کودکان‌طلاییِ جنین
کودکان‌طلاییِ کودک
کودکان‌طلاییِ نونهال
کودکان‌طلاییِ نوجوان
کودکان‌طلاییِ جوان
کودکان‌طلاییِ بزرگسال
کودکان‌طلاییِ میانسال
کودکان‌طلاییِ سالمند

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/24 0 نظر 669 بازدید

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری

یا شما به عنوان یک زوج برای باور یا درک این خبر به زمان نیاز دارید؟ بعضی از والدین این واقعیت را به صورت یک راز می پندارند و ترجیح می دهند برملا نشود. بعضی از اینکه این خبر را زود به دیگران بدهند نگرانند و معتقدند بارداری ناموفق و بدیمن خواهد بود و بعضی دیگر می گویند اگر هم فرزندمان سقط شود به دیگران خواهیم گفت.
• اگر کودک شما سقط شود چه احساسی خواهید داشت؟ برای بعضی ها موضوع سقط جنین بسیار محرمانه است و ترجیح می دهند سه ماهه اول ر

توصیه های مفید در مورد پخش خبر بارداری

بگوییم یا نگوییم؟ چه موقع؟ به چه کسی؟ چطوری؟

دانلود رایگان: شیوه های تقویت هوش جنین _ قسمت اول آیا شما به عنوان یک زوج برای باور یا درک این خبر به زمان نیاز دارید؟ بعضی از والدین این واقعیت را به صورت یک راز می پندارند و ترجیح می دهند برملا نشود. بعضی از اینکه این خبر را زود به دیگران بدهند نگرانند و معتقدند بارداری ناموفق و بدیمن خواهد بود و بعضی دیگر می گویند اگر هم فرزندمان سقط شود به دیگران خواهیم گفت.

دوران بارداری


 اگر کودک شما سقط شود چه احساسی خواهید داشت؟ برای بعضی ها موضوع سقط جنین بسیار محرمانه است و ترجیح می دهند سه ماهه اول را با اطمینان سپری کنند و به کسی نگویند که کودکی در راه دارند. آیا این کار بسیار مشکل است؟ آیا از اینکه دیگران با شما همدردی نمی کنند احساس خوبی ندارید؟

حتما بخوانید: مدت زمان بارداری و تاریخ زایمان


 انتظار چه نوع عکس العملهایی را دارید؟

اگر خبر کودک شما اقوامتان را تحت تأثیر قرار نداد، یا اگر کسی آنطور که انتظارش را داشتید به شما تبریک نگفت، احتمالا کمی ناامید می شوید. ولی ممکن است از اینکه دیگران در شادی شما شریک شوند به نحو عجیبی احساس خوشحالی کنید. اگر در مورد گفتن این خبر به دوست نزدیکتان که مشکل نازایی دارد، اضطراب دارید زمانی که با او تنها هستید و می دانید اخیرا خبر بدتری را دریافت نکرده است، به او بگویید. با احساس و با صدای آهسته آن را بیان کنید. از او دوری نکنید تا دوستی تان خدشه دار نشود.


 اگر این راز را پنهان نگهدارید برای شغلتان چه مزیتی دارد؟ ممکن است در مورد تغییر رفتارتان یا تغییرات کوچکی که در انجام وظایف شغلی تان بوجود می آید نگران باشید. یا به عبارت دیگر گذشت زمان انتقال این خبر را به همکارانتان و برنامه ریزی کارهایتان را برای وقت مرخصی آسانتر می کند. 

دوران بارداری


 آیا می خواهید با خانم های دیگر در این مورد صحبت کنید. اگر برایتان مشکلی پیش آمد یک نفر مورد اعتماد را که ترجیحا مادر هم باشد برای دوستی انتخاب کنید در این صورت غیر از همسرتان کسی را برای بیان احساسات و برنامه هایتان دارید.

حتما گوش کنید: چگونه به کودک پاداش دهیم؟

چه موقع به فرزند بزرگتر بگویم باردارم؟


 من فرزندان بزرگتری دارم چه موقع به آنها بگویم که باردار هستم؟ اجازه بدهید از سن فرزندانتان به عنوان راهنما استفاده کنیم. کودکان زیر 2 تا 3 سال از خبر وجود یک کودک در حد دیدن یک عروسک بزرگ ابراز احساسات می کنند و چون کاملاً مفهوم زمان را درک نمی کنند بهتر است تا ماههای آخر این راز را نگه دارید. اگر فرزندتان در مورد بزرگ شدن شکمتان سؤالی کرد حقیقت را به او بگویید

دوران بارداری

اما انتظار نداشته باشید کاملاً معنی آن را درک کند. اگر قرار است دیگر در گهواره نخوابد، سعی کنید ماهها قبل از آمدن نوزاد اینکار انجام شود تا احساس نکند او را بیرون کرده اید. کودکان در سن 3 تا 4 سالگی وقتی نوزاد را می بینند شروع به سؤال کردن می کنند مخصوصاً اگر نوزادان فامیل یا همسایگان را دیده باشند و این فرصت مناسبی است که حرفهایشان را بزنند

حتما بخوانید: چگونه با خستگی دوران بارداری کنار بیایید

 هر روز به طریقی برایش توضیح دهید که زندگی با یک کودک چگونه است. کودکانی که به مدرسه می روند بطور اعجاب انگیزی هوشیار هستند. بهتر است قبل از اینکه خبر آمدن نوزاد جدید در فامیل بپیچد، او با خبر شود. خواندن کتابهای مناسب سن کودکان در مورد نوزادان و بردن آنها به کتابفروشی ها و کتابخانه ها در هر سنی به آنها کمک می کند تا آمادگی پذیرفتن نوزاد جدید را پیدا کنند.
 


 

پیشنهاد ویژه فیلم آموزشی: والدین متفاوت

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می‌شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است در آنها زمینه های رشد و شکوفایی شناسایی و فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند. اما باید بخاطر داشته باشید که این دوران طلایی چندان پایدار نیست و قبل از آنکه فرصت را از دست بدهید باید اقدام کنید.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

اگر در دنیای امروز مطلبی درباره هوش جنین خواندید به هیچ‌وجه تعجب نکنید. زیرا در دنیای ما همه چیز امکان‌پذیر است. حتی آموزش به جنین در دوران بارداری. و از آن تعجب‌آورتر نیز آموزش جنین قبل از بارداری است. اما کودکان طلایی به عنوان اولین و تنها مجموعه آموزشی در ایران است که به طور تخصصی با توجه متدها و ورش‌های بروز دنیا که برگرفته از متد پروفسورمکوتوشیچیدا است، بر روی هوش‌های چندگانه جنین قبل از تولد و بعد از تولد کار می‌کند. و مادران و پدران را در طول دوران بارداری همراهی می‌کند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 4 سالگی

این بسته آموزشی بطور کامل به مسائل تربیتی و آموزش مسائلی چون پرورش خلاقیت کودک شما از بدو تولد تا 4 سالگی می‌پردازد. و البته که شما عزیزان می‌توانید حتی بصورت تخصصی نیز از این آموزش‌ها بهره بگیرید و در دوراه اختصاصی طراحی فرزند نیز استفاده کنید. این محصول مناسب والدینی است که می‌خواهند کودکشان را متناسب با آموزش‌های روز پرورش دهند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هوش و یادگیری زبان دوم

هوش و یادگیری زبان دوم

هوش و یادگیری زبان دوم ظاهراً بزرگ‌ترین مانع یادگیری زبان دوم، موضوع «حافظه» است.

روغن گل مغربی در بارداری

روغن گل مغربی در بارداری

روغن گل مغربی در بارداری  مسلم است که روغن گل مغربی را در آشپزی مصرف نمی‌‌‌کنید ولی باید بخشی از غذای خانم‌‌‌های باردار 
باشد. روغن گل مغربی یکی از بهترین منابع اسید چرب ضروری اسید گامالینولن است. این یعنی بدن شما نمی‌‌‌تواند آن را بسازد و باید آن را مصرف کنید چون نقش عمده‌‌‌ای را در بدن بازی می کند. در واقع تحقیقات زیادی نشان داده است، این اسید برای مفاصل، قلب و پوست مفید است.

به چه بارداریی پر خطر گفته می شود؟

به چه بارداریی پر خطر گفته می شود؟

به چه بارداریی پر خطر گفته می شود؟ به بارداریی پرخطر می گویند که از مسیر یک بارداری عادی منحرف شود. بعضی از خانم ها در دوران بارداریشان را بدین صورت آغاز می کنند، و بعضی دیگر تحت شرایط خاصی در معرض خطر هستند. اگر شما در معرض خطر باشید، توسط انجام آزمایشات و مشاوره های ویژه در مورد تغذیه، دارو یا شیوه زندگی تحت مراقبت های خاصی قرار خواهید گرفت. پزشکان این عنوان را متفاوت معنی می کنند.

هفته سی ام بارداری

هفته سی ام بارداری

در هفته سی ام بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی ام بارداری و نکات مهم درباره هفته سی ام بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

چه عواملی بر هوش کودک تاثیر دارند؟

چه عواملی بر هوش کودک تاثیر دارند؟

چه عواملی بر هوش کودک تأثیر دارند؟ پژوهش‌های مختلف، تأثیر عوامل زیستی گوناگون را بر هوش و توانایی‌های ذهنی افراد نشان داده است.

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری لوبیای سیاه که مورد علاقه مکزیکی‌ها است، ماده‌ای خوشمزه و مقوی برای افزودن به غذاها است. «مجله کشاورزی و شیمی مواد غذایی» گزارش داد لوبیای سیاه از نظر ترکیبات آنتی اکسیدانی به نام انتوسیانین‌ها (anthocyanis) به اندازه انگور و قره قاط این ماده را دارد. لوبیای سیاه را به برنامه غذایی خود وارد کنید که دارای مواد غذایی مورد نیاز خود و کودک‌تان است

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید