای بسیاری از غذاها افزودنی خوبی است. فقط چند قاشق غذاخوری پیازچه مواد غذایی لازم برای پشتیبانی از رشد سالم شما و کودکتان را در سه ماهه دوم بارداری فراهم می‌‌کند. پس آن را در رژیم غذایی خود وارد نمایید.  

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید